דרכים להגיע לבסיס אחר ולהישאר במקצוע

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

born_4_freedom
יצירת קשר:

דרכים להגיע לבסיס אחר ולהישאר במקצוע

הודעהעל ידי born_4_freedom » 27 אוגוסט 2009 20:50

שלום,
אני מנהל רשת בגדוד קרבי, והתחלתי את הסדיר (אחרי הקורס, כשחזרתי לגדוד) לפני כמעט חודשיים. התגייסתי במרץ 9. שמחתי מאוד למצוא את האתר הזה :) אני לא ממש מחבב את הצבא.

אחרי תלאות ומלא תוכניות צבא שהייתי מועמד אליהם ודחו אותי מהן (עתודה, הדרכה בבסמ"ח, חטיבת כפיר, צנחנים, לוחם כלי שיט) הוציאו אותי ממסלול קרבי של החיל ועברתי קורס ניהול רשת בבסמ"ח. ואז חזרתי לגדוד ועכשיו אני מנהל רשת שם.

אני לא מרוצה מהיציאות (חצאים, ובזמן אימון שזה פעם ב ולכמה חודשים ספורים בלבד היציאות הן 1:3 ולפעמים יוצאים שם שושים), ושקלתי רבות לעזוב את הגדוד. הדבר כמובן קשה מאוד ובפי רבים, כמעט בלתי אפשרי. אומרים שחלק גדול מאוד מהאנשים בגדוד ראו קב"ן, ככה שהוא משופשף היטב. למרות שיש לי בכל זאת מלא דברים להגיד לו (כולם מבוססים על אמת וחלקם אף אמיתיים לחלוטין) למקרה ואחליט סופית שאני רוצה לצאת. יש לי כמה שאלות:

1. אם אסרב פקודה ואשב בכלא אז בטוח יתנו לי מה שאני רוצה? (יומיות), אני רוצה גם להמשיך להיות מנהל רשת וגם לצאת יומיות, ואני גר באזור עפולה- נצרת, מה הסיכוי שימצאו לי בסיס ליומיות שצריך מנהל רשת, באיזור הנתון?
2. בשום מצב לא יכולים לפסול לי מקצוע על סירוב פקודה?
3. בתורנויות מטבח יש לי כאבי גב למרות שאני לא מרים סירים כבדים. והרופא לא הסכים להביא לי פטור מטבח על זה. ויש לי גיבנת שעלולה להחמיר, ואני עושה פיזיותרפיה כל יום וניגש להפניה לפיזיותרפיסט פעם בשבועיים. עכשיו, כששוחחתי עם הרופא והוא סירב להביא פטור אז שאלתי אותו אם הוא מוכן לקחת אחריות אם יקרה לי משהו (המצב של הגב יחמיר) והוא ענה לחיוב. אז אמרתי לו תחתום לי על זה והוא הסתכל עליי עם חצי חיוך מזויף ובטח קילל אותי בלב, בכל מקרה הרסתי איתו ת'יחסים אני מאמין, עכשיו כל דבר שאפנה אליו הוא לא יעזור ויהיה רע אליי ויתן רק טיפול מינימלי.
א. האם היה נכון להגיד לו דבר כזה, והאם הייתי צריך להתעקש שיחתום לי? אם לא, האם להתנצל בפניו על התנהגות לא ראויה?
ב. אני צריך פטור זקן, ויש לי מלא פצעים על הפנים ובעיקר באזור הסנטר. אחרי כמה פצעים הרופא מחויב להביא פטור כזה, ומה אפשר לעשות אם הוא לא מביא?

זהו זה הכל לבנתיים, תודה לכל העוזרים אני תומך בפורום הזה :D
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: דרכים להגיע לבסיס אחר ולהישאר במקצוע

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 אוגוסט 2009 22:56

אני לא נוהג לענות לאנשים שמחפשים להתקמבן בתוך המסגרת הצבאית. אני רק אגיד לך שאתה חי באשליות. בלי פרוטקציה ובלי צירוף מקרים מאוד נדיר, הסיכוי שתתקרב אפילו למה שאתה רוצה הוא בין קלוש למופרך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
born_4_freedom
יצירת קשר:

הודעהעל ידי born_4_freedom » 28 אוגוסט 2009 10:42

במילא רגוע כתב:אני לא נוהג לענות לאנשים שמחפשים להתקמבן בתוך המסגרת הצבאית. אני רק אגיד לך שאתה חי באשליות. בלי פרוטקציה ובלי צירוף מקרים מאוד נדיר, הסיכוי שתתקרב אפילו למה שאתה רוצה הוא בין קלוש למופרך.

יש לי את הסיבות שלי למה לצאת מהגדוד תאמין לי. ולמה לא לעזור לי לא הבנתי? זה לא מה שעושים פה בפורום, לעזור לאנשים כמוני?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 אוגוסט 2009 10:54

רק קב"ן יוציא אותך. משופש או לא ז לא מענייין. תראה לו את התסמינים הנכונים ואתה בדרך החוצה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 אוגוסט 2009 18:00

יש לי את הסיבות שלי. זה לא אישי. הפורום מיועד לליווי אנשים שרוצים להשתחרר מהצבא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
born_4_freedom
יצירת קשר:

הודעהעל ידי born_4_freedom » 29 אוגוסט 2009 12:57

אורח כתב:רק קב"ן יוציא אותך. משופש או לא ז לא מענייין. תראה לו את התסמינים הנכונים ואתה בדרך החוצה.

ואם לא יעבוד עם הקב"ן? וגם אחרי מלא פעמים שאלך אליו הוא לא יסכים? למה סירוב פקודה לא טוב?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אוגוסט 2009 15:18

מי שרוצה יוצא
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אוגוסט 2009 16:18

אני לא מרוצה מהיציאות (חצאים, ובזמן אימון שזה פעם ב ולכמה חודשים ספורים בלבד היציאות הן 1:3 ולפעמים יוצאים שם שושים), ושקלתי רבות לעזוב את הגדוד. הדבר כמובן קשה מאוד ובפי רבים, כמעט בלתי אפשרי. אומרים שחלק גדול מאוד מהאנשים בגדוד ראו קב"ן, ככה שהוא משופשף היטב.

אין כזה דבר "בלתי אפשרי" או "משופשף היטב". הכל זאת פוזה ומי שקונה את הפוזה ומוותר לא מקבל כלום ומי שרציני מקבל.

למרות שיש לי בכל זאת מלא דברים להגיד לו (כולם מבוססים על אמת וחלקם אף אמיתיים לחלוטין) למקרה ואחליט סופית שאני רוצה לצאת. יש לי כמה שאלות:

להגיד לו אה? כן אני בטוח שאתה "תגיד לו" והוא ישר יביא לך הקלות.

1. אם אסרב פקודה ואשב בכלא אז בטוח יתנו לי מה שאני רוצה? (יומיות), אני רוצה גם להמשיך להיות מנהל רשת וגם לצאת יומיות, ואני גר באזור עפולה- נצרת, מה הסיכוי שימצאו לי בסיס ליומיות שצריך מנהל רשת, באיזור הנתון?

כן בסופו של דבר אחרי מספיק ישיבה בכלא בטוח יתנו לך יומיות, אבל האם זה שווה תבן של חצי שנה? לשרת שלוש וחצי שנים במקום שלוש שנים רק בשביל העונג של היומיות? החלטה שלך. וגם אתה רוצה להישאר בתפקיד? יש לך הרבה דרישות.

2. בשום מצב לא יכולים לפסול לי מקצוע על סירוב פקודה?

הכל אפשרי.

