שאלות בנוגע לקב"ן בזמן השירות

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים שאלות בנוגע לקב"ן בזמן השירות

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #109005 הגב
    tomy
    חבר

אוקיי, אז הייתי כבר אצל קב"ן בזמן הקורס אבל הוא פשוט נפנף אותי… כי די פחדתי להודות באמת ולומר לו כמה קשה לי. על כן אני מציג בפניכם שאלות מהותיות שבדרך כלל נשאלות על ידי הקב"ן. השאלה היא מה לענות בכל אחת מהשאלות האלה?
    1) כשהוא שואל "האם אתה מעוניין לצאת מהצבא?" לומר שכן? לומר שלא? זה משפיע על משהו?

2) כשהוא שואל "האם היו לך נטיות אובדניות לאחרונה?" מה אני אמור לענות על זה? הוא יכול לשלוח אותי לאשפוז רק על זה שחשבתי על להתאבד? או שאולי עדיף לומר לו משהו כמו: 'אני חושב על להתאבד כבר די הרבה זמן?'

3) כשהוא שואל "האם חשבת על לפגוע בעצמך?"

4) שאלות כמו "האם יש לך בעיות בשינה?"

5) כשהוא שואל "האם יש לך בעיות תזונתיות או בעיות בתאבון?"

מה עונים על כל אלה בהנחה שאני רוצה לצאת מהצבא או לפחות להביא לתנאים פחות מיליטנטיים בשירות שלי, כי כרגע אני סובל נפשית…
    עזרה בבקשה!

#176537 הגב
    MazgaN
    חבר

איפה אתה כרגע? איזה קורס אתה עושה?

אני גם התחלתי איזה קורס ואני מנסה לראות קב"ן שיוציא אותי לחירות :\

#176539 הגב
    tomy
    חבר

אני כבר לא בקורס, אני בסדיר, בבסיס בגבול לבנון…
    אבל עשיתי קורס מת"מ בחיל התקשוב…
    יש למישהו תשובות בבקשה?

#176540 הגב
    yudencow
    חבר

כל השאלות שהוא שאל זה לבדוק בשפה שלו האם יש לך מספק דברים בעייתיים שהוא יכול לסווג אותך כדכאוני. לא הייתי עונה לכולם כן סתם. אתה צריך להגיד על הראשון למשל "למי אין?" או "אהה לעיתים קרבות" דברים כאלו. הקבן לא טיפש אבל הוא מתודי. עצה שלי תראה מהר קבן שלפחות לא תהיה ליד הגבול.

#176571 הגב
    PRO21
    חבר

תראה השאלות שהוא שאל אותך הן שאלות שמעידות על תסמינים עיקריים לדיכאון,
    – יש כאלה שדוגלים בכך שאפשר להצהיר על הכוונה לצאת מהצבא מול הקבן, אני חושבת שעדיף שלא, שעדיף לגרום לכך שהוא יציע את זה.. לומר לו שאתה רוצה להתאמץ ולנסות להשאר אבל לא מסוגל ולא יכול.

– לא שולחים לאישפוז כ"כ מהר אבל הם בד"כ אוהבים לאיים בזה כדי לראות את רמת הרצינות שלך.
    נטיות אובדניות הן לווא דווקא כך שקבעת מועד להתאבד או שניסיתי לבצע כך, גם מחשבות על המוות שלך או של אחרים יכולים להשתייך לסוג של מחשבות כאלה, כך שאתה יכול להעיד כי עברו לך מחשבות כאלה. אך הייתי ממליצה לומר יותר שלא חשבת בכיוון כזה אלא בכיוון של פגיעה עצמית על מנת לא להגיע לבסיס.

– עדות של בעיות בשינה, שינה יתרה או מיעוט בשינה הן אחד מתסמיני הדיכאון ככה שזה טוב לומר וכנ"ל גם לבעיות תזונה, עליה פתאומית או ירידה פתאומית במשקל ללא קשר לרמת התאבון. ז"א אדם מדוכא יכול לאכול המון אף על פי שאינו רעב וההפך.

בהצלחה.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
מענה ל־שאלות בנוגע לקב"ן בזמן השירות
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120