התחלת התהליך

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Private
יצירת קשר:

התחלת התהליך

הודעהעל ידי Private » 02 יוני 2014 12:55

.........
נערך לאחרונה על ידי Private ב 22 יוני 2014 12:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
Privatee

Re: התחלת התהליך

הודעהעל ידי Privatee » 03 יוני 2014 10:33

מישהו?? זה דחוף מאוד אני בלחץ של זמן. תודה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 יוני 2014 00:49

בהכללה, יותר קשה לקבל קבן בטירונות ובקורס מאשר בשירות הרגיל. אבל זה לא שאחרי זה נהיה קל. אם התחלת תהליך פה אולי עדיף שתישאר פה, ולו רק כי כבר הצלחת לעשות צעד ראשון. אבל גם קח בחשבון שיכולים להעביר אותך משם גם אם את נכשל במבחנים (למשל לתפקיד עובד רסר). הם אוהבים לאיים אבל הם גם לא אוהבים שאנשים נתקעים אצלם. בהצלחה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Private
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Private » 04 יוני 2014 16:23

במילא רגוע כתב:בהכללה, יותר קשה לקבל קבן בטירונות ובקורס מאשר בשירות הרגיל. אבל זה לא שאחרי זה נהיה קל. אם התחלת תהליך פה אולי עדיף שתישאר פה, ולו רק כי כבר הצלחת לעשות צעד ראשון. אבל גם קח בחשבון שיכולים להעביר אותך משם גם אם את נכשל במבחנים (למשל לתפקיד עובד רסר). הם אוהבים לאיים אבל הם גם לא אוהבים שאנשים נתקעים אצלם. בהצלחה.

אוקיי קודם תודה רבה על התגובה.

עוד שאלה קטנה, יש לי חוות דעת מפסיכיאטר שבגלל משהו קטן שאמרתי הוא רשם בחוות דעת שאני בעל מחשבות אובדניות, ללא כוונות מיידיות, אך לא שולל זאת אם לא אשתחרר.

האם זה בסדר או שזה מוגזם מדי ויכול להוות בעיה בעתיד?

ועוד משהו, יש לי גם את האופציה ללכת לברה״ן?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 יוני 2014 18:26

אין שום בעיה בעתיד עם זה שקיבלת אבחון על מחשבות אובדניות.
כן, לכל חייל יש את האופציה ללכת לברהן.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Privatee

הודעהעל ידי Privatee » 04 יוני 2014 20:18

במילא רגוע כתב:אין שום בעיה בעתיד עם זה שקיבלת אבחון על מחשבות אובדניות.
כן, לכל חייל יש את האופציה ללכת לברהן.

האם קבן בברה״ן יכול לשלוח אותי ישר לפסיכיאטר או שצריך לעבור אצל הקבן של היחידה?
idgaf
יצירת קשר:

הודעהעל ידי idgaf » 04 יוני 2014 23:45

כן לשאלתך
Privatee

הודעהעל ידי Privatee » 06 יוני 2014 11:33

אחד מבני המשפחה לוקח כדורים נגד דיכאון כבר מספר שנים.
האם זה משהו שצריך לעלות בשיחה עם הקבן??
והאם אני יכול להגיד שניסיתי בעבר לקחת אותם מספר פעמים ללא מרשם והם לא עזרו?? או שזה עלול להוות בעיה?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 06 יוני 2014 13:25

תוסיף כל דבר שמראה על חוסר תפקוד. בעיות-נפשיות בקרב המשפחה מראה על סביבה לא יציבה ואפשרות לתורשה גנטית של הפרעות (לומרות שאת זה קשה להוכיח, עדיין שווה להציב את זה שם).
אם תגיד שלקחת תרופות ללא מרשם, התשובה היחידה תהיה שזה לא נחשב ואתה צריך לקחת כדורים שרושמים אליך ספציפית. יש אלפי סוגי תרופות, זה לא כזה פשוט.
Privatee

הודעהעל ידי Privatee » 08 יוני 2014 17:54

אוקיי קודם כל תודה על התגובות.

בימים הקרובים אמורה להיות לי פגישה עם הקבן.
עברתי כמה פעמים על טרגט וגונזו, וכמו כן עיינתי בכמה פוסטים באתר.

יש לכם עוד איזה עצות לגבי הפגישה? משהו נוסף שאמור לעזור לי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 יוני 2014 12:47

לא להגיד לקב"ן מהי האבחנה שלך (נגיד, לא להגיד "היי יש לי דיכאון מג'ורי") אלא להראות (וחלקם גם לספר) את הסימפטומים.
בהצלחה!
Private
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Private » 11 יוני 2014 15:10

אוקיי הייתי אצל הקבן.
דיברנו בערך חצי שעה, והוא ראה גם את החוות דעת מהפסיכיאטר האזרחי.
הוא שאל אותי גם בנוגע לכדורים ואמרתי לו למה אני לא מעוניין לקחת.

בסוף השיחה הוא אמר לי שהוא יתאם לי פגישה עם פסיכיאטר בעוד כשבוע, והפסיכיאטר יחליט לגבי הטיפול בי.

הוא לא הביא לי גימלים עד הפגישה עם הפסיכיאטר, ואני משתגעעע בבסיס.
הייתי אמור לבקש ממנו גימלים?

יש סיבה לאופטימיות?? להתנהג אצל הפסיכיאטר בדיוק כמו אצל הקבן??
״יחליט לגבי הטיפול בי״ יכול להיות גם שחרור?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 11 יוני 2014 16:08

רק קבנים שממש מאמינים בך ובבני אדם נותנים גימלים לפני פסיכיאטר, כי ס"כ זה לא אומר שאתה לא כרגע כשיר לשירות (זו לא זכותם להחליט זאת); לומרות שכן היית יכול לבקש מן הקב"ן גימלים. כשאתה הולך לפסיכיאטר ובמקרה שהוא כן מחליט שאינך כשיר, רק אז אתה "אמור" לקבל גימילים. וזה מכיוון שמצאו אותך מנקודה זו לא כשיר לשירות, וכך אין "ביכולתך" לעשות כל תפקיד בצה"ל. ברגע שאתה מקבל גימלים, אתה מקבל אותם אותם עד שאתה מזומן לוועדה רפואית.

לשאלתך האחרונה, מנסיוני...זה עבד עבורי, אך זה לא אומר שזה יהיה משמעותי באותה מידה עבורך: אל תהיה אופטימיסטי אף פעם. תשמור על תחושת הגועל והנוראות הזו בפנים ותשדר אותה כמה שיותר, תשאר פסימיסטי. אני אומר זאת מכיוון שאני מצאתי את עצמי גולש אל תוך המחשבה : "אה, זה לא כזה נורא" ברגע שחשבתי שיש לי קול במערכת הצבאית, שמקשיבים לבעיות שלי ויש לי הכוח לשנות משהו. ככה, באופן פרדוקסלי, ברגע שאתה מצליח לצאת; אתה גם עלול לחוש שאתה לא צריך.
אך אם אנחנו קשובים לנסיון מרבית האנשים בפורום, ברגע שקובעים לך וועדה רפואית: אין שום סיבה טובה לחשוב שיבטלו לך אותה ויגררו אותך חזרה. רק ברגע הזה, אתה יכול להרשות לעצמך לשחרר את רמת הלחץ.

נ.ב: כן, תתנהג אצל הפסיכי כמו אצל הקב"ן. אך רוב הסיכויים שלא תצטרך בכלל לדבר והבחור פשוט יקליד ויקרא מרבית השהות שלך במשרד.
"יחליט לגבי הטיפול ביי" אומר שהוא מעביר את התיק שלך לסמכות גבוהה יותר, מכיוון שזה לא בידי הקב"ן להחליט מה לעשות. זה, וזה בלבד, לא אומר דבר.
Private
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Private » 11 יוני 2014 16:30

אורח נוסף כתב:רק קבנים שממש מאמינים בך ובבני אדם נותנים גימלים לפני פסיכיאטר, כי ס"כ זה לא אומר שאתה לא כרגע כשיר לשירות (זו לא זכותם להחליט זאת); לומרות שכן היית יכול לבקש מן הקב"ן גימלים. כשאתה הולך לפסיכיאטר ובמקרה שהוא כן מחליט שאינך כשיר, רק אז אתה "אמור" לקבל גימילים. וזה מכיוון שמצאו אותך מנקודה זו לא כשיר לשירות, וכך אין "ביכולתך" לעשות כל תפקיד בצה"ל. ברגע שאתה מקבל גימלים, אתה מקבל אותם אותם עד שאתה מזומן לוועדה רפואית.

לשאלתך האחרונה, מנסיוני...זה עבד עבורי, אך זה לא אומר שזה יהיה משמעותי באותה מידה עבורך: אל תהיה אופטימיסטי אף פעם. תשמור על תחושת הגועל והנוראות הזו בפנים ותשדר אותה כמה שיותר, תשאר פסימיסטי. אני אומר זאת מכיוון שאני מצאתי את עצמי גולש אל תוך המחשבה : "אה, זה לא כזה נורא" ברגע שחשבתי שיש לי קול במערכת הצבאית, שמקשיבים לבעיות שלי ויש לי הכוח לשנות משהו. ככה, באופן פרדוקסלי, ברגע שאתה מצליח לצאת; אתה גם עלול לחוש שאתה לא צריך.
אך אם אנחנו קשובים לנסיון מרבית האנשים בפורום, ברגע שקובעים לך וועדה רפואית: אין שום סיבה טובה לחשוב שיבטלו לך אותה ויגררו אותך חזרה. רק ברגע הזה, אתה יכול להרשות לעצמך לשחרר את רמת הלחץ.

נ.ב: כן, תתנהג אצל הפסיכי כמו אצל הקב"ן. אך רוב הסיכויים שלא תצטרך בכלל לדבר והבחור פשוט יקליד ויקרא מרבית השהות שלך במשרד.
"יחליט לגבי הטיפול ביי" אומר שהוא מעביר את התיק שלך לסמכות גבוהה יותר, מכיוון שזה לא בידי הקב"ן להחליט מה לעשות. זה, וזה בלבד, לא אומר דבר.

אז הפסיכיאטר ברוב הפעמים מחליט מה לעשות על סמך המלצת הקבן וחוות הדעת האזרחית?

וזה שהוא שלח אותי אחרי פגישה אחת לפסיכיאטר זה אומר שהוא כבר אבחן אצלי בעיה נפשית?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 11 יוני 2014 18:50

הפסיכי הוא איש מקצוע, הוא יכול לקבל חוות דעת אך הוא לא פועל עליהן גרידא...אלא אם כן הוא לא רוצה לעשות יותר מדי, ומתחשק לו פשוט לתת לך מה שאתה רוצה תחת מה שהוא יכול. לדעתי הוא לא ידבר איתך יותר מדי, ישאל אותך מדי פעם כמה שאלות זניחות ואז ישאל מה אתה למעשה רוצה מחייו. ברגע הזה אתה יכול להגיד לו שאתה חפץ בשיחרור. במקרה שזה נראה לו אפשרי, הוא יגיד לך שהוא מזמן אותך לפגישה איתו ועם ההורים כדי להבהיר את המצב לגורם-התומך הראשוני בחייך. משם, עוד שבוע+ המתנה לוועדה רפואית. כמובן שבכל זמן ההמתנה יש גימלים.

זה שהוא שולח אותך לאחר פגישה אחת מראה, ככל שאני יכול לשאר, שחוות הדעת שלך דורשת את הסמכות של רופא מוסמך כדי לפענח. העניין זה שהתהליך הזה אינו ודעי לחלוטין, קשה לדעת אם זה הפסיכי ישחק לטובתך או יהיה אדיש לכך. זה שאתה מקבל פסיכי לאחר פגישה אחת פשוט אומרת, בוודעות, שאתה הולך לראות פסיכיאטר. מבחינת הקב"ן אולי אתה פשוט רוצה להוריד קצת פרופיל, זה לא אומר שהקב"ן תייג לך "מחלה או תסמונת נפשית אשר דורשת תשומת לב מקצועית מיידית!!".
הקטע בגורמי בריאות הנפש, זה שאי אפשר ממש לשים את האצבע על "מה זה אומר" מכיוון שכל עניין שונה בפרטיו מן האחר מכיוון שהאנשים עצמם שונים. יש קבנים ששולחים בקלות לפסיכים, אך הפסיכים עצמם עלולים להיות בני זונות לא אלוהיים שדוחים כל בן אדם שרואה אותם. ומצד שני, יש גם קבנים קשים אך פסיכים ממש קלילים ומאוד סיפמטיים. הרשימה הולכת ככה לאין סוף; כך שאם אתה רוצה לגלות "מה זה אומר" תנסה לחשוב מעט על הרושם המיידי שקבילת מהקב"ן, מכיוון שזה כנראה הדבר הכי טוב שתקבל ככל שזה הולך לניבוע העתיד והסיטואציה.
Privatee

הודעהעל ידי Privatee » 11 יוני 2014 20:34

אורח נוסף כתב:הפסיכי הוא איש מקצוע, הוא יכול לקבל חוות דעת אך הוא לא פועל עליהן גרידא...אלא אם כן הוא לא רוצה לעשות יותר מדי, ומתחשק לו פשוט לתת לך מה שאתה רוצה תחת מה שהוא יכול. לדעתי הוא לא ידבר איתך יותר מדי, ישאל אותך מדי פעם כמה שאלות זניחות ואז ישאל מה אתה למעשה רוצה מחייו. ברגע הזה אתה יכול להגיד לו שאתה חפץ בשיחרור. במקרה שזה נראה לו אפשרי, הוא יגיד לך שהוא מזמן אותך לפגישה איתו ועם ההורים כדי להבהיר את המצב לגורם-התומך הראשוני בחייך. משם, עוד שבוע+ המתנה לוועדה רפואית. כמובן שבכל זמן ההמתנה יש גימלים.

זה שהוא שולח אותך לאחר פגישה אחת מראה, ככל שאני יכול לשאר, שחוות הדעת שלך דורשת את הסמכות של רופא מוסמך כדי לפענח. העניין זה שהתהליך הזה אינו ודעי לחלוטין, קשה לדעת אם זה הפסיכי ישחק לטובתך או יהיה אדיש לכך. זה שאתה מקבל פסיכי לאחר פגישה אחת פשוט אומרת, בוודעות, שאתה הולך לראות פסיכיאטר. מבחינת הקב"ן אולי אתה פשוט רוצה להוריד קצת פרופיל, זה לא אומר שהקב"ן תייג לך "מחלה או תסמונת נפשית אשר דורשת תשומת לב מקצועית מיידית!!".
הקטע בגורמי בריאות הנפש, זה שאי אפשר ממש לשים את האצבע על "מה זה אומר" מכיוון שכל עניין שונה בפרטיו מן האחר מכיוון שהאנשים עצמם שונים. יש קבנים ששולחים בקלות לפסיכים, אך הפסיכים עצמם עלולים להיות בני זונות לא אלוהיים שדוחים כל בן אדם שרואה אותם. ומצד שני, יש גם קבנים קשים אך פסיכים ממש קלילים ומאוד סיפמטיים. הרשימה הולכת ככה לאין סוף; כך שאם אתה רוצה לגלות "מה זה אומר" תנסה לחשוב מעט על הרושם המיידי שקבילת מהקב"ן, מכיוון שזה כנראה הדבר הכי טוב שתקבל ככל שזה הולך לניבוע העתיד והסיטואציה.

אוקיי תודה על ההסבר המפורט.
אני כמובן מקווה לטוב ואעדכן לאחר הפגישה עם הפסיכיאטר בשבוע הבא.
Privatee

הודעהעל ידי Privatee » 22 יוני 2014 12:09

הייתה לי פגישה עם פסיכיאטר צבאי.
לא דיבר הרבה, כתב כמה דברים במחשב...בסוף השיחה נתן מספר ימי גימל, ובסופם פגישה איתי ועם אחד ההורים.

האם זה מתקרב לסוף???
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 יוני 2014 13:46

"האם זה מתקרב לסוף???" כנראה.
כל מה שכתבת זה סימנים מעודדים, הלא דיבר הרבה, הגימלים, הפגישה עם אחד ההורים.
אז מה שקרה זה כמו שאורח נוסף כתב. תקרא שוב את מה שהוא כתב, היא מתייחס לכל מה שכתבת. במיוחד לחלק של לא להתפתות לאופטימיות.
- מלכוד-22
Private
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Private » 01 יולי 2014 21:26

משוחררררררר!!!

תודה לכולם על העזרההה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 02 יולי 2014 06:03

רגש כלשהו :x
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 6 אורחים