מידע שעשוי לעזור לחלקכם

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

The_animal
יצירת קשר:

מידע שעשוי לעזור לחלקכם

הודעהעל ידי The_animal » 29 ספטמבר 2014 19:27

אני לא בטוח אם המידע הזה עוזר לעריקות . בכול מקרה בואו נתחיל ..
בזמן האחרון אני קורא הודעות חדשות בפורום והשאלה הנפוצה ביותר שעולה מהן היא מה עושים ? איך מתקדמים וכו' אז החלטתי לנסות לעזור לכם
אני מצטט כמה מהחוות דעת שקיבלתי בדרך לשחרור המיוחל .
פסיכיאטר בחדר מיון רגיל :
אז קודם כול למי שלא מכיר מכתב מפסיכיאטר ממיון תמיד נכתב עם הכותרת מיכתב מחלקה דחופה.
שזה כבר עושה איזה שהוא אפקט רציני
דבר נורא חשוב אל תאבחנו את עצמכם . הסברים כמו אני עומד להשתגע . הם הוכחה מוצקת שאתם ממש לא בדרך לשמה וזו רק היסטריה .
אבל אם פשוט תספרו לפסיכיאטר דברים לא הגיונים שאתם עושים ומרגישים ותעמדו על שלכם שזה מצב נורמלי . תרגמתם את זה שהשתגעתם לשפה הפסיכיאטרית . ועכשיו בואו נתחיל אז קדימה .
זה מתחיל ב "מחלה נוכחית"-פירוט על עצמכם והמצב בבית ועל מה אתם מתלוננים .
לאחר מכן כול התוכן של השיחה נכתב מה אמרתם לפסיכיאטר והאם ההורים הוסיפו משהו לדוגמא "ההורים מוסיפים הוספה החרפה למצבו של בנם"
זה בעיקר הבשר של המכתב .
לאחר מכן הבדיקה-
אני מצטט מהמכתב שלי
בהכרה מלאה מתמצא היטב בכול המישורים מדבר בקול שקט מאורגן בהופעתו .
ואז הם מוסיפים אתה מה שאתה מתאר שעובר עליך .
במקרה שלי הם תמיד בדקו עם יש סימנים המעידים על הפרעה אפקטיבית מאג'ורית .
וכמובן מחשבות אובדניות והאפקט (התרשמות של הפסיכיאטר ממצבכם.שמסביר את המצב הנפשי. )
עוד דבר שנבדק הוא השיפוט והתובנה .
במידה ואתה רוצים להחריף את המכתב התובנה היא כלי חזק
דוגמא, ביימתם מחשבות שווא של רדיפה או של גדלות ושואלים אתכם תמיד בעקיפין אם הבנתם מזה משהו או אם בניתם על ההבנה שלכם דברים .
דוגמא -קיבלתם סימנים מהכלב שאתם המשיח ואז ישאלו אתכם איך הבנתם את זה ואתם עונים הכלב אמר לי שיש לי כוחות על וכתוצאה מזה הבנתי שאני חייב להציל את העולם ואני מציל אותו בכך שאני עושה כך וכך(דבר לא הגיוני) .
ולפני השלב הבא שהוא סיכום ודיון יש טבלה עם האבחנה שקיבלתם .
ואז הסיפור הפסיכיאטר מסכם את כול הפגישה ומציע את העזרה שלו לגורם המוסמך שזה או קב"ן או פסיכיאטר .
המכתב הזה יכול להיות מפתח לפגישה עם פסיכיאטר בברה"ן מניסיון
זוהי הדוגמא למכתב ממיון
כמובן שאתה יכולים להחריף אותו כרצונכם .
הפנייה למיון מביקור רופא :
עוד דבר שאני חייב להתייחס אליו הוא ביקור רופא .
לא פעם ולא פעמיים קראתי שהרופא פשוט מסרב לתת הפניה למיון . או שאין אפשרות לתת גימלים מעבר למכסה של 4 בשבוע .
אז גם לזה יש פתרון מניסיון ,
א' באים תמיד עם ההורים אפשר גם עם בן או בת זוג(למי שאין אפשרות) אבל יותר מומלץ הורים זה תמיד יותר אמין במקרה שאתם הולכים עם בני הזוג הם חייבים להיות תקיפים ולהסביר את המצב בצורה הטובה ביותר אחרת זה לא יעבוד כנל לגבי ההורים אך להורים יש יתרון של אמינות .
ב' חשוב מאוד להתאמץ ולהכנס לדמות שאתה מנסים להציג רק ככה זה יעבוד אם אתה דיכאוני אתה דיכאוני לא מדבר הרבה בלי מצב רוח והמבט ברצפה .
ג' ההורים חייבים להוביל את השיחה ולענות במקומכם תשובות חריפות מאוד לכעוס לדמות מצב אמיתי ולהיות נחושים להשיג את המטרה שלכם מניסיון אין לכם מושג כמה זה עוזר .
ד' התהליך הזה לוקח קצת זמן אז לא להתייאש לזכור אם לא בפעם הזאת אז בפעם אחרת .
ה' כדי לקבל הפניה למיון אתם חייבים לשדר נואשות אם אתם חרדתיים לצעוק בחדר להסביר את המצב .
אם אתם בדיכאון מי שמלווה אתכם חייב לעשות את העבודה באגרסיביות ולהסביר כמה המצב קשה
אם אתם הלכתם על מחלות נפש (לא מומלץ) לנסות להתנהג פסיכוטים ליד הרופא בביקור רופא .
שומעים קולות (לבקש מהרופא שיגיד לאיזה שם שתמציאו לכם להפסיק להגיד שאתם לבד בעולם וכו')
מחשבות שווא(אני אלוהים אני כלב אני כול יכול וכו')
פרנויות (מרעילים לי את האוכל ,אני לא נכנס לחנויות כי הצבא יכול לראות אותי במצלמות וכו')
ו' נורא נורא נורא חשוב לנפח דברים כמו אצל משקית ת"ש חח . זה מאוד יעזור לכם ויוסיף לכם נפח לדמות .

גימלים באופן ידני
ועכשיו לקבלת גימלים גם אחרי שנגמרת המכסה של ארבעת הגימלים לשבוע.
אז קודם כול תכירו את המושג "לרשום גימלים באופן ידני" .
צעד מקדים חשוב לבוא עם מכתבים רצוי שיהיו חריפים שיסבירו את המצב ושיביהרו לרופא שאתם והצבא לא נועדתם להיות ביחד .
להסביר את המצב שאתם פשוט לא יכולים לחזור לבסיס בגלל הדיכאון(יש החרפה במצב ואתה יכולים להכנס לסכנת חיים )
לגבי חרדות אם תציגו אותם כמו שצריך אף רופא לא יקח אחריות על סיכון שתכנסו לפסיכוזה .
אני אתן לכם דוגמא עליי:
חייל שסובל מחרדות אובחן על ידי פסיכאטרים והבעיה קיימת . מומלץ לחזור לפסיכיאטר צבאי .
מצב כללי-נמצא בחרדה .
המלצות להמשך טיפול -
חייל ניצל את מכסת הגימלים המקסימלית אינו מסוגל לתפקד מומלץ כ3 גימלים .

ועכשיו מיון פסיכיאטרי

לא מומלץ אבל גם לזה אנחנו מגיעים שהצבא דוחק אותנו לפינה .
אז ככה קודם כול כמה כללים .
א' מיון פסיכיאטרי הוא לא מיון רגיל וחשוב להיות זהירים במה שאתה אומרים.(אפרט בהמשך )
ב' אם המטרה שלכם היא לא אשפוז אלא רק חוות דעת לא הוציא את המילה התאבדות אפילו בצחוק .
ג' אם אתם מרגישים שבית חולים היא החתיכה האחרונה שחסרה לכם בפאזל , ובמידה ואתם בטוחים שאשפוז הוא מה שיעזור לכם ישנן שתי אפשריות
הראשונה היא שאתה יכולים לאשפז את עצמכם מרצון והשנייה לגרום לכך שיאשפזו אתכם (במצבים של פגיעה עצמית , או פגיעה באחרים )
ד' החוות דעת בעלות השפעות כבדות יותר לטוב ולרע וחשוב לדעת מה אתם רוצים מעצמכם כאן . (חשוב לא לפגוע בעתיד שלכם )

אז בואו נתחיל , בדרך כלל או שתטופלו על ידי פסיכיאטר מומחה או בכיר או מנהל מחלקה
המכתב מתחיל בתאריך הקבלה והתאריך השחרור. שם וכו'
לאחר מכן אבחנות
ואז דיון וסיכום - שגם מתואר מה שאתה מספרים ומה ההורים מוסיפים אותו הגברת בשינוי אדרת כמו במיון רגיל וכמו בכול פגישה עם פסיכיאטר אחר .
רק שאם הם רושמים שצריך להפנות אותך לוועדה פסיכיאטרית בצבא רוב הסיכויים שהם שבצבא ילכו אחרי ההחלטה הזאת
או שלפחות תקבלו פגישה עם פסיכיאטר.

אני מצטער שלא כתבתי על אשפוזים ודברים כאלו עשיתי את זה מהסיבות פשוטות אני לא תומך בזה ואין לי ניסיון בזה
בברכת הצלחה לכולנו
תהנו!
נערך לאחרונה על ידי The_animal ב 30 ספטמבר 2014 12:05, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

Re: מידע שעשוי לעזור לחלקכם

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 00:03

תודה רק שבעריקות כל הדרך שפירטת חסרת תועלת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 11:18

אני רוצה לבלוע כדורים עם אלכוהול ולהגיע למיון.
מה הסיכויים שיאשפזו אותי ולכמה זמן ?
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 30 ספטמבר 2014 12:03

אני בטוח ב95 אחוז שכן יאשפזו אותך ללא רצונך במחלקה סגורה לכמה זמן אני לא יודע אבל מינימום זמן אשפוז לפי מה שקראתי כאן בפורום הוא שבוע אז תיקח את זה בחשבון ולפי השיקולים שלך .. השאלה היא האם זה הכרחי . אתה תמיד יכול לאשפז את עצמך מרצון ואם זה לא עובד לפנות לדרך הלא כול כך טובה אבל אל תעשה את זה הצבא לא שווה שתסתכן ותבלע כדורים ותזיק לעצמך . עוד נקודה שאפשר לאשפז אותך בכפייה
היא שאתה מסוכן לסביבה אני די בטוח שהשלכות שלה על העתיד שלך יהיו יותר רציניות . השאלה היא אם אתה רוצה לקחת את הסיכון הזה .
ולגבי העריקות , אני חושב שאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי זו הדרך היחידה שיכולה לעזור בעריקות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 12:06

אני מכיר אנשים שבאמת ניסו להתאבד בעזרת כדורים.
הם היו מאושפזים יומיים שלושה כדי להיות תחת השגחה ושוחרר

למה אתה אומר שיכולים לאשפז אותי בכפייה ? יש בסיס לטענה ? ואיך זה פוגע בעתיד ?
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 30 ספטמבר 2014 13:33

תראה בבית חולים פסיכיאטרי לא לוקחים סיכונים, אם אתה לדוגמא תגיע לשמה עם פציעה שגרמת לעצמך בכוונה זה בהחלט בסיס לזה שאתה יכול להיות מסוכן לעצמך . תחשוב על עצמך אם היית פסיכיאטר והיית מאבחן מצב של חייל שרוצה לצאת בכל מחיר היום הגיע אליך חייל עם פציעה שהוא גרם לעצמו מחר מה הוא יעשה אם הצבא לא יבין אותו .. ירה בעצמו? לכן בגלל זה הם לא לוקחים סיכונים .
לגבי החברים שלך אם אתה אומר אתה יודע.
לגבי העתיד זה יכול להפריע לך אם תרצה ללמוד רפואה כמה שאני יודע הם היחידים שיכולים לראות את התיק הרפואי שלך וזה מתועד שמה .
זה גם יכול להוות לך בעיות עם הרישיון . סתם יזמינו אותך לבדיקות שאתה תעבור במילה ותוציא עליהם סתם כסף וכול זה בוודאות במקרה של מחלקה סגורה.
לגבי מחלקה פתוחה אני לא בטוח .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 16:57

The_animal כתב:תראה בבית חולים פסיכיאטרי לא לוקחים סיכונים, אם אתה לדוגמא תגיע לשמה עם פציעה שגרמת לעצמך בכוונה זה בהחלט בסיס לזה שאתה יכול להיות מסוכן לעצמך . תחשוב על עצמך אם היית פסיכיאטר והיית מאבחן מצב של חייל שרוצה לצאת בכל מחיר היום הגיע אליך חייל עם פציעה שהוא גרם לעצמו מחר מה הוא יעשה אם הצבא לא יבין אותו .. ירה בעצמו? לכן בגלל זה הם לא לוקחים סיכונים .
לגבי החברים שלך אם אתה אומר אתה יודע.
לגבי העתיד זה יכול להפריע לך אם תרצה ללמוד רפואה כמה שאני יודע הם היחידים שיכולים לראות את התיק הרפואי שלך וזה מתועד שמה .
זה גם יכול להוות לך בעיות עם הרישיון . סתם יזמינו אותך לבדיקות שאתה תעבור במילה ותוציא עליהם סתם כסף וכול זה בוודאות במקרה של מחלקה סגורה.
לגבי מחלקה פתוחה אני לא בטוח .

ומה לגבי אשפוז מרצון במחלקה סגורה ולא מכפייה? גם ההשלכות האלה יגיעו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 16:59

אורח כתב:אני מכיר אנשים שבאמת ניסו להתאבד בעזרת כדורים.

אני אחרי ניסיון התאבדות לפני שנה עם כדורים ואלכוהול, אושפזתי ליומיים עם זונדה באף ולא שיחררו אותי, מציע לך לא לנסות סתם.
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 30 ספטמבר 2014 17:32

תראה בוא נהיה כנים וישירים אני חושב שכן הרי עצם העובדה שאתה אושפזת במחלקה שהיא סגורה בכפייה או מרצון מעיד על חוסר יציבות , עכשיו אני ואתה יודעים שזה עבר וזה סתם למען לצאת מהצבא הבעיה הגדולה היא מה תגיד במקרה ותקבל מכתב ללכת לוועדה בנוגע לחידוש ראיון איך תשכנע אותם שאתה יציב "שהשתקמת" והכול מאחוריך. וגם יש לזה קצת אפקט על נזק תדמיתי כי לצערנו מחלקה סגורה ואנשים "פסיכים" הם שמות נרדפים .
אני ממליץ לך לעשות את השיקולים שלך ויותר מזה כדי להיות בטוח בכול צעד אתה מוזמן לפנות לרשת הליווי של האתר . אולי זה יעלה לך כסף
אבל זה יעזור לך המון .
שיהיה לך בהצלחה!
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 30 ספטמבר 2014 17:32

תראה בוא נהיה כנים וישירים אני חושב שכן הרי עצם העובדה שאתה אושפזת במחלקה שהיא סגורה בכפייה או מרצון מעיד על חוסר יציבות , עכשיו אני ואתה יודעים שזה עבר וזה סתם למען לצאת מהצבא הבעיה הגדולה היא מה תגיד במקרה ותקבל מכתב ללכת לוועדה בנוגע לחידוש ראיון איך תשכנע אותם שאתה יציב "שהשתקמת" והכול מאחוריך. וגם יש לזה קצת אפקט על נזק תדמיתי כי לצערנו מחלקה סגורה ואנשים "פסיכים" הם שמות נרדפים .
אני ממליץ לך לעשות את השיקולים שלך ויותר מזה כדי להיות בטוח בכול צעד אתה מוזמן לפנות לרשת הליווי של האתר . אולי זה יעלה לך כסף
אבל זה יעזור לך המון .
שיהיה לך בהצלחה!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 17:37

אורח כתב:

אני אחרי ניסיון התאבדות לפני שנה עם כדורים ואלכוהול, אושפזתי ליומיים עם זונדה באף ולא שיחררו אותי, מציע לך לא לנסות סתם.

DAN19?
שחררו אותך כבר?
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 30 ספטמבר 2014 17:42

אורח כתב:

אגב אתה יכול להגיד אם ישר הלכת להתאשפז (כלומר בתחילת התהליך) או בסופו?
ואם במחלקה סגורה או פתוחה ? ועם איזו אבחנה יצאת במכתב שחרור זה מאוד יעזור לי לכוון אותך .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 18:05

אורח כתב:

יצאת בסוף ?
אם כן, אז איך ? כמה זמן לקח לך ?
למה הניסוי התאבדות לא עזר ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 21:58

לא יצאתי אני הבחור עם האשכול של העריקות של השנה וחודשיים

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים