איך לעבור מקרבי לתפקיד שבוע שבוע *לא רוצה לצאת לגמרי מהצבא*

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

YouAnd
יצירת קשר:

איך לעבור מקרבי לתפקיד שבוע שבוע *לא רוצה לצאת לגמרי מהצבא*

הודעהעל ידי YouAnd » 08 דצמבר 2012 17:14

חבר'ה אני בבעיה עצומה, התגייסתי באוג 12 וביום חמישי סיימתי טירונות קרבית של מעל 4 חודשים. נשארו לי עוד חודשיים וחצי לעשות אימון מתקדם ואז אני אמור לעלות לקו לפלוגת מסלול ואני ממש לא רוצה!!
אני עכשיו ברגילה עד יום חמישי ואני לא רוצה לחזור
הבעיה שלי היא שכל ה-4 חודשים האלו עשיתי את הכל,את כל המסעות,כל השבועות קליעה,שדאות ממש הכל והייתי חייל צייתן שלא עשה בעיות
אני כבר מעל חודשיים לא רוצה לשרת בקרבי אבל לא אמרתי כלום וסבלתי בשקט כי אמרתי לעצמי כל פעם נחכה עוד קצת אולי בסוף אני יאהב את זה ודעתי תשתנה אבל לפני שבועיים הגעתי להחלטה סופית שאני לא רוצה בכלל שירות קרבי,לא מעניין אותי כבר אין לי חשק אני כל הזמן בדיכאון בצד כבר לא מדבר עם החברים במחלקה,מסנן את ההורים שלי בטלפון כי אני פשוט מרגיש בן אדם מת שם.

רק לפני שבועיים התחלתי להגיד שאני לא רוצה להיות קרבי אבל לא התייחסו אלי ואפילו שמתי מכתב למ"פ שאני רוצה לדבר איתו והוא לטרח לדבר איתי בכלל רק המ"מ דיבר איתי ואמר לי שאני לא יכול לעזוב ואני חייב להישאר.
אני לא יודע מה לעשות אחרי 4 חודשים זה הרבה יותר קשה לעזוב ואני לא רוצה לצאת לגמרי מהצבא רק לעשות תפקיד של שבוע שבוע לא כלכך אכפת לי איזה תפקיד.

חשבתי לדפוק נפקדות של שבועיים ולהגיד למפקד כל יום בטלפון שאין סיכוי שאני ממשיך בהכשרה וגם כשאני יחזור לבסיס אני לא מתכוון לבצע כלום ולסרב את כל הפקודות
ולהגיד לו שאני רוצה לראות קב"ן ואני בדיכאון ומרגיש חנוק בבסיס ואני ממש אוהב לבשל אוכל ואני אשמח להיות טבח וככה לקבל שבוע שבוע מבלי לבקש ספציפית תפקיד של שבוע שבוע. ואז לחזור לבסיס אחרי שבועיים ולהתחיל לסרב פקודות ולדרוש את מה שאני רוצה

מה אתם ממליצים לי לעשות? אני מזכיר שאני לא רוצה לצאת מהצבא לגמרי רק תפקיד שבוע שבוע או 5-9 וכאלה..
alex gerenshtein

תבקש קב"ן

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 08 דצמבר 2012 18:02

וכשתגיע אליו תתחיל להראות מצוקה נפשית כמו למשל אני נותן לך דוגמא שאתה לא יושן טוב בלילות בבסיס שאתה מתחיל לחשוב על מחשבות אבודניות ותזעיל קצת דמעה פה ושם ואני כמעט בטוח שהוא ייפנה אותך לפסיכיאטר ואצלו אתה מתנהג בהתאם כמו אצל הקב"ן ואל תדאג אף אחד לא יוציא אותך מהצבא הם ינסו לעזור לך לרוב לקראת הסוף הם מציעים לך בסיס קרוב לבית יומיות או כה' וכה' כשאני היתי לפני כ 5 שנים אצל הקב"ן בבית החולים 10 אז היה מישהו שהקב"נית הציעה לו בסוף מעבר לבסיס קרוב לבית שבוע שבוע וכה' וכה' זה הכל תלוי בך ועל איזה קב"ן תיפוך וגם איך תתנהג אצלו

ככה שאין מינוס מללכת לקב"ן ולהוריד דרכו פרופיל
vishskin
יצירת קשר:

Re: איך לעבור מקרבי לתפקיד שבוע שבוע *לא רוצה לצאת לגמרי מהצבא*

הודעהעל ידי vishskin » 08 דצמבר 2012 20:58

זה לא אמור להיות בעיה לצאת מקרבי,
תתחיל לתפקד פחות, כפי שאמרת היית חייל צייתן ותפקדת תקין לחלוטין ככה שאני מבין למה אפילו שיחה לא נתנו לך.
זה מאוד פשוט, "כן כן המפקדת" ואז לעשות לא לא, גם כשצועקים עליך למה אתה לא עושה אז תגיד בסדר, תעשה דקה ואז תלך. לא צריך להיות נפקד או משהו כזה, אבל תנסה להיזכר מתחילת הטירונות את כל הנשרים (חיילים שנשרו מהטירונות) ותחכה התנהגויות שהם עשו. בכללי אל תפחד מאיומים על משפט שמגיעים במידה ואתה לא עושה תורניות / לא מתוערר בבוקר / ודברים אחרים שחשובים מאוד למפקדים שלך. הדבר היחידי שזה יגרום זה שתקבל יחס ואת השיחה עם הדרג הגבוהה שתוביל לפתיחת האפשרות של נשירה מהמסלול. כמובן לא צריך ללכת יותר מדי רחוק ולהיות נפקד לו"ז או משהו כזה שיוביל למשפט, תנסה להישאר איפהשהוא באמצע שיבינו שאתה לא מתכוון לסיים את המסלול ויאלצו להדיח אותך.

במידה ויש לך מצוקה נפשית אז קב"ן זאת דרך בטוחה יותר להגיע ליומיות, זה גם פשוט מאוד, אתה צריך להפסיק לשמור לעצמך את המצב הנפשי ולהתחיל להקרין אותו החוצה למפקדים, לא לשתף אותם בסיבה ללמה אתה רוצה קב"ן - כלומר שהסיבה תישאר המצב הנפשי ולא היציאה מהיחידה. אצל הקב"ן גם לספר לו את עיקר המצב, איך זה משפיע עליך "אני מרגיש מת ומנותק מהמחלקה וההורים" ולמה אתה פשוט לא יכול להמשיך להיות בקרבי. לא צריך להצהיר שאתה רוצה להישאר בצבא אבל אם הנושא יעלה אז מן הסתם להגיד שאתה רוצה להישאר.
ידחד

Re: איך לעבור מקרבי לתפקיד שבוע שבוע *לא רוצה לצאת לגמרי מהצבא*

הודעהעל ידי ידחד » 11 יולי 2021 11:48

וואלה אחי לא יודע מה איתך עכשיו אבל מעניין אותי כי די בטוח שסיימת כבר צבא

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 38 אורחים