נמחק

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

cauchy
יצירת קשר:

נמחק

הודעהעל ידי cauchy » 08 אוגוסט 2015 19:56

נמחק
נערך לאחרונה על ידי cauchy ב 04 יוני 2016 21:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח נוסף

Re: רוצה לדעת כמה אפשרי להשתמט אחרי צו ראשון

הודעהעל ידי אורח נוסף » 09 אוגוסט 2015 06:48

רציתי לכתוב הודעה בניסוח מליצי לשם ההומור, אך הבה נוותר על זה ופשוט נחתוך לעניין:
חוות דעת מפסכיאטר לשיחרור+מכתב אישי למיטב אשר מתאר למה אתה לא כשיר לשירות בנוסף הדרישה לראות קב"ן / פסיכיאטר.

אני לא ממש מבין מה הקשר להשתמטות כאן, אתה תמיד יכול לדחות את הגיוס שלך כדי להרוויח עוד זמן לשם השגת '21.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 אוגוסט 2015 13:01

מצטער על הבורות בעניין, כמו שאמרתי אני לא מבין בזה כלום. חשבתי שהשתמטות זו מילה נרדפת לפשוט "לא לשרת".
אז אתה אומר שצריך חוות דעת מפסיכיאטר פרטי (לא של הצבא), ולשלוח את זה למיטב עם מכתב בבקשה לראות קב"ן?
מה בדיוק צריך לומר לפסיכיאטר ובמכתב? דברים כמו "אני לא מתאים למנטליות המלחיצה של הצבא" יספיקו, או שצריך ממש לזייף מחלת נפש כלשהי?
תודה!
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 10 אוגוסט 2015 15:19

אתה צריך להיות לא כשיר לשירות צבאי. זה אומר שאפילו להיות מש"ק ממטרות, להיות פקיד פשוט יהיה בלתי אפשרי עבורך כל עוד תצטרך לתפקד במערכת הצבאית (ובאופן פוטנציאלי להחזיק נשק). כיצד זה מתבטא, זה עבורך לחשוב עליו. אך כן, מרבית האנשים מציגים בעיה נפשית כזו או אחרת (דכאון, למשל), זו המשמעות בפרופיל 21 -- פטור משירות בשל סיבות 'רפואיות' לאחר שהצבא החליט שהוא לא רוצה אותך (מה שכתבת לגבי השתמטות עשה לי כאב ראש, אבל נוותר על זה עכשיו).
כאן חוות הדעת מהפסיכיאטר / פסיכולוג נכנסת. זהו מסמך רפואי לכל עניין, המייצג אותך באופן רשמי והדבר דורש התייחסות. אם אתה חושש שלא יהיה לך מה להגיד בגלל "שאתה בן אדם נורמלי לגמרי"...אל תדאג, שמעתי על מספיק אנשים נורמלים שיצאו באותה דרך.

אחד הצעדים הראשונים שלך זה יהיה להבין מה ידרש ממך, בשביל זה -- לך לטרגט-21 (מדריך בסיסי):
viewtopic.php?f=2&t=12649

מבעד לזה, כשאתה מחפש פסיכיאטר / פסיכולוג, תדאג לוודע שתקבל חוות-דעת לאחר פגישה אחת, ותציין שאתה צריך את חוות-הדעת בשביל הצבא.
יש מצב שתצטרך לעדכן את ההורים שלך, במקרה שיזמנו אותכם לפגישה עם הפסיכיאטר -- אך אני לא זוכר אם זה לחלוטין תקף עבור משלבי"ם או לא (מלש"ב -- מיועד לשירות בטחוני).
ו...לא עולה לי עוד דברים לראש.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים