עדכון פגישה עם הקבן וקושי משפחתי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

בל12

עדכון פגישה עם הקבן וקושי משפחתי

הודעהעל ידי בל12 » 10 דצמבר 2009 14:20

הייתי אצל הקבן הייתי דכאוני. חלק זה גם תסמינים שקורים לי, הוא קבע לי למחרת פגישה עם אבא שלי. הלכנו ואבא שלי תמך בי. הקבן קבע לי ליום לפסיכיאטר,אבל הקבן אמר שהוא לא ממליץ לי על שחרור מהצבא,(נראה לי הוא בדק אותי) ,אני לא הגבתי. יש לי קושי משפחתי .אמרו לי שלא יהיה לי כלום בבית ואפשר להגיד שינסו לריב איתי וינסו לעשות אווירה של ריבים. כי הם טוענים שזה יהרוס לי את העתיד.ואני האמת לא ארצה לעבוד במפעל או להיות רופא. לא נראה לי זה יהרוס לי לצאת על נפשי. יש לי שתי שאלות. לגבי הפסיכיאטר.להתנהג כמו עם הקבן ? ואיך אני אצטרך להתנהג כדי לנסות בכל זאת לעבור חיל ולבסיס קרוב יותר לבית ולקבל פטורים מסויימים ועדיין שהאופציה לצאת מהצבא עדיין תישאר רלוונטית ? תודה על התגובות.:)
חופשי זה 21
יצירת קשר:

Re: עדכון פגישה עם הקבן וקושי משפחתי

הודעהעל ידי חופשי זה 21 » 10 דצמבר 2009 14:33

אתה רוצה להשאר או לצאת?
אצל הפסיכיאטר להתנהג כמו אצל הקב"ן כמובן, לפעמים הם יותר מתוחכמים מהקב"נים.
אם אתה רוצה להשאר תמשיך באותו קו דכאוני אבל תגיד שאתה מוכן להתגייס למרות הקושי וככה תקבל פרופיל נמוך יותר וכו'.
האופציה לצאת תהיה רלוונטית אבל כדאי שתהיה החלטי עם עצמך במהלך התהליך.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 10 דצמבר 2009 15:03

מה שאמרו לך ועוד קצת - אם אתה רוצה לצאת, ואומרים לך שלא ממליצים אותך לשחרור, אז אל תסכים. תגיד שאתה לא יכול/לא מסוגל, שאתה לא חושב על כלום ורק רוצה לצאת, שלוחצים אותך ככה לפינה וכו'.
אם ההורים תומכים כמו שתיארת, אז תתאמו גרסאות כמה שאפשר ותגידו מה שצריך.
שההורים יגידו שזה בסדר מצידם.

אם צריך , שאמא או אבא יתקשרו ויגידו שאתה מדרדר ולא אוכל וכו' וכו'.
בל12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בל12 » 10 דצמבר 2009 18:01

אני בצבא מספר חודשים.
ואני מאד מאד מאד רוצה לצאת . אבל בגלל המשפחה, אם אני אקבל פטורים מסויימים ובסיס קרוב יותר לבית מזה שאני עכשיו (ולעבור לחיל אחר )שגם בלי דעת המשפחה זה יכול להיות לי נחמד. אז זה יהיה גם טוב האמת. איך אני רומז לפסיכיאטר שאני רוצה את זה.... אבל בכל זאת שהאופציה (בזמן הפגישה עם פסיכיאטר) של לצאת מהצבא לא תישלל.
אני יכול להגיד כל מיני דברים להיות מדוכא וזה להיות קריר ואדיש . אבל עם כל זה, איך אני רומז לו שאני אמשיך בשירות עם תנאים אחרים.
אני לא נראה לי יכול להגיד לו פשוט שאני רוצה את הדברים האלה ואם הוא לא יתן לי אז אני אגיד לו שאני רוצה לצאת.
בל12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בל12 » 11 דצמבר 2009 19:39

מישהו ? בבקשה יום ראשון אני צריך להיות שם.
ואם הקבן או הפסיכיאטר שואל אותי ישירות אם אני רוצה להתאבד. מה אני עונה לו ..? כי אני לא רוצה שיאשפזו אותי.

ואיך אני יכול לרמוז לו שאני רוצה הקלות לעבור בסיס ותקפיד עם פטורים .. ועדיין האופצייה של לצאת מהצבא תהיה רלוונטית
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 11 דצמבר 2009 20:18

לא באמת יאשפזו אותך אם לא תרצה, אלא אם תתחיל לעשות הצגה של מישהו חסר שליטה לגמרי.
כשמישהו שואל אותך דבר כזה, לא צריך לענות מיד, אלא אחרי כמה זמן לענות בצורה חרישית שיש לך לפעמים מחשבות כאלה.

תראה, אני לא כלכך מבין מה אתה רוצה. אתה מתאר דילמה, אבל לא ברור מה אתה רוצה בסופו של דבר.
אתה רוצה להשתחרר אבל לא להגיד את זה ממש?
אתה רוצה להישאר אבל קרוב לבית?

אם הראשון הוא נכון, כבר אמרו לך מה לעשות
אם השני, אז כן - תגיד שלשרת קרוב לבית ושיתחשבו בך יקל עליך מאוד. (אם יש משהו כזה שאתה צריך)
חופשי זה 21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חופשי זה 21 » 11 דצמבר 2009 21:35

אוקיי נראה לי שהבנתי.
בגלל הלחץ של המשפחה אתה רוצה לשרת בשירות "נוח" יותר למרות שאתה רוצה לצאת.
האופציה תשאר פתוחה כי במילא יש לך עבר עם בעיות נפשיות וקב"נים מבחינת הצבא.
כשתרצה פרופיל 21 אתה צריך להראות שהמצב כבר ממש לא טוב וניסית ולא הולך, אתה מתדרדר וכו'.

כי הם טוענים שזה יהרוס לי את העתיד.ואני האמת לא ארצה לעבוד במפעל או להיות רופא. לא נראה לי זה יהרוס לי לצאת על נפשי.

אולי תסביר להם שזה פשוט לא? אתה יכול לעבוד במה שבא לך כל עוד יש לך כישורים לתפקיד.
בל12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בל12 » 12 דצמבר 2009 15:26

אוקי. ושהייתי אצל הקבן. אז הוא שאל אותי כל הזמן למה אני רוצה לצאת מהצבא. ומה רע לי
ועניתי לו אמרתי איזה מלמול ושרע לי בצבא. ואז הוא שאל "כן אבל מה רע לך פה . למה אתה רוצה לצאת? ". הוא פשוט חזר על זה כל הזמן ואני עונה לו "כי רע לי"....מה עושים במצב כזה . מה עונים לו ?
כי כל שניה הוא חזר על עצמו למה מה רע לך למה אתה רוצה לצאת מה רע לך
חופשי זה 21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חופשי זה 21 » 12 דצמבר 2009 16:27

מה רע לך? לא יודע\קשה לי\רע לי\אין לי אף אחד\אין לי כוח לכלום\אין לי תאבון וכו' וכו'.
הוא רוצה לאבחן אותך, כל מה שאתה צריך זה לתת לו זה סימנים שמראים שאתה מדוכא. אתה לא צריך לתת תשובה מנומקת מה קשה לך.
בל12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בל12 » 13 דצמבר 2009 03:39

אוקי, תודה.
וכתוב לי בדף של איך להגיע לשם. להגיע על מדים.
איך ללכת לפסיכיאטר . על מדים או על אזרחי ?. אני צריך ללכת לתל השומר שם.
או שזה לא משנה איך אני אלך לשם
בל12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בל12 » 13 דצמבר 2009 16:17

הי,הייתי היום אצל הפסיכיאטר. הוא קבע עוד פגישה.וטען שהוא רוצה שאני אבוא שוב ואהיה יותר אמיתי.הוא אמר שלדעתו יש לי קשיים אמיתיים והוא רוצה לעזור לי ושזה מרגיז אותו שאני מקצין דברים.הוא אמר לי שנראה לו שחלק מהסיפור שלי לא אמיתי.אבל הוא לא יודע אם אני מקצין דברים או לא. איך אני מתקן דברים לפגישה הבאה?
חופשי זה 21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חופשי זה 21 » 13 דצמבר 2009 16:31

נראה לי הוא קרא את האשכול שלך :)

תפרט יותר על הפגישה: איפה נראה לך שהוא חשב שאתה מקצין, איפה הרגשת שהתשובות שלך דפוקות וכו'
בל12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בל12 » 13 דצמבר 2009 19:58

איזה גם אם היה סיכוי , הוא בן 50 ומשהו נראה לי מבטא אמריקאי בקושי דיבר איתי.

על כל מקרה. מה קורה שהפסיכיאטר קובע עוד פגישה כי הפגישה הראשונה איתו הייתה נראת מוקצנת ?
אני מתחיל להתייאש מהצבא הזה ולבחור בדרך פחות טובה לצאת.
אני פשוט רוצה לצאת כבר .
בבקשה עזרה,אם אפשר
חופשי זה 21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חופשי זה 21 » 13 דצמבר 2009 20:27

אני לא יודע אפילו חצי ממה שקרה, תפרט קצת אם אתה רוצה עזרה.
לדעתי, תשאר באותו קטע(שוב, אני לא יודע איך התנהגת שם). אם היית מתחזה ועכשיו תהיה פחות "מוקצן" זה אומר שהרגשות שלך לא אמיתיים.
בדר"כ כשיש פגישות חוזרות מראים דווקא התדרדרות במצב ולא השתפרות.
אם גנבת משפטים מטרגט 21 זה לא משהו, בכלל אם היו דברים שנראים תאטרליים זה לא טוב באופן כללי.
בל12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בל12 » 13 דצמבר 2009 22:15

מה זה תיאטרלי ?

והייתי עם פנים למטה, אמרתי לו על כל דבר שאני לא יכול ולא מסוגל ונשבר לי (זה די נכון )
הוא שאל כל שניה מה רע לי . אז עניתי "לא יודע. רע לי ."
וזאת הייתה כל השיחה. רבע שעה של מה שכתבתי.
הוא אמר לי "אתה צריך לשתף יותר פעולה , אי אפשר לנהל שיחה בצורה כזאת."ובקטעים כאלה שהוא אמר משהו כזה לא הגבתי בכלל.
וגם היה מצב שאמרתי שהחיים שלי בעייתים בגלל הצבא וכל מיני כאלה(שוב,זה די נכון) . והוא אמר לי "עזוב אותךך , נו באמתת .." (כאילו אני עובד עליו )
חופשי זה 21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חופשי זה 21 » 13 דצמבר 2009 22:42

הוא עשה לך את הטריק הידוע "אי אפשר לנהל ככה שיחה תבוא פעם הבאה"?
או שהוא לא מאמין לך, זאת אומרת שיש סיבה לכך או שהוא פשוט בודק אותך(שזה יותר הגיוני)
תאטרלי זאת אומרת מוקצן- נגיד שבאת יחף, עם זקן כמו איזה הומלס, כשהתיישבת התכנסת בתוך עצמך(בצורה מוגזמת), בגדים מלוכלכים מאוד...
הוא אמר לי "אתה צריך לשתף יותר פעולה , אי אפשר לנהל שיחה בצורה כזאת."

אני חושב שזה בסדר שלא הגבת. אתה יכול גם להגיד "לא יכול\קשה לדבר"
אם אתה יכול לבכות לו זה יכול לעזור גם
אם ההורים יכולים לבוא גם אם הם לא זומנו רק כדי לגבות את המצב שלך שיידע שאתה לא מפברק הכל(כמובן תדאג שתהיו מתואמים).
מאוד חשובה הצורה של הדברים שאתה אומר מאשר מה אתה אומר, אם אתה אומר לו בכעס "נשבר לי" נניח, הוא קולט שמשהו פה מוזר
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 14 דצמבר 2009 00:41

אני רק רוצה להוסיף:
1. ההורים לא חייבים לבוא. גם שיחת (ועדיף שיחות טלפון) שאמא או אבא מתקשרים "לחוצים" ו"עצבניים" ו"מה קרה לילד שלי, הוא לא היה ככה" וכל הסיפורים האלה של ההורים ("הוא רזה", "לא אוכל", "לא מדבר") וכו'. אם אמא יכולה להתקשר לחוצה זה מצויין (למרות שזה אולי יעמיס עליה).

2. נסה להעשיר את הסיפור. זה באמת לא חכמה גדולה רק להגיד שרע לך ובלי קשר לאם הקב"ן הזה נחמד או לא או אזרחי או צבאי - במקרה כזה הוא אמור באמת לנסות לדובב אותך ולעזור לך, וזה לא הגיוני שהוא פשוט ישחרר אותך ככה.
קראת את "טרגט 21"?
תוסיף מה מטריד אותך - הלחץ, הסביבה, האווירה, הנשק (אני לא יודע מה מפריע לך ספציפית). אם צריך, אז תוסיף דברים שלא קיימים.
ותהיה קצת יותר קיצוני. לא "רע לי", אלא "אני לא יכול יותר", ואתה לחוץ, וסגור, ואין לך חשק לכלום, ובשביל מה בכלל להמשיך (תעשה את זה לאט, כאילו לא קל לך להגיד את זה). ותמשיך לזרוק דברים על חוסר טעם ותחושת ריקנות.
זה בדרך מה שצריך כשמדובר בדכאון.

יש כמובן, אפשרויות אחרות, אבל הלכת על דכאון אז תשאר שם

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 8 אורחים