דחוף דחוף דחוף למחר, חייב לקבל תשובה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

freedomnow
יצירת קשר:

דחוף דחוף דחוף למחר, חייב לקבל תשובה

הודעהעל ידי freedomnow » 12 אפריל 2014 18:55

מחר אני עומד בפני וועדה רפואית ויש לי שירות של שנה וחודש בצבא.
אם אני משתחרר עכשיו אני מקבל פטור משירות הביטחון מטעמי בריאות,
זה נכון שאם אשרת שנה ושמונה חודשים אקבל תעודת שחרור?

כמובן לא תעודה של שירות מלא,
אבל לפי מה שהבנתי ממס' אנשים, אקבל תעודת שחרור עם הערכת מפקד וכו', של שירות המדינה.
מחר אני עומד בועדה הרפואית, אין לי בעיה לסחוב עוד 6 7 חודשים בשביל תעודה שתעזור לי קצת יותר באזרחות.

בבקשה מי שיודע - תשובות, החלטה קריטית מאוד מבחינתי..
katya

Re: דחוף דחוף דחוף למחר, חייב לקבל תשובה

הודעהעל ידי katya » 12 אפריל 2014 19:18

אני לא יודעת מה זאת תעודת השחרור הזאת וכמה זמן צריך לשרת בצבא כדי לקבל אותה
מה שכן אני יודעת שמעסיקים לא מבקשים לראות תעודת שחרור
והם בוודאי לא שמים זין על מה שהמפקדים שלך חושבים עליך
אזרח נוסף

הודעהעל ידי אזרח נוסף » 12 אפריל 2014 19:23

על פי מה שקראתי ברשת על הדבר, זה עוזר כמו תעודת בגרות בהתקבלות להייטק. זה נחמד שיש, אך אחרת חסר ערך לחלוטין -- מין פריט אסטטיקה חמוד שאפשר לתלות על המקרר.
התעודה הזאתי משתנה לפי אופי השירות שלך והכמות ששירתת וכך מעניקה לך "הטבות" כאלו ואחרות...אם אתה לא לוחם, זה לא שווה דבר. כלום.
מצד שני התעודה הזאתי, חוות הדעת וכולו, שווה דבר מה רק אם בילית ממש הרבה זמן בצבא וככה אשכרה יש לך מה להציג כדי להגיד : "לא, לא! אני לא בזבזתי 3 שנים מהחיים שלי! הינה חוות דעת על הביצועים שלי!" -- אחרת, שנית: חסרת ערך לחלוטין.
freedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי freedomnow » 12 אפריל 2014 19:25

תודה על התשובות, אבל לא זו השאלה..
השאלה היא באיזה תקופת זמן אני מקבל את התעודה?
אקח לתשומת לבי את ההערות שלכם לגבי החשיבות של התעודה, אבל בינתיים חשוב לי לדעת האם אני אקבל אותה ומתי.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 12 אפריל 2014 20:52

אם אתה באמת חושב שהצבע של תעודת השחרור זה מה שיסדר אותך באזרחות, תשאר בצבא, כולה חצי שנה מהחיים שלך. אין לי מושג אחרי כמה זמן מתחלף הצבע, אבל תעודת שחרור מקבלים כולם, ומנסיוני אפשר לזרוק אותה לפח ביציאה מהבקום.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורן

הודעהעל ידי אורן » 13 אפריל 2014 08:28

תעשו סקר בקרב מנהלים, ראשי צוותים ושאר בכירים בכמעט כל מקצוע לגיטימי בארץ, ותבדקו כמה לא סיימו שירות צבאי.
סיום שירות צבאי מעיד בין היתר על יכולת לעמוד ולהתמודד עם לחץ, תסכול, סמכות ועוד. נכון, לא כולם מסוגלים להתמודד עם לחץ זה, והצבא לא מתאים לכל אחד, אבל להגיד שאין לזה שום השפעה זה מטעה. רוב המנהלים והבכירים סיימו שירות צבאי, וככה הם גם בוחנים מועמדים בחוץ. אני הייתי רוצה עובד, שאני יכול לסמוך עליו שבשעת לחץ יישאר בעבודה ולא יפרוש.
katya

הודעהעל ידי katya » 13 אפריל 2014 09:29

רוב האנשים יוצאים על נפשי לא כי "הם לא עומדים בלחץ" אלא כי הם לא פראיירים לבזבז שלוש שנים מהחיים שלהם
מעבר לכך שמעסיקים לא יכולים לדעת מי יצא על נפשי ומי לא שירת מסיבות בריאותיות(לא היית מקבל עובד כי הוא חולה סכרת?)
דבר שלישי רוב המנהלים הבכירים הם בני 50+ כלומר בתקופה שלהם זה לא היה מקובל לא לעשות צבא בתקופה שלנו זה מקובל וחצי
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 13 אפריל 2014 15:55

הדיון פה זה האם לצאת בשנה וחודש או בשנה ושבע. זה לא משנה כלום.
אפשר לנהל דיון שלם מה חשוב ומה משפיע, נראה שאת מסתכל על זה רק ממה שלך אישית נראה חשוב.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים