לקראת הסוף אבל כבר אפסו כוחותי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

wuka
יצירת קשר:

לקראת הסוף אבל כבר אפסו כוחותי

הודעהעל ידי wuka » 29 יוני 2014 21:55

היי התגייסתי בסוף 2011, רציתי בהתחלה לעתודה אבל בסוף הלכתי למסלול "יוקרתי" במודיעין שקשור למחשבים.
הייתי חצי שנה בקורסים ושנאתי כל רגע, הצבא היה מעיק, קשה ומגעיל מהיום שבו נכנסתי אליו, לא ידעתי סבל מהו לפני שהתגייסתי.

במהלך הצבא עשיתי הכל כדי לעבור לתפקיד שיעניין אותי יותר, במשך שנים נטחנתי בתורנויות הוצאתי עשרות פטורים רפואים כדי להתמודד עם כמות התורנויות האדירה (50 יום בשנה וכל יום זה קריעה), נשפטתי עשרות פעמים, רק ריתוקים וכלא על תנאי.

לאחר שעברתי יותר מ5 תפקידים טכנולוגים פסלו לי מקצוע וכיום אני כביכול בתחום המשאבי אנוש, אבל רק כביכול בגלל שהתפקיד שלי מוגדר כמש"ק ניהול וארגון אבל בפועל מה שאני עושה זה לסחוב כל היום ציוד כבד מאוד(מגיע למעל 100 קילו) לרוב בנגלות שלוקחות פשוט כל היום.

מתנהגים אלי כמו אל זבל, תת אדם, סוג של כלב \ עבד, כאילו אני במצרים או משהו.

אני כבר שנתיים וחצי בצבא, כבר שכחתי מה זה להרגיש בן אנוש, היה אמור להיות לי גם קבע אבל הפסילת מקצוע ביטלה אותו.
אני קרוב לסוף, יש לי עוד קצת פחות מחצי שנה אבל עם כמות המשפטים שעושים לי אני עוד עלול לסיים בכלא בקרוב.
אני לא מצליח לתפקד פיזית בתפקיד, אני איש טכנולוגי והמעמסה הפיזית הזאת פשוט יותר מדי לגוף שלי אני נקרע.

אפסו כוחותי חברים... אני שנתיים וחצי נלחמתי במערכת עם השיניים, ישבתי חודשים סגור בבסיס, התבודדתי... אין לי כבר מכרים בבסיס כי ראו את הפסילת מקצוע שלי בעין רעה ומי שהכרתי כבר מרגיש כאילו אני השפעה רעה.

אם הייתי יכול להחזיר את הגלגל לאחור לעולם לא הייתי מתגייס מלכתחילה אבל יש לי עוד חצי שנה אני פוחד לפרוש עכשיו, סבלתי שנתיים וחצי ועכשיו אסיים עם אותה תעודה שמסיים מי שפרש כבר ביום הראשון? זה באמת שווה לי?

ה"ערך" שלי היה מאוד גבוה מבחינת הצבא אך כבר הצלחתי לפסול מקצוע מה שמוריד מאוד מה"ערך" לפי מה שהבנתי וגם אפשר בקלות יחסית לראות אצלי קב"ן ואני חושב שהוא "זורם" עם השחרורים, השאלה האם לוותר עכשיו כשאני כל כך קרוב? או לספוג את זה עוד חצי שנה?
someonehere111
יצירת קשר:

Re: לקראת הסוף אבל כבר אפסו כוחותי

הודעהעל ידי someonehere111 » 29 יוני 2014 22:43

אני מבין מה שאתה עובר לדעתי תסחוב עוד חצי שנה אתה בשלב כבר שעוד רגע אתה בחוץ כן זה קשה אבל לא חבל? ואני אומר את זה בתור אחד שמנסה לצאת מבין כמה המערכת חרא וכל יום בה הוא סבל אבל אתה עם רגל וחצי בחוץ חבל . לדעתי. בהצלחה בכל מה שתבחר
The_animal
יצירת קשר:

הודעהעל ידי The_animal » 30 יוני 2014 00:20

שלום ,
לפי מה שאתה מתאר כאן אין לי ספק שאתה בחור איכותי וחכם .
ההתלבטות שלך בריאה אבל עם זאת אתה חייב להחליט ולשים על כף המאזניים את הדילמה האם לספוג עוד חצי שנה אפילו פחות ולהשתחרר בכבוד ולסיים שירות צבאי מלא או להתחיל בהליכי יציאה מהצבא לפני הזמן תבחן את הדילמה לעומק כי אתה מכיר הכי טוב את עצמך חשוב שתשים את הדעות של אנשים אחרים בצד גם אם אתה אדם שמושפע ממה שהסביבה חושבת ואין בושה בכך זה טבעי וחלק גדול מבני האדם הם כאלו , תבחן האם אתה מרגש מה יצא לך מזה נזק או תועלת?
אתה מרגיש החצי שנה הזו תזיק לך בצורה כולשהיא רפואית או נפשית? אם אתה מרגיש ככה זה לא שווה את זה אני אהיה זהיר מאוד במה שאני אומר אבל תקן אותי אם אני טועה אני מתרשם שאתה אדם שחשוב לו מאוד הערך העצמי שלו ואיך שהאחרים תופסים אותך וזה מה שתוקע אותך במודע או לא במודע כדי לקדם את ההליך הסביבה יכולים להיות הורים שהם בחלק מהמקרים משקולת שמכבידה עלינו עם הדעות שלהם שהם נכונות ולא נכונות הם נכונות להם ולא נכונות לנו ויש הורים שתומכים ועוזרים חשוב שתגיע להחלטה מה אתה רוצה לעשות , אני לא מנסה לגרור אותך שתשחרר אבל מניסיון אם אתה מרגיש שאתה לא תצליח ויגרם לך נזק חבל לטווח הארוך ושום צבא ארור שבעולם לא שווה בריאות של בן אדם כמו ששמת לב הם לא כול כך מתחשבים בבריאות נפשית עד שאתה מגיע לקב"ן וגם שמה זה לא בטוח בכול מקרה חשוב שתזכור שזו לא בושה לצאת מהצבא חצי שנה לפני הסוף ולהשתחרר ממנו לגמרי ללא ימי מילואים וכו' זה לא יפגע לך בשום דבר אם זה מה שאתה דואג כי הסביבה שלנו והקבנ"ים בעיקר זורעים על הסביבה את הרעל הזה של "פרופיל 21" הלכו לך החיים וזה כמובן שטויות במיץ עגבניות ומניפולציה בשקל שיהיה לך המון בהצלחה חבר .
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 יוני 2014 00:28

אני לא יודע איזו תעודה שונה אתם מדמיינים שמקבלים בשלבים שונים, ולמי אכפת אם היית חצי שנה או שנתיים וחצי. מה שבטוח זה שלאף אחד לא אכפת אם היית שנתיים וחצי או שלוש שנים, חוץ מלעוד חצי שנה של סבל שמחכה לך. גם חצי שנה זה הרבה זמן להיות עבד. גם חודש. אתה קורא לזה לוותר, אני הייתי קוראת לזה שחרור עבדים. וכן, בשלב הזה הקבנים יחסית נוחים בלשחרר.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 יוני 2014 10:00

היי זה אני wuka
היום המפקד רוצה לשפוט אותי ואמר לי שיכניס אותי לכלא כי כשיצאתי ב16:20 לא הודעתי לו... אני אמור לצאת ב16 והוא לא היה בבסיס בכלל... הוא מנסה לנקום בי שאני אומר שכואב לי לסחוב דברים.

אני דוחה את המשפט בעזרת גימלים ואחר כך אבקש להישפט בבית דין צבאי כדי לעכב.

אני צריך להשתחרר ממש מהר ואני לא בטוח מה המסלול המהיר ביותר, ללכת לביקור רופא היום? מה לבקש פסיכיאטר בביהח או להסתפק בהפניה לקבן? האם פסיכיאטר בביהח זה השפעה רעה לעתיד? אם אוכל להשתחרר תוך שבוע זה יציל אותי ויחסוך לי גם עוד חודשים של סבל
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 יוני 2014 11:43

פסיכיאטר במיון של בית חולים רגיל זה כמו כל רופא רגיל, הוא רק יכול לתת לך חוות דעת, לא לאשפז אותך, רק להמליץ לך ללכת לאשפוז. התחום שנחשב בעייתי זה ללכת למיון פסיכיאטרי, מיון פסיכיאטרי זה בבתי החולים לחולי נפש וגם (אני כמעט בטוח) באיכילוב בתל אביב. זה נחשב בעייתי כי מיון פסיכיאטרי זה מקום שבו יכולים, אם מצבך חמור מאוד, גם לאשפז אותך בכפיה, והרבה אנשים נרתעים מזה. יש לזה מידה מסוימת, קטנה בעיניי, של רישום פורמלי שיופיע בעתיד אם וכאשר תיגש לכל מיני רישויים והסמכות אצל כל מיני גופים ממשלתיים שרשאים לקבל מידע רפואי על המועמדים להסמכה, אבל לא נראה שזה ממש עוצר מישהו בחיים, זה אולי רק עלול לעשות בעיות בנקודות מאוד מסוימות, וסיכוי טוב שלא תתקל בזה שוב.

המסלול הכי מהיר זה ללכת לברהן. אפשר ללכת קודם לביקור רופא ולבקש הפניה לקבן, אפשר ללכת קודם למיון כדי לקבל חוות דעת על מצבך הנפשי מתורן פסיכיאטרי, אבל כדי לראות קבן יחסית מהר הסיכוי הכי טוב שלך זה בברהן. אחרת זה רק דרך היחידה, ושם בטח יתעקשו קודם לשפוט אותך. אפשר גם להפעיל נוהל אובדנות, שאם חושדים שאתה עומד להתאבד חייבים לתת לך לראות קבן תוך 48 שעות, אבל זה טריקי. וכמובן, אם את לא מוטרד מהאפשרות של אשפוז פסיכיאטרי אפשר ללכת ולהתאשפז מרצונך ואחרי שבוע שבועיים תשתחרר ואחרי זה הפטור כמעט מובטח. אבל רוב האנשים מעדיפים להתקדם יותר בהדרגה. מה גם שבמצבך, חצי שנה לשחרור, באמת שלא צריך להיות קשה מדי להשתחרר אצל קבן.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
wuka
יצירת קשר:

הודעהעל ידי wuka » 30 יוני 2014 13:29

אז היום בערב אני אלך לביקור רופא לרופא רגיל כאילו? ואז להתנהג אצלו כמו שצריך להתנהג אצל הקב"ן ולבקש הפניה לקב"ן? אז אם כאילו אקבל הפניה לקב"ן רק באזור 20:00 מתי אוכל ללכת לברהן? גם יכול להיות קצת בעייתי להגיע לברהן בשעות של צבא כי אני אמור להיות בצבא כאילו.

אני ממש מבולבל איך לפעול כאן :(
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 יוני 2014 13:44

כן, בביקור רופא אין פסיכיאטרים, אבל רופא שם יכול לתת לך הפניה לקבן, וזה יכול לעזור להיכנס לראות קבן. ברהן עובדים בשעות העבודה הרגילות כמדומדמני. כל הסיבה שאתה הולך לשם וכל הסיבה שהם בסופו של דבר כן מקבלים חיילים, מצידך זה שאתה כבר לא מסוגל יותר, ומצידם כדי שלחייל שנמצא במצוקה חריפה ועלול לפגוע בעצמו קבן יראה אותו ולא רק ינפנפו אותו ליחידה שלו. אז כן, זה שאתה אמור להיות בשעה הזאת ביחידה, אז טכנית אתה נפקד, אבל אתה נפקד בגלל מצוקה נפשית חריפה, וכמו שלא ישלחו אותך מבית חולים חזרה למרפאה ביחידה אם אתה בעיצומו של התקף לב. וגם קח בחשבון שבהתחלה רוב הסיכויים שינסו לנפנף אותך שם, יגידו שאין קבן היום, שאפשר רק עם הפניה, שאפשר רק ביחידה, שאפשר רק על מדים, הכל שקרים כדי לגרום לך לוותר.
- מלכוד-22
wuka
יצירת קשר:

הודעהעל ידי wuka » 30 יוני 2014 13:47

במילא רגוע כתב:כן, בביקור רופא אין פסיכיאטרים, אבל רופא שם יכול לתת לך הפניה לקבן, וזה יכול לעזור להיכנס לראות קבן. ברהן עובדים בשעות העבודה הרגילות כמדומדמני. כל הסיבה שאתה הולך לשם וכל הסיבה שהם בסופו של דבר כן מקבלים חיילים, מצידך זה שאתה כבר לא מסוגל יותר, ומצידם כדי שלחייל שנמצא במצוקה חריפה ועלול לפגוע בעצמו קבן יראה אותו ולא רק ינפנפו אותו ליחידה שלו. אז כן, זה שאתה אמור להיות בשעה הזאת ביחידה, אז טכנית אתה נפקד, אבל אתה נפקד בגלל מצוקה נפשית חריפה, וכמו שלא ישלחו אותך מבית חולים חזרה למרפאה ביחידה אם אתה בעיצומו של התקף לב. וגם קח בחשבון שבהתחלה רוב הסיכויים שינסו לנפנף אותך שם, יגידו שאין קבן היום, שאפשר רק עם הפניה, שאפשר רק ביחידה, שאפשר רק על מדים, הכל שקרים כדי לגרום לך לוותר.

יש לי גם קב"נים ביחידה, אם אקבל היום הפניה לקב"ן אוכל פשוט ללכת לקב"ן ביחידה?
את המשפט אני יכול לדחות בשבוע בערך
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 יוני 2014 14:10

יש לך קבנים ביחידה, מן הסתם, הבעיה שם היא שקודם ירצו לשפוט אותך, ואז עד שיקבעו לך תור, אמורים תוך שבועיים אבל הרבה פעמים מתעכבים עם זה. חשבתי שאתה מתמקד בלקנות זמן לפני המשפט כדי לראות קבן קודם, אבל כמובן שאפשר לקבוע תור לקבן ביחידה. גם לא צריך הפניה מגורם חיצוני, אפשר לקבל הפניה מהמרפאה ביחידה.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 יוני 2014 15:08

במילא רגוע כתב:יש לך קבנים ביחידה, מן הסתם, הבעיה שם היא שקודם ירצו לשפוט אותך, ואז עד שיקבעו לך תור, אמורים תוך שבועיים אבל הרבה פעמים מתעכבים עם זה. חשבתי שאתה מתמקד בלקנות זמן לפני המשפט כדי לראות קבן קודם, אבל כמובן שאפשר לקבוע תור לקבן ביחידה. גם לא צריך הפניה מגורם חיצוני, אפשר לקבל הפניה מהמרפאה ביחידה.

אני לא רוצה שימרחו אותי פשוט גם פוחד שאם אפתח חזית נפקד אז הטיפול יעשה לי צרות של אסור לתת קבן לנפקד וכו.

את היחידה אני יכול לעכב עד יום ראשון אולי (מבחינת המשפט)

יש לי תמיכה מלאה מצד אבא ואת אמא לא עירבתי עדיין וגם הוא לא עירב אותה.

יעזור אם הוא יבוא איתי לאנשהו? יתן יותר רושם של בעיה?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 יולי 2014 00:57

בדרך כלל עוזר לערב הורים. זה אחרת כשזה רק אתה מול מערכת לעומת מישהו שהם אפילו קצת כן פוחדים ממנו.
- מלכוד-22
אני wuka

הודעהעל ידי אני wuka » 01 יולי 2014 06:06

הייתי אצל ביקור רופא, בהתחלה רצו שאלך אבל פשוט נשארתי לשבת שם ולהגיד שאני לא יכול לחזור.
אמרו לי שאין להם הפניה לקבן אבל אפשר פסיכיאטר בביהח אמרתי אוקי אבל לא יכלו לשלוח אותי לשם לבד.
בסוף הביאו לי המלצה כזאת לראות קבן ופסיכיאטר צבאי והכניסו אותי לקוד אדום או איזה משהו.

היום אני הולך לרופאת יחידה אני אבקש ממנה לראות קבן בדחיפות עוד היום ואם אין לה אז בברהן, שאני לא יכול להמשיך אפילו עוד יום אחד פה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 יולי 2014 07:13

סבבה. בהצלחה.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים