לפני צו ראשון (16)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

VB12
יצירת קשר:

לפני צו ראשון (16)

הודעהעל ידי VB12 » 31 ינואר 2015 13:19

היי,
הצו הראשון מתקרב והחשש מהגיוס מתגבר. מסיבות כאלו ואחרות שביניהם אידאולגיה, להתקדם בחיים, משפחתי וכו' אני חושש מאוד מהגיוס.\
עברתי ניתוח ראש שבו הוסר גידול שפיר, אני עיוור צבעים עם מספר גבוה יחסית במשקפיים, בעיות בברכים וברגל (אבל שאפשר לפטור עם מדרסים), האם הבעיות האלו יכולות להוריד את הפרופיל עד 21 ? שילוב של חוסר מוטיבציה וכו יעזור?
אורח נוסף

Re: לפני צו ראשון (16)

הודעהעל ידי אורח נוסף » 31 ינואר 2015 20:10

הבא נאמר, שאם יגייסו אותך -- אני מאוד אתפלא. אך אין לי דבר קונקרטי לבסס את זה על גביו מבעד לעובדה שתמיד מסננים כמות מסויימת של אנשים, והתיק שלך נשמע כמו אחד שמסננים אותו מחוץ למערכת הצבאית. אם מבחינה רפואית לא יוציאו אותך, לא נראה לי שיהיה לך קשה במיוחד לבנות תיק על מצב נפשי שתואם לפרופיל 21 על בסיס מה שכתבת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 ינואר 2015 20:19

אורח נוסף כתב:הבא נאמר, שאם יגייסו אותך -- אני מאוד אתפלא. אך אין לי דבר קונקרטי לבסס את זה על גביו מבעד לעובדה שתמיד מסננים כמות מסויימת של אנשים, והתיק שלך נשמע כמו אחד שמסננים אותו מחוץ למערכת הצבאית. אם מבחינה רפואית לא יוציאו אותך, לא נראה לי שיהיה לך קשה במיוחד לבנות תיק על מצב נפשי שתואם לפרופיל 21 על בסיס מה שכתבת.

אפשר לשלב רפואי ונפשי? הייתי מטופל אצל פסיכולגית מספר שנים ביסודי עקב בעיות חברתיות עם המלצה מהבית ספר - עוזר במשהו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 ינואר 2015 23:14

אורח כתב:
אורח נוסף כתב:הבא נאמר, שאם יגייסו אותך -- אני מאוד אתפלא. אך אין לי דבר קונקרטי לבסס את זה על גביו מבעד לעובדה שתמיד מסננים כמות מסויימת של אנשים, והתיק שלך נשמע כמו אחד שמסננים אותו מחוץ למערכת הצבאית. אם מבחינה רפואית לא יוציאו אותך, לא נראה לי שיהיה לך קשה במיוחד לבנות תיק על מצב נפשי שתואם לפרופיל 21 על בסיס מה שכתבת.

אפשר לשלב רפואי ונפשי? הייתי מטופל אצל פסיכולגית מספר שנים ביסודי עקב בעיות חברתיות עם המלצה מהבית ספר - עוזר במשהו?

אפשר להתלונן גם על נפשי וגם על רפואי, ואז בלשכת הגיוס תיפגש ביום אחד עם קבן, וביום אחר עם רופא, ואז ישקללו לך פרופיל, אבל זה יהיה על המצב הנוכחי שלך ולא על מה שקרה ביסודי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 31 ינואר 2015 23:15

VB12 כתב:היי,
הצו הראשון מתקרב והחשש מהגיוס מתגבר. מסיבות כאלו ואחרות שביניהם אידאולגיה, להתקדם בחיים, משפחתי וכו' אני חושש מאוד מהגיוס.\
עברתי ניתוח ראש שבו הוסר גידול שפיר, אני עיוור צבעים עם מספר גבוה יחסית במשקפיים, בעיות בברכים וברגל (אבל שאפשר לפטור עם מדרסים), האם הבעיות האלו יכולות להוריד את הפרופיל עד 21 ? שילוב של חוסר מוטיבציה וכו יעזור?

לא נשמע כאילו תקבל פטור, הסיכוי הכי גבוה לפטור הוא הגידול בראש אבל ספק אם זה יספיק...... חוסר מוטיבציה = להיכשל במבחני צו ראשון = מוריד את הערך שלך בעיני הצבא.
VB12
יצירת קשר:

הודעהעל ידי VB12 » 31 ינואר 2015 23:41

לשניהם שענו:
לאו דווקא שאני אקבל פטור על המקום, אבל לפחות ייקל עליי בקבלת פטור? אפשר לבנות על זה באמת משהו? אם זה משנה הניתוח היה יחסית רציני, פתחו את הראש מקצה לקצה ועד היום יש לי צלקת.
ובקשר לקטע עם היסודי, זה אולי משנה לפני שהיו לי בעיות חברתיות שאולי נשארו וכו' ?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 01 פברואר 2015 03:16

כל עוד הניתוח לא משפיע על היכולת שלך לתפקד כחייל, אין סיבה שיוציאו אותך. מאותה בחינה, אם היו לך בעיות לפני מספר שנים, זה לא אינדיקטור שאתה עדיין רדוף שדים. על האותו היגיון, אם מישהו בעל דיכאון חריף בזמן הצבא, לפי ההיגיון שלך, אפילו לאחר חמש שנים הוא צריך להיות בן אדם דכאוני וחסר יכולת להתמודד עם דבר. וזה סוג הסטריאוטיפים שכדי להימנע מהם.

במקום זה, אם אתה הולך על נפשי (כי אני לא יודע אם הרפואי ילך לך או לא) -- אז העובדה שהיו לך בעיות כשהיית קטן, יכולות להוביל אותך להצגה שהבעיות שלך לא נגמרו שם, אלא התפתחו עם השנים וגדלו והן עדיין מעיקות עליך עד עצם היום הזה. זה מה שמשנה, היסטוריה אישית שמציגה באופן כרונולוגי למה אין לך הכלים להיות חייל בזמן הנוכחי, או בזמן הגיוס.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 פברואר 2015 18:21

אורח נוסף כתב:כל עוד הניתוח לא משפיע על היכולת שלך לתפקד כחייל, אין סיבה שיוציאו אותך. מאותה בחינה, אם היו לך בעיות לפני מספר שנים, זה לא אינדיקטור שאתה עדיין רדוף שדים. על האותו היגיון, אם מישהו בעל דיכאון חריף בזמן הצבא, לפי ההיגיון שלך, אפילו לאחר חמש שנים הוא צריך להיות בן אדם דכאוני וחסר יכולת להתמודד עם דבר. וזה סוג הסטריאוטיפים שכדי להימנע מהם.

במקום זה, אם אתה הולך על נפשי (כי אני לא יודע אם הרפואי ילך לך או לא) -- אז העובדה שהיו לך בעיות כשהיית קטן, יכולות להוביל אותך להצגה שהבעיות שלך לא נגמרו שם, אלא התפתחו עם השנים וגדלו והן עדיין מעיקות עליך עד עצם היום הזה. זה מה שמשנה, היסטוריה אישית שמציגה באופן כרונולוגי למה אין לך הכלים להיות חייל בזמן הנוכחי, או בזמן הגיוס.

אז מה בעצם כדי להגיד ><? שיש לי בעיות מאז הניתוח? אם זה עוזר באמת יש לי גמגום קל מאז זה, בעית במשפחה וכו'. פוגשים קבן בצו ראשון בטוח או שצריך לבקש?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 פברואר 2015 21:34

אורח כתב:
אורח נוסף כתב:כל עוד הניתוח לא משפיע על היכולת שלך לתפקד כחייל, אין סיבה שיוציאו אותך. מאותה בחינה, אם היו לך בעיות לפני מספר שנים, זה לא אינדיקטור שאתה עדיין רדוף שדים. על האותו היגיון, אם מישהו בעל דיכאון חריף בזמן הצבא, לפי ההיגיון שלך, אפילו לאחר חמש שנים הוא צריך להיות בן אדם דכאוני וחסר יכולת להתמודד עם דבר. וזה סוג הסטריאוטיפים שכדי להימנע מהם.

אז מה בעצם כדי להגיד ><? שיש לי בעיות מאז הניתוח? אם זה עוזר באמת יש לי גמגום קל מאז זה, בעית במשפחה וכו'. פוגשים קבן בצו ראשון בטוח או שצריך לבקש?

המילים שלך הם פלוצים בשביל הצבא, אלא אם כן יש לך מסמכים רפואיים מרופאים לא משנה מה תגיד לא יאמינו. גמגום לא יבוא לך פטור, למה מה קרה מגמגם לא יכול להיות שומר במגדל מחורבן? או פקיד?

בצו ראשון לא פוגשים קבן, צריך לשלוח להם בקשה ואז הם מזמנים אותך לפגישה (במקרה הטוב) או מנסים למרוח אותך במקרה הפחות טוב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 פברואר 2015 21:51

אורח כתב:
אורח כתב:

המילים שלך הם פלוצים בשביל הצבא, אלא אם כן יש לך מסמכים רפואיים מרופאים לא משנה מה תגיד לא יאמינו. גמגום לא יבוא לך פטור, למה מה קרה מגמגם לא יכול להיות שומר במגדל מחורבן? או פקיד?

בצו ראשון לא פוגשים קבן, צריך לשלוח להם בקשה ואז הם מזמנים אותך לפגישה (במקרה הטוב) או מנסים למרוח אותך במקרה הפחות טוב.

אם אני מביא אבחון שמראה על בעיות בהחצנת רגשות, אפילו אספרגר קל, זה יקל על משהו? ואם המילים לא משנים אז מה צריך לעשות 0-ם ?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 01 פברואר 2015 22:02

הוא התכוון שלהגיד שיש לך בעיות רפואיות, בלי להציג את ההוכחות בכתב, לא שוות דבר. ואפילו אם אתה מציג, זה לא בהכרח אומר שהבעיות שלך שוות לפטור אותך מהצבא.
לי זכור ששמעתי שיצא לאנשים לקבל קב"ן בצו הראשון שלהם, שלחו אותם לאחר השיחה עם המאבחנת.

ואגב, על הנושא של קב"ן, אנשים בדרך כלל מראים חוות-דעת ישירות שכתוב עליהן : "יש לו בעיות כאלו וכאלו, אני ממליץ לא לגייס אותו לצבא", מאשר להציג תוצאות אקראיות כל שהן ללא מלל מכוון.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 פברואר 2015 22:21

אורח נוסף כתב:הוא התכוון שלהגיד שיש לך בעיות רפואיות, בלי להציג את ההוכחות בכתב, לא שוות דבר. ואפילו אם אתה מציג, זה לא בהכרח אומר שהבעיות שלך שוות לפטור אותך מהצבא.
לי זכור ששמעתי שיצא לאנשים לקבל קב"ן בצו הראשון שלהם, שלחו אותם לאחר השיחה עם המאבחנת.

ואגב, על הנושא של קב"ן, אנשים בדרך כלל מראים חוות-דעת ישירות שכתוב עליהן : "יש לו בעיות כאלו וכאלו, אני ממליץ לא לגייס אותו לצבא", מאשר להציג תוצאות אקראיות כל שהן ללא מלל מכוון.

לא חושב שאפשר להביא דברים כאלו בדיוק..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2015 19:39

אורח כתב:
אורח נוסף כתב:הוא התכוון שלהגיד שיש לך בעיות רפואיות, בלי להציג את ההוכחות בכתב, לא שוות דבר. ואפילו אם אתה מציג, זה לא בהכרח אומר שהבעיות שלך שוות לפטור אותך מהצבא.

לא חושב שאפשר להביא דברים כאלו בדיוק..

(כותב הפוסט)
אז מה בעצם אפשר לעשות ?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 03 פברואר 2015 04:00

מה שכתבתי. משיג חוות דעת חריפה מפסיכיאטר ומגיש את זה עם המכתב תחת הדרישה לא לגייס. זה במקרה שאין לך הוכחות על הכתב שאתה לא יכול לשרת מבחינה רפואית.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים