משתחרר ! תודה לכל מי שעזר

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108661 הגב
    stiker
    חבר

אחרי שנתיים ו 4 חודשים של שירות החלטתי שדי עד כאן..
    התחלתי את הנפקדות ביום רביעי שעבר .. ביום ראשון הלכתי למיון קיבלתי המלצה לראות פסיכיאטר צבאי .. והמלצות לכדורים ..
    ביקשתי שאבא שלי יהיה נוכח בשיחה אז היא חיכתה שהוא יגיע מהבית .. בקיצור הוא בא .. אמר לה שהוא רוצה שאני אצא כי מכאן זה יכול להיות רק רע וזהו ..
    לא ניסתה לדחוף לי כדורים ואפילו לא שאלה אותי על כדורים .. המליצה על 21 ואחרי שהיא עשתה תהצגות הרגילות אבל עדיין הייתה נורא נחמדה אמרתי לה
    שאני גאה בעצמי שלמרות כל הבעיות ולמרות שיכלתי גם לא להתגייס תרמתי למדינה שנתיים ו 4 .. למרות כל הסבל והיא אמרה יש בזה משהו ואני מצדיקה אותך ..
    אה וגם אתמול עשיתי לעצמי כוויה קטנה בקרסול וקיבלתי חבישה שנראית כאילו אני פצוע אנוש .. שזה גם תרם הרבה .. על זה היא שיחררה אותי בעצם . על זה שאני מסוגל לפגוע בעצמי כדי לא להיות בבסיס .. אבל כל השאר מה שרשום הכל תקין תקין תקין תקין .. אני תקין .. בלי תופעות פסיכוטיות בלי שום דבר כוונות אובדניות בלי כלום רק שאני קצת בדיכאון עם פתיל קצר מאוד .. אלו המילים שלה.
    יום ראשון וועדת שיחרור ..
    יום שני אדחוף למפקד שלי מקל לתחת כי זה מה שמגיע לו וארק לו בפנים ..

וזהוווו .. שבוע אחד ואני בחוץ .. כל כך מהר !
    עדיין נשארתי עם כמה סימני שאלה לגבי השחרור ואשמח אם תענו לי עליהם

1. בתור חייל משתחרר אחרי תקופה של מעל שנתיים .. מגיע לי עדיין זכות לעבוד בעבודה מועדפת ?
    2. מותר ללכת לוועדה ביום ראשון על אזרחי ? ומותר לבוא עם מלווה ? ( כלומר , החברה )

בגדול זהו ..
    תודה רבה לכל מי שעזר לי!!
    אין כמוכם ..

#175301 הגב
    Spor
    חבר

חחח, הזכרת לי את עצמי.
    [אם תתעניין לדעת – שוחררתי על כך שריססתי לעצמי את הרגל במסיר שומנים, וקיבלתי כוויה כימית].

בכ"מ, לתשובות –
    1. אם אתה יוצא על 21, כדי לקבל את התנאים אתה צריך שירות מצטבר [ללא דפוק] של שנה לפחות.
    שירות שנתיים נחשב לשירות מלא. אתה זכאי לכל התנאים.
    2. לועדה לא תוכל ללכת על אזרחי, יש חשש שלא יכניסו אותך.
    כנ"ל לגבי המלווה. אבל תוכל ללכת על אזרחי לטופס טיולים יוצא, זה חופשי.

#175302 הגב
    stiker
    חבר

אתה היית סוג של מודל חיקוי עבורי.
    בגלל זה ידעתי גם שאני משתחרר עוד לפני שנכסתי לפסיכיאטר..

עכשיו 360 מעלות לגמרי ..

פסיכיאטרית יכולה לשנות המלצה ? זאת אומרת שאם היא המליצה היום 21 ומחר אני ניגש אליה היא יכולה לשנות את ההמלצה שוב ? ל 24\45 לחילופין בהתאם לשיקול דעתה?
    זה אפשרי ? או שזה לא אפשרי ?

#175303 הגב
    Spor
    חבר

לא, לא נתקלתי במקרים שהפסיכי שינה את המלצתו או שבועדה הרפואית החליטו לא לקבל את ההמלצה.

#175304 הגב
    stiker
    חבר

אז אני מבין שאני צריך להיות הראשון ..
    חיים קשים נגזרו עלי !

#175310 הגב
    Anonymous
    חבר

למה שתהיה הראשון? כולנו יוצאים בסופו של דבר. חלק אחרי שנתיים ו4, חלק אחרי שנה וחצי וחלק אחרי שבועיים בטירונות. אל תדאג, 99.999% מהפעמים שוב דבר לא השתבש, פשוט אתה בא, חותם והולך. אין לך מה לדאוג… בכלל לא.

#175311 הגב
    Anonymous
    חבר

הראשון שמשנים לו המלצה הכוונה ..
    יש סיכוי גדול שאחתום וויתור על ה 21 הזה .. הייתה לי פגישה עם הפסיכיאטרית ..
    היא הסכימה עם הבטחה שלי לא לפגוע בעצמי כבייכול לשנות לי תהמלצה .. אבל אמרה לי להחליט עד יום שלישי .. ושלחה אותי למפקד היחידה לפגישה ..
    כעיקרון אני רוצה לקבל ממנו הבטחה שאני לא מקבל כלא או משפט על 4-5 יום נפקדות + פטור משמירות …
    כעיקרון זה או זה .. או לצאת מהצבא
    איך נכנסתי לברוך הזה איך ..

#175312 הגב
    Anonymous
    חבר

בא לי לבעוט בך, ואני אומר את זה מתוך חיבה.

פטור משמירות ושלא יעלו למשפט, ואח"כ להמשיך לסבול עוד 8 חודשים, או לצאת עכשיו מהצבא ולהרוויח כמעט שנה מהחיים+רשום שירות מלא? אתה באמת שוקל את זה? חבל לי שאנשים כמוך מקבלים פטור, ואנשים שבאמת צריכים את החופש הזה כי זה מה שיציל אותם הולכים מדחי אל דחי. מקווה שתקבל את ההחלטה הנכונה…

#175313 הגב
    Anonymous
    חבר

אני יודע שאני לא חייב הסברים אבל אני פשוט מובך מהסיטואציה שנוצרה.
    אבל כל השירות שלי נאבקתי בעצמי לא להשתחרר כדי לשרת וזה כולל שנה וחצי ביחידה מובחרת עד כדי פציעה שכללה גימלים של שלושה חודשים וטיפול אצל פסיכיאטר
    היה לי את כל המסמכים שבעולם לא להתגייס והחלטתי להעלים אותם מהצבא מכיוון שהיה חשוב לי להתגייס ולתרום את חלקי. כמובן שזה עלה לי במצב הנפשי העגום שנוצר אצלי ואני משלם עליו עכשיו מחיר כבד..
    אני כרגע מנסה להקל את עצמי את השירות כדי שאוכל לסיים אותו כי במצב הנוכחי כמו שהפסיכיאטרית כתבה. " אינו יכול לסיים את השירות ".
    מקווה שבפעם הבאה תנסה לברר או לשאול לפני שאתה דורך על מישהו .. כי לפעמים זה מעליב ..

#175314 הגב
    Anonymous
    חבר

וסתם שתדע..
    אחרי שנתיים ו 4 לא רשום " שירות מלא "
    שירות מלא זה 3 שנים. אלא אם כן אתה מאבטח מתקנים שעושה 24 חודשים.

#175315 הגב
    Spor
    חבר
    quote stiker1:

וסתם שתדע..

שירות מלא הוא 3 שנים.
    שירות חובה הוא שירות של שנתיים.
    אחרי שנתיים שירות חובה, אתה לא חייב שום דבר לאף אחד. בתיאוריה.
    בפועל, מעבידים אותך עוד שנה סתם ככה.
    שים לב בתעודת שחרור שלך, במידה ותקבל אחת אחרי 3 שנים של שירות מלא –
    'stiker שירת שירות צבאי של 2 שנים ו-12 חודשים'.
    זה מה שיהיה רשום לך.

#175316 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Spor:

quote stiker1:

וסתם שתדע..

שירות מלא הוא 3 שנים.
    שירות חובה הוא שירות של שנתיים.
    אחרי שנתיים שירות חובה, אתה לא חייב שום דבר לאף אחד. בתיאוריה.
    בפועל, מעבידים אותך עוד שנה סתם ככה.
    שים לב בתעודת שחרור שלך, במידה ותקבל אחת אחרי 3 שנים של שירות מלא –
    'stiker שירת שירות צבאי של 2 שנים ו-12 חודשים'.
    זה מה שיהיה רשום לך.

אתה טועה מכיוון שראיתי תעודות שחרור של חברים .. ורשום בעמודה של השנים – 3.
    על סמך מה אתה אומר ששירות חובה הוא שנתיים ? מכיוון שמאבטחי מתקנים עושים שנתיים ?

#175317 הגב
    Spor
    חבר

על סמך ידע החוקים. גם אני ראיתי תעודות של אנשים שהשתחררו.
    למען האמת, הסביר לי את זה יפה מאוד הבחור שלידו עמדתי בתור לקבלת תעודות השחרור.
    בתעודה שלו, בבירור יפה, היה כתוב '2 שנים ו-12 חודשים'.
    לפירוט ואישור אתה מוזמן לדבר על זה עם כל קצין צבאי.

#175321 הגב

בחוק שירות ביטחון (‏פרק ג': שירות סדיר‏ => 15. זמן השירות לגבר) כתוב:

quote :

יוצא-צבא, גבר, שנקרא להתייצב לשירות סדיר לפי סעיפים 13 או 14, חייב בשירות סדיר –
    (1) של שלושים חדשים – אם הוא נקרא להתייצב לשירות סדיר כשהוא באחד הגילים שמשמונה עשרה עד עשרים ושש;

ובאותו עמוד כתוב גם בהערות על הוראת שעה שהועברה בשנת 1995 ומאז מוארכת:

quote :

"1. הוראת שעה תיקון סעיף 15
    בתקופה של שש שנים ושישה חודשים החל ביום פרסומו של חוק זה, ייראו כאיו בסעיף 15 לחוק שירות ביטחון (נוסח משולב), התשמ"ו-1986 –
    (1) בפסקה (1), במקום "שלושים חודשים" נאמר "שלושים ושישה חודשים";

לכן לפרשנותך אין בסיס חוקי, והשירות של 3 שנים הוא לא "סתם ככה", אלא מעוגן בחוק: שירות החובה הוא 3 שנים לגברים, שנתיים לנשים. העובדה שקיים שירות חובה במדינה הזו היא כשלעצמה גרועה די הצורך; אין צורך לחפש קונספירציות מתחת לאדמה.
    גם בתעודות שחרור ואישורים רשמיים שאני ראיתי מופיע "שלוש שנים", ולמעשה, סביר שהעניין שציינת הוא חוסר או תוספת של יום כזה או אחר. ודאי שאין לייחס משמעות עמוקה לכיתובים כאלה, אלא רק לחוק עצמו.
    למיטב ידיעתי אין הגדרה חוקית ל"שירות מלא" והתיאור הזה לא מופיע בשום מסמך רשמי (יש הגדרות מיוחדות לעניין קבלת תעודות ה"שחרור בכבוד", והן לא דורשות את מלוא זמן השירות). בנסיבות אלה, הפירוש הסביר היחיד ל"שירות מלא" הוא "מלוא זמן השירות".

#175347 הגב
    Anonymous
    חבר

אזה בנאדם מטומטם! נישאר לך חצי שנה של שירות ואתה יוצא ? חחח מילא היית שנה וחצי בצבא או שנתיים אז הייתי אומר בסדר אבל נישאר פאקינג כמה חודשים מסכנים ואתה יוצא ? עשית טעות לדעתי ..^

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
מענה ל־משתחרר ! תודה לכל מי שעזר
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו