לצאת מהחטיבה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Golani1
יצירת קשר:

לצאת מהחטיבה

הודעהעל ידי Golani1 » 25 נובמבר 2020 14:54

אני הייתי בטירונות בגולני, אחרי 4 חודש קיבלתי קהס 41 מקבן והייתה לי שיחת מגד. ברביעי הבא יש לי וועדת שיבוץ. מה עושים? ביקשתי לצאת בחמישי לבית להתייעץ וגם מהמפ לחתום חופש עד הוועדה. אני יוצא מחר לבית ואני אפקיד את הנשק כי בנתיים לא הזדכתי על כלום ואם אני אדפוק נפקדות שלא יהיה בעיית.
מה ממליצים לי לעשות? רציתי לקבל קהס 43 אבל זה לא קרה ואין מצב אני נשאר בחטיבה. הקבנית כתבה המלצה להעיף אותי מהבאח כי רע לי פה אבל הבסיס שלה החטיבה בשרגא רחוק רצח מהבית שלי וחמשושים מאוחרים שווים לתחת שלי וזה בכלל לא טש.
מה כדאי לי לעשות? להתייצב ברביעי ולסרב לכל תפקיד או לדפןק נפקדות מלכתחילה ולהגיד שאני לא רוצה להשאר, להכנס לכלא אם צריך ולנסות קבן שם? אני גם רוצה להפגש עם פסיכיאטר אזרחי ולהביא המלצה מצדי אפילו על שחרור. תודה
צבא ההגנה לקומבינות

Re: לצאת מהחטיבה

הודעהעל ידי צבא ההגנה לקומבינות » 25 נובמבר 2020 18:35

Golani1 כתב:אני הייתי בטירונות בגולני, אחרי 4 חודש קיבלתי קהס 41 מקבן והייתה לי שיחת מגד. ברביעי הבא יש לי וועדת שיבוץ. מה עושים? ביקשתי לצאת בחמישי לבית להתייעץ וגם מהמפ לחתום חופש עד הוועדה. אני יוצא מחר לבית ואני אפקיד את הנשק כי בנתיים לא הזדכתי על כלום ואם אני אדפוק נפקדות שלא יהיה בעיית.
מה ממליצים לי לעשות? רציתי לקבל קהס 43 אבל זה לא קרה ואין מצב אני נשאר בחטיבה. הקבנית כתבה המלצה להעיף אותי מהבאח כי רע לי פה אבל הבסיס שלה החטיבה בשרגא רחוק רצח מהבית שלי וחמשושים מאוחרים שווים לתחת שלי וזה בכלל לא טש.

מה כדאי לי לעשות? להתייצב ברביעי ולסרב לכל תפקיד או לדפןק נפקדות מלכתחילה ולהגיד שאני לא רוצה להשאר, להכנס לכלא אם צריך ולנסות קבן שם? אני גם רוצה להפגש עם פסיכיאטר אזרחי ולהביא המלצה מצדי אפילו על שחרור. תודה

הטעות הכי גדולה שאנשים עושים זה שהם מתחילים לפחד ברגע שהם על סף יציאה, ואז כובלים את עצמם מחרא אחד לתפקיד חרא אחר. אבל תחשוב חוץ משטיפת המוח שחווית במדינה הזאת על הצבא, ממה אתה מפחד? לצאת לאזרחות ולעשות מה שבזין שלך? עבודה לימודים חופשות, כל הדברים שהיית עושה בעוד 3 שנים רק לעשות אותם שנתיים וחצי לפני במקום להיטחן בתחת?? גם אני וגם כולם מפחדים לפני היציאה אבל הצער הכי גדול שלי ושל רבים אחרים הוא שלא יצאתי מוקדם יותר ממיץ החרא הצבאי בדיעבד.

לגבי נפקדות זה מיותר ומשאיר אותך במצב של פחד וכלום לא מתקדם ואתה נותן להם אמצעי ללחוץ עליך (איומים בכלא ועונשים), במקום נפקדות אפשר ללכת למיון במקרה חירום לפסיכיאטר (אם זה בלילה ומרפאות צבאיות לא עובדות), במידה וזה ביום אפשר ללכת למרפאה צבאית ולשבת שם עד שיתנו לך קבן, אפילו כל יום, זה לא נפקדות כי אתה במרפאה צבאית, תצפה לשקרים ול"אי אפשר בלי תור" אבל זה הכל זיוני שכל. בזמן שאתה שם אם מנסים למרוח אותך, עוזר לשתף כמה שיותר אנשים במצב שלך, להתקשר לנציב הקבילות בבקשת עזרה להגיד שאתה יושב וזקוק לקבן ולא נותנים לך וכדומה. ברגע שמצטבר תיעוד על מצבך, פתאום הרופאים והקצינים הצבאיים רואים שאם משהו יקרה לך וועדת חקירה תזהה רשלנות ואז מתחילות לשקשק להם הביצים הנבולים שלהם והם מתחילים לפעול מהר כדי להיפטר מ"כאב הראש" כדי שיוכלו להמשיך לגרבץ ולאונן תוך מחשבה על הפקידה הסקסית שלהם.

תסתכל גם על המלחמות של ישראל, ואיך פוליטיקאים עושים החלטות מטומטמות פוליטיות וגורמים לחיילים להיות נכים לכל החיים ומתים, כמו למשל סוף מלחמת לבנון אחרי שהסכימו על הפסקת אש ובכל זאת שלחו חיילים "להראות שישראל חזקה" ביום האחרון וגרמו למוות של עשרות ולנכים קשים.... הם מראים בטלוויזיה את המתים ומאדירים אותם, אבל אף פעם לא מראים לך את הנכים הקשים שעדיין חיים כמו כלבים לבד מחרבנים בחיתול שמחליף להם פיליפיני מתוסכל. מהצד השני תסתכל על הבנים של הפוליטיקאים, מה הם עושים? דובר צהל, תכנות, טייס, תפקידי קומבינה... בזמן שאת הפראיירים אם שולחים להיות סבלים ובשר תותחים.

meandyou
יצירת קשר:

Re: לצאת מהחטיבה

הודעהעל ידי meandyou » 02 דצמבר 2020 08:28

Golani1 כתב:אני הייתי בטירונות בגולני, אחרי 4 חודש קיבלתי קהס 41 מקבן והייתה לי שיחת מגד. ברביעי הבא יש לי וועדת שיבוץ. מה עושים? ביקשתי לצאת בחמישי לבית להתייעץ וגם מהמפ לחתום חופש עד הוועדה. אני יוצא מחר לבית ואני אפקיד את הנשק כי בנתיים לא הזדכתי על כלום ואם אני אדפוק נפקדות שלא יהיה בעיית.

שלום כאן זה לא המקום לתהיות לגבי שינוי תפקיד או בסיס. זה הוא פורם למי שרוצים להשתחרר מהצבא. אם החלטת שאתה רוצה להשתחרר אז מוזמן לערוך את הפוסט ותקבל תגובות ענייניות, אם החלטת משהו אחר נסה פלטפורמות אחרות

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים