עזרה דחופה בנוגע לצו ראשון

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים עזרה דחופה בנוגע לצו ראשון

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108978 הגב
    UnRecognized
    חבר

שלום לכולן.
    קיבלתי אתמול צו ראשון ל… מתישהו ביוני.
    כשפתחתי את המעטפה רעדתי כולי ולא הצלחתי להשתלט על עצמי במשך השעתיים הבאות.
    אני לא מעוניינת להתגייס כלל, גם לא לשעה, הן מטעמים מצפוניים-פוליטיים והן מטעמים אישיים – אני מפחדת על עצמי (מה יקרה לי בשירות? אני חוששת להתאבד).
    ההורים שלי לא יודעים ואני לא יודעת איך לדבר אתם.
    מה קורה בצו הראשון אם מודיעים להם שלא מתגייסים?

שלחתי לכן מייל (לפרופיל חדש) אך לא עניתן.
    תודה מראש, ומחכה לתגובות.

#176430 הגב

יש לך 4 דרכים להימנע משירות:

1)הצהרת דת.

2)פרופיל 21-בעיה רפואית פיזית או נפשית שגורמת לכך שאינך יכולה לשרת.

3)ועדת מצפון-תעלי בפני ועדה ותצהירי שאת פצפיסטית.חשוב רק לציין שהאפשרות הזאת נפסלת מראש אם את לא מודיעה עליה מהתחלה.

4)סרבנות/עריקות בקו"ם-מוביל לכלא וכנראה יסתיים בשחרור על אי-התאמה אחרי זמן מסוים.

תחליטי מה הכי מתאים לך.

#176434 הגב
    UnRecognized
    חבר

תודה.
    אני לא מוכנה לשקר, אז לא אצהיר שאני דתיה.

ולגבי ההורים?
    ומה עושים בצו ראשון -כשמודיעים להם שלא מתגייסים?

#176435 הגב

במצבים של פרופיל נפשי לפעמים מזמנים את ההורים לשיחה,בה הם נשאלים על המצב הכללי שלך.

שאת מודיעה שאת לא מתגייסת את צריכה סיבה(אחת מאלה שציינתי)אחרת תלכי לכלא ביום הגיוס או אחריו.אם בחרת בפרופיל נפשי תצטרכי לבקש שיחה עם קב"ן.
    ואם בחרת בפצפיזם תצטרכי לבקש לעלות לועדת מצפון.

#176436 הגב

בצו הראשון אפשר להגיד שאת לא מוכנה להתגייס (זה מה שעשיתי – אמרתי את זה לכל אחד), אבל כדאי לנסות להשיג מטרה כלשהי. אם זה שחרור נפשי – אז הפניה לקב"ן (אפשר גם לכתוב מכתב בקשה לקב"ן, זה מה שאני עשיתי (פירטתי את הסיבות לכך שאני לא יכול לשרת בצבא), ובנוסף אמרתי את זה לכולם וביקשתי קב"ן בראיון האישי (לך אין כזה) ואצל הרופא, וקיבלתי קב"ן); אם זו ועדת מצפון – אז צריך לכתוב מכתב רשמי ותצהיר, עדיף כבר לפני הצו הראשון.

יש מדריכים על כל אחת מהדרכים האלה והנהלים שלה: פרופיל נפשי – המדריך הוא טרגט 21 (לחפש בגוגל), וועדת מצפון – המדריך מופיע באתר של פרופיל חדש, בחלק "רשת הליווי".

הצו הראשון אינו בליווי ההורים, ואין צורך מיוחד לעדכן אותם, אך במוקדם או במאוחר יהיה בהם כנראה צורך. בפני ועדת המצפון יש להביא עדים (אך כנראה שההורים אינם מתאימים במקרה זה), ובשלבים האחרונים של שחרור נפשי צריך להביא את אחד ההורים לפגישה עם הקב"ן/הפסיכיאטר.

יש לציין ששחרור על רקע מצפוני מסוכן יותר (מבחינת סיכויים לדחיית הבקשה) והרבה פחות קל משחרור על רקע נפשי. לכן, על אף שאני עומד בקריטריונים לשחרור מצפוני, לא בחרתי בדרך הזו.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
מענה ל־עזרה דחופה בנוגע לצו ראשון
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו