בדרך ל21- עזרה דחוףףףףףף כולם לפה בבקשה!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

בבקשה תעזרו!

בדרך ל21- עזרה דחוףףףףףף כולם לפה בבקשה!

הודעהעל ידי בבקשה תעזרו! » 28 פברואר 2009 00:36

היייייי

יום שני אני מזומן לועדה נפשית וכנראה שם, אם אפעל עפ"י ההוראות, אצא על 21 נפשי. בהתחלה התלהבתי מלצאת מהצבא וזה, חשבתי שזה חופש וכיף ולא ממש חשבתי על מה יהיה בעתיד. כמובן שהסבירו לי כולם כולםםםםםםםם שאין כמו החוויות בצבא וכו', שאני לא אמצא עבודה נורמלית אח"כ(אולי בתור מלצר ועבודות שהם ניצול) וחוץ מזה מה יש לי לעזאזל לעשות בבית 24 שעות?? אני לא מאמין ש"אין בעיה" לאנשים לעבוד וללמוד אם לא השתמטו. בכל זאת למשרה ממשלתית נחשקת אף אחד על 21 לא יתקבל ובטח שלא יוכל ללמוד רפואה ביולוגיה או משו.

חשוב להגיד שכבר עברתי את כל התהליכים לשחרור-חוו"ד מפסיכיאטר, בעיות ביום גיוס וכו' על מנת שאוכל לצאת. וברגע האחרון אני מתחרט. כי כל!!! החברים שלי מתגייסים. אני מתחיל לקנא בחוויות שלהם שם-שבשום מקום לא אוכל לחוות, גם לא בטיולים ומסעות בחו"ל. חוץ מזה, על מה אדבר איתם? מה אומר למורים שלי שאני הולך כל יום זיכרון וטקסים לבצפר שבו למדתי? הרי אין הרבה שלא מתגייסים. זה די נדיר. אני בהתלבטות קשה מאודדדדדדד! מצד אחד אני רוצה לחוות חוויות של צבא, אבל לא יכול להיות 24 שעות עם אנשים וזקוק לתנאים של בית וכו'. מצד שני אני כמו זיקית ומסוגל לשרוד בכל מקום שבו ישימו אותי, ומצד שני אין לי כוח "להלחם" אם אפשר פשוט לצאת על 21. אבל בלי חוויות וזיכרונות שיישארו לי למשך החיים. שיהיה למה להתגעגע. שיהיו חברים כי הבנתי שאין חברים שיהיו איתך באש ובמים כמו חברים מצבא! וכלום לא ישנה זאת!

אז מה לעשות, מה אתם ממליצים לי? אני צעד אחד החוצה, יכול מחרתיים לצאת על 21 ואין לי שום בעיות נפשיות וכאלה. פשוט פינוק ורצון לעשות מה שבא לי.
אך מצד שני לא רוצה להיות "נבדל" מחבריי ורוצה לחוות את מה שהם חוו גם, כי למה הם ולא אני?!
כ"כ חבל שאנשים צריכים לבחור 21 מלא או שירות צבאי, אין באמצע.

מה לעשות אנשיםםםםםםםםםםםםם?!?! :cry:
MSMS
יצירת קשר:

Re: בדרך ל21- עזרה דחוףףףףףף כולם לפה בבקשה!

הודעהעל ידי MSMS » 28 פברואר 2009 09:43

ניכר ששטפו לך את הראש יותר מדי אז ננסה לכוון אותך קצת לאמת בכל מה שזרקת פה לאוויר.
1. אין חוויות כמו בצבא? מי אמר לך את השטויות האלה. מבית הספר אין לך חוויות? מטיולים? משפחה? עבודה? ספורט? חברים? מי שמנסה לתאר את הצבא כחוויה בלתי נשכחת שאסר לותר עליה יודע שטיעון אמיתי אין לו ולכן הוא חותר לדברים מטוטמים שאמורים לפעול על הלב קצת.
מלבד זאת, מובן מדברייך שגם אם תתגייס זה יהיה גג לתפקיד יומיות קרוב לבית. תאמין לי שחוויות ממשרד של אנשים שבוזים שבאים בכח כל יום מ8 עד 5 אין ממש חוויות.. רק תלונות, עצבים ותסכול.
2. בוא נשחט עוד פרה קדושה - כמובן שזה לא נכון שלא תמצא עבודה נורמאלית. הרבה יעידו לך פה על זה אבל אני אנסה לפחות לספר מהנסיון האישי שלי - התקבלתי לחברות הגדולות ביותר במדינה בלי שום בעיה. את רוב עם ישראל לא מעניין מה עשית בצבא או כמה עשיתת, אנשים מתרכזים בך ולא אם הפרעת למורה בכיתה ג'. נכון שפה ושם אפשר להיתקל באנשים שזה יפריע להם, אבל הם קיצוניים ובודדים.. וכמוהם יש גם בצד השני ההפוך בדיו.
נוסף על כך, כמו שאני נוהג תמיד לומר - לא נראה לי ששמעת על איזה משבר אבטלה ענק אצל יוצאי 21, אז כנראה שכולם די משתלבים בתוך החברה ועולם התעסוקה בלי בעיה.
על המשרה הממשלתית ה"נחשקת" שלך אני יכול להגיד שנדיר לראות משרות ממשלתיות נחשקות, ובכל זאת - מלבד לעבוד במשרד הבטחון תוכל לעבוד בכל משרד ממשלתי אחר.
וכמובן נשלול גם את הטענה האחרונה בפסקה הראשונה - בוודאי שאפשר ללמוד רפואה וביולוגיה, ויש כבר לא מעט שעושים את זה היום.
3. אתה אומר מה תעשה בבית 24 שעות? מי אמר שתהיה בבית? תוכל לעבוד, לחסוך כסף, להתחיל ללמוד.. לעשות מליון ואחד דברים. החיים לא נגמרים בצבא.

תראה, זה לגטימי שיש לך חששות.. להשתחרר זה לא מאוד פשוט אם כי לא מאוד מסובך. תמיד יש הרהורים לגבי כל מהלך שאנחנו עושים בחיים, אבל צריך לדעת שאתה צריך לעשות בסך הכל מה שטוב לך. מה גם שלא מדובר בסוף העולם ואפילו לא קרוב לזה, כיום הצבא נראה לך כמילה נרדפת ל"חיים" וזה כי זה סובב אותך ואת החברים שלך, אבל אתה תגלה שבעוד שנתיים שלוש זה עובר וזה נשאר בקושי זיכרון דחוק שלא מתייחסים אליו. אתה צריך להבין שהמגמה היום משתנה באופן מתמיד - הצבא פחות תופס חשיבות בחברה, הרבה יותר אנשים משתחררים (זה כבר ממש לא בודדים כמו שאתה טוען.. על כל 3 אנשים 1 לא מתגייס בערך).
בקשר לכל החברים שמתגייסים, אל תדאג הנתונים מראים שבסביבות ה40% מהם לא באמת יסיימו את השירות ;)

אתה צריך קודם כל להוציא לך מהראש את כל הסטיגמות והשטויות שמנסים למכור לך .. הכל שקר בדרך כלל, הכל קשקוש של אנשים שמנסים לצייר לך חיים אומללים. זה לא יקרה, ויש מספיק אנשים שיעידו על עצמם שלא עשו צבא והם בסדר גמור.

תעשה מה שטוב לך ותדע שהכל עובר בחיים, זה בסך הכל תקופה אחת מיני רבות.. ואפילו לא כזאת משמעותית.

בהצלחה בהמשך
משיח NOW !
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 28 פברואר 2009 16:18

אני אנסה להרחיב קצת יותר ולהרגיע אותך(למרות שבחיים שלי לא ראיתי תגובה יותר מורחבת ממה שיש מעליי
אבל עדיין)
בקשר לזה שתהיה בבית 24 שעות
מי אמר שתהיה בבית?
אתה יודע איזה לגיטימציה יש לך בגיל הזה לעבוד בעבודה שתתן לך לפחות 3500 שקל לחודש? במקום 350
כל פעם שרשום ''אחרי צבא'' הם מתכוונים למישהו שלא יבוא ויגיד להם ''אני רוצה לעבוד אבל עוד חצי שנה אני מתגייס''
עשיתי חישוב לא מזמן
שכר מינימום(3500)כפול 24 חודשים(שנתיים)יוצא 84,000 שקל
אתה גר עם ההורים זאת אומרת שאתה לא צריך לשלם על שכר דירה או ארנונה...או רכב
אם אתה לא בזבזן אתה יכול להרוויח כמות מדהימה של כסף בתוך שנתיים-שלוש(במקום 12,600 בצבא..בשלוש שנים)
תשמע...יש לי ידיד שבכה כל יום בשריון ועכשיו הוא סובל בקורס קשרים...משעמם לו,קר לו ואם צבא לא היה חובה הוא לא היה מתגייס אבל מה? הוא מרשה לעצמו לחשוב שהוא יותר טוב ממני
למה? כי הוא סובל...אבל העיקר שהוא מצדיע למפקדים שלו...אתה באמת רוצה להיות אחד כזה? יעשה לך טוב שאתה סובל אבל העיקר שאתה סובל כמו החברים שלך? אתה בגיל שאתה צריך לצאת לדרך משלך לא להמשיך בדרך של אחרים...אתה תרגיש ממש טוב שאתה לוקח פיקוד על החיים שלך תאמין לי
עמיתש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי עמיתש » 28 פברואר 2009 17:50

לפי איך שאתה כותב ומנסח את זה אתה תיצטער

אתה תמיד תוכל לצאת אחכ בזמן שתתגייס
נכון שהתהליך יהיה טיפה יותר ארוך ויקח יותר זמן
אבל לפחות תדע שעשית את שלך וניסית

לפי דעתי..תנסה!!
מקסימום תמיד תוכל לצאת מאוחר יותר
shual
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shual » 28 פברואר 2009 18:27

אני מגיב ישירות לדברים שאתה כתבת:

בבקשה תעזרו! כתב:היייייי

יום שני אני מזומן לועדה נפשית וכנראה שם, אם אפעל עפ"י ההוראות, אצא על 21 נפשי. בהתחלה התלהבתי מלצאת מהצבא וזה, חשבתי שזה חופש וכיף ולא ממש חשבתי על מה יהיה בעתיד. כמובן שהסבירו לי כולם כולםםםםםםםם שאין כמו החוויות בצבא וכו', שאני לא אמצא עבודה נורמלית אח"כ(אולי בתור מלצר ועבודות שהם ניצול) וחוץ מזה מה יש לי לעזאזל לעשות בבית 24 שעות?? אני לא מאמין ש"אין בעיה" לאנשים לעבוד וללמוד אם לא השתמטו. בכל זאת למשרה ממשלתית נחשקת אף אחד על 21 לא יתקבל ובטח שלא יוכל ללמוד רפואה ביולוגיה או משו. קודם כל, כך בערבון מוגבל לגמרי את מה ש"כולם אומרים", הפואנטה היא שאני יכול להגיד לך דברים שהם מתוך נסיון! כל האנשים שאמרו לך אחרת בקשר ל21, לא מדברים מתוך נסיון - נקודה. אני לא יכול להגיד לך אם כדאי לך לצאת מהצבא - זוהי החלטה שלך, ויש דברים במה שאתה אומר בפסקה הבאה שלך, אך אני כן יכול להגיד לך שחלק מההשלכות שתיארת פה, מנסיון - לא נכונות!

בקשר לחויות בצבא, לי אישית היו לרוב חרא של חויות - היו לי גם טובות אבל שלדעתי לא מצדיקות את כל השאר. (הייתי בקרבי דרך אגב רוב התקופה), בכל אופן אין לי מה להגיד לך בנושא, מכיר הרבה אנשים שיצאו עם באמת אחלה חויות ומשהו מוסף מהצבא, מכיר גם הרבה שחשבו שזה היה בזבוז זמן נוראי וששום דבר טוב לא יצא מזה - אני אישית חושב ש"החויות" בצבא מוערכות יתר על המידה, ושאם אתה לא קרבי החויות שלך לרוב יסתכמו ב: לחכות ליום חמישי או לחילופין לשעה 17:00 כדי ללכת הביתה, אבל עוד פעם, בשורה התחתונה זה אינדיוידואלי.

עבודה אח"כ: בולשיט! העבודה שלי של אחרי צבא לדעתי כל בנאדם שמשתחרר היה רוצה אותה. מכיר גם עוד דוגמאות לאנשים שיצאו מהצבא ומצאו אחלה עבודות (אם מדברים על עבודות שלא דורשות תואר אקדמאי)

למה לכל הרוחות אתה מתכוון בעבודה ממשלתית נחשקת? עם משרד הבטחון ומשטרה כנראה שתהיה לך בעייה (אולי זה נחשק מבחינתך), מעבר לזה אני לא מאמין שזה עומד על הפרק.

להתקבל לרפואה או ביולוגיה: שמע, אני לומד רפואה, האמנם בחו"ל - אבל זה בעיקר מהסיבה שבלתי אפשרי להתקבל בארץ. בזמנו עשיתי פסיכומטרי, קיבלתי ציון גבוה עד מאוד מאוד (אין לי כח להצטנע עכשיו), התקבלתי עם הציון הזה לביולוגיה (בסוף כמובן לא הלכתי), ונוצר מצב שכל מיני חוגים שלחו לי מכתבים של: הנתונים שלך מתאימים להתקבל ללימודים אצלנו בלי שביקשתי מהם בכלל, בפועל יכולתי אם רציתי להירשם בהרשמה מאוחרת ל-כ-ל פקולטה שהייתי רוצה חוץ מרפואה והיו מקבלים אותי, מה שאתה אומר זה פשוט לא נכון.

חשוב להגיד שכבר עברתי את כל התהליכים לשחרור-חוו"ד מפסיכיאטר, בעיות ביום גיוס וכו' על מנת שאוכל לצאת. וברגע האחרון אני מתחרט. כי כל!!! החברים שלי מתגייסים. אני מתחיל לקנא בחוויות שלהם שם-שבשום מקום לא אוכל לחוות, גם לא בטיולים ומסעות בחו"ל. חוץ מזה, על מה אדבר איתם? מה אומר למורים שלי שאני הולך כל יום זיכרון וטקסים לבצפר שבו למדתי? הרי אין הרבה שלא מתגייסים. זה די נדיר. אני בהתלבטות קשה מאודדדדדדד! מצד אחד אני רוצה לחוות חוויות של צבא, אבל לא יכול להיות 24 שעות עם אנשים וזקוק לתנאים של בית וכו'. מצד שני אני כמו זיקית ומסוגל לשרוד בכל מקום שבו ישימו אותי, ומצד שני אין לי כוח "להלחם" אם אפשר פשוט לצאת על 21. אבל בלי חוויות וזיכרונות שיישארו לי למשך החיים. שיהיה למה להתגעגע. שיהיו חברים כי הבנתי שאין חברים שיהיו איתך באש ובמים כמו חברים מצבא! וכלום לא ישנה זאת! מה שאתה אומר פה עם זה אני כבר לא יכול להגיד לך יותר מדי, זה שכל החברים שלך מתגייסים ואתה לא זה באמת מצב לא נעים. באמת אם לא תתגייס אתה תרגיש קצת לא קשור לחברים, ובעיקר אתה תתחרפן מזה שכולם פתאום כנפגשים מדברים על הצבא עם כל מיני מילים שאתה לא מבין, הצבא יהפוך להיות החיים שלהם ושלך לא - וסביר להניח שלא יעניין אותם קצוץ מה עובר עלייך בעבודה או בלימודים - פשוט כי הם לא בפאזה הזאת עדיין.
אף-על-פי-כן, זה לא נכון שאין הרבה שלא מתגייסים או משתחררים וסביר להניח שגם בחבר'ה שלך יהיה אחד או שתיים שייפלט באמצע
"שיהיה למה להתגעגע" אתה אומר: מכיר אולי בנאדם אחד שמתגעגע לשירות שלו, וזה כי הוא עשה בית זונות.
"חברים שיהיו באש ובמים": שמע, אני אישית לא מאמין לקלישאה הזאת. לי אישית במחלקה\פלוגה היו חרא של אנשים, וסה"כ נשארתי בקשר עם שניים - שדיברתי איתם מאז א-ו-ל-י פעם בשנה, (ככה גם אח שלי למיטב ידיעתי שהיה לוחם שלוש שנים) אחרי זה בתור תומך לחימה היו איתי אחלה אנשים, ברמה הכי גבוהה שפגשתי בשירות שלי, וגם איתם כיום אני לא בקשר. כמובן, גם זה אינדיבידואלי - פשוט אל תחשוב שאוטומאתית נהיים לך חברים עד גיל 50 שם שיספגו בשבילך כדורים (כדור הייתי סופג רק בשביל משפחה שלי).

אז מה לעשות, מה אתם ממליצים לי? אני צעד אחד החוצה, יכול מחרתיים לצאת על 21 ואין לי שום בעיות נפשיות וכאלה. פשוט פינוק ורצון לעשות מה שבא לי.
אך מצד שני לא רוצה להיות "נבדל" מחבריי ורוצה לחוות את מה שהם חוו גם, כי למה הם ולא אני?!
כ"כ חבל שאנשים צריכים לבחור 21 מלא או שירות צבאי, אין באמצע.

הפואנטה פה, זה שאלו סיבות הגיוניות לשרת מה שרשמת בפיסקה השנייה (אני לא אגיד לך שלא), פשוט כשאתה מחליט אם לשרת או לא, לדעתי:
א. אסור לך להתייחס להשלכות שאמרו לך, פשוט כי מנסיון שלי ושל אחרים הן לא נכונות או נכונות במידה מועטה עד מאוד!
ב. כך בערבון מוגבל את מה שאתה חושב על הצבא לפני הצבא, נכון יש חויות, נכון יש חברים, לפני צבא מפנטזים על זה יתר על-המידה ממה שנמצא שם בפועל לרוב האנשים.

בנימה אישית יותר: עומדת בפנייך ואחד דילמה, ואני מסוגל להבין. יכול להיות שתתחרט גם אם תתגייס וגם אם לא תתגייס. יכול להיות שלא תתגייס ואז תשמע את הסיפורים שלהם ותאכל את עצמך מפנים, ויכול להיות שתתגייס ולא תבין איך הכנסת את עצמך לתוך העסק הזה - ואגב ראיתי כבר את שני המקרים קורים. חובש אצלי בפלוגה שבחר להתנדב והיה שבוז כל השירות שלו (קראתי לו 24 כי הוא בחר להתנדב עם 24. זה ממש הציק לו), ומנגד חבר שלי שיצא אחרי חודשיים והתחיל לאכול סרטים על זה שהוא מפספס משהו.

מה לעשות אנשיםםםםםםםםםםםםם?!?! :cry:
-------------------------------------------------

"There are no muralim in foxholes"
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מרץ 2009 00:37

אין לי מילים - מה אין מה לעשות בגיל הזה חוץ מצבא??????? מה זה גיל מת?? מה עם עבודה??? טוב אפילו בלי עבודה: חברה\לימודים\כל דבר אחר שאף אחד לא מז**ן אותך כי אתה על מדים??
90% מהחיילים, אם השירות פתאום יהפוך לא-חובה (ולא זה לא יקרה...) יצאו מהצבא. אז או שאתה לא יודע מה אתה רוצה (יכול להיות?) או שאתה בא בנסיון "להרעיל" אותנו )
רוצה21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רוצה21 » 01 מרץ 2009 01:52

אורח כתב:אין לי מילים - מה אין מה לעשות בגיל הזה חוץ מצבא??????? מה זה גיל מת?? מה עם עבודה??? טוב אפילו בלי עבודה: חברה\לימודים\כל דבר אחר שאף אחד לא מז**ן אותך כי אתה על מדים??
90% מהחיילים, אם השירות פתאום יהפוך לא-חובה (ולא זה לא יקרה...) יצאו מהצבא. אז או שאתה לא יודע מה אתה רוצה (יכול להיות?) או שאתה בא בנסיון "להרעיל" אותנו )

גם אני חשבתי בהתחלה :lol: לך תידע חח
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 01 מרץ 2009 02:31

אורח כתב:אין לי מילים - מה אין מה לעשות בגיל הזה חוץ מצבא??????? מה זה גיל מת?? מה עם עבודה??? טוב אפילו בלי עבודה: חברה\לימודים\כל דבר אחר שאף אחד לא מז**ן אותך כי אתה על מדים??

אני מקווה שזה לא זה בעקבות התגובה המושקעת שלי. :?
משיח NOW !
בבקשה תעזרו!

הודעהעל ידי בבקשה תעזרו! » 01 מרץ 2009 07:08

תודה לכם על התגובות...אני ממש לא "מורעל" או משהו!! וידעתי שתחשבו את זה...פשוט אני יודע שמה שלא אעשה-תמיד אתחרט.
למשל, אני רואה שחברים שלי סובלים בצבא!!! רושמים בסטטוס דברים כמו "אין כמו בבית" "המסגרת שהרסה לי את החיים", "יום יבוא השמש תזרח ואני אהיה אזרח" וכאלה דברים שגורמים לי לחשוב..אולי באמת עשיתי את הצעד הנכון? נראה לי ש21 זה באמת דבר טוב...זה נוחות וכאלה.
מצד שני מה יחשבו עלי? אני חושב על האנשים שפגשתי בחיים(רבים..) שלא עשו צבא ועושים שירות לאומי בעבודה שלי ומסתכל עליהם בצורה לא יפה..אפילו מזלזלת קצת...ואני חושב לעצמי שמה זה אני לא רוצה להיות הם!! רוצה להיות ר-ג-י-ל לא מוזר או נבדל או משו...וכן, לצערי כ=ל החברים שלי מתגייסים..אבל אם זה היה הפוך והיו כאלה שלא מתגייסים מהחבר'ה שלי-הייתי יוצא בטוח!!!!!! 10000000000000000 אחוז!
אבל אני יודע מה שיקרה כבר מראש..הרי אני לא יכול בלי חברים שלי מהתיכון אני חולה עליהםםם ומובן שרוצה להיות אחד מהם ולהרגיש שייך..
ומצד אחר- אפילו מאיה בוסקילה עושה צבא..אז למה לא אני?!
בקיצור..אם אני אעשה את הצעד ישר של לצאת מהצבא בלי שאפילו חוויתי-אני בדוק יצטער.
אולי בכל זאת אתגייס, אנסה ואם אראה שלא מתאים לי-אצא? אני מודע לזה שזה יהיה הרבה פחות קל כשאני כבר אעבור את שרשרת החיול אבל..זה עדיין יהיה אפשרי???
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מרץ 2009 10:20

בבקשה תעזרו! כתב:תודה לכם על התגובות...אני ממש לא "מורעל" או משהו!! וידעתי שתחשבו את זה...פשוט אני יודע שמה שלא אעשה-תמיד אתחרט.
למשל, אני רואה שחברים שלי סובלים בצבא!!! רושמים בסטטוס דברים כמו "אין כמו בבית" "המסגרת שהרסה לי את החיים", "יום יבוא השמש תזרח ואני אהיה אזרח" וכאלה דברים שגורמים לי לחשוב..אולי באמת עשיתי את הצעד הנכון? נראה לי ש21 זה באמת דבר טוב...זה נוחות וכאלה.
מצד שני מה יחשבו עלי? אני חושב על האנשים שפגשתי בחיים(רבים..) שלא עשו צבא ועושים שירות לאומי בעבודה שלי ומסתכל עליהם בצורה לא יפה..אפילו מזלזלת קצת...ואני חושב לעצמי שמה זה אני לא רוצה להיות הם!! רוצה להיות ר-ג-י-ל לא מוזר או נבדל או משו...וכן, לצערי כ=ל החברים שלי מתגייסים..אבל אם זה היה הפוך והיו כאלה שלא מתגייסים מהחבר'ה שלי-הייתי יוצא בטוח!!!!!! 10000000000000000 אחוז!
אבל אני יודע מה שיקרה כבר מראש..הרי אני לא יכול בלי חברים שלי מהתיכון אני חולה עליהםםם ומובן שרוצה להיות אחד מהם ולהרגיש שייך..
אולי בכל זאת אתגייס, אנסה ואם אראה שלא מתאים לי-אצא? אני מודע לזה שזה יהיה הרבה פחות קל כשאני כבר אעבור את שרשרת החיול אבל..זה עדיין יהיה אפשרי???

אפשרי, אבל יותר קשה.
בסוף תעשה מה שטוב בשבילך, לא בשביל החברים, או החברה, אלא בשבילך. אף אחד לא יודע מה באמת טוב לך חוץ ממך. רק שתדע שכולם מרגישים ככה לפני היציאה מהצבא: בלבול, קצת בושה, אבל אחרי הכל גם הקלה (אצלי אישית) וכל החברים שלי (מורעלים כבדים, באגוזי ובצנחנים) עדיין איתי בקשר, והם תומכים בי כי אכפת להם ממני. כל האנשים שכועסים הם לרוב אלה שמתעצבנים מעצם המחשבה שלמה אתה לא תסבול כמו שהם סבלו.
shaiko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shaiko » 01 מרץ 2009 10:27

בכל מקרה שתבחר, חשוב מאוד להיות שלם עם ההחלטה שלך,להבין ולקבל את המשמעות שבדבר, לעשות על הצד הטוב ביותר והכי חשוב - להנות.

בהצלחה לך... בכל מה שתבחר
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 01 מרץ 2009 10:48

נתחיל בזה שרוב התשובות פה נוטות לעידוד יציאה מהצבא. אז הנה תשובה מאחד ש"במרכז". אתה ענית לעצמך בשאלה שלך. אתה מפונק, מבולבל שלא ניסה צבא ועד שלא תנסה לא תדע. אתה פשוט נלחץ לפני גיוס. לי אחד עם החששות שלו לפני הגיוס:קרבי/גוב, לשרת או לא לשרת וכדומה. לפי מה שאני חושב פה שלא תנסה לא תדע ותאמין לי אתה תרגיש יותר חרא אם תדע שיכולת לשרת ולא שירתת. ואולי יהיה לך יותר קשה לצאת כשתהיה בפנים אבל אז תדע בלב שלם שיצאת מסיבה נכונה. וכל רקע בעייתי גם הנסיונות האלו שלפני הגיוס לצאת רק יתרמו לך לצאת במידה ותחליט ככה. אני למשל יצאתי מסיבות מוצדקות על 21 וחזרתי לצבא ואני שמח כי ראיתי שאני מסוגל לשרת וחבל שלא לשרת אם אתה יכול, ופינוק זה לא דבר טוב לא בלימודים לא באוניברסיטה לא בעבודה ובמיוחד לא בצבא. צריך להתבגר מתישהו :) מקווה שתקשיב לי.
נובמבר 07
תמונה
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 01 מרץ 2009 12:15

בבקשה תעזרו! כתב:תודה לכם על התגובות...אני ממש לא "מורעל" או משהו!! וידעתי שתחשבו את זה...פשוט אני יודע שמה שלא אעשה-תמיד אתחרט.

נראה שאתה כבר החלטת מה אתה רוצה, או יותר נכון נתן לשמועות ולכל מה שהשפיעו עלייך להחליט.
אתה מסרב כנראה להקשיב למה שאומרים פה וממשיך לטעון דברים שגויים.
מה זה נבדל? אתה הולך ברחוב אתה רואה אנשים לפי אם הם עשו צבא או לא עשו? אתה מדבר שטויות אתה לא מבין את זה.. אף אחד לא מסתכל על זה, מעטים ממש מתייחסים לדבר המטומטם הזה.
זה כמו שתסיים בית ספר בלי תעודת בגרות ותחשוב שנגמרו לך החיים כי "אף אחד לא ירצה אפס מאופס שלא הצליח להביא ציונים נורמאלים בדברים מעפנים".. הנה אם אני אזרוק לך את המשפט הזה אתה מיד תרוץ איתו לכל מקום נכון?

ואם אתה מסתכל על אנשים שלא עשו צבא או עשו שירות לאומי בצורה מזלזלת, אז סלח לי אבל הבעיה היא בך - אתה זה שמנסה למצוא בכח כמה זה רע למרות שבתכלס אדם עם קצת שכל מבין מיד שאין כאן שום משמעות. אני לא בודק את החברים שלי לפי אם הם יוצאי שייטת או לא.. יש לי חברים קרביים, ג'ובניקים וגם כאלה שלא עושים בצא בכלל.

אני מקווה שתעשה בסופו של דבר מה שטוב לך, אבל יותר חשוב שהגישה שלך תשתנה - שתבין שאתה הופך נמלה לפיל בלי שום סיבה.
משיח NOW !
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מרץ 2009 13:50

אני חושב שבנאדם צריך לעשות מה שטוב לו ולפעול לפי מה שהוא חושב ולא לפעול מפחד כי הוא מפחד איך יגיבו לו על דברים מסוימים... אם מישהו ישפוט אותך על זה שלא עשית צבא ולא יוכל לקבל אותך איך שאתה למרות ש"לא עשית צבא" אני לא חושב שאתה בכלל צריך להיסתובב איתו בכל מקרה.

אתה אומר שחברים שלך סובלים ושאם אפילו אחד היה יוצא היית יוצא ב "10000000000000000 אחוז!"
זה מרמז משהו.... ולגבי החברים, כל החברים שלי בצבא ואתה קצת מגזים כי אתה כן תוכל לפגוש אותם בסופי שבוע ושתתחיל לעבוד סופי שבוע יגיעו מהר וגם יהיו לך חברים חדשים במקום שאתה תעבוד.

אבל שוב תחליט עם עצמך מה אתה חושב שיהיה לך טוב מתוך בחירה שלך ותעשה אותו.
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 01 מרץ 2009 14:14

למה אתם מעודדים אותו לצאת? הוא רק בלחץ לפני הגיוס. הוא בעצמו אמר שאין לו בעיות נפשיות ושהוא מפונק. אתם מתיחסים אליו כאילו יש לו בעיות נפשיות והבעיה היחידה שלו היא איך יראו אותו בחוץ. שיתגייס ויראה איך הוא מסתדר. זה שחברים שלו סובלים זה לא אומר כלום, לא כל דבר כיף בחיים והחיים לא קלים ואפשר גם לחפש את הדברים וכיפים יותר בצבא במקום להיות אנטי ושליליים לי הזמן. אחרי הכל הצבא מגן עלינו ומפונקים צריכים ללמוד לא להתפנק ולבכות בגלל כל מכשול במיוחד כשעוד לא הגיע אליו וניסה אותו. אני תומך ביציאה של אנשים עם בעיות נפשיות אבל לא של מפונקים. יש לנו מדינה קטנה וצרכים חיילים!
נובמבר 07
תמונה
MSMS
יצירת קשר:

הודעהעל ידי MSMS » 01 מרץ 2009 14:17

האמת שבנושא הספציפי הזה אף אחד לא עודד אותו לצאת. כולם, כולל אני, ניסו להזיז אותו מכל הדברים השטותיים שהוא חושב וכל מה שגורם לו לפעול מתוך לחץ.
אף אחד פה לא צעק לו להשתחרר, אלא הציגו את האמת ומכאן הוא יחליט.

*בכללות אגב, מלכתחילה ככה סתם אני לא ממליץ לאף אחד להשתחרר.
משיח NOW !
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 01 מרץ 2009 14:34

MSMS כתב:האמת שבנושא הספציפי הזה אף אחד לא עודד אותו לצאת. כולם, כולל אני, ניסו להזיז אותו מכל הדברים השטותיים שהוא חושב וכל מה שגורם לו לפעול מתוך לחץ.

אומנם לא צעקו במפורשות "צא מהצבא" אבל יש בהודעות הרבה עידוד למרות ששואל השאלה הציג את עצמו כמפונק ללא בעיות נפשיות.
נובמבר 07
תמונה
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 01 מרץ 2009 15:57

סימן שאלה ? כתב:
MSMS כתב:האמת שבנושא הספציפי הזה אף אחד לא עודד אותו לצאת. כולם, כולל אני, ניסו להזיז אותו מכל הדברים השטותיים שהוא חושב וכל מה שגורם לו לפעול מתוך לחץ.

אומנם לא צעקו במפורשות "צא מהצבא" אבל יש בהודעות הרבה עידוד למרות ששואל השאלה הציג את עצמו כמפונק ללא בעיות נפשיות.

תשמע אותי מה שמעצבן בנושא הזה
זה שהוא נותן לאחרים להשפיע על החיים שלו
הרי הוא אמר שאם החברים לא היו מתגייסים אז הוא לא היה מתגייס
אין לי ממש דעה פה...שיעשה מה שהוא רוצה..פשוט אותי אישית אין דבר שמעצבן יותר מאנשים שעושים דברים רק כי אנשים אחרים עושים אותם(צבא,אופנת בגדים,שתייה וכו')
סימן שאלה ?
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סימן שאלה ? » 01 מרץ 2009 17:36

תשמע אותי מה שמעצבן בנושא הזה
זה שהוא נותן לאחרים להשפיע על החיים שלו
הרי הוא אמר שאם החברים לא היו מתגייסים אז הוא לא היה מתגייס
אין לי ממש דעה פה...שיעשה מה שהוא רוצה..פשוט אותי אישית אין דבר שמעצבן יותר מאנשים שעושים דברים רק כי אנשים אחרים עושים אותם(צבא,אופנת בגדים,שתייה וכו')

שמעי אני בטוח שכולם היו כמוהו.. אם הסביבה החשובה שלכם לא הייתה עושה צבא אז היה סביר להניח שהיה לכם יותר נוח לצאת מהצבא גם אם לא היו לכם בעיות נפשיות. אני עדיין חושב שבגלל שהוא כל כך מבולבל אז אם הוא יצא לפני שהוא יתגייס הוא יהיה עוד יותר מבובל ועוד אולי עם הרגשה של פספוס משו. שיתגייס ואם הוא באמת אחרי כמה חודשים יראה שהוא לא מסתדר שיצא בלב שלם, שידע שניסה והעיקר הבריאות.
נובמבר 07
תמונה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 13 אורחים