בקשר להשתמטות

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #102409 הגב
    Anonymous
    חבר

האם אתם מודעים שאתם מעודדים עבירה על החוק של מדינית ישראל?הנה:. מרידה בכוונת פגיעה בביטחון המדינה

מי שעשה אחד המעשים האמורים בסעיף 106 בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, דינו – מאסר עולם.

. הסתה להשתמטות

(א) מי שהסית או שידל אדם החייב בשירות בכוח מזוין שלא ישרת בו או שלא יתייצב לפעולה צבאית, דינו – מאסר חמש שנים.

(ב) מי שהסית או שידל אדם המשרת בכוח מזויין לערוק משירותו או מפעולה צבאית, או סייע לו בעריקה, דינו – מאסר שבע שנים.

(ג) מי שנתן לאדם החייב בשירות כאמור בסעיף קטן (א) מקלט או סייע להחביאו, כשהיה לו יסוד להניח שהוא עריק, דינו – מאסר שלוש שנים.

(ד) מי שעבר עבירה לפי סעיף זה בתקופה שבה מתנהלות פעולות איבה צבאיות של ישראל או נגדה, דינו – מאסר חמש-עשרה שנים.

(ה) בסעיף זה, "עריקה"- העדר מן השירות בכוח מזויין מתוך כוונה שלא לחזור.יכול להיות שעכשיו אף אחד לא אוכף את החוק הזה…אבל אחר כך….  

חוקאדום2007-12-14 18:37:55

#134788 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא חושב שקיים מישהו שמשתמש באיומיי נשק כדי לגרום למישהו להשתמט. אף אחד בפורום הזה לא 'משדל' אנשים להשתמט. אנשים באים לבקש עזרה אז עוזרים. אף אחד לא מכריח פה אף אחד. בידיוק כמו שיש פרסומות כמו 'ישראלי אמיתי לא משתמט' ככה גם קיימים המקומות כמו פרופיל חדש (תקנו אותי אם אני טועה בהצגת הארגון) שעוזרים למי שרוצה עזרה בתהליכים צבאיים כלשהם ולא רק השתמטות.אז מי אמר שבפורום זה מעודדים עבירה על החוק ? עליי לא איימו בנשק כדי שאני אשתמט וגם לא ביקשו ממני לעשות את זה. ובכל זאת קיבלתי עזרה

#134790 הגב
    Anonymous
    חבר

חוקאדום אני אספר לך משהו.
    לפני שנה בא אלינו לבית ספר שוטר וציין לנו כל מיני חוקים על כל מה שקשור לאלימות החוקים היו:
    *הבאת אולר לבית הספר (בלי לפגוע רק להביא) – שנה מאסר.
    *מישהו שפוגע פיזית במישהו אחר – תיק במשטרה + 3 שנים מאסר
    *מישהו נתפס מעשן סמים קשים בבית הספר (הכל חוץ מנרגילה וסיגריות) – 3 שנות מאסר.
    יש עוד כמה ברשימה אני לא זוכר את כולם אבל רק את ה3 האלה כבר ראיתי כאלה שעברו עליהם + תפסו אותם ומה שקרה כולם נשלחו למנהלת, העדכנו את ההורים ולא נעשה שום דבר עם המשטרה. וזה שהם קטינים לא מצדיק כלום הרי בחוקים מוזכר מי שמביא אולר לבית הספר עונשו מאסר לשנה.
    אז תאמין לי החוקים שהבאת צריך לחפש אותם כדי להכיר אותם זה כאלה חוקים לא חשובים למדינה וחבל על הזמן לבזבז זמן עליהם ובכלל אנחנו חיים בישראל… רוצחים מקבלים חנינה אחרי שנתיים מאסר.

#134793 הגב
    Anonymous
    חבר

בהחלט יש מעטים בעלי דעה לא צלולה במיוחד שמשדלים לעניין. אין גם במקרים היותר "קשים" כפייה, אך בהחלט משהו שצריך לעקור.
    אך חשוב הרבה לפני שעוקרים זאת קודם כל להקים ארגון רציני לאנשים שיוכלו לפנות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע ולא עם כל מיני ילדים / אנשים עם אינטרסים שונים שלא יודעים מי הם בכלל. המסגרת הצבאית לא מתאימה לכולם מבחינה פסיכולוגית ומסיבות שונות ועמוקות יותר מכפי שניתן להסביר. אנשים שלא מעוניינים להיות בכל מחיר במסגרת כלשהיא ולעשות עבודה רצינית יגרמו רק ליותר נזק, והדרך בה הצבא מסביר ומרמה את הילדים ובני משפחותיהם לגבי עתיד הבן / הבת מזכיר תקופות חשוכות וכל ההתנהלות בעניין זה מבחילה. צריך להציג עובדות ובחירה (חופשית כמעט לגמרי).
    זה לא העניין אם בית המשפט והמשטרה מיישמים את העונשים הקבועים בחוק, העניין שלכם הוא לתת את הפרטים האמיתיים ובמידת הצורך להכווין אדם לאנשי מקצוע. זה הכל, ולא ללחוץ ולייעץ לו מה לעשות עם עתידו שיכול להתערער בגלל מה שאתם אומרים מחוסר היכרות מוחלט איתו ועם חייו. האדם ידע מה ההשלכות האמיתיות במדינה וזכות הבחירה שלו.

#134839 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote חוקאדום:

האם אתם מודעים שאתם מעודדים עבירה על החוק של מדינית ישראל?

מבחינה פורמלית לחלוטין, הסר דאגה מליבך, כל מה שאתה רואה מסביבך הוא כשר. כל בנאדם שמשתחרר מהצבא, משתחרר ממנו כי הצבא שחרר אותו. להפיג חששות, להזים שמועות, ולחטא את כמויות הזבל והדיסאינפורמציה שהצבא זורע זה לא הסתה או שידול או איך-שלא-תקרא-לזה. אני קורא לזה עזרה לזולת, לחבר בעת צרה.ונוסיף בכל זאת שחוקים, עם כל החשיבות שלהם, הם לא מתת-האל ולא אידאלים-נשגבים. הם ביטוי של יחסי הכוחות בתוך החברה (או ליתר דיוק, ביטוי של ההגמוניה). אם אנחנו נמצאים במצב של התנגדות לדיכוי של ההגמוניה, מין הסתם נמצא את עצמנו במקרים מסויימים עוברים על החוקים שהיא קבעה לנו. לא מתוך שמחה ולא מתוך התרסה — אנחנו החברה, אנחנו לא רוצים להמאיס אותנו על עצמנו — אלא כי כך החוקים נבנו.גלעד2007-12-16 0:17:26

#134840 הגב
    Anonymous
    חבר

גלעד כל מילה שלך בסלע

#134867 הגב
    Anonymous
    חבר

תתבע אותי. בבקשה תתבע אותי. אני מבקשת ממך יפה. פוויטי פוויטי פליז וויז שוגר און טופ!!
    בבקשה תתבע אותי ואת הלהקה שלי. בבקשה בבקשה בבקשה בבקשה!!!!

#134887 הגב
    Anonymous
    חבר

חחחחחחחחחחחחח..
    הרגת אותי.
    תגידי, את מחברי להקת 21?

#134913 הגב
    Anonymous
    חבר

נוווווווו???
    נדמה לי שעדיין לא ראיתי צו מבית משפט? למה אתה מחכה? שנסגיר את עצמנו לבד?
    אני רוצה לראות צו מבית משפט מחר על הבוקר!

#134959 הגב
    Anonymous
    חבר

מדברי גלעד;"להפיג חששות, להזים שמועות, ולחטא את כמויות הזבל והדיסאינפורמציה שהצבא זורע זה לא הסתה או שידול או איך-שלא-תקרא-לזה. אני קורא לזה עזרה לזולת, לחבר בעת צרה." ועל כך נאמר,עם חברים כאלה,לא צריך אויבים. גלעד,אם כולם יישתמטו,מי בכל זאת ישמור על המדינה?

#134962 הגב
    Anonymous
    חבר

אם כולם יהו כמוך ולא יהיו שוטרים, מה תעשה כיפרצו לך לבית? אגואיסט! נותן לכולם לעשות את העבודה השחורה שלך!

#135001 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote black scissors:

אם כולם יהו כמוך ולא יהיו שוטרים, מה תעשה כיפרצו
    לך לבית? אגואיסט! נותן לכולם לעשות את העבודה השחורה שלך!

האמת שאני בעדך בצורה כלשהי, אבל את צריכה להתסכל על זה מנקודת מבט אחרת.
    אולי לא כל המנהיגים של הצבא, והמדינה, והמון גופים בצה"ל וצה"ל עצמו בסדר
    100%, או נגיד בסדר מבחינת הערכים שלך (אני לא צוחק עלייך, אני רציני),
    אבל את יכולה לתת פתרון אם לא יהיו חיילים? זה מצב היפוטתי שלא יהיו
    חיילים וכולם ישתמטו, אבל במצב כזה באמת לא יהיה צבא.

ולצורך העניין המשטרה לא עושה כלום לא בפריצות ולא בשום דבר אחר. פרצו ל2
    חברים שלי לבית בתקופה האחרונה כשהם היו לבד והמשטרה לא ממש באה, כשהיא כן
    באה היא לא עשתה כלום…לא שיש לה מה לעשות.

בכל מקרה הנקודה היא שיש משהו במה שאת אומרת אבל הוא לא אומר את זה סתם..

אנחנו מציגים כאן כל הזמן נקודות מכל צד, אבל כמעט אף אחד (כמעט) לא מסתכל
    על שתי הצדדים. צריך למצוא לדברים כאלה פתרון, ולא להגיד מצד אחד שאם כולם
    ישתמטו לא יהיה צבא ונמות, ומצד שני אם כולם לא ילמדו רפואה ויהיו שוטרים
    אז כולם ימותו ויפרצו לכולם לבית.

צריך גם להפסיק את התופעה של 'להוקיע אנשים מהחברה' או לפחות את התופעה של הקיצוניות הזו. קיצוניות לא תעזור בשום מצב.

אני רק מנסה להביא את כולם לדיון קצת שונה ממה שהולך כאן בכל הזמן הזה,
    כדי שכל אחד יסתכל על הצד השני ולא יגיד 'וואלה כולם דפוקים' אלא, צריך
    למצוא לדבר כזה פתרון ולכן מעלים לדיון בעיה ולא פתרון.

#135002 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote מילואימניק גאה:

מדברי גלעד;"להפיג חששות, להזים שמועות, ולחטא את כמויות הזבל והדיסאינפורמציה שהצבא זורע זה לא הסתה או שידול או איך-שלא-תקרא-לזה. אני קורא לזה עזרה לזולת, לחבר בעת צרה." ועל כך נאמר,עם חברים כאלה,לא צריך אויבים. גלעד,אם כולם יישתמטו,מי בכל זאת ישמור על המדינה?

אתה, כמובן

#135008 הגב
    Anonymous
    חבר

ככה עובדת המאפיה. אם לא תשלם את עלול להיפגע. אם תשלם נגן עליך. ותגיד תודה שדואגים לך ככה. בלעדינו היו משתלטים פה ה……, ותאמין לי שהם הרבה יותר גרועים. 

#135017 הגב
    Anonymous
    חבר

אז אני נותנת לך מצב היפוטתי שבו לא יהיו שוטרים, אתה יכול לראות את המדינה בלי שוטרים?
    ועוד מצב היפוטתי שאף אחד לא ירצה להיות רופא. אתה רואה את המדינה בלי רופאים?
    אם תענה לי אני מבטיחה לענות לך.
    בגללללללל שהמשטרה לא עושה כלום אני בעד גיוס חובה למשטרה. המשטרה לא מתפקדת בגלל אנשים כמוך שמתבכיינים "המשטרה לא עזרה לי ווהההה" למה אתה לא תורם בעצמך? למה אתה לא הולך להיות שוטר? אם אתה לא תורם את חלקך, למה שהמשטרה תשמור עליך? פרזיט!
    הצענו אלף פעם צבא מקצועי, שאנשים יבחרו אם להיות שם, שאנשים יקבלו משכורת על עבודה, שאנשים יוכלו להתפטר, ושיוכלו לפטר אותם במקום להכניס לכלא. אבל אף אחד לא מגיב לזה….

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
מענה ל־בקשר להשתמטות
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו