לא רוצה להתגייס

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #109021 הגב
    maria
    חבר

שלום! אני לא רוצה להתגייס כי:
    היחס לאזרחים ולחיילים של המדינה לא מוצא חן בעיניי.לדוגמא – גלעד שליט נמצא אצל ערבים 5 שנים וישראל לא עושה עם זה כלום. אם המדינה לא ממלאת אתהחובה העיכרית שלה כלפי אזרחיה,אני לא יכולה למלא את החובה שלי כאזרח כלפי המדינה.
    הסיבה השנייה – אני לא מסכימה עם תוכנית ההתנתקות של אריאל שרון 2004 ותוכנית ההתכנסות של אולמרט 2006. נכן שזה היה בעבר אבל מי מבטיח שזה לא יקרה שוב. אין לי כוונה ומוטיבציה לשרת בצבא שאחראי לגירוש 15 אלף אנשים מביתם, להחרבת יישובים ושריפת בתי כנסת וישיבות.
    אני הולכת לשלוח מתב עם פירוט הדעה שלי. האם אתם חושבים שהסיבות שלי מספיק טובות כדי לא להתגייס? מה לעשות אחרי שאשלח את המכתב? אני צריכהלבקש קבן? מה להגיד ואיך להתנהג אם יזמנ אותי לשיחה?

#176587 הגב

אין טעם לדבר על זה עם הצבא או לשלוח להם מכתב. הם לא יתחשבו בכך, כפי שהם לא מתחשבים בסרבני שטחים. הקו הזה יוביל לסרבנות פוליטית וישיבה בכלא. משלוח מכתב בנושא יכול רק להזיק.

ניתן להשתחרר מהצבא מטעמי מצפון, על פציפיזם גורף בלבד (וגם זה קשה). לקב"ן אין קשר לסיבות פוליטיות או מצפוניות, אלא בבעיות נפשיות.

#176591 הגב
    maria
    חבר

לכמה זמן הם יכולים לשים אותי בכלא בגלל הסרבנות הפוליטית?
    איך אני כולה להשתחרר מטעמי המצפון?
    שמעתי שיש אפשרות פשוט לא להגיע ביום הגיוס,הם יסמו אותי לכלא ואחרי חודש ישחררו אותי מצבא. האם זה באמת עובד בצורה כזאת?

#176594 הגב
    stik
    חבר

ב=תגיעי ליום הגיוס! ותבקשי קב"ן ותנסי לצאת בדרך הזו אבל את צריכה להיות נחושה בשביל לצאת ככה תדברי איתי בפרטי עברתי את אותו הדבר בול ..

#176601 הגב
    quote maria:

לכמה זמן הם יכולים לשים אותי בכלא בגלל הסרבנות הפוליטית?
    איך אני כולה להשתחרר מטעמי המצפון?
    שמעתי שיש אפשרות פשוט לא להגיע ביום הגיוס,הם יסמו אותי לכלא ואחרי חודש ישחררו אותי מצבא. האם זה באמת עובד בצורה כזאת?

חוקית – לכמה זמן שהם רוצים. בפועל, אם תתעקשי מאוד, הם יוותרו בסוף ויפטרו אותך מטעמי אי-התאמה. "בסוף" יגיע אחרי כמה וכמה תקופות כליאה, ואי אפשר לחזות מראש כמה זמן זה ייקח.

שחרור מטעמי מצפון – כאמור, על פציפיזם בלבד, ללא קשר לדעות פוליטיות. יש מאמר בנושא כאן באתר. ממה שכתבת לא נראה לי שזה יתאים לך.

לא להגיע ביום הגיוס פירושו נפקדות, ולאחר זמן עריקות. אם יתפסו אותך או תסגירי את עצמך, ידונו אותך לתקופת מאסר כלשהי, ואחריה ינסו לגייס אותך שוב. זה יכול לחזור על עצמו עוד ועוד (נפקדות/סירוב פקודה), וזה לא ייקח רק חודש.

#176604 הגב
    Anonymous
    חבר

את יכולה להשתחרר בסעיף " אי התאמה לחיים" או " טפשה ללא גבולות" או " פרזיטית" או " דחויה ומגעילה את הסובבים אותה"
    או " זרע מבוזבז" או " נושמת אויר סתם" ועוד

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־לא רוצה להתגייס
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120