האח הגדול עושה טירונות

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

האח הגדול עושה טירונות

הודעהעל ידי במילא רגוע » 05 מרץ 2009 09:03

המשימה הראשונה באח הגדול: טירונות
http://www.nrg.co.il/online/47/ART1/861/289.html
דובר צהל לא שש להצטרף לחגיגה.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/861/330.html
מסתבר שזה לא לרמה שלהם להצטרף לקמפיין תקשורתי מתלהם נגד השתמטות. או שהם חוששים שכולם שם יסרבו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
MSMS
יצירת קשר:

Re: האח הגדול עושה טירונות

הודעהעל ידי MSMS » 05 מרץ 2009 11:25

בתגובה רשמית מדובר צה"ל נמסר: "מהפקת התוכנית פנו בבקשה לסייע באמצעים לוגיסטיים. על פי הוראות משרד הביטחון צה"ל אינו רשאי לסייע להפקות פרטיות ולכן ענינו בהתאם".

מעניין שבטירונות, מילואים, בופור ועוד מליון ואחת הפקות פרטיות הם כן יכלו עזור.
משיח NOW !
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 05 מרץ 2009 20:22

שמע זאת פשוט ירידת מדרגה: טירונות ובופור היו דברים באיכות ועם תכנים רציניים.

מה מתכוונים לעשות באח הגדול זה בגדול משהו אדיוטי, ברור שהם לא יעברו שם טירונות באיך שאני ואתה תופסים טירונות.
כולה רוצים לנצל את העניין שכמה מהם לא עשו צבא, להביא כמה מפקדים שישחקו אותה קשוחים ויצעקו על הסלבריטאים (זה משהו שכולם ירצו לראות), ומאיה בוסקילה מנסה לזחול שם על הדשא (זה עוד משהו שכולם ירצו לראות).

זה הכל, זה שואו ברמה הכי זולה שיש. ואני לא מתפלא על צה"ל שהוא לא רוצה לשתף עם זה פעולה.
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 05 מרץ 2009 20:26

זה די מצחיק אגב, אני בטוח שרק בבית שלי יש לי את "כל האמצעים הלוגיסטיים" שהם צריכים.

כאילו שיש בעייה להשיג ציוד צה"לי בארץ הזאת. הבעייה היא שהוא יהיה חוקי.

סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 06 מרץ 2009 06:59

גם חיילים בצבא קונים לעצמם הרבה ציוד צבאי שהם לא מקבלים ביחידות. אפודים בתור התחלה, שזה ממש חוצפה שיש מחסור, ועוד כל מיני דברים. חוץ מנשק אין שום בעיה לקנות כל ציוד צבאי שרוצים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 06 מרץ 2009 11:17

אמר החייל מספר אחד רא"ל במילא רגוע.

דבר ראשון מי שקונה אפוד (ווסט קרב) הוא אידיוט כי אין בזה חוסרים אין לוחם בצה"ל ללא אפוד קרמי וווסט קרב.

דבר שני אני מופתע לשמוע עובדות (או מה שנראה כעובדות) על צבא מאדם שיושב בבית מול המחשב...

כרגיל במילא ההודעות שלך גדולות ומנופחות בהרבה אויר.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 06 מרץ 2009 12:55

Eddie כתב:אמר החייל מספר אחד רא"ל במילא רגוע.

דבר ראשון מי שקונה אפוד (ווסט קרב) הוא אידיוט כי אין בזה חוסרים אין לוחם בצה"ל ללא אפוד קרמי וווסט קרב.

דבר שני אני מופתע לשמוע עובדות (או מה שנראה כעובדות) על צבא מאדם שיושב בבית מול המחשב...

או שאולי אותו בנאדם שאתה מדבר עליו כן עשה צבא? יש אפשרות כזאת נכון?
משיח NOW !
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 06 מרץ 2009 18:02

MSMS כתב:
Eddie כתב:אמר החייל מספר אחד רא"ל במילא רגוע.

או שאולי אותו בנאדם שאתה מדבר עליו כן עשה צבא? יש אפשרות כזאת נכון?

זה לא משנה את העובדה שמה שהוא אמר פשוט לא נכון.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 06 מרץ 2009 18:40

טוב... ביג דיל. הבנאדם טעה בזה שהוא לא ידע שהעבירו את כולם לוסטים בשנים האחרונות, ושאין חוסרים בוסטים.

אז בגלל זה כמובן אתה יכול להיכנס בו ולטעון שהוא לא מבין כלום על הצבא נכון? בגלל שהוא לא מעודכן בציוד שמקבלים טירונים ביחידות השונות. יופי.

ורק לידיעתך, כשאני הייתי בתפקיד קרבי, שזה כולה לפני 4 שנים:
היו עוד יחידות שהסתובבו עם אפודים במקום וסטים.
כשהיינו בפעילות מבצעים ל-א היו בכל העמדות קרמיים!!!
המ-16 שקיבלנו היו במצב מחורבן - עד מצב שבו אם יכולתי לירות 5 כדורים ברצף בלי לקבל מעצור הייתי מרגיש כמו רמבו - ותאמין או לא, עם האמ-16 הזה גם שלחו אותי לחברון (לפחות הייתי בעמדה עם קרמי).

בוא נודה בזה, לא באמת היה איכפת להם כל כך שם למעלה מרמת הציוד של הגדודיסטים. עובדה שכדי שיהיה לך וסט נורמאלי ולא החרא מפס ייצור (מה גם שלפק"לים הוא בכלללללל לא מתאים) היית צריך להגיע למבצעיות ולהתחנן לאמלחיסט שייתפור לך, או לחילופין להתקמבן עם חבר בשייטת שיארגן לך משהו טוב. ככה זה היה בתקופה שלי!

ומה עם המילואימניקים תגיד? מילא סדירים שבאותה תקופה עוד קיבלו ציוד פחות או יותר נורמאלי. בתור מילואימניק, אם לא היית דואג לסדר את עצמך ולהחזיק דברים בבית, היית יוצא למלחמת לבנון השנייה עם מה שהיה בימ"חים. כולנו מכירים את הסיפורים של מלחמת לבנון השנייה. (וזה כבר לא 4 שנים אחורה אלא כולה שנתיים)
אגב אחי נקרא למילואים כדי לסדר את כל עניין הציוד של המילואימניקים בגדוד שלו, הוא אמר שהדברים שהוא הוציא שם מהקיטבגים היו ברמה פשוט מפחידה - וזה כבר היה שנה אחרי מלחמת לבנון. (מילואימניקים זה לא חיילים? עד לפני שנה היו לחבר'ה בגדוד של אחי קסדות מברזל, עכשיו החליפו לכולם לציוד מתקדם, תודה רבה!)

אז נכון שכלקח מהמלחמה החליטו שמשדרגים לכולם את הציוד, ועכשיו כולם גם סדירים וגם מילואימניקים מקבלים את הוסט המגניב הזה עם ה12 ליטר או משהו בסגנון מאחורה.
אבל בכל זאת משהו לא בסדר באיך שהצבא מתנהל בנושא, אתה חושב שהציוד לגדודיסטים (סדירים ומילואים) זה הדבר היחיד שפשוט אף אחד לא חשב להקדים בו תרופה למכה???

זה שאתה אומר: אבל לכולם כרגע יש קרמי ווסט קרב. מה אתה אומר בעצם? כרגע הפאקים שידועים לי סודרו! זה מה שאתה אומר. שמע, פאקים כאלה עולים בחיי אדם, ואף אחד לא מגלה את הלקחים האלה עד שהם קורים.
מה המצב של המרכבות בימ"חים?? אתה באמת חושב שעשו להם טיפולים כמו שצריך בעשרות שנים שם? מה יקרה אם הפומות יצתרכו לפרוץ את המכשול בין סוריה לישראל? אני מניח שיש עוד הרבה שאלות ואני פשוט לא יודע אותם. זה לא רק הציוד חביבי.. זה כל אופן ההתנהלות.

הצבא שם זין עליי כשהוא שלח אותי עם מ-16 דפוק לחברון. הצבא שם זין על חברים שלי שהיו ללא קרמי בעמדות היותר בטוחות. הצבא שם זין על אח שלי וחברים שלו כשהוא שלח אותם לקרב עם ציוד מלפני ששת הימים. הצבא ימשיך לשים זין על הרבה דברים כל עוד לא ישנו את השיטה.

Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 07 מרץ 2009 20:51

שועל, כמה זמן היית בצבא?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מרץ 2009 12:33

אדון שועל אם אפשר רק איפה שירתת בקרבי לפני 4 שנים כי מה שאתה אומר זה שיא החירטוט לגבי הנשק והציוד כי אני התגייסתי לפני 5 וחצי שנים למג"ב (ובכוונה אני מציין מג"ב כי הציוד שהיחידות של צה"ל עולה בכמה רמות על זה של מג"ב ) אז אל תחרטט לגבי הנשק כי אף אחד לא היה מוציא אותך לשטח עם נשק שלא יורה 5 כדורים תיהיה אמיתי ואל תחרטט נמאס לי כבר מכל האנשים כמוך שבאים להוציא שם רע לצבא על דברים שקריים תספר משהו אמיתי שכל לוחם לשעבר פה יוכל להגיד אתה צודק
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 08 מרץ 2009 19:11

לג'ק פלש: שנה.
לאורח: הנדסה.

וכן מה לעשות זה היה הנשק שלי - עד לרמה שבתרגיל פרט רטוב המ"מ שלי הפסיק אותי באמצע, והביא לי את הנשק האישי שלו בשביל שאני אוכל לסיים את התרגיל.
שמע, ככה זה, אני לא מנסה לעבוד פה על אף אחד.
מה שכן, זה שהנשק לא היה נשק של הגדוד, אלא של הבא"ח - ז"א כולה שלחו אותנו לתגבר יחידה אחרת באמצע המסלול. עדיין היה כזה מחסור בסד"כ ששמו אותנו בעמדות שהחבר'ה שם די התפלאו שאנחנו שם כשהם עצרו אצלנו לנוח בפטרולים.
ז"א שאם חשבת ששמו אותי בחברון ל4 חודשים אם נשק כזה זה לא באמת ככה.

שם אגב שמתי לב להבדלים בין הציוד של הלוחמים עצמם (לא אנחנו - אלה שתפסו שם קו). אני לא אתחיל לפרט כי זה מקרים פרטיים.

שמע להתחיל להתוכח על מקרים פרטיים זה לא לגמרי לעניין, אם לכמה שם היו ארוכים או פלטופים, לכמה שם היו אפודים או וסטים תפורים, לכמה שם היו או לא היו קרמיים זה לא כזה קריטי - ואני בטוח שגם היו יחידות באותה תקופה שהיו מדוגמות בכל קנה מידה. בוא נדבר על הסדירים והמילואימניקים לחוד.

אתה יודע טוב מאוד איך עבד כל עניין הציוד עם המילואים עד עכשיו - שאנשים החזיקו בבית ציוד שהם השיגו כל מיני מקומות שהשתיקה יפה להם, ואתה יודע טוב מאוד איך יצאו מילואימניקים למלחמה בלבנון השנייה.
"דבר ראשון מי שקונה אפוד (ווסט קרב) הוא אידיוט כי אין בזה חוסרים אין לוחם בצה"ל ללא אפוד קרמי וווסט קרב".
היית צריך להגיד את זה למילואימניקים!

"כבר מהשער אני מבין שמשהו לא בסדר - אני רואה שהדלתות של הימ"חים לא נעולות אלא פרוצות לחלוטין, שיחים מתעופפים מתוך הימ"ח החוצה כמו איזה סרטון של המערב הפרוע. ואני כבר מבין שמשהו פה לא בסדר.
מדווחים לי שבגלל שלפני שבועיים נחטף גלעד שליט מעזה, כרם שלום, גל של גיוס מילואים מוגבר הגיע לשם, והמצב דרש ציוד רב מהימ"חים. העבירו אליהם המון ציוד ואנחנו נשארנו בלי מקלעים, בלי משקפות ועם תחמושת חסרה...
הגענו לרמת הגולן, ירדנו מהטיולית, לקחתי איתי 2 חבר'ה שהיו שם והתחלנו להתרוצץ לחפש ציוד. סיטואציה הזויה לחלוטין... בסוף נשארו חסרות רק המשקפות לראיית לילה. מצאתי 2 בחנות ריקושט בצומת גולני ואת היתר קניתי בקניון בחיפה. תארו לעצמכם את חנות ריקושט בגרנד קניון: עשרות בודדות של חיילים מסתובבים שם, עם רשימות ביד, מנסים להשלים ציוד..."

אגב יש לי ידידה שהתפקיד שלה בצה"ל היה שם במחשוב של כל הימ"חים - עודפים-חוסרים, היא אמרה לי שפשוט באופן פיקטיבי היו מעבירים בין עודפים שלא היו מלכתחילה לחוסרים במחסן אחר, רק כדי שהכל יהיה מאוזן. אני לא ממש זוכר את הסיפורים שלה, אבל זה די מזויע. ואת ההוראות זאת לא היא שהמציאה. מה שקורה ברס"פייה שלך בקטן קורה במחסנים הגדולים בגדול.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים