אני מרגיש אבוד

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108804 הגב
    אבירם
    חבר

לפני שנתיים התגייסתי לקרבי, וכבר מתחילת השירות עברתי התעללות יום יומית על ידי כל חבריי למחלקה.
    בגלל שאני רגיש ונראה קצת נשי היו עושים לי דברים איומים, מקללים אותי ומשפילים אותי בכל הזדמנות. אחרי חודשיים של סבל בטירונות הלכתי לקב"ן וכעבור כמה ימים פסיכיאטר החליט לשחרר אותי על קשיי הסתגלות חמורים למערכת.
    מאז אני שבר כלי, אני מתבייש לספר על מה שקרה לי וכולם חושבים שאני פרזיט. המשפחה שלי שונאת אותי וגם החברים היחידים שלי מעלים את הנושא הזה כמעט בכל שיחה. בהתחלה לא יצאתי מהבית ושיחקתי במשחקי רשת 24 שעות ביממה עד שנרשמתי ללימודי כלכלה ומנהל במכללה וגם שם אני לא מוצא את מקומי, אני בין הצעירים שם ומהר מאוד גילו שלא שירתתי בצה"ל. אני מרגיש תקוע בחיים, אין לי אפשרות לעשות כלום ובכל מקום שאני הולך אליו דוחים אותי. הלוואי והייתי נשאר במערכת הצבאית, אפילו להיות טבח בקריה לא אכפת לי העיקר להיות שייך לצבא. תייעצו לי מה לעשות, אני בדרך לאבד תקווה.

#175887 הגב
    Spor
    חבר

אתה לוקח את זה קשה מדי.
    לא התביישתי אף פעם לדבר על זה שהחלטתי לנטוש את הצבא.
    עמוד זקוף.

#175901 הגב
    Anonymous
    חבר

+1

הצבא פוגע בחיילים

יש הרבה סטיגמות אל תיחס

#175912 הגב
    Anonymous
    חבר

סתום מרגיש אבוד?
    אני עם פרופיל 45 נפשי ומשרת בתור פקיד מסכן -חוזר הבית מאוחר כל יום וסוגר שבתות. אני מרגיש יותר אבוד ממך. אבל מה – אתה בטח חשבת שבקרבי זה כמו להיות ג'ובניק לכן יצאת. היית צריך להוריד ל64 או 45 ואז היית מנסה את עצמך כפקיד או כל תפקיד שהו בצבא..

#175916 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום רב!
    שירתתי ביחידה קרבית 3 שנים, ונחשפתי ביחידתי לא אחת לחיילים עם קשיי הסתגלות כמו שלך שהחיילים האחרים היו "עושים להם את המוות".
    העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך היא להפתח לסביבתך ולדבר על מה שיושב לך על הלב עם אנשים שהינם אינטילגנטים ובוגרים מספיק לחשוב מעבר לקופסא של "עשיתי 3 שנים אז אני גבר ואתה לא".
    אני בטוח שתמצא אוזן קשבת ותגלה שישנם אנשים שלא שופטים אדם אך ורק על פי אורך שירותו הצבאי, לי אישית יש חברים רבים שלא סיימו שירות צבאי מלא.
    כמו כן אל תהסס לפנות לאנשי מקצוע שיכולים בהחלט לעזור לך להסתגל לחיי האזרחות שאינם פשוטים כלל לאדם שהשתחרר בשירות חובה בצה"ל, שלא בדרך המקובלת.
    עלה והצלח, ואל תיתן לילדים בני 22 חסרי כל הבנה על החיים לדכא אותך!

#175917 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote קרבי משוחרר:

שלום רב!
    שירתתי ביחידה קרבית 3 שנים, ונחשפתי ביחידתי לא אחת לחיילים עם קשיי הסתגלות כמו שלך שהחיילים האחרים היו "עושים להם את המוות".
    העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך היא להפתח לסביבתך ולדבר על מה שיושב לך על הלב עם אנשים שהינם אינטילגנטים ובוגרים מספיק לחשוב מעבר לקופסא של "עשיתי 3 שנים אז אני גבר ואתה לא".
    אני בטוח שתמצא אוזן קשבת ותגלה שישנם אנשים שלא שופטים אדם אך ורק על פי אורך שירותו הצבאי, לי אישית יש חברים רבים שלא סיימו שירות צבאי מלא.
    כמו כן אל תהסס לפנות לאנשי מקצוע שיכולים בהחלט לעזור לך להסתגל לחיי האזרחות שאינם פשוטים כלל לאדם שהשתחרר בשירות חובה בצה"ל, שלא בדרך המקובלת.

כמו כן ראוי לציין כי אין בדבריי כל כוונה לעודד השתמטות או סרבנות לשירות צבאי מלא עפ"י החוק.

#175918 הגב
    Spor
    חבר
    quote קרבי משוחרר:

quote קרבי משוחרר:

שלום רב!

כמו כן ראוי לציין כי אין בדבריי כל כוונה לעודד השתמטות או סרבנות לשירות צבאי מלא עפ"י החוק.

אתה לא מעודד השתמטות. אתה מעודד עזרה נפשית לאדם במצוקה.
    אם העזרה הזאת כוללת את הוצאתו מהמסגרת הצבאית, אז זה המצב.
    במציאות של היום, יש אנשים שהשהות שלהם במסגרת הצבאית עשויה להוביל לנזקים
    נפשיים, ואף פיזיים, לאותו האדם. חשוב לאתר אותם, ולטפל בהם כראוי.

#175923 הגב
    Anonymous
    חבר

שמע. אני באתי לשרת בצבא ובכבוד אבל נפלתי קורבן לפירצה שקיימת בצבא. אני אסביר את זה, נכון יש את משטרה צבאית ושם יש קורס של מפקדי כלואים שלוקח בערך חודש. אני שואל האם מותר להכריח בנאדם להיות מפקד בכלא אחרי חודש קורס וחודש וחצי טירונות?
    למה מ"כים מכשירים אותם בערך כחצי שנה והם לא מקבלים שוק. אבל במשטרה צבאית מפקדי כלואים שזה הרבה יותר גרועה. המצב שלי היה גרוע ביותר – אף פפעם לא חשבתי שאני אטפל בעבריינים של צה"ל. וזה דיכא אותי למרות שנתתי לזה צ'אנס פשוט קרסתי נפשית.
    היום אני פקיד שגם טוחנים אותו אבל זה גם משהו ..

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
מענה ל־אני מרגיש אבוד
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו