צבא מקצועי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108981 הגב
    שמואל
    חבר

כמה שאני סולד מהרעיון של צבא העם, אני יותר סולד מהרעיון של צבא מקצועי. אם לצבא העם יש לפחות איזושהי הצדקה אידאולוגית, צבא מקצועי זה תח'לס חבורה של שכירי חרב שמאמנים אותם להרוג. לא להגן. מי שילך לצבא הזה לא יהיו אנשים עם ערכים, אלא אנשים שאוהבים להרוג\להלחם\מוכנים לעשות את זה בשביל הרבה כסף. בגלל זה כמה שצבא העם זה פתרון רע, מגוייס ולא יעיל, צבא מקצועי נראה לי גרוע יותר.

המ… אשמח לדיעות

#176449 הגב
    Anonymous
    חבר

אני חושב שצריך למצוא את השילוב בין שתי הדרכים הנ"ל.
    צבא מקצועי כמו שאתה מתאר אותו הוא בהחלט רעיון גרוע, אבל למעשה צבא מקצועני לא אמור לעבוד כמו שתיארת.
    כל הקטע בצבא מקצועי היא למשוך את האנשים הטובים ביותר לצבא על בסיס התנדבותי – כך שהצבא יוכל לסנן אנשים לפי דרישותיו(לא כמו כיום שכל דפ"רניק שלא עושה כלום משרת).
    בעצם הצבא רק אמור להתייעל מכך, מכיוון שיישאר בצבא רק הכ"א אדם האיכותי שלו ניתן יהיה להציע משכורות גבוהות, בונוסים ע"פ אזרחים ותשתיות מתאימות(לא של השנות -60 כיום).
    מה שקורה היום עם הצבא זה חתיכת בלאגן שלם בגלל חוק הגיוס חובה מגייסים מלא אנשים שכל התפקיד שלהם זה לבוא מ-10 עד 12 לנקות קצת וללכת הבית או בחיילים שכל שני וחמישי הולכים ומנסים לעבוד על הרופא(מה שיוצר בזבוז עצום של זמן וכסף על סוג חיילים כזה).
    בנוסף יש מלא עריקים ומשתמטים שהצבא נאלץ להתעמת איתם.
    יש דרכים הרבה יותר טובות לנצל כ"א עצום מגיל 18 לתרום לחברה הישראלית כמו שירות לאומי וגם דברים כאלו אינם צריכים להיות בכפייה.
    בסופו של דבר כל דבר שיהיה בכפייה סופו להעלם, וניתן לראות את ההתפוררות של הצבא גם מבפנים(ערך הצבא בפני חיילים וכד') וגם מבחוץ(ערך הצבא בחברה הישראלית).

#176450 הגב
    Anonymous
    חבר

צבא מקצועי כמו שאתה מתאר אותו הוא בהחלט רעיון גרוע, אבל למעשה צבא מקצועני לא אמור לעבוד כמו שתיארת.
    כל הקטע בצבא מקצועי היא למשוך את האנשים הטובים ביותר לצבא על בסיס התנדבותי – כך שהצבא יוכל לסנן אנשים לפי דרישותיו(לא כמו כיום שכל דפ"רניק שלא עושה כלום משרת).
    בעצם הצבא רק אמור להתייעל מכך, מכיוון שיישאר בצבא רק הכ"א אדם האיכותי שלו ניתן יהיה להציע משכורות גבוהות, בונוסים ע"פ אזרחים ותשתיות מתאימות(לא של השנות -60 כיום).
    מה שקורה היום עם הצבא זה חתיכת בלאגן שלם בגלל חוק הגיוס חובה מגייסים מלא אנשים שכל התפקיד שלהם זה לבוא מ-10 עד 12 לנקות קצת וללכת הבית או בחיילים שכל שני וחמישי הולכים ומנסים לעבוד על הרופא(מה שיוצר בזבוז עצום של זמן וכסף על סוג חיילים כזה).
    יש דרכים הרבה יותר טובות לנצל כ"א עצום מגיל 18 לתרום לחברה הישראלית כמו שירות לאומי וגם דברים כאלו אינם צריכים להיות בכפייה.
    בסופו של דבר כל דבר שיהיה בכפייה סופו להעלם, וניתן לראות את ההתפוררות של הצבא גם מבפנים(ערך הצבא בפני חיילים וכד') וגם מבחוץ(ערך הצבא בחברה הישראלית).

#176451 הגב
    Anonymous
    חבר

#176491 הגב
    Anonymous
    חבר

תראה, אתה צודק בזה שהראייה שלי הייתה פשטנית מידי.

אבל עדיין – איזו סוג מנטליות תהיה לצבא מקצועי?

קשה לי לדמיין מנטליות חיובית.

"האנשים הטובים" זה אנשים שטובים במה בדיוק? לא מדובר כאן בהיי-טק.

#176492 הגב
    yudencow
    חבר

הכוונה היא שהצבא יעבוד כמו חברה ממשלתית "מה שלא יורה; לא צריך". כל הפקידים, עובדי רס"ר, נהגים וכו' יהיו אזרחים בזמן שיחידות לוחמות ועתודה יהיו התנדבות ויתבצע סינון להוציא את אילו שלא מתאימים לפי הדרישות.

צריך להבין קודם כל למה יש חוק גיוס חובה, כי אם לא היה אף אחד לא היה מתגייס כמעט. בגללו אנשים מוכנים אפילו לחרף את נפשם ולהתנדב לקרבי כי "אם כבר צריך להתגייס אז שהייה באמת צבא". אני יודע שלאנשים פה זה ישמע טיפשי ושצריך להוריד את החוק הזה בגלל כל הסיבוכים שעושים לאנשים שרוצים לתרום בדרך אחרת אבל ככה המדינה שלנו נראית.

בעיניי היה צריך לקבוע את שירות לאומי בחוק ופתאום הרווחה במדינה שלנו הייתה עולה.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־צבא מקצועי
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו