עזרה דחופה..אני מתחננת..:-(

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

על_הפנים..
יצירת קשר:

עזרה דחופה..אני מתחננת..:-(

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 03 מרץ 2009 12:23

תראו התגייסתי לפני כשבוע, ובאותו רגע שנכנסתי למערכת כבר הבנתי שזה לא בשבילי. הסיבות כרגע לא חשובות.
אחרי יום שישי שהשתחררנו לבתים היו לי כאבי בטן, הלכתי והוצאתי גימל אחד. יום אחרי זה הגעתי לבי"ח פסיכיאטרי אזרחי בלילה כי פשוט הרגשתי שאני לא יכולה להתמודד יותר. הם הפנו אותי לר"מ 2. הלכתי אתמול לר"מ 2 שם הפנו אותי לבסיס שלי לקב"ן. אבל הבסיס שלי נמצא בצפון ואני גרה בדרום ואני מרגישה מותשת וגמורה פשוט לא מסוגלת לסוע עד לשם ולהכנס שוב למקום הזה שהורס לי את החיים..
אז התקשרנו אני ואמא שלי לקצין העיר שהתקשרו לבסיס שלי, ואז התקשר אליי קבן והפנה אותי לבדיקה אצל קבן פה בדרום.
הבוקר הלכתי אליו ואמרתי לו שאני רוצה לצאת מהצבא. הוא רשם לי בחוות דעת ככה :
מתרשם מקיומה של מצוקה נפשית חמורה, אין אפשרות להמשך שרות כפי שהוא היום,יש צורך בהפניה למומחה.
ובהמלצות הוא רשם לי להגיע לבסיס מחר כדי לראות קב"ן וכתב המלצות למפקדים: ליווי תומך לחייל ע"י מפקד.

עכשיו.. מה אני אמורה להבין מכל זה??? אני הבנתי שאני צריכה להגיע מחר לבסיס כדי לראות קב"ן..
אני נוסעת עם אמא שלי.. הם ישאירו אותי לישון שם?? ומה זה אומר ליווי תומך לחייל ע"י מפקד?!
אני בחרדות נוראיותת..אני לא מסוגלת להשאר שם אני מפחדת שיכריחו אותי..
בבקשה תעזרו לי!!!! מה אני אמורה לעשות??לבוא כמו שאני בלי מדים ובלי כלום ככה? אני כבר שבורה ברמות שאני לא מסוגלת לתאר.. :cry:
על_הפנים..
יצירת קשר:

Re: עזרה דחופה..אני מתחננת..:-(

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 03 מרץ 2009 12:36

עוד משהו..
אני לא מבינה למה כולם אומרים לי שאני ח-י-י-ב-ת לחזור לבסיס, גם אם זה בשביל להשתחרר!
אין שום דרך בעולם שאני לא צריכה לחזור לגהנום בשביל להשתחרר??
ואם כן, הם משחררים אותי מיד או שאני חייבת לישון שם עוד לילה??
אוף אני כ"כ מבואסת מכל זה..
על_הפנים..
יצירת קשר:

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 03 מרץ 2009 18:10

בבקשה, תעזרו לי... המצב מדרדר מרגע לרגע....
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 מרץ 2009 18:17

הי. בגדול נשמע שאת בדרך החוצה, עכשיו נשארו רק כמה פרטים קטנים, כמו להשתחרר בפועל.

אני לא יודע למה הקבן מהדרום לא קבע לך כבר המלצה לשחרור, כי נשמע שדעתו היא שצריך לשחרר אותך, אבל זה גם לא מאוד משנה. האופציות שלך זה או ללכת לקבן בבסיס או להתעקש כבר לראות פסיכיאטר באזור שלך, במקום שיריצו אותך עד היחידה במצבך. את לא ח-י-י-ב-ת לחזור לבסיס כדי לראות קבן ולהשתחרר, זה אבל הפרוצדורה המקובלת והצבא זה ארגון מקובע שמנסה קודם לגרום לך להתאמץ ורק אם את מתעקשת יסתכל אם אפשר אחרת.

אני לא חושב שיש לך מה לדאוג לגבי זה שיאלצו אותך להישאר לישון בבסיס. אבל אם את הולכת לשם כדאי אם תוכלי לנסוע עם מישהו שיהיה איתך ויוכל להסיע אותך בחזרה. אם בכל זאת דורשים שתישארי בבסיס, את צריכה לעשות שיקול אם את מסוגלת או לא, ואם לא, אפילו שזה נגד הכללים, תלכי הביתה ושם תפני שוב לקבן או אפילו שוב למיון, כי לא נשמע שבמצבך את צריכה לדאוג עוד יותר מדברים כמו שיתקעו אותך בבסיס.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
על_הפנים..
יצירת קשר:

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 03 מרץ 2009 18:48

קודם כל, תודה רבה לך.. נפלת עליי כמו איזה מלאך משמיים.
ורציתי לשאול אותך, בטוח במיליון אחוז שאני יכולה לראות פסיכיאטר שיוציא אותי מהצבא באזור שלי ולא בבסיס?
אתה יודע איך אני עושה את זה, זאת אומרת ממי דורשים למי פונים.. ואם זה פסיכיאטר צבאי..
כ-ל דבר יעזור לי.אני ואמא שלי מיואשות בטירוף רצות אחרי כל מיני חיילים מקצין העיר מתקשרות לבסיס מתחרפנות..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 מרץ 2009 19:18

בטוח שיש פסיכיאטר באזור שלך, אני לא בטוח שאת תוכלי לשכנע את הקבן בבסיס שיפנה אותך לאחד. בעקרון הפרוצדורה הצבאית היא שיש שלוש אופציות לראות קבן:
  • קבן או פסיכיאטר מהיחידה שלך
  • קבן או פסיכיאטר בחר"פ או בברה"ן אם יש לך הפניה
  • קבן או פסיכיאטר בברה"ן גם בלי הפניה

הצבא מעדיף לדחוף אנשים לקבן ביחידה. בעקרון אין מניעה שתראי קבן בחר"פ דרום או בברה"ן, ואני בטוח שכמו קודם הקבן שלך יכול לתאם הפניה טלפונית. אבל אני לא יכול להבטיח לך שהוא יהיה מוכן, ויכול להיות שהוא ישקר ויגיד שאי אפשר ושאת חייבת לבוא. מקסימום את יכולה להגיע ביוזמתך לברהן גם בלי הפניה ולראות קבן שם. הבעיה עם זה שאת מסבכת את עצמך בנפקדות, שבמצבך אני לא מאמין שיעשו לך משהו, אבל זה סיכון מסוים, בטח במערכת נוקשה כמו הצבא.
אני מאוד מבין את הרצון לא להיטלטל עד לצפון, ולפעמים כשמתעקשים עם המערכת כן מקבלים התחשבות וטיפול בלי שתצטרכי לעשות שמיניות, אני רק רוצה להזהיר שזה גם עלול להיות קשה ומעיק ושיתייחסו אליך לא יפה ויסרבו להתחשב בך, ושייתכן שתאלצי לבוא לקראתם כדי לגמור עניין.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
כותבת ההודעה..

הודעהעל ידי כותבת ההודעה.. » 04 מרץ 2009 09:13

תודה רבה.. באמת שזה מרגיע אותי קצת יותר.. :-*
קיבלתי מהמ"פ שלי דרך הטלפון אישור שלא לבוא היום אלא מחר.. אם אני הולכת עכשיו לקב"ן בברה"ן בתל השומר בלי הפניה, יעשו לי על זה משהו?
או שאתה אומר עדיף כבר לא להתאמץ פשוט לחכות עד מחר לסוע לשם ולסיים תעניין הזה..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 מרץ 2009 14:02

טוב, היום כבר מאוחר ללכת לשם. נפקדת זה אם את לא מתייצבת בבסיס למרות שהורו לך. אם הסכימו שתישארי בבית את יכולה ללכת לברהן בלי שתהיי נפקדת. ואם לדוגמה תלכי בבוקר לברהן ואחרי זה תגיעי לבסיס, לא מאמין שמישהו יחשיב את זה כנפקדות, כשזה בעקבות מצוקה נפשית. אני חושב שאם יש לך כוחות לזה, שכדאי שתלכי ליחידה ושם תראי קבן.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 מרץ 2009 16:25

אוקיי מאמי אתה צודק.. אני פשוט אלך מחר ואסיים את הסיפור הזה..תודה רבה רבה לך!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 מרץ 2009 16:39

בהצלחה
- מלכוד-22
על_הפנים..
יצירת קשר:

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 08 מרץ 2009 10:44

אוקיי תראו..
בסופו של דבר נסעתי לבסיס עם אמא שלי, הכניסו אותנו למרפאה ואז הקבן קרא לי.. נכנסתי..הוא שאל אותי מה קרה אמרתי לו אני רוצה לצאת מהצבא..ומאותו רגע הוא שאל אותי מ=ל=א שאלות על העבר שלי על הילדות.. עניתי לו על רובם, על חלק עניתי לא יודעת, לא זוכרת, בכיתי והסתכלתי כל הזמן לרצפה כמו שאומרים בטרגט 21..הוא שאל אותי פעם אחת אם ניסיתי להתאבד פעם ואמרתי לו שלא וזהו כאילו הוא לא נתן לי להגיד לו אבל שאני כן חושבת על מוות כל הזמן מאז הגיוס וזה אמיתי!!!יש מצב אולי שהוא שמע מהקב"ן הקודם שאני כן חושבת על זה?? קיצר הוא גם שאל על חברות וזה ואמרתי לו שבחיים לא היה לי חברות אולי 1 או 2 שלא החשבתי אותן כחברות..וסיפרתי לו על כל הטראומות שהיו לי בחיים והיו הרבה..!! ואז הוא קרא לאמא שלי.. הכניס אותה לחדר ושאל אותה פחות או יותר את אותן שאלות שהוא שאל אותי.. והיא ענתה לו אותו הדבר כמוני.. אחרי זה הוא ביקש מאיתנו לצאת, חיכינו כמה דק' הוא קרא לנו ואמר שאני נראת פסיבית (????) ושהוא נותן לי שבוע גימלים עד יום חמישי ואז ביום חמישי לחזור לשיחה איתו כדי לראות אם זה באמת מהצבא מה שקורה לי או שכמו שהוא אמר "אני מפתחת איזו שהיא מחלה".אחרי זה המפקדת אמרה לי ולאמא שלי שהסיכויים שמוציאים אותי הם ממש גבוהים אבל שאני ח=י=י=ב=ת לבוא יום חמישי לשיחה איתו כי אם לא זה נפקדות וזה כלא.. :-(

אז עכשיו אני לא יודעת מה אני אמורה לעשות..מה להגיד לו אחרי השבוע הזה ,שהמשיך לי הדיכאון?? אני בכלל בדרך לשחרור??
אתם לא מבינים כמה קשה לי לחזור לשם שוב.. אני הרוסה נפשית.. לא יודעת מה להגיד לו.. בבקשה תעזרו לי.. :(
על_הפנים..
יצירת קשר:

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 08 מרץ 2009 10:57

עוד 2 דברים..
הקב"ן ביקש את ההפניה שהפסיכיאטר נתן לי לר"מ 2 ורשום שם משהו כזה אממ אנרגטיות יש חשק להנות יש..
והמצב מאוד השתנה מאז.. זה לא יהרוס שהוא יראה דבר כזה??
וד"א.. יום חמישי אני אהיה כבר שבועיים בגימלים.. את הטירונות הזו בכל מצב אין סיכוי שאני עוברת לא?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 מרץ 2009 12:24

אני גם חושב שאת בדרך החוצה.
רק תשימי לב למשהו אחד: "ביום חמישי לחזור לשיחה איתו כדי לראות אם זה באמת מהצבא מה שקורה לי או שכמו שהוא אמר "אני מפתחת איזו שהיא מחלה""
אם זה "באמת מהצבא" אז זה לא בעיה נפשית אלא לכל היותר קשיי הסתגלות ופחות סביר שהוא ישחרר אותך. רק שתדעי שאם מצבך ישתפר פלאים עד יום חמישי זה אומר שהסיכוי שהוא ישחרר אותך קטן, כי זה מבחינתו אומר שזאת לא בעיה נפשית. נשמע שבסך הכל אם תבואי ותהיי במצב יחסית דומה שהוא ימליץ לשחרר אותך, ואז בטח תצטרכי ללכת לראות גם פסיכיאטר ולעבור שוב את אותו סיפור, אלא אם כן הקבן שראית הוא כבר פסיכיאטר.

אין לך מה לדאוג ממה שרשום בחוות דעת קודמת, או מדברים שאמרת לקבן בפעם קודמת. מה שבעיקר קובע זה ההתרשמות באותו רגע ממצבך.
אני לא יודע למה את מוטרדת לגבי לעבור את הטירונות או לא. בתכלס מבחינתם מספיק המטווח והשבועה, וגם על זה לפעמים מוותרים. למה, מה לומדים בטירונות שתצטרכי לדעת בשירוצ עצמו?
- מלכוד-22
על_הפנים..
יצירת קשר:

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 08 מרץ 2009 12:32

בקיצור אתה לא מבין כמה אתה עוזר לי , אפילו אם זה בדברים שאתה כותב אתה פשוט מעודד אותי ברמות שאף אחד לא מצליח לעשות.. מה זה תודה לך.. :roll:
ואני אלך על פי העצה שלך אני פשוט אמשיך בהתנהגות הזאת ונקווה שיילך לי.. אה ושיגידו לי לראות פסיכיאטר בתקווה שיגידו זה יהיה שוב בבסיס שלי?זאת אומרת יש לי עוד 2-3 פעמים לחזור לשם במידה ויחליטו שהם רוצים לשחרר אותי..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 מרץ 2009 12:44

אם הקבן שלך לא מוסמך להמליץ על שחרור, את תראי קבן מחוץ לבסיס שלך. את באה אליו, לא הוא בא לבסיס שלך.
אם הוא כן מוסמך להמליץ על שחרור, אז כל מה שיישאר לך זה ועדה, שהיא פחות או יותר חותמת גומי להמלצה של הפסיכיאטר, ובתכלס את בחוץ. קבנים בבסיסים לרוב לא מוסמכים להמליץ על שחרור, אבל אולי בבסיס טירונות זה כן. נראה.
- מלכוד-22
על_הפנים..
יצירת קשר:

הודעהעל ידי על_הפנים.. » 10 מרץ 2009 13:37

אוקיי אז.. אתמול הייתי בבי"ח, הפנו אותי לקב"נית שהפנתה אותי לפסיכיאטר, והפסיכיאטר אמר שאני משתחררת , נתן לי המלצה לשחרור מהצבא בפרופיל 21 נתן לי גימלים עד מחר ואמר לי שמחר אני צריכה לסוע לחיפה לבי"ח 10 לועדה רפואית, אחרי זה לבסיס שלי לקחת טופס טיולים ואם אני אספיק באותו יום (כי אני גרה מאוד רחוק) גם לבקו"ם..
השאלה שלי - זהו, משחררים אותי בטוח???
אור

הודעהעל ידי אור » 10 מרץ 2009 13:54

כמעט 100 אחוז שאת בחוץ... ההמלצה של הפסיכיאטר עוברת לוועדה רפואית ושם יקבלו את ההמלצה וישחררו אותך...
כל הכבודד על המאמץ והעקשנותתת...
ובהצלחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 מרץ 2009 17:25

תודה רבה.. :)
מה אין סיכוי שהם עושים את הועדה הזו בלעדיי?? חחח.. מנסה את מזלי!
פשוט הם לא נורמליים הם שולחים אותי ואת אמא שלי לנסיעה אינסופית.. כל הנסיעה בסה"כ כולל ההלוך וגם החזור מסתכמת ב 6 שעות נסיעה... זה מ=ט=ו=ר=ף!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 10 מרץ 2009 17:46

יותר קל להם (ובמידה מסוימת גם לך) לזמן אותך שתגיעי לועדה ותהיי משוחררת מחרתיים מאשר שתצטרכי להיות תקופה ארוכה בגימלים עד שיעשו ועדה שלא בפניך, מה שלוקח הרבה יותר זמן.
אין לך מה לדאוג מהועדה, רק שואלים אותך איך קוראים לך ואם את יודעת שהם עומדים לשחרר אותך וזהו בערך, את חותמת ובפועל את משוחררת. אחרי זה נשאר רק טופס טיולים בבסיס ובבקום.
זה אמנם טירחה אבל מדובר פה על היום-יומיים אחרונים שלך בצבא, אני בטוח שזה עדיף על המחשבה שתצטרכי לחזור לשם אפילו עוד פעם אחת בתור חיילת.
- מלכוד-22
רוזי היפה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוזי היפה » 10 מרץ 2009 18:04

סליחה על הבורות אבל מה זה טופס טיולים? :oops:
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 10 מרץ 2009 18:21

זה כשנותנים לך טופס עם כל התחנות שאת צריכה לעבור כדי להשתחרר (או להיקלט) בבסיס. למשל אפסנאות כדי לחתום על או להחזיר ציוד. כל מיני פקידות. לוודא שלא נשאר אצלך נשק. דברים כאלה.
- מלכוד-22
רוזי היפה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוזי היפה » 10 מרץ 2009 18:30

הבנתי, תודה רבה :)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 מרץ 2009 10:31

השתחררתי!!!:)
תודה רבה לכל מי שעזר לי... ובעיקר לך במילא רגוע שיחקת אותה אתה לא מבין כמה עזרת לייי..!!
תודה !
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 14 מרץ 2009 14:52

אושר
- מלכוד-22
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 14 מרץ 2009 16:58

וואו, אשכרה אושר
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים