שוקל מאוד לצאת על 21 ,אך חי בפחד…

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים שוקל מאוד לצאת על 21 ,אך חי בפחד…

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #109008 הגב
    xorr615
    חבר

שלום לכולם

התגייסתי בנובמבר 10' לקרבי.
    לאחר זמן קצר מאוד הבנתי שזה לא בשבילי ויצאתי משם על ידי קב"ן , שהוריד לי את הפורפיל ל64 .
    אחרי זה הקבן בבקום הוריד לי ל45 ויצאתי לטירונות 02 .
    סיימתי את הטירונות והלכתי לעשות קורס משק"י לוגיסטיקה בצריפין .
    סיימתי שם וחשבתי שזהו אני הולך לעשות יומיות להיות מאושר בלה בלה בלה..
    הציבו אותי במחנה מסריח רחוק מהבית שלי, מלא בערסים , שכל מה שאני עושה כל היום זה לעבודעבודה פיזית קשה באיזה מחסן מגעיל ולפרוק טנקים ..אני מסיים כל יום ב4 ,5 מגיע הביתה ב8 סחוט ,אומלל ומדוכא , וכבר צריך ללכת לישון לקום לעוד יום מסוייט שכזה . כל יום עוברת בי המחשבה על לצאת מהצבא עשרות פעמים אך מיד אחר כך עולים בי כל הפחדים של מה יהיה איתי אחרי שאני אצא …כתם לכל החיים ,לא יקבלו אותי לעבודה,לימודים…

אבא שלי אומר לי שאם אני אצא מהצבא הוא לא יתמוך בי כלכלית ( אני רוצה ללמוד בחו"ל ) הוא לא יממן לי דירה , כלום . הוא גם אומר לי שאם אצא מהצבא למעשה חיי נהרסו ונגמרו מפני , שאף מקום עבודה לא יקבל אותי , תהיה לי תווית של משוגע לכל החיים ,ועוד ועוד .. .

כרגע החיים שלי הם לא חיים בצבא , אני סובל שם מאוד .
    לפעמים אני אומר לעצמי – חיים רק פעם אחת , ואני לא יכול להעביר שנתיים ושבעה חודשים ככה .

אני אדם בעל יכולות אינטלקטואליות ואני מאמין בעצמי שאני יכול להצליח בחיים .
    השאיפה שלי היא לצאת מהצבא ולהתחיל את החיים האמיתיים . לעבוד ולחסוך ללימודים בחו"ל.
    אך אני משתוק מן הפחד שאם אצא חיי באמת יהרסו . משום שלא אתקבל לשום עבודה ,לימודים ,תווית של משוגע וכולי .

בבקשה תגידו לי מה דעתכם בנושא , במיוחד אלא שכבר יצאו על 21 .

#176545 הגב
    yudencow
    חבר

אני במצב שלך, יש לי תור לקבן עוד שבועיים וגם אבא שלי לא אהיה מוכן לתמוך בי כלכלית.
    בקשר ללימודים, לא אכפת לאף אחד וכדאי לך לעשות פה תואר ראשון כי זה זול וברמה גבוהה יחסית לעולם ואחרי זה לחפש מלגה לתואר שני בח"ול או בשנה האחרונה שלך להגיש מועמדות לויזה. הסיבה שהם שואלים כי הם לא רוצים שיבואו עריקים (אני ממליץ לא לערוק כי זה פוגע בתעודת יושר שזה כן פוגע בלהגר לחו"ל)
    בעבודה זה בולשיט, הרבה עסקים לא יהיה אכפת להם במיוחד אם זה מלצרות או אפילו משהו שאתה יודע מעצמך כמו בניית אתרים, גרפיקה וכו אז אל תפחד בקטע הזה.
    לא אהיה לך תווית של משוגע במצב שחצי לא מתגייסים בכלל. אתה יכול לומר שקיבלת פטור מסיבות רפואיות וזהו.
    אבא שלך הוא אבא שלך, תחשוב על מה היה קורה אם היית יוצא מהארון או נכנס לכלא על עברה פלילית, הוא עדיין אבא שלך, זה פשוט הדרך שלו להתמודד במצב שהבן שלו עושה משהו שלו יעלה על הדעת (אבא שלי הוא בן לניצולי שואה והוא גדל עם המדינה, הוא הכריח אותי לצפות אתמול בטקס יום העצמאות ושקמתי והלכתי לחדר הוא אמר "לא אכפת לילד הזה מהמדינה שלו"). זה הכול איומים ואם הוא באמת לא יתמוך בהתחלה תחסוך, תעבוד ותהיה עצמאי.
    לא אמורה להיות בעיה אם זה שלא עשית צבא כאן אם אתה רוצה להגר לחו"ל, זה פשוט עוד מסמך שצריך לתרגם ולהראות וחתום על ידי נוטריון אני חושב.
    חברים שלך או אנשים בכללי שישפטו אותך על זה שלא עשית צבא גם ישפטו אותך לפי המוצא שלך, איפה גדלת, ואלף אחד דברים שלא קשורים. תגיד ברוך שפטרנו ותכיר אנשים חדשים ביציאות, בלימודים או כל מקום או מסגרת אחרת.

גם אני בנושא הקודם חששתי שזה ידפוק סיכויים להגיע לחו"ל אבל מסתבר שלא (אפילו לארה"ב) פשוט תאמר להם בראיון שישאלו שלא עשית צבא בגלל שרצית לטייל לעבוד וללמוד או משהו כזה. ולרופא שבודק אותך שישאל אותך למה יצאת תגיד שהיה לך אפיזודת דיכאון בגיל 18 אבל הכול עבר אם הוא רעול ותוכל להיות גם כנה איתו אם הוא לא, מקסימום תראה פסיכיאטר שיאשר לך שאתה בסדר.

אני במצב שלך, פשוט אל תגיד לאף אחד כלום תבקש קב"ן ואפילו תגיד למפקד שלך שיש לך חששות מפגיעה עצמית אם אתה רוצה לזרז את זה (אני לא עשיתי את זה כי לא רציתי שישבו לי על הראש עד הקבן), אצלו תעשה לפי טרגט 21 ושחרור קל ^^^.

זה סיכון, וזה קשה. אבל זה יום העצמאות וזה הזמן לעשות את ההחלטות שלך, תתכנן, תילחם, תאמין.
    כל מה שאני אומר זה מחברים שלי שיצאו וחיים בסבבה גם עם הורים יותר או פחות ליברליים, אל תוותר על השמחת חיים שלך!!! והכי חשוב אל תפגע בעצמך!!!

#176546 הגב

לא תהיה לך למצוא עבודה או בטח ללמוד באוניברסיטה אם תצא על נפשי.

הדבר היחידי שלא תוכל לעשות,זה לעבוד במשרד ביטחון.בגדול למעסיקים ממש לא אכפת אם עשית צבא או לא ואפילו הם ישמחו לדעת שאתה לא תעשה מילואים.

במדינות אחרות ממש לא אכפת למישהו אם שירתת בצה"ל או לא.

#176547 הגב
    Anonymous
    חבר

ערב טוב וחג שמח !

שמי ליאור ( שם בדוי ) .
    אני קורא את מה שאתה כותב ומרגיש כאילו מדובר בי לפני מס' שנים .
    אני קורא את התגובות , שהן מאוד ענייניות ומנוסחות לטעמי בבחינת " מתכון " .
    יש לי כמה דברים לומר ברוח קצת שונה .

למעשה עברתי את אותו התהליך : הורדת פרופיל > קורס משקי לוגיסטיקה > וכו' …
    הגעתי למצב שלא היה משנה לי " כתם " או לא " כתם " , כן אתקבל או לא אתקבל למקום כזה או אחר .
    פשוט המאסתי את עצמי על המערכת והיא נמאסה עליי .
    ממש סבלתי והחלטתי להשתחרר .

אני זוכר שאמרתי לעצמי :"תעצור לרגע!" ותנצור את הרגע הזה שבו אתה כל כך סובל , בכדי שבעתיד תדע שלא הייתה לך ברירה ולא תצטער על זה שהשתחררת כי זה היה בלתי נמנע .

ואכן , השתחררתי !
    אחרי זמן קצר מאוד התחלתי לימודים קדם אקדמיים . ועבודה במקביל .
    כיום אני עובד בחברת תוכנה ולומד לתואר ראשון בתחום מדעי החברה .

השחרור מהצבא לא הווה לי שום מכשול עד היום .
    פרט למישור האישי – מנטאלי .

מאוד קשה לי עם העובדה שלא סיימתי שירות סדיר .
    אני מרגיש פחות טוב במצבים מסויימים .
    אני משקר רוב הזמן לגביי השירות הצבאי שלי , נניח כשמכיר בחורה .
    ולא מצליח להזכר עד כמה זה היה בלתי נמנע .
    פשוט רוצה לחזור אחורה ולהתחיל את הסרט מחדש .

מכאן , שאם השאלה היא לגביי מכשול פורמאלי כלשהו ? אז לעניות דעתי התשובה היא לא , חד – משמעית .
    אך במישור האישי , רק ימים יגידו .
    וכנראה שזה הוא קונפליקט בלתי ניתן לפתרון ואין תשובה חד משמעית , מאין פרדוקס , כחלק מההתבגרות בחברה הישראלית .
    אחרי הכל , אין שני אנשים זהים במאה אחוז .
    כל אחד מאיתנו הוא שונה .
    וישנן נסיבות .

מה שלי אישית מפריע , היא העובדה שהפרופיל הוא 21 קבוע ,
    כלומר שהממסד שם עלייך "תווית" כמו שאתה אומר .
    אבל את ה"תווית" שם בגיל 18 ,
    נכון שיש סברות שעד הגיל הזה אופיו של אדם מתעצב ,
    אבל אנחנו כבר יודעים שאלה דברים ששייכים לעבר .
    וכיום אנשים עוברים שינויים מהותיים גם אחרי גיל זה .

עד כאן .
    אם יש לך שאלה ספציפית , או לכל אחד אחר ,
    אשמח לענות / לשמוע .

שוב , חג שמח 🙂

#176548 הגב
    xorr615
    חבר

באמת עודדתם אותי .
    מפני שההורים שלי גורמים לי להרגיש שהצבא זה פשוט כמשמעו להיות או לחדול , אם אני אעשה צבא יהיו לי חיים נורמלים אם לא – נועדתי לסבל ואומללות .
    ובתוך תוכי אני מרגיש ויודע שזה לא נכון .
    אז אם לסכם את מה שאמרתם יציאה מהצבא לא תמנע ממני אפשרויות עבודה ( כך שאוכל לחסוך ללימודים ) ואני מדבר כמובן על עבודות בתחתית הסולם , כי אין לי תואר אקדמי ( שטיפת כלים,מלצרות וכו') וגם לא תמנע ממני לימודים בארץ לאחר מכן ובסופו של דבר גם הגירה לארץ אחרת.
    וליאור עם בעיה "ערכית " כמו שאתה מתאר אולי תהיה לי בעיה . אך אני חושש שהמחיר של הישארות בצבא והישחקות נפשית לא שווה את זה .אך אתה אומר שחד משמעית מחסום בלימודים ועבודה לא היה לך ?

#176550 הגב
    Anonymous
    חבר

נכון !

למעשה , בראיונות העבודה , במרבית המקרים כלל לא שאלו על תקופת השירות . כלומר לאחר גיל 21 .
    במקרים שכן שאלו , או שהעליתי את הנושא כי מצאתי לנכון , הייתי מציג את מה שעשיתי בזמן שכן שירתתי , כמה שעשיתי במשך 36 חודשים . גם ככה משהו לא היה משתנה אם הייתי ממשיך בשירות 🙂

אותו הדבר בלימודים .
    יתרה מזאת , במסגרת הלימודים הקדם אקדמיים , נהניתי ממלגה ממשרד הביטחון לאורך כל התקופה .
    מאחר ומי שממלא 3 חודשים של שירות , זכאי לאותן הזכויות של מסיים שירות ( בעורף . כמדומני ללוחמים ישנן זכויות נוספות ) . כך זה היה לפני מס' שנים מעטות . לא ידוע לי אם דבר השתנה . מתאר לעצמי שלא .

אמנם אינני מכיר אותך , אך אתה " נשמע " יציב ובעל כושר התמודדות .
    כך שהבחירה היא בין התמודדות עם מה שאתה חש עכשיו ,
    לבין קשיים שילוו אותך בהמשך . יכול להיות ומינוריים ביחס למה שאתה מרגיש היום , אך עדיין קיימים .

וזה בסדר . אף אחד לא מחפש חיים שאין בהם שום קושי .
    🙂

#176553 הגב

בנוגע לאוניברסיטה, אפילו לא שאלו אותי בטופסי ההרשמה על מצבי מבחינת גיוס. יש אוניברסיטאות שבהן שואלים, אך לא מייחסים לכך חשיבות (יש אוניברסיטאות, בפרט בן גוריון, שסבורות כנראה שתפקידן הוא למנוע מעריקים ללמוד אצלן, אך גם זה לא רלוונטי למי שיש לו פטור).

תווית של משוגע – אין חובה שתגיד לאנשים על מה יצאת. בתעודת הפטור אף כתוב "מטעמי בריאות". ממילא, אפילו אם הם יידעו, לא יחשבו שאתה משוגע אם יכירו אותך מעט – יהיו שיחשבו שאתה משתמט. אני אישית לא נתקלתי באנשים כאלה, וגם אם יהיו, אז מה? ה"תווית" שהממסד שם עליך שקולה להערות שנכתבו בתעודת בית הספר – לא רלוונטיות בשום צורה, למעט למי שהופך אותן לרלוונטיות.

היחס של ההורים הוא היחיד שבעייתי, ובמקרה זה לא תהיה לך ברירה אלא לוותר על לימודים בחו"ל בשלב של תואר ראשון (ממילא זה לא הכי ריאלי גם בתנאים טובים), ולחסוך ללימודים בארץ. זה אפשרי, אם כי קשה, אך כך עושים גם חיילים משוחררים רבים.

הטבות תקבל (בעלי פרופיל 21 מקבלים הטבות החל מהחודש הראשון לשירות, האחרים – רק כעבור שנה), אך כמכפלה בחודשי השירות.

#176560 הגב
    Anonymous
    חבר

, , , , , , ,

#176564 הגב
    Anonymous
    חבר

, , , , , , ,

#176910 הגב
    Anonymous
    חבר

מצחיק. גם אני בידיוק אפסנאי-מש"ק לוגיסטיקה ואני עובד פיזית קשה מרים דברים. נכון זה חרא? וגם אני אותו סיפור כמו שלך עם קב"ן. זה כזה חראאאאאאאאאאא ואני תקוע עם ערסים שלא עושים את העבודה..

#176918 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote בעל נסיון …:

ערב טוב וחג שמח !

אתה מרגיש פחות טוב במצבים מסויימים? כמו מתי? כשאין מי שישפיל אותך כל יום וישלם לך 300 שקל בחודש? או ביום העצמאות כשמראים בטלוויזיה את כל ה"גיבורים" המתים, ומשמיטים את הנכים? תראה את הסרט "לא שם זין" או את התחקיר על עובדה על פצועי לבנון, רוצה לאבד ידיים\רגליים\עיניים בשביל המדינה? לא אה? אז תפסיק לזיין את השכל על זה שאתה "לא מרגיש טוב" חתיכת נשמה רכה. נשמע כאילו אתה מרחם על עצמך ומתמסכן.

משקר כדי להרשים בחורות? אחר כך תשקר בקשר למשכורת? ממה אתה מפחד בדיוק? אתה נשמע חסר ביטחון לגמרי. יש מספיק בחורות, ואם תמשיך להיות פחדן חסר ביטחון איתן תיפול על מכשפה שתמרר את חייך ותיקח את חצי מרכושך + מזונות.

רוצה לחזור אחורה? תתחיל תהליכים. תביא חוו"ד מפסיכיאטר תבקש להתנדב. זה ייקח זמן אבל יש לך סיכוי לא רע. אה אתה לא הולך לעשות את זה נכון? כי אתה כולך דיבורים ורחמים עצמיים…

מכאן , שאם השאלה היא לגביי מכשול פורמאלי כלשהו ? אז לעניות דעתי התשובה היא לא , חד – משמעית .
    וכנראה שזה הוא קונפליקט בלתי ניתן לפתרון ואין תשובה חד משמעית , מאין פרדוקס , כחלק מההתבגרות בחברה הישראלית .
    כל אחד מאיתנו הוא שונה .
    וישנן נסיבות .

קונפליקט בלתי ניתן לפתרון? פרדוקס? אתה חתיכת אידיוט… אני אגיד לך מה זה קונפליקט- להיות זקן ולהחליט בין קניית אוכל או תרופות שמקלות על כאב. לחטט בפחים בשביל פחיות ולחפש מתכות למכור או לא לחפש? זה קונפליקט. ילד מפונק שלא מרוצה בחיים ומחפש סיבות כמו חוסר שירות כדי להסביר את זה זה לא קונפליקט או "מאין פרדוקס" ואתה לא כזה מורכב, רק מפונק.

תווית? כל מהה שאתה אומר נשמע יותר דבילי מהדבר הקודם. אתה באמת מחפש תירוצים לכישלונות עתידיים שאתה מתכנן. "זה לא אשמתי שנכשלתי זה בגלל שיש עלי תווית… וכדומה".

עד כאן .
    אשמח לענות / לשמוע .

שוב , חג שמח 🙂

#176919 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote בעל נסיון …:

ערב טוב וחג שמח !

אתה מרגיש פחות טוב במצבים מסויימים? כמו מתי? כשאין מי שישפיל אותך כל יום וישלם לך 300 שקל בחודש? או ביום העצמאות כשמראים בטלוויזיה את כל ה"גיבורים" המתים, ומשמיטים את הנכים? תראה את הסרט "לא שם זין" או את התחקיר על עובדה על פצועי לבנון, רוצה לאבד ידיים\רגליים\עיניים בשביל המדינה? לא אה? אז תפסיק לזיין את השכל על זה שאתה "לא מרגיש טוב" חתיכת נשמה רכה. נשמע כאילו אתה מרחם על עצמך ומתמסכן.

משקר כדי להרשים בחורות? אחר כך תשקר בקשר למשכורת? ממה אתה מפחד בדיוק? אתה נשמע חסר ביטחון לגמרי. יש מספיק בחורות, ואם תמשיך להיות פחדן חסר ביטחון איתן תיפול על מכשפה שתמרר את חייך ותיקח את חצי מרכושך + מזונות.

רוצה לחזור אחורה? תתחיל תהליכים. תביא חוו"ד מפסיכיאטר תבקש להתנדב. זה ייקח זמן אבל יש לך סיכוי לא רע. אה אתה לא הולך לעשות את זה נכון? כי אתה כולך דיבורים ורחמים עצמיים…

כל אחד מאיתנו הוא שונה .
    וישנן נסיבות .

קונפליקט בלתי ניתן לפתרון? פרדוקס? אתה חתיכת אידיוט… אני אגיד לך מה זה קונפליקט- להיות זקן ולהחליט בין קניית אוכל או תרופות שמקלות על כאב. לחטט בפחים בשביל פחיות ולחפש מתכות למכור או לא לחפש? זה קונפליקט. ילד מפונק שלא מרוצה בחיים ומחפש סיבות כמו חוסר שירות כדי להסביר את זה זה לא קונפליקט או "מאין פרדוקס" ואתה לא כזה מורכב, רק מפונק.

תווית? כל מהה שאתה אומר נשמע יותר דבילי מהדבר הקודם. אתה באמת מחפש תירוצים לכישלונות עתידיים שאתה מתכנן. "זה לא אשמתי שנכשלתי זה בגלל שיש עלי תווית… וכדומה".

עד כאן .
    אשמח לענות / לשמוע .

שוב , חג שמח 🙂

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
מענה ל־שוקל מאוד לצאת על 21 ,אך חי בפחד…
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו