השתחררתי בגלל "צמצום כוחות המילואים"!!!!!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 יולי 2007 19:12

שמישהו יצבוט אותי, כי לא חשבתי שהרגע הזה באמת יגיע. זה מרגיש לא אמיתי. אני באמת אדם חופשי?

קיבלתי הרגע בהפתעה מכתב שמסביר לי מה קרה.

בכל מקרה, לפני שאני משתף את מי שלא זוכר את השתלשלות האירועים ומתעניין, יש לי 4 שאלות חשובות - בבקשה נסו לענות כמה שיותר מהר:

1) כתוב "שניתן לקבל את תעודת הפטור". ניתן או שזה חובה?! כלומר, האם חייבים את התעודה? טוב, גם אם תגידו שלא, אז אני בטח אסע לקחת ליתר ביטחון.

2) לא ביטלו את צמצום המילואים אחרי מלחמת לבנון השנייה?

3) סתם מסקרנות, מה זה הקטע במכתב של "אם אתה רוצה להתנדב חזרה, תתקשר ל-X"? זו סתם התנדבות או חזרה מלאה לשירות? אני לא אעשה את זה, אני רק רוצה לדעת!

4) מה הפרופיל שלי עכשיו?! (היה לי 45 עד השיחרור הזה - תכף אני אפרט). טוב, האמת זה לא הכי משנה כי בשביל מקומות עבודה אני אכתוב שצומצמתי, נכון? זה אפילו לא נשמע כמו משהו שיכול לפגוע בי, לא? מה אשמתי שצומצמתי...

אני מקווה שתוכלו לענות מהר. עכשיו הנה השתלשלות העיניינים כדי שתוכלו ללמוד ממנה:

הייתי קרבי בסדיר למרות שתמיד ניסיתי להוריד פרופיל על מצב רפואי ותמיד מרחו אותי (זה קל כשאתה בדר"כ בלי גישה לרופא). כשנהייתי קרבי במילואים וידעתי שעכשיו זה עשרות שנים, זה כבר היה יותר מדי.

ניסיתי שוב ללכת על הקטע הרפואי והפעם זה הצליח כי באזרחות אי אפשר לעצור אותי מללכת לרופא והרופא עצמו מוכן להקשיב. ליתר ביטחון, הלכתי לכמה רופאים (בכיסוי הביטוח). כאמור הם הסכימו להקשיב אבל מאוד לא אהבו את הבקשה למכתב למילואים, ולכן המכתבים היו לא מרשימים במיוחד. כתוצאה, הפרופיל החדש שלי היה יותר נמוך אבל עדיין בתחום הקרבי.

ואז נשברתי, מצאתי אתכם והלכתי לפסיכיאטר (פרטי אבל אקראי לחלוטין והוא הבין את מצבי) ואז ביקשתי ללכת לקב"ן שאכן הוריד לי פרופיל...אבל "רק" ל-45. אחרי זה הכריחו אותי לנסוע לצד השני של הארץ ולחכות שם שעות שלימות רק בשביל פחות מדקה של ועדת גומי.

מאותו רגע נוצר מצב מטורף. ליחידה הקרבית שלי אסור היה להחזיק אנשים עם פרופיל לא קרבי, אבל מכיוון שזה מילואים ויש תוהו ובוהו, הם פשוט העדיפו במשך כמה שנים טובות לא לקרוא לי. רק שכל פעם שהתחלפה קצינת הקישור, הייתי מקבל את המכתב האיום בדואר. אבל ברגע שהייתי מרים טלפון ומזכיר לה את הפרופיל שלי, היא הייתה מתנצלת ושולחת צו ביטול. כשהייתי שואל האם זה יהיה לנצח, היא אמרה ש"מתישהו" יעבירו אותי ליחידה לא קרבית או בכלל יצמצמו אותי (מה שבסוף אכן קרה).

אני העדפתי לא להציק יותר מדי כי פחדתי שבמקום לצמצם אותי, יעבירו אותי ליחידה לא קרבית ואני עוד אעשה שמירות בעזה או משהו. כלומר עדיף להיות ביחידה קרבית שלא יכולה לגעת בך מאשר ביחידה לא קרבית. רק בצה"ל.

וכך זה היה עד היום. מהמכתב עולה שכמה שנים הייתי בכלל ביחידה לא פעילה, שנותנת גיבוי בחירום, עד שצרכי כ"א גרמו להחלטה לפטור חלק מהחיילים שם. תמיד אמרו לי שאני עדיין ביחידה הקרבית. מוזר...זה אומר שהייתי יכול לקבל יום אחד זימון ליחידה שאני בה כבר "שנים". טוב, העיקר סיפור המילואים הסתיים עכשיו.

רק המחשבה שמתישהו עוד הייתי צריך ללכת שוב לפסיכיאטר ולקב"ן (ולועדת הגומי בסוף העולם) ולקוות שהפעם זה עד הסוף...עוד אחד39286.8471990741
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 יולי 2007 18:02

ברכות ואיחולים.
1. אם משומה יש לך צורך בתעודה לך תיקח אותה. בעקרון אין בה שום צורך.
2. לא יודע
3. הצבא מבחינתו שחרר אותך, תעשה מה שאתה רוצה. אבל הם מוסיפים את הקטע על ההתנדבות כי יש אנשים שרוצים ומתנדבים למילואים.
4. סביר להניח שהפרופיל נשאר אותו דבר (מה אכפת לך?). אל תכתוב שום דבר למקומות עבודה. אם ישאלו תגיד ששיחררו אותך וזהו.
5. כן. אתה באמת אדם חופשי. מהצבא לפחות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יולי 2007 09:54

תודה על הברכות!

מכיוון שלדעתך הפרופיל שלי לא השתנה, אז זכור שהתעודה הזאת תהיה למעשה ההוכחה היחידה שלי בעולם שיש לי פטור. אם בטעות שוב ישלח אלי מתישהו צו ב-20 השנה הבאות, אני אמור לסמוך עליהם שהמחשב שלהם יסביר להם שוב שהם טעו? אם לא התעודה, אז אני אצטרך לשמור את המכתב המצ'וקמק. אבל כמובן שאין רגע שבו מס' הטלפונים שלהם לא תפוסים, ולכן אין לי מושג איך לקבוע להגיע לקחת אותה...

אם יש טופס כלשהו בו מתבקשים להגיד מילואים: כן/לא ואז לפרט למה לא עושים מילואים, למה שאכתוב "לא" ואשאיר את הסיבה ריקה, במקום לכתוב לכתוב שזה בגלל הצמצום? למה לתת לאיזשהו מעסיק לחשוב שזה בגלל בריאות? אל תשכח שגם הרבה ג'ובניקים מקבלים פטור בגלל זה ביום השיחרור שלהם מהסדיר. אני יודע שזה קצת אנוכי, אבל למה לתת לצבא סיכוי לדפוק אותי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 אוגוסט 2007 11:19

יש, אחרי כמה ימים של תפוס, ענו לי. וכמה ימים אחרי זה הגעתי וקיבלתי את התעודה (זו לא באמת תעודה כמו זו שנניח אביב גפן פעם פירסם, אלא סתם דף מודפס).

לפי התעודה מסתבר גם שקיבלתי כמה אותות ואחת מהן לא פחות מאות מלחמת ההתשה. יפה שלא אות על מלחמת העולם השנייה. מעניין שאדם אקראי שקיבל תעודה ביחד איתי לא קיבל שום אותות.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 10 אורחים