3. בתורנויות מטבח יש לי כאבי גב למרות שאני לא מרים סירים כבדים. והרופא לא הסכים להביא לי פטור מטבח על זה. ויש לי גיבנת שעלולה להחמיר, ואני עושה פיזיותרפיה כל יום וניגש להפניה לפיזיותרפיסט פעם בשבועיים. עכשיו, כששוחחתי עם הרופא והוא סירב להביא פטור אז שאלתי אותו אם הוא מוכן לקחת אחריות אם יקרה לי משהו (המצב של הגב יחמיר) והוא ענה לחיוב.

רק ערסים אומרים שטויות כמו "אתה מוכן לקחת אחריות". התחת של הרופאים מכוסה די טוב ובמיוחד בצבא, ואם יצוצו לך בעיות אז רוב הסיכויים שיצוצו לא עכשיו אלא בעוד 5-10 שנים ואז אתה חושב שתצליח להוכיח שזה בגלל משהו שקרה בצבא? יש לך מזל שהרופא חייך ולא צחק לך בפרצוף, צא מהתמימות.

אז אמרתי לו תחתום לי על זה והוא הסתכל עליי עם חצי חיוך מזויף ובטח קילל אותי בלב, בכל מקרה הרסתי איתו ת'יחסים אני מאמין, עכשיו כל דבר שאפנה אליו הוא לא יעזור ויהיה רע אליי ויתן רק טיפול מינימלי.

כאילו שקודם היו לכם יחסים טובים חחחחח , אלא אם כן אבא שלך הוא לא מקושר בצבא או עשיר, אתה תמיד תקבל טיפול ויחס מינימאליים. אני לא יודע באיזה סרט אתה חי אתה כותב דברים פשוט הזויים אתה מבין בכלל איפה אתה נמצא?

א. האם היה נכון להגיד לו דבר כזה, והאם הייתי צריך להתעקש שיחתום לי? אם לא, האם להתנצל בפניו על התנהגות לא ראויה?
ב. אני צריך פטור זקן, ויש לי מלא פצעים על הפנים ובעיקר באזור הסנטר. אחרי כמה פצעים הרופא מחויב להביא פטור כזה, ומה אפשר לעשות אם הוא לא מביא?

לא משנה מה היית אומר לו בכל מקרה לא היית מקבל הקלות פשוט כי אין לו שום אינטרס לתת לך הקלות, להתעקש שיחתום לך? ובוא נגיד שאנחנו נמצאים בעולם הזוי שבו ההתעקשות שלך מעניינת מישהו והוא כן יחתום לך, אתה תדחוף את הדף הזה שלו לתחת ישר או שתחכה כמה שעות ותדחוף אותו אחרי כך? או שמה אתה מתכנן לעשות עם החתימה? בעוד 20 שנה כשהוא יהיה בפנסיה ותתבע את משרד הביטחון אתה חושב שהדף יעזור לך?

ההתנצלות שלך לא מעניינת אף אחד... מי בכלל סופר אותך תגיד לי?

פטור זקן לך לרופא מומחה וכל הזמן תחזור ותתלונן עד שתישלח לרופא מומחה ואת זה אני מאמין שתקבל... כל השאר נראה לי שאתה חי באשליות.

זהו זה הכל לבנתיים, תודה לכל העוזרים אני תומך בפורום הזה :D[/quote]
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 אוגוסט 2009 16:43

קב"ן + בשילוב דיבור עם השלישים שלך או של מי שאחראי עליך מקצועית..

בדר"כ קציני כוח אדם לא אוהבים לאבד חיילים... אם אתה ביחידה לדוגמה שכפופה לזרוע יבשה (גדוד קרבי יש מצב אני לא זוכר) אז ישנה אופציה לשינוי שיבוץ בתוך זרוע היבשה למקום אחר אבל אתה צריך לפתוח פה שלא יפלטו אותך לבקו"ם עם פסילת מקצוע ויהפכו אותך לאפסנבלאי (משחק מילים :P).

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים