חברה בדיפרסיה רצינית - עזרה מחברי הפורום!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

בננה
יצירת קשר:

חברה בדיפרסיה רצינית - עזרה מחברי הפורום!

הודעהעל ידי בננה » 21 מרץ 2009 03:13

כל מה שאני מספר פה אמיתי ולא בקטע של להשתמט או משהו כזה

חברה שלי היא בחורה עם דיפרסיה ולדעתי גם OCD ( הפרעות אובססיביות-כפייתיות ובמקרה שלה - המחשבות עם כל מה שקשור לעתיד, לימודים, כסף, עבודה, ומה לעשות, צבא זה חלק מהחיים פה בארץ לצערי).
אחרי הרבה חשיבה, היא הגיעה למסקנה שהיא פשוט לא תיסתדר בצבא. לא במסגרת. לא במשרד או מקום סגור, היא פשוט לא יכולה את זה.
היא כל הזמן לחוצה לגביי זה, ולא משנה כמה שאני מרגיע אותה שהיא בסופו של דבר תיצא, זה לא עוזר. אני יודע שהיא יכולה לצאת, לפי מה שיש לה היא בטוח יוצאת. אני רק צריך שאתם - האנשי הפורום - תיתנו חוות דעת מקצועית יותר, אמינה יותר ומנוסת יותר.

היא התחילה ללכת לפסיכיאטר באיזשהי תקופה. התחילה כדורים מסויימים, אחרי שבועיים המצב שלה החמיר אז היא החליפה לכדורם אחרים. ואז הפסיכיאטר נתן בנוסף, עוד כדורים שיגרמו לה לצאת קצת מהבית כי היא הגיעה למצב שהיא מסתגרת, וזה לא עזר, הכדורים החדשים עזרו. היא המשיכה לחתוך את עצמה. הפסיכיאטר היה מודע והוא ישר המליץ על אישפוז ב"גהה" (בית חולים לבריאות הנפש) או בית משוגעים, תקראו לזה מה שבא לכם. אבל הוא היה מודע לזה.
היא סיפרה לו את העניין של הצבא שזה מתריד אותה וכו', והוא הדפיס לה את התיק הרפואי. זאת אומרת: הכול על הדיפרסיה שלה, על הכדורים, על זה שהיא חותכת את עצמה (יש לה צלקות גם, והרבה..) ושהיא קיבלה המלצה לאישפוז בגהה.
באיזשהו יום היא הגיעה למצב ממש לא טוב בבצפר, התקף כזה שהיא חתכה את עצמה ונכנסה למן טרנס כזה, המורה הפנתה ל"גהה".

היא התאשפזה בבית חולים לבריאות הנפש משהו כמו חודש. בעצם פחות... בדיוק השתחררה חדש והיא נכנסת לזה עכשיו לחרדות.
והמטפלת שלה שם אמרה לה שאם היא לחוצה מהצבא אז היא יכולה לכתוב להם שהיא הייתה מאושפזת ושלא תידאג לגבי הצבא.
ביום ראשון הקרוב זאת הפגישה האחרונה עם המטפלת שלה שם. אז היא יכולה לבקש בראשון.

היא הלכה לצו ראשון או ועדה רפואית לא זוכר... הקבן נכנס בה בשאלות שבאמת גרמו לה להרגיש מדוכאת רק היא התאפקה לא לבכות והדחיקה אתזה. למה? היא לא רצתה לגרום לו לחשוב שהיא רוצה להשתמט בכוונה או משהו כזה. נלחצה, לא הייתה מוכנה, לא ידעה מה לעשות.
היא הראתה לו שהיא מדוכאת וכוכוכו' ושהיא לוקחת כדורים וכוכוכו' ובזמנו היא לא הייתה חותכת והפסיכיאטר לא ראה חתכים אז לא היה לה פה כלום בעניין הזה.
ובקצרה, הקבן קבע לה 45. ואחרי כמה ימים שלחו לה בדואר תאריך גיוס שבכלל הפיל לה את הלב לתחתונים.

מה שאני צריך שתעשו זה תיתנו חוות דעת מקצועית יותר, אמינה יותר ומנוסת יותר!
אני שולח לה את הלינק לעמוד הזה! תסבירו לה שהיא כבר בחוץ, היא פשוט ממש ממש נלחצת, ואני לא מספיק כדי להרגיע אותה בעניין.

אנשים שבכלל אין להם את הבעיות שלה יצאו מהצבא. לה יש את הבעיה האמיתית.
היא התחילה לקרא בפורום על בנות אחרות עם דיפרסיה ושהם מסתבכות בלצאת, והיא לא מבינה שלא רק שיש לה חתיכת תיר רפואי מהפסיכיאטר שזה כבר מוציא אותה, אלא גם יש לה מכתב מגהה שבאמת מעיד שיש לה בעיות, בייחוד בקטע של הOCD (מחשבות אובססיביות על העתיד וכל מה שקשור אליו).
היא באמת תגיע למצב של פגיעה עצמית במסגרת. ברור שהצבא לא יקח עליה אחריות. פשוט תגידו את מה שאתם חושבים על זה. תיתנו לה טיפים אפילו. הכול יעזור.

תודה רבה רבה רבה רבה לתומכים!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: חברה בדיפרסיה רצינית - עזרה מחברי הפורום!

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 מרץ 2009 03:53

ממה שסיפרת לא נשמע שצריכה להיות לה בעיה גדולה להשתחרר, אם היא רק תפחד פחות מהשחרור, ותראה לקבן את מלוא חומרת מצבה. אני מבין שזה מלחיץ הסיטואציה של קבן, במיוחד כאלה שחושבים שהם עושים לך טובה בלנסות לשכנע אותך להתגייס בכל זאת (או חושבים שאיומים בזה שהחיים שלך ייהרסו זה דרך טובה לסנן מתחזים, בלי לחשוב שמי שבאמת סובל עלול לקחת קשה בהרבה את האיומים האלה), אבל זה ממש לטובתה אם היא תעשה את הצעד האמיץ ותחשף בשלב הזה, לפני שהיא נכנסת יותר למערכת ואז הכל עוד יותר מלחיץ וגם יותר קשה לצאת.

אני לא מכיר בנאדם שאומרים לו "אל תפחד" וזה מספיק בשביל שהוא לא יפחד. עם כל הקושי שבעניין, זה תלוי בראש ובראשונה בה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 21 מרץ 2009 08:04

קודם כל אתה אחלה חבר.

ולחברה: תשיגי ביום ראשון המלצה עם המטפלת ותקבעי תור אצל הקב"ן.
זה שיש לך 45 זה אומר שאת כבר בדרך החוצה - בכלל לפי מה שחבר שלך תיאר המקום שלך ממש לא בצבא - ואין שום סיבה להתבייש בזה או להסתיר את זה מאיש מקצוע. המסגרת הצבאית מכניסה אותך למצבים שבנאדם עם קצת חוסר איזונים יכנס מהם בקלות למצב פשוט רע!. אני בטוח במליון אחוז שגם אם לא תעשי אם זה כלום ותתגייסי בסופו של דבר ישחררו אותך מהצבא מתוך השירות עצמו - אין לי ספק שהשילוב של המצב שלך עם המערכת הצבאית יוביל לכמה מצבים לא נעימים, וזה משהו שבהחלט צריך להמנע ממנו. זה מה שקרה לי. גם לי יש בעיות מסויימות, והדבר הנכון בשבילי הוא להיות תחת טיפול.
במסגרת הצבאית - שהיא גם מסגרת מחורבנת וגם הטיפול בבעיות כאלה הוא אפסי (ובכלל לא אובחנתי בצבא) - הגעתי למצב פשוט רע, ומזל שיצאתי בזמן כי זה יכל גם להיגמר הרבה יותר גרוע. אני, את, ועוד הרבה אחרים פשוט צריכים טיפול ועזרה שאנחנו לא יכולים לקבל במסגרת צבאית. ותאכלס זה מי שאני ואני לא מתבייש בזה. אם הייתי עכשיו לפני גיוס, מודע לבעיות שלי, הייתי דואג לצאת עוד לפני גיוס.

קיצר, קב"נים לפעמים שמוקים, תשתדלי לא להילחץ מזה (אני יודע שקל להגיד), ותחשבי על זה שתאכלס:
יש לך סיבה טובה מאוד לצאת - את בכלל לא "עובדת" עליו. הרי אם הוא היה משוכנע באמיתות של המצב שלך הוא היה משחרר אותך בלי לחשוב פעמיים.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 מרץ 2009 22:47

בננה כתב:*מקפיץ*

:roll:
מסוקרנת

הודעהעל ידי מסוקרנת » 27 מרץ 2009 12:19

ממממ למה אתה מקפיץ אם כבר ענו לך? :roll:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים