שאלה קטנה על נפקדות.. אם אפשר תשובה זריזה כזאת..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

zavahara
יצירת קשר:

שאלה קטנה על נפקדות.. אם אפשר תשובה זריזה כזאת..

הודעהעל ידי zavahara » 20 אפריל 2009 18:31

מישהו אמר לי היום שיצא משהו חדש לא מזמן שבעקרון אם המפקדים לוחצים ופועלים, אני חושב בשיתוף עם השלישות
אז אפשר לעצור נפקד אפילו אחרי יום אחד.
יש אמת בדבר?

תודה לכם.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: שאלה קטנה על נפקדות.. אם אפשר תשובה זריזה כזאת..

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 אפריל 2009 19:56

באופן כללי מפקד לא מוסמך לעצור חייל, גם נפקד. במקרים חריגים מפקד יכול להוציא צו מעצר, באישור קצין בכיר, אבל זה לא משהו שעושים באופן סטנדרטי עם נפקדים. אם הוא בא אליך הביתה, הוא יכול לאלץ אותך לבוא איתו רק אם יש לו צו מעצר ביד, וגם אז אני לא יודע אם הוא מוסמך להפעיל כוח או שרק משטרה צבאית יכולים. מה שקורה לרוב בפועל זה שאם הם באים זה לשיחת שכנוע ולא כדי לעצור אותך, ורוב הסיכויים שגם אם הם אומרים שהם יכולים לקחת אותך בחזרה לצבא בכח, הם לא מוסמכים לעשות זאת.

לזה שכתבתי פה לפני כמה ימים שזה לא חוקי לעצור מהבית, אז לא ידעתי שמפקד יכול להוציא צו מעצר, חשבתי שרק משטרה צבאית יכולים לעצור. אולי זה עדיין נכון, אני לא מכיר את הנהלים מספיק לעומק. מה שכן, בלי צו מעצר אין לו סמכות עליך כשאתה בבית.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2009 20:08

מפקד כועס, פגוע או שניהם ביחד יכול לרצות לעשות כזה מהלך
במידה וכן יש לך או למישהו מושג אם זה משהו בר ביצוע גם לאחר ימי נפקדות בודדים? או שזה לוקח יותר זמן...
ומה זאת אומרת קצין בכיר... כמה בכיר? (הרי לא חסרים קצינים ואנשי קבע עם קשרים (כמו המפקד שלי) אצלי בבסיס..)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אפריל 2009 20:48

אורח כתב:מפקד כועס, פגוע או שניהם ביחד יכול לרצות לעשות כזה מהלך
במידה וכן יש לך או למישהו מושג אם זה משהו בר ביצוע גם לאחר ימי נפקדות בודדים? או שזה לוקח יותר זמן...
ומה זאת אומרת קצין בכיר... כמה בכיר? (הרי לא חסרים קצינים ואנשי קבע עם קשרים (כמו המפקד שלי) אצלי בבסיס..)

יש נוהל בצבא שבו לאחר מספר ימי נפקדות בא קצין הביתה ומשאיר מכתב מאיים שבו רשום שהעונש על נפקדות הוא עד שלוש שנות מאסר... אם לא פותחים לו את הדלת הוא משאיר את המכתב על הדלת ואם פותחים אז הוא מוסר את המכתב + שיכנועים ובלבולי שכל+הבטחות שווא.
זה נעשה כדי להראות שלצבא "איכפת" מהחיילים והם כאילו באים לקראתו על ידי זה שהם באים אליו הביתה.
אף אחד לא יבוא לעצור אותך על נפקדות סתם, ולא יפעיל "קשרים" רק בשבילך כי יש גבולות לקשרים והאדם הנקשר מצפה לתמורה ולמינימום בלבולי שכל....

נפקדות דרך אגב זה לא מצב מומלץ אבל זבשך.
zavahara
יצירת קשר:

הודעהעל ידי zavahara » 20 אפריל 2009 21:31

תלוי מה אני רוצה לא ככה?
נפקדות כן יכול לעזור אם מדובר במשהו אחר ולא ב21 לא ככה?
אלמוני פלוני

הודעהעל ידי אלמוני פלוני » 21 אפריל 2009 09:27

לא יכולים לעשות לך כלום חוץ מלבלבל לך תמוח ולהזהיר אותך שאם תוך ארבעים וחמש יום אתה לא חוזר לבסיס אתה נחשב לעריק ואז הטיפול עובר למשטרה הצבאית ואז אתה תצטרך ללכת לכלא..עצה שליי אם אתה רוצה להשיג משהו ואין לך דרך אחרת לך לכלא ביום הארבעים ושש ..אתה תשב בטח שבוע שבועיים...אבל שתצא אתה תבין איך היחס אליך משתנה...
בהצלחה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אפריל 2009 13:49

אלמוני פלוני כתב:לא יכולים לעשות לך כלום חוץ מלבלבל לך תמוח ולהזהיר אותך שאם תוך ארבעים וחמש יום אתה לא חוזר לבסיס אתה נחשב לעריק ואז הטיפול עובר למשטרה הצבאית ואז אתה תצטרך ללכת לכלא..עצה שליי אם אתה רוצה להשיג משהו ואין לך דרך אחרת לך לכלא ביום הארבעים ושש ..אתה תשב בטח שבוע שבועיים...אבל שתצא אתה תבין איך היחס אליך משתנה...
בהצלחה...

כן אחרי שהוא יחזור יראו שהוא גבר אמיתי ויתייחסו אליו בכבוד

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 22 אורחים