ממש לחוץ, צריך עזרה! בקשר לעריקות

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים ממש לחוץ, צריך עזרה! בקשר לעריקות

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108990 הגב
    alex.n
    חבר

שלום לכולם!

אני כרגע ביום ה 90 של העריקות שלי ואני הולך להסגיר את עצמי ביום ראשון.
    אני משרת בבסיס חייל האוויר בתל נוף.

אני ממש בדיכאון ולא יודע מה לעשות באו אליי לוכדי עריקים ביום חמישי ב 6 בבוקר אך ברחתי בלי שהם ראו אותי. הם צעקו על אמא שלי איימו בזה שהם יגיעו כול יום מ 10 בלילה עד 7 בבוקר והתנהגו בחוצפה כלפי אחותי וחברה שלי!

אני ממש לא מוכן להסגיר את עצמי עדיין, אמא שלי בדיכאון בגלל שאנחנו בחובות ואבא שלי כול הזמן משתכר ומשאיר את הבית פתוח, צועק ועושה הרבה בעיות אמא שלי כול הזמן ישנה בסלון בגללו וגם הוא חולה עכשיו
    ואמא שלי עכשיו במצב עוד יותר גרוע בגלל שהיא בכלל לא ידעה שאני עריק, לא רציתי לומר לה כדי לא להעמיס עליה סתם עוד מצוקה נפשית!
    חברה שלי גם במצב ממש קשה שאני לא יכול לפרט אותו כאן. היא תמיד הייתה שם בשבילי ואני לא אהיה מסוגל לשבת בכלא בזמן שהיא סובלת בחוץ!
    ואני בעצמי עכשיו במצב נפשי ממש קשה בגלל כול הבעיות שהצטברו לי בנוסף למה שרשמתי כאן, אני לא מסוגל לשרת כרגע.. לא לא רוצה, פשוט לא מסוגל!

אני ממש חייב להתייעץ כאן עם מישהו

אם אני אתקשר לקצין העיר יש משהו שהוא יוכל לעשות על מנת לעזור לי? משהו כמו לנסות לקצת לי קצת את הזמן בכלא או לעזור לי לצאת או לפחות משהו?
    אם לוכדי העריקים באו ביום חמישי, האם יש למישהו מושג מתי הם יכולים לבוא שוב? ביום חמישי בלילה ישנתי באוטו בגלל הפחד שהם יגיעו שוב, אני לא מסוגל נפשית כבר..
    מה אני יכול לעשות על מנת לנסות להוריד את כמות הזמן שאני אשב?
    והאם מישהו יודע בערך כמה זמן יכניסו אותי?

#176467 הגב
    dw3
    חבר

מצטער שאני לא יכול לעזור יותר מדי כי אני באמת ממש לא מבין בנושא, אבל לפי מה שהבנתי יש לך אפשרות ללכת למדור ברה"ן בתל השומר, שם אתה יכול לראות קב"ן גם כשאתה עריק (טכנית הבנתי שהם טוענים שלא אבל אתה אמור להיות יכול). עצה שלי – סע למיון, תראה שם פסיכיאטר – תסביר לו על המצב שלך (אפילו תחמיר כמה דברים אם צריך, למרות שהמצב חמור גם ככה), על המצב בבית, תפרט לו הרבה, ובקש חוות דעת לצבא. עם החוות דעת הזו תלך לברהן בתל השומר ותראה שם קב"ן, אני מאמין ששם הם יוכלו לעזור לך. לכלא רוב הסיכויים שכן תיכנס, אבל אולי הם יוכלו להפחית בעונש, לדאוג שתשתחרר איך שתצא מהכלא, לא יודע… אבל לפי מה שאני יודע זאת האפשרות היחידה שלך..
    אני מאמין שאנשים אחרים פה בפורום יוכלו לעזור יותר מן הסתם, אבל אני מקווה שעזרתי אפילו קצת. שיהיה המון בהצלחה…

#176468 הגב

רק כדי לחדד את מה שהבחור מעליי כתב,

תלך למיון פסיכיאטרי בבי"ח שזו האפשרות הכי טובה שיש לך עכשיו,אבל רצוי שתבוא מלווה ע"י בן משפחה.במיון הוא יגיד שעקב מצבך הנפשי-בגלל הצבא,הוא דואג לך וחושב שאתה לא במצב טוב ואתה מסוגל לפגוע בעצמך בגלל הצבא.אתה כמובן תאשר את זה,רק תיזהר מאשפוז ע"י כך שתציין שבלי הצבא חייך יחזרו למסלולם הרגיל כמו פעם.כמובן שתוסיף גם דימויים של מה שעובר לך בראש ותציין את המצב בבית או כל בעיה אחרת שיש לך.

בהצלחה!

#176473 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא חושב שללכת למין זה פיתרון טוב אבל זאת כבר החלטת שלך.
    אתה דיי הבאת את המצב הזה על עצמך….אם אתה באמת לא משקר ולא סתם בלך לשבת בבית ולא לעשות כלום אלא אתה באמת צריך להישאר בבית ולא להתגייס כדאי לעזור למצב המשפחתי בבית זאת כבר לא בעיה.
    יש אלפי אנשים שמשתחררים מהצבא כדי לעזור למצב המשפחתי בבית, בין אם הוא נפשי ובין אם הוא כלכלי. כל מה שאתה צריך לעשות הוא ללכת ללשכת גיוס ולהוכיח להם שהמצב הכלכלי בבית שלך קשה ושבלעדיך הוא לא ישתפר אלא רק ידרדר. אם תוכיח את זה רוב הסיכויים שתשוחרר מהצבא כדי לעזור לבני משפחתך. אם אתה לא מאמין לי יש הוכחה אחת גדולה למצב כזה וקוראים לה "ג'קי מנחם"(משתתף מהאח הגדול 3 אם אתה לא מכיר). אם היית עושה את זה בתחילת השירות שלך כמעט בטוח היו משחררים אותך…כרגע אחרי 90 יום של עריקות אני לא כול כך בטוח…אבל זה עדין נראה לי עדיף מאשר פסיכיאטר. פסיכיאטר נראה לי השתמטות מרצון, מצב כלכלי זאת השתמטות ממחיבות גדולה יותר.

#176477 הגב

אין דבר כזה "פטור על רקע מצב כלכלי". ייתכן שהמצב הזה גורם לחלק מהגורמים האחרים לשחרור (קב"ן ופסיכיאטר, או ועדת אי-התאמה, וכדומה) להתחשב יותר, אך אף אחד לא משחרר מהצבא על רקע מצב כלכלי בלבד. לכל היותר נותנים הקלות. כמו כן, החשיבות של סיבת הפטור שהצבא נותן – מוגבלת ביותר.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
מענה ל־ממש לחוץ, צריך עזרה! בקשר לעריקות
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו