[שאלה] מה קורה אחרי השחרור?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Blinchik
יצירת קשר:

[שאלה] מה קורה אחרי השחרור?

הודעהעל ידי Blinchik » 19 פברואר 2009 22:20

אחרי השחרור צריך לשלם לביטוח לאומי?
ומנ קורה בחברות אחרות? אם לדוגמא בחברת פלפון ובבנק אני מוגדר כחייל. האם אני חייב להודיע שכבר לא?
You've only got three choices: run, hide... or die
THUG LIFE
יצירת קשר:

Re: [שאלה] מה קורה אחרי השחרור?

הודעהעל ידי THUG LIFE » 19 פברואר 2009 22:51

צריך לשלם. הביטוח הלאומי יגלה לבד. בקשר לבנק ולחברות אחרות אתה צריך להודיע להם.
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 19 פברואר 2009 23:24

שאלה אולי קצת...נאיבית
אבל מה בדיוק צריך לשלם לביטוח לאומי?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 פברואר 2009 05:09

כל אדם מעל גיל 18 אמור לשלם דמי ביטוח לאומי. אם לא עובדים אז אפשר לבקש מביטוח לאומי פנקס ומשלמים לא זוכר משהו כמו מאה ומשהו שקלים בחודש. אם עובדים אז המעסיק מעביר לביטוח לאומי כסף עבורך, בהתאם למשכורת שלך. ביטוח לאומי זה מוסד שמשלם לאנשים דמי אבטלה, מענק ילודה, קצבאות ילדים, קצבאות זקנה, קצבאות נכות. זה כאילו חברת ביטוח שבה מבוטחים כל אזרחי המדינה שכל אזרח משלם לה ואזרחים נזקקים מקבלים ממנה כסף.

הרבה אנשים לא מודעים לזה שמגיל 18 או מזמן השחרוצ הם אמורים לשלם ביטוח לאומי גם אם הם לא עובדים, ואז אחרי כמה שנים שולחים להם הודעה על חוב של כמה אלפי שקלים. אני אף פעם לא שילמתי עם התלושים, בכמה פעמים שהייתי חייב בסופו של דבר זה נסגר בזה שקיזזו לי מהדמי אבטלה. אבל אין סיבה טובה לא לשלם, חוץ מהטירחה וההוצאה. ואנשים פה חושבים שה500 שקל על המבחן של משרד התחבורה זה נורא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 פברואר 2009 05:12

בעיקר חשוב שתודיע לקופת חולים, כי הקופה אוטומטית מעבירה אותך בגיל 18 לרשות הצבא ואם אתה לא מודיע להם שהשתחררת ואתה חוזר לקופה אז בעצם אתה לא מבוטח וזה יכול להיות רע מאוד. אני לא יודע להגיד לך כמה זה נורא אם תדווח או לא תדווח לבנק ולחברת טלפון שאתה לא זכאי להטבות לחיילים. אני מניח שזה לא נורא, במיוחד אם אתה לא בא ומבקש הטבות וטוען שאתה חייל כשאתה לא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
January_09
יצירת קשר:

הודעהעל ידי January_09 » 20 פברואר 2009 14:17

במילא רגוע כתב:כל אדם מעל גיל 18 אמור לשלם דמי ביטוח לאומי. אם לא עובדים אז אפשר לבקש מביטוח לאומי פנקס ומשלמים לא זוכר משהו כמו מאה ומשהו שקלים בחודש. אם עובדים אז המעסיק מעביר לביטוח לאומי כסף עבורך, בהתאם למשכורת שלך. ביטוח לאומי זה מוסד שמשלם לאנשים דמי אבטלה, מענק ילודה, קצבאות ילדים, קצבאות זקנה, קצבאות נכות. זה כאילו חברת ביטוח שבה מבוטחים כל אזרחי המדינה שכל אזרח משלם לה ואזרחים נזקקים מקבלים ממנה כסף.

הרבה אנשים לא מודעים לזה שמגיל 18 או מזמן השחרוצ הם אמורים לשלם ביטוח לאומי גם אם הם לא עובדים, ואז אחרי כמה שנים שולחים להם הודעה על חוב של כמה אלפי שקלים. אני אף פעם לא שילמתי עם התלושים, בכמה פעמים שהייתי חייב בסופו של דבר זה נסגר בזה שקיזזו לי מהדמי אבטלה. אבל אין סיבה טובה לא לשלם, חוץ מהטירחה וההוצאה. ואנשים פה חושבים שה500 שקל על המבחן של משרד התחבורה זה נורא.

אבל זה בולשיט
ואם אני לא עובדת?
הפעם האחרונה שעבדתי הייתה לפני שנתיים בחופש הגדול
יש לי כולה איזה 700 שקל בבנק(בחשבון האישי)
אז כל חודש הם יורידו לי זה 100? למה מה אניעושה יושבת בבית? מילא אם הייתי עובדת בסדר...אבל סתם ככה להוריד לי כסף מהקצת שיש לי?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 פברואר 2009 17:18

יש מיסים שאת אמורה לשלם בלי קשר לאם את עובדת או לא. ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, מס ערך מוסף, רישיון רכב, אגרת רשות השידור. אני מסכים שזה טיפשי ומעצבן לשלם מאה שקל כל חודש כשאת צעיר ובלי עבודה, אבל ככה זה. כאמור, את יכולה להתעלם ולחכות שישלחו לך דרישת תשלום או שתחכי שמתישהו תלכי לחתום אבטלה ואז יקזזו לך את מה שאת חייבת.
- מלכוד-22
**

הודעהעל ידי ** » 20 פברואר 2009 18:09

במילא רגוע כתב:לחתום אבטלה

מה זה בעצם לחתום אבטלה? לא מבין את זה. כאילו הבנתי שזה מי שמובטל ולא עובד, אבל לחתום אבטלה זה כדי שתקבל כסף? כמה מקבלים? במה זה תלוי? צריך לעבוד תקופה מסוימת כדי לחתום אבטלה או שכל מי שלא מוצא עבודה יכול "לחתום אבטלה"? ומי שעדיין לא עבד בכלל?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 פברואר 2009 23:59

תיאורטית לחתום אבטלה זה לבוא ללשכת תעסוקה (ששייכת למשרד התעשיה) ולחפש שם עבודה, ובדרך אגב הם אלה שמדווחים לביטוח לאומי (ששייך למשרד האוצר) כמה ימים אתה מובטל, ולפי זה ביטוח לאומי משלם לך דמי אבטלה, אם הגשת בקשה אצלם. בפועל אף אחד לא הולך לשם בשביל לחפש עבודה, אם אתה מוצא עבודה נורמלית דרך הלשכה זה נס, בפועל אנשים הולכים רק בשביל להירשם שהם מובטלים כדי שיוכלו לקבל דמי אבטלה, ולכן יש גם כל מיני משחקים כמו הסירובים (אסור לך לסרב לעבודה שמציעים לך בלשכה, אחרת שוללים ממך את דמי האבטלה). יש כל מיני תנאים למי זכאי לדמי אבטלה, אתה יכול להכנס לאתר ביטוח לאומי ולברר.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 פברואר 2009 10:07

כדי לקבל דמי אבטלה דרך לשכת התעסוקה ואז דרך ביטוח לאומי מה צריך להגיד להם?
**

הודעהעל ידי ** » 21 פברואר 2009 18:28

במילא רגוע כתב:תיאורטית לחתום אבטלה זה לבוא ללשכת תעסוקה (ששייכת למשרד התעשיה) ולחפש שם עבודה, ובדרך אגב הם אלה שמדווחים לביטוח לאומי (ששייך למשרד האוצר) כמה ימים אתה מובטל, ולפי זה ביטוח לאומי משלם לך דמי אבטלה, אם הגשת בקשה אצלם. בפועל אף אחד לא הולך לשם בשביל לחפש עבודה, אם אתה מוצא עבודה נורמלית דרך הלשכה זה נס, בפועל אנשים הולכים רק בשביל להירשם שהם מובטלים כדי שיוכלו לקבל דמי אבטלה, ולכן יש גם כל מיני משחקים כמו הסירובים (אסור לך לסרב לעבודה שמציעים לך בלשכה, אחרת שוללים ממך את דמי האבטלה). יש כל מיני תנאים למי זכאי לדמי אבטלה, אתה יכול להכנס לאתר ביטוח לאומי ולברר.

תודה
Blinchik
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Blinchik » 21 פברואר 2009 20:54

במילא רגוע כתב:בעיקר חשוב שתודיע לקופת חולים, כי הקופה אוטומטית מעבירה אותך בגיל 18 לרשות הצבא ואם אתה לא מודיע להם שהשתחררת ואתה חוזר לקופה אז בעצם אתה לא מבוטח וזה יכול להיות רע מאוד. אני לא יודע להגיד לך כמה זה נורא אם תדווח או לא תדווח לבנק ולחברת טלפון שאתה לא זכאי להטבות לחיילים. אני מניח שזה לא נורא, במיוחד אם אתה לא בא ומבקש הטבות וטוען שאתה חייל כשאתה לא.

תודה על הפרטים... אני חושב שמידע כזו צריך לצרף לנושאים הראשים בפורום.

ד"א אני עדקנתי את קופת חולים ביום של השיחרור, פשוט ביציאה מהבק"ום היה נציג של קופת חולים שלי.
אכן אתה צודק לגבי הטבות של הבנק(אין שם כמעט הטבות), אבל בחברת טלפון יש מבצעים רציניים.
You've only got three choices: run, hide... or die
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 פברואר 2009 18:12

הייתי היום בלשכת התעסוקה והם טענו שיש להם עבודה בשבילי אבל עבודה מאוד שחורה ואמרתי שאני יחשוב על זה ויחזור אלהים,יש דרך כלשהי לחטום אבטלה בצורה אחרת?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 פברואר 2009 20:10

חתימה בלשכת תעסוקה זה מלחמה בירוקרטית. אתה מנסה שיטרידו אותך כמה שפחות, והטרדה הכי גדולה זה ששולחים אותך לראיונות עבודה, כי כמעט תמיד זה מקצועות גרועים. הם מצידם מקפידים הקפדה יתרה על אכיפת הכללים, שזה בעיקר אומר לתקוע סירוב (שזה אם אתה לא הוכחת להם שעשית כל מאמץ להתקבל לעבודה אז שוללים לך את הזכאות לדמי אבטלה), כי הם יודעים שבעצם הם האחראים על הברז של הדמי אבטלה ואי אפשר שתהיה הפקרות שאנשים סתם יקבלו כסף רק בגלל שאין להם עבודה.
- מלכוד-22
miyfks
יצירת קשר:

הודעהעל ידי miyfks » 22 פברואר 2009 21:31

שלומלום!

עוד חודש לשחרור...
ביטוח לאומי: חודשיים ראשונים אחרי השחרור - פטור! אחרי זה - אבטלה: לשכת התעסוקה משלמת. עבודה: המעסיק משלם. סתם לא עובד: אתה אמור לשלם...
בנק: עד שנה אחרי השחרור, הפטורים שלך מעמלות נשארים כמו 'חשבון חיילים', אחרי זה עוברים ל'חשבון חיילים משוחררים'/'סטודנטים'.
קופת חולים: אתה חוזר אוטומטית לקופת חולים שבה היית לפני הגיוס. כביכול עשו הפסקה בתקופת שירותך הצבאי. כמו כן, אתה זכאי לטיפול רפואי על חשבון הצבא עד שלושה חודשים אחרי השחרור.
פלאפון: עד סוף החוזה שלך איתם, הם מחוייבים לתעריף של 'חייל', אחרי זה, אפשר לריב איתם על תעריף חדש לא מוגזם.

בברכה,
מנשה נחמיאס

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 23 אורחים