שירות לאומי -כן או לא?

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108995 הגב

תגידו, איזה משקל יש לשירות לאומי(מבחינת עבודות.. ובכלל, מבחינת איך שיסתכלו עלי. יצאתי מהצבא על 21)? האם זה משפר בצורה ניכרת את התדמית, או שאין לזה כל כך ערך גבוה בתור תחליף לעשיית צבא? אני בן 21 עוד פחות משבועיים, ואני חושב לעשות שנה אחת של שירות לאומי.. ככה שאני אסיים עם זה רק בגיל 22. האם זה שווה את זה למען העתיד? האם זה באמת בעל משקל? מבולבל ולא יודע מה לעשות. מצד אחד אני לא רוצה לבזבז סתם שנה אם זה לא יתן לי כלום, ומצד שני אם זה חשוב ויש לזה ערך ומשקל אז אני כן רוצה לעשות..

#176496 הגב
    BeyondpO
    חבר

אם אתה ברצינות חושב על זה, אז כדאי לך להזדרז, כי לא מעט מהעמותות שעוסקות בזה נוקשות עם החוקים ואתה אמור לסיים את השירות עד גיל 22.

#176497 הגב

ביררתי את זה, וזה לא בעיה כלל. אפשר לעשות שירות לאומי עד גיל 24. מה את אומרת לגבי שאר הדברים שכתבתי, ולגבי ההתלבטויות שלי? אודהלך אם תתייחסי אליהם 🙄

#176498 הגב

עוד אנשים שיכולים לייעץ? אשמח מאוד לתגובות. 🙄

#176499 הגב
    Anonymous
    חבר

מצטרף להתלבטות.

כרגע אני בן 20, בשנה וחצי מאז שיצאתי מהצבא הספקתי לעבוד ב-2 עבודות (ולהתקבל אחרי ראיון לעוד 4 מקומות אחרים שבסוף בחרתי לא לעבוד בהם), אני חייב להרגיע פה כמה אנשים ולהגיד שזה ממש לא מעניין מקומות עבודה אם עשית צבא או לא, וכל עוד אתה בנאדם נחמד עם ביטחון עצמי שעונה על דרישות התפקיד- ישמחו לקבל אותך.
    גם לחב'רה שעבדו איתי זה ממש לא שינה כלום, פשוט סיפרתי שיצאתי מאיזושהי סיבה רפואית מופלצת כלשהי ואף אחד לא התעסק עם זה יותר.

הבעיה זו ההרגשה שלי עם עצמי. עם היציאה מהצבא אני יכול להיות שלם כי אני יודע שהם ייעדו אותי לתפקידים של דפ'רים, שזו מסגרת כפייתית שלא מתאימה לכל אחד ובטח שלא לאחד אינדיבידואליסט כמוני, שיכולים לדפוק אותך שם חזק- אבל עדיין מנקרת בי המחשבה שבסופו של דבר אנחנו חיים על מדינה שנבנית על תרומה קולקטיבית ושכל אחד צריך לתרום את חלקו, אז הצבא באמת לא מתאים לכל אחד, אבל שירות לאומי אני עדיין יכול לעשות- ואפילו שהתעודה לא באמת תשנה משהו בהמשך החיים שלי, לפחות אני אוכל להרגיש שלם עם עצמי.

מצד שני יש את הצד שאומר "יאללה, עשית כבר פסיכומטרי, לך תלמד בשנה הקרובה עזוב אותך מהשטויות האלה שלמות עצמית בסופו של דבר כל אחד בעולם דואג לעצמו וככה זה" , ככה שאני די מרגיש בהתלבטות אמיתית לגבי אם כן לעשות ולעכב לעצמי בשנה את החיים בשביל משכורת של 700 שקל לחודש, או לתרום את חלקי כדי לא להרגיש "חייב" לאף אחד.

אשמח לעצות אנשים 🙂

#176508 הגב

תגובות? עצות? 😕

#176533 הגב
    BeyondpO
    חבר

בסופו של דבר, זה תלוי בך. אני לא מרגישה נוח ל"ייעץ" לך, או לחלוק את מחשבותיי, כי אני מניחה שאנחנו חושבים שונה. הבעיה שלי עם הצבא היא בעיקר מצפונית, וכך גם עם השירות הלאומי.
    אני רואה הרבה בעיות וחורים ברעיון הזה של "שירות אזרחי"(למשל, למה אתה צריך לעבוד במשכורת של 600 שקל בחודש, עבודה לא פשוטה כלל? זה סוג מודרני של עבדות), אבל בסופו של דבר, אם יש מקום שמעניין אותך ונראה לך שתוכל 'לתרום' בו, אז בכיף, למה לא.
    בקשר לחברה – אני מניחה שזה יכול לשמש כסוג של 'עלה תאנה', ותוכל להגיד "לא עשיתי צבא מסיבות בריאותיות, אבל בכל זאת תרמתי לחברה בש"ל". בעיניי, יש דרכים טובות יותר לתרום – אבל שוב, תלוי בך. הרבה מהאנשים שאני מכירה שסירבו/נמנעו וויתרו על ש"ל, תרמו לחברה בדרכם, רק בצורה פחות 'מסודרת' ואפשר לומר שגם פחות כפייתית.
    תחשוב גם אם לא בא לך כבר להתחיל את החיים – ללמוד(אם אתה בקטע), לעבוד… ולא להיות תלוי בש"ל.

בהצלחה. 😀

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
מענה ל־שירות לאומי -כן או לא?
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120