אקדמיזטור (עתודאי אבל קצת שונה) חייב עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

neolime
יצירת קשר:

אקדמיזטור (עתודאי אבל קצת שונה) חייב עזרה

הודעהעל ידי neolime »

שלום,

אני התגייסתי כאקדמיזטור - מישהו שעשה תואר בתיכון על חשבון עצמו והתגייס ישר אחרי כקצין אקדמאי. ההבדל ביני לבין עתודאי רגיל זה שהצבא השקיע בי רק שנה משכר הלימוד (אפילו פחות, 8 אלף שקל) במקום כל ה3 של עתודאי ואני עושה שנתיים קבע במקום 3

אני נמצא בצבא כשנה, ולמרות שידעתי מראש שלא יהיה לי כיף במערכת הזאת, המצב הנפשי שלי כרגע במצוקה אמיתית, כלומר אם אבקש קב"ן לא אצטרך לזייף שום דבר או ליצור דמות כלשהי, יש לי כמעט את כל תסמיני הדיכאון האפשריים, אני רועד פיזית בזמן שאני כותב את הטקסט הזה. הסיבה היחידה שלא ביקשתי עזרה עד עכשיו היא פחד שיהיה עוד יותר גרוע, אבל כבר באמת לא אכפת לי משום השלכות. העניין הוא ששמעתי שעתודה זה דבר כל כך נפלא, שגם אם פסיכולוג אומר חד-משמעית שאתה לא כשיר לשירות צבאי עקב המצב הנפשי שלך, יכולים לתת לך משהו שנקרא "פרופיל 30" שאומר שאתה לא כשיר ואתה עדיין משרת את כל התקופה שלך, גם בחובה וגם קבע., בלי שום שינויים.

האם זה נכון? הם באמת יכולים להגיד לא שמים על הדיכאון שלך אתה נשאר פה עוד 4 שנים גם אם תתאבד? יש לי טעם לנסות לעבור דרך קב"ן פסיכיאטר וכולי לפני צעדים יותר דרסטיים, או שכל קמ"א בסוף נועד לפרופיל 30 לא משנה כמה מצבו גרוע?

תודה רבה לכל העוזרים
אורח

Re: אקדמיזטור (עתודאי אבל קצת שונה) חייב עזרה

הודעהעל ידי אורח »

neolime כתב:שלום,

אני התגייסתי כאקדמיזטור - מישהו שעשה תואר בתיכון על חשבון עצמו והתגייס ישר אחרי כקצין אקדמאי. ההבדל ביני לבין עתודאי רגיל זה שהצבא השקיע בי רק שנה משכר הלימוד (אפילו פחות, 8 אלף שקל) במקום כל ה3 של עתודאי ואני עושה שנתיים קבע במקום 3

אני נמצא בצבא כשנה, ולמרות שידעתי מראש שלא יהיה לי כיף במערכת הזאת, המצב הנפשי שלי כרגע במצוקה אמיתית, כלומר אם אבקש קב"ן לא אצטרך לזייף שום דבר או ליצור דמות כלשהי, יש לי כמעט את כל תסמיני הדיכאון האפשריים, אני רועד פיזית בזמן שאני כותב את הטקסט הזה. הסיבה היחידה שלא ביקשתי עזרה עד עכשיו היא פחד שיהיה עוד יותר גרוע, אבל כבר באמת לא אכפת לי משום השלכות. העניין הוא ששמעתי שעתודה זה דבר כל כך נפלא, שגם אם פסיכולוג אומר חד-משמעית שאתה לא כשיר לשירות צבאי עקב המצב הנפשי שלך, יכולים לתת לך משהו שנקרא "פרופיל 30" שאומר שאתה לא כשיר ואתה עדיין משרת את כל התקופה שלך, גם בחובה וגם קבע., בלי שום שינויים.

סתם המצאה כדי להפחיד עתודאים מלצאת "אין טעם לנסות לצאת כי ייתנו לי 30 ובכל זאת אני אצטרך לשרת" אבל זה בלבולי שכל

האם זה נכון? הם באמת יכולים להגיד לא שמים על הדיכאון שלך אתה נשאר פה עוד 4 שנים גם אם תתאבד? יש לי טעם לנסות לעבור דרך קב"ן פסיכיאטר וכולי לפני צעדים יותר דרסטיים, או שכל קמ"א בסוף נועד לפרופיל 30 לא משנה כמה מצבו גרוע?

הכל אפשרי כמובן, אבל הסיכוי שלא תשוחרר הוא אפסי, כי במידה ופיתחת מחלת נפש בצבא וזה מתועד, יש לך סיכוי לתבוע את משרד הביטחון ולקבל קצבה לשאר חייך, ולכן הצבא ינסה להיפטר ממך כמה שיותר מהר כדי שלא תבוא אחר כך בטענות של "החמרה" ומבחינה אקטוארית לא משתלם למערכת, בגלל זה גם כל שאר משוחררי 21 מקבלים סעיפי שחרור חסרי משמעות "אי התאמה" "הפרעת אישיות מופנמת" וכדומה, כי אם היו מאפיינים מחלה כמו סכיזופרניה לדוגמא או פוסט טראומה, החייל יכול לתבוע ולקבל בוכטות מהצבא

תודה רבה לכל העוזרים

בהצלחה לאחר השחרור מעבדות
meandyou
יצירת קשר:

Re: אקדמיזטור (עתודאי אבל קצת שונה) חייב עזרה

הודעהעל ידי meandyou »

neolime כתב:שלום,

תודה רבה לכל העוזרים

לצערינו זה נכון, יותר קשה לעתודאים להשתחרר, וגם יש דבר כזה פרופיל 30 אבל גם מהפרופיל הזה אפשר להמשיך בתהליך עד ל21 זה לא ששם נגמרות האפשרויוית שלך. לפעמים עם עתודאים מורחים אותם עם פרופיל 21 כמה חודשים עד לשחרור.. אבל שוב זה ממש לא אומר שזה לא אפשרי, ואם כל מה שאתה מספר נשמע שאתה באמת צריך להשתחרר משם. ניראה לי שכדאי לך לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש, תכתוב בוואטסאפ ל050-2905588

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 32 אורחים