חייב לצאת מפה.. דחוף!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

hi_fi
יצירת קשר:

חייב לצאת מפה.. דחוף!

הודעהעל ידי hi_fi » 15 פברואר 2014 13:08

אהלן, כרגע אני תקוע בהגנה אווירית בטירונות. דבר ראשוו לא רציתי בכלל להתגייס, התגייסתי רק בגלל ההורים.
דבר שני הגעתי למקום הכי חרא שיכולתי לדמיין לעצמי. המקום לא בשבילי, אנשים שאני לא סובל!
בקיצור אני פשוט חייב לצאת מפה, לא יכול להשאר כאן אפילו עוד דקה. אני כל כך קרוב ללהיות נפקד בגלל שאני סובל מכל רגע שאני שם. אני בתוך תוכי מת לצאת מצבא, אבל בגלל לחץ מההורים אני מוכן להשאר בג'וב שייתן לי להיות הרבה בבית.
קבעתי פגישה עם קב"ן. עכשיו אני לא יודע מה להגיד בקשר להתאבדות. יש בחור שיצא אצלנו, הוא אמר שהוא ניסה להתאבד. קיבל פרופיל 45.
אם אני אומר לקב"ן בנוסף להכל שניסיתי לשתות כדורי שינה, תהיה לזה משמעות?
בנוסף להכל יש לי בעיות בבית, אבא נכה שעבר מוות קליני וקומה, הדבר ממש משפיע על הבית ככה שאני מאמין שאפשר לבנות על זה סיפור. בקיצור חברים, חייב עזרה, אני ממס סובל במקום הזה.
ועוד שאלה שממש מטרידה אותי. האם נפקדות ועריקות בסופו של דבר יובילו לשחרור? אם כן כמה זמן זה יכול לקחת במקרה הכי גרוע??
באמת תודה על העזרה, כל כך טוב שקיים פורום כזה.
אורח

Re: חייב לצאת מפה.. דחוף!

הודעהעל ידי אורח » 15 פברואר 2014 17:30

hi_fi כתב:אהלן, כרגע אני תקוע בהגנה אווירית בטירונות. דבר ראשוו לא רציתי בכלל להתגייס, התגייסתי רק בגלל ההורים.
דבר שני הגעתי למקום הכי חרא שיכולתי לדמיין לעצמי. המקום לא בשבילי, אנשים שאני לא סובל!
בקיצור אני פשוט חייב לצאת מפה, לא יכול להשאר כאן אפילו עוד דקה. אני כל כך קרוב ללהיות נפקד בגלל שאני סובל מכל רגע שאני שם. אני בתוך תוכי מת לצאת מצבא, אבל בגלל לחץ מההורים אני מוכן להשאר בג'וב שייתן לי להיות הרבה בבית.
קבעתי פגישה עם קב"ן. עכשיו אני לא יודע מה להגיד בקשר להתאבדות. יש בחור שיצא אצלנו, הוא אמר שהוא ניסה להתאבד. קיבל פרופיל 45.
בנוסף להכל יש לי בעיות בבית, אבא נכה שעבר מוות קליני וקומה, הדבר ממש משפיע על הבית ככה שאני מאמין שאפשר לבנות על זה סיפור. בקיצור חברים, חייב עזרה, אני ממס סובל במקום הזה.
ועוד שאלה שממש מטרידה אותי. האם נפקדות ועריקות בסופו של דבר יובילו לשחרור? אם כן כמה זמן זה יכול לקחת במקרה הכי גרוע??

שלום, קודם כל צר לי לשמוע על שאירע לאביך. אנסה לעזור לך כמה שאוכל.
האם ניסית להפגש עם משקית תש? (אני סבור שתוכל לקבל תש גבוה אשר יעביר אותך קרוב לבית + יומיות).

כמובן שאפשר, זה דבר קלאסי לבנות סביבו דיכאון. קודם כל אתה לא אומר לקבן כלום, אתה רומז לו.
כן, אבל אחרי הרבה מאוד זמן ואחרי צבירת דפוק.

מתי הפגישה עם הקבן? הייתי מנסה לזרז אותה על ידי אמירה לאחד החברים שאתה הולך לפגוע בעצמך, הוא יילך עם זה למפקדים, הם יכניסו אותך לנוהל התאבדות ואתה תראה קבן ציק צאק, אם הכל יילך כשורה אתה אמור ללצאת משם מהר מאוד.
hi_fi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hi_fi » 17 פברואר 2014 00:18

אורח כתב:
hi_fi כתב:אהלן, כרגע אני תקוע בהגנה אווירית בטירונות. דבר ראשוו לא רציתי בכלל להתגייס, התגייסתי רק בגלל ההורים.

שלום, קודם כל צר לי לשמוע על שאירע לאביך. אנסה לעזור לך כמה שאוכל.
האם ניסית להפגש עם משקית תש? (אני סבור שתוכל לקבל תש גבוה אשר יעביר אותך קרוב לבית + יומיות).

כמובן שאפשר, זה דבר קלאסי לבנות סביבו דיכאון. קודם כל אתה לא אומר לקבן כלום, אתה רומז לו.
כן, אבל אחרי הרבה מאוד זמן ואחרי צבירת דפוק.

מתי הפגישה עם הקבן? הייתי מנסה לזרז אותה על ידי אמירה לאחד החברים שאתה הולך לפגוע בעצמך, הוא יילך עם זה למפקדים, הם יכניסו אותך לנוהל התאבדות ואתה תראה קבן ציק צאק, אם הכל יילך כשורה אתה אמור ללצאת משם מהר מאוד.

לא יודע, עדיין לא הודיעו לי, המפקד אמור להודיע לי כשאחזור מהגימלים. אני מאמין שימרחו את זה כמו שהם יודעים.
בכלל לא רציתי להתגייס, אבל בכל זאת התגייסתי בגלל ההורים והחברים, אמרתי אם אני מתגייס כבר אז לפחות שיהיה לי ת"ש.
דיברתי עם המשית ת"ש, שמו עלי זין פשוט, אמרו לי שאם אני צריך לצאת הבייתה שאני פשוט אבוא ואבקש.
כשסרבו להביא לי ת"ש אחרי מריחה של חודשיים, אמרתי שזהו, התפקיד ובכלל המסגרת הזאת בשם "צה"ל" ממש לא בשבילי ושום דבר כבר לא ישנה את דעתי.
ככה שעכשיו זה או שאני משיג תפקיד שיאפשר לי להיות הרבה בבית ולעבוד, או שאני יוצא לגמריי.

בעיקרון יש לי שאלה דיי חשובה - אני תפקדתי טוב למשך חודשיים, הייתי אפילו מצטיין פה ושם. השאלה היא אם אפשר להגיד לקב"ן שפשוט ניסתי בכל הכוח, עד הגיע רגע שנשברתי ולא יכולתי יותר?
זאת אומרת שלא ישאל את המפקדים והם יגידו שאני חייל טוב. בעיקרון אני בעיניי במפקדים מאוד שקט, ורואים שאני לא מתחבר כל כך עם ה"חבר'ה" שם, אבל לעומת זאת מצליח במה שעושים, אם זה כושר ואם זה
מטווחים וכו'.
אני ממש קרוב כבר ללדפוק נפקדות. הבעיה היא שאני לא יודע לאן זה מוביל... אני לא יכול יותר לחזור לבסיס הזה, אני פשוט נכנס לדיכאון כשאני רק חושב על לחזור לשם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2014 09:55

קודם כל תפסיק לתפקד, אם תוכל אל תרדם בלילה ככה שבבוקר למחרת אתה תהיה גמור , תעשה הכל לאט ותהיה בצד. אם אתה לא מתחבר עם האנשים זה כבר טוב כי זה יחסוך ממך לתת להם יחס מגעיל.

אחרי כמה זמן שתתפקד ככה איך שהוא תרמוז שנמאס לי ושאתה לא יכול יותר ויביאו לי קבן מהר. אצלו תשפוך הכל ובצורה חכמה. שמההתחלה לא רצית להתגייס בגלל ככה וככה, אבל בגלל הלחץ שלך ובגלל שלא רצית להיות שונה כן התגייסת וכו'
hi_fi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hi_fi » 17 פברואר 2014 11:11

אורח כתב:קודם כל תפסיק לתפקד, אם תוכל אל תרדם בלילה ככה שבבוקר למחרת אתה תהיה גמור , תעשה הכל לאט ותהיה בצד. אם אתה לא מתחבר עם האנשים זה כבר טוב כי זה יחסוך ממך לתת להם יחס מגעיל.

אחרי כמה זמן שתתפקד ככה איך שהוא תרמוז שנמאס לי ושאתה לא יכול יותר ויביאו לי קבן מהר. אצלו תשפוך הכל ובצורה חכמה. שמההתחלה לא רצית להתגייס בגלל ככה וככה, אבל בגלל הלחץ שלך ובגלל שלא רצית להיות שונה כן התגייסת וכו'

בעיקרון כל שעה בבית בסופ"ש חשובה לי. אני מניח שאם אני לא אתפקד יהיו הרבה עונשים, ואם יגידו לי לסגור שבת או משהו כזה, אני לא אוכל פשוט, אני אהיה נפקד.
אם אם זאת הדרך, אלך על זה. אי אפשר פשוט לעשות הכל כמו כולם רק בלי לרוץ ובלי להביע ניין? זאת אומרת פשוט להשאר מאחורה בכל דבר?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 פברואר 2014 11:55

חוסר תפקוד משרת שתי מטרות - האפתיה היא סימן למצוקה נפשית, וחוסר התפקוד שלך בתפקיד מוריד את הערך שלך ליחידה שמה שמעניין אותה זה רק לסמן וי שאת עובר את ההדרכות. אין מידה מדויקת של חוסר תפקוד, אבל ככל שאת יותר מתפקד יותר קשה להשתחרר, ואת כבר אמור לדעת שבאופן כללי קשה להשתחרר מהצבא, בוא נומר שבשלב הזה חובת ההוכחה היא עליך. אם הפחד מעונשים מנחה את ההתנהלות שלך, אתה תישאר הרבה זמן בצבא. מאידך, זה לא שחייבים לחטוף עונש כדי להשתחרר. אם הם מאמינים שאת לא מתפקד באמת בגלל מצוקה, זאת אומרת שרואים שאת במצב לא טוב וניסו לאיים עליך ולשקר לך וזה לא עזר, יש סיכוי שהם אקצ'ואלי יעשו משהו בעניינך גם בלי להעניש. זה דורש ללכת על קו דק שבו את לא נראה כעושה דווקא אלא פשוט בגלל שלא יכול. וגם אז, את בטירונות, זה המקום שהכי קשה לצאת ממנו, כך שאת לא בעמדה לקחת את זה באיזי.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
hi_fi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hi_fi » 17 פברואר 2014 15:20

במילא רגוע כתב:חוסר תפקוד משרת שתי מטרות - האפתיה היא סימן למצוקה נפשית, וחוסר התפקוד שלך בתפקיד מוריד את הערך שלך ליחידה שמה שמעניין אותה זה רק לסמן וי שאת עובר את ההדרכות. אין מידה מדויקת של חוסר תפקוד, אבל ככל שאת יותר מתפקד יותר קשה להשתחרר, ואת כבר אמור לדעת שבאופן כללי קשה להשתחרר מהצבא, בוא נומר שבשלב הזה חובת ההוכחה היא עליך. אם הפחד מעונשים מנחה את ההתנהלות שלך, אתה תישאר הרבה זמן בצבא. מאידך, זה לא שחייבים לחטוף עונש כדי להשתחרר. אם הם מאמינים שאת לא מתפקד באמת בגלל מצוקה, זאת אומרת שרואים שאת במצב לא טוב וניסו לאיים עליך ולשקר לך וזה לא עזר, יש סיכוי שהם אקצ'ואלי יעשו משהו בעניינך גם בלי להעניש. זה דורש ללכת על קו דק שבו את לא נראה כעושה דווקא אלא פשוט בגלל שלא יכול. וגם אז, את בטירונות, זה המקום שהכי קשה לצאת ממנו, כך שאת לא בעמדה לקחת את זה באיזי.

דבר ראשון תודה רבה על העזרה.
דבר שני, הטירונות נגמרת עוד שבועיים בערך ואז מגיעים המפקדים החדשים. אני פשוט חושב בכל הראיונות והשיחות להראות חוסר עניין ולהגיד שאני פשוט לא יכול להשאר יותר. כשישאלו למה וכו' אני פשוט אענה שאני חייב קב"ן. בשבועיים שנשארו פה, אני מתכוון להראות חוסר עניין בכל הכוח
בקשר לקב''ן יש לי כמה שאלות. זה יהיה בסדר להתחיל את השיחה "אני לא יכול להשאר בצבא יותר, ניסיתי בכל הכוח לעבור את הטירונות בתקווה שהמצב ישתפר, אבל הוא רק מחמיר"... משהו בסגנון?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 פברואר 2014 18:51

אף אחד לא ישחרר אותך בגלל שאתה לא רוצה לשרת יותר. אף אחד לא ישחרר אותך כי רע לך ואת לא מתאים לשם. הם בקושי ישחררו אותך אם אתה על סף קריסה נפשית, או אם הם התייאשו מלשבור אותך, מה שלוקח הרבה זמן בכלא. אין בצבא אף גורם שאפשר לשכנע אותו במשהו לטובתך. למפקדים לא אכפת ממך בשיט, בטח כל עוד אתה מתפקד, לא משנה כמה רע לך תוך כדי, וגם לקבן לא אכפת אם רע לך ואם את לא רוצה, ואם ניסית או לא. קבן מחפש רק סימנים למצוקה נפשית. יש סימנים, נשקול אולי לשחרר. אין סימנים, תעוף מהמשרד הבעיות שלך הם לא עניינו. את לא יכול לשכנע את הקבן בשיט, בטח לא אם תבוא אליו בגישה שקולה ועניינית, וככה נשמעת השאלה הראשונה שלך, כאילו את רוצה לנהל איתו משא ומתן על שחרורך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
hi_fi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hi_fi » 17 פברואר 2014 18:59

במילא רגוע כתב:אף אחד לא ישחרר אותך בגלל שאתה לא רוצה לשרת יותר. אף אחד לא ישחרר אותך כי רע לך ואת לא מתאים לשם. הם בקושי ישחררו אותך אם אתה על סף קריסה נפשית, או אם הם התייאשו מלשבור אותך, מה שלוקח הרבה זמן בכלא. אין בצבא אף גורם שאפשר לשכנע אותו במשהו לטובתך. למפקדים לא אכפת ממך בשיט, בטח כל עוד אתה מתפקד, לא משנה כמה רע לך תוך כדי, וגם לקבן לא אכפת אם רע לך ואם את לא רוצה, ואם ניסית או לא. קבן מחפש רק סימנים למצוקה נפשית. יש סימנים, נשקול אולי לשחרר. אין סימנים, תעוף מהמשרד הבעיות שלך הם לא עניינו. את לא יכול לשכנע את הקבן בשיט, בטח לא אם תבוא אליו בגישה שקולה ועניינית, וככה נשמעת השאלה הראשונה שלך, כאילו את רוצה לנהל איתו משא ומתן על שחרורך.

דבר ראשון, הבנתי בעיקרון את הרעיון אני חושב. ממחר כשאני חוזר אני אתחיל כבר ללכת למטרה, להפסיק לעשות מה שהם רוצים. אני אנסה בכל דרך להראות שאני בדיכאון.
דבר שני, להגיד שברצוני לפגוע בעצמי ואפילו ניסיתי לעשות את זה, יעזור הרבה לשחרור?
אני רק לא יודע איך להגיד לו שניסיתי לפגוע בעצמי, אפשר עם זה קצת עזרה?
חשבתי להגיד לו שאמא שלי תפסה אותי שותה כדורי שינה או משהו בסגנון.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 פברואר 2014 19:38

נסיון התאבדות זה חבל מאוד דק. דבר ראשון, מהצד הפסיכולוגי, רוב ניסיונות ההתאבדות הם לא ניסיונות התאבדות, הם קריאת מצוקה. גם קריאת מצוקה זה סימן למצוקה, אבל אנשי מקצוע יודעים שסיפור על ניסיון התאבדות לא אומר הרבה, בטח כשהסימנים הם שזה לא ניסיון כנה, ויש כל מיני סימנים לזה. אחד הסימנים זה שמי שבאמת רוצה להתאבד לא מספר על זה לאנשים. אז גם זה בעיה עם להגיד שניסית להתאבד. באופן כללי, הייתי אומר שאצל הקבן זה לא נותן הרבה, ואם הסיפור לא אמין הוא גם יכול לעורר חשד. אם התוכנית שלך זה מסתכמת ב"אני אגיד לקבן שניסיתי להתאבד והוא יזדעזע וישחרר אותי", אני יכול להבטיח שזה לא יקרה. אבל כמובן, גם צריך לומר את הברור מאליו, שסיפור על ניסיון התאבדות זה בהחלט סימן למצוקה נפשית.

מהצד של הצבא יש להם קטע שמצד אחד אם נראה להם שאתה בכנות אובדני יש נוהל אובדנות שלוקחים ממך את הנשק ושמים אותך בחדר עם השגחה ותוך 48 שעות אתה רואה קבן, אבל מצד שני אם אתה אידיוט והם חושבים שאתה מאיים בהתאבדות כדי לנסות להשיג משהו זאת עבירה בפני עצמה ואת בהחלט עלול להישפט על זה.

נראה לי שיש לך עוד הרבה מה להבין בנושא. אני מציע שתקרא על הנושא, יש הרבה מידע בהודעות קודמות בפורום, ויש גם מדריכים באינטרנט. אני גם מציע שתיצור קשר עם רשת הליווי של פרופיל, אתה יכול דרך האתר במייל או בתא הקולי, או שתכתוב לי בפרטי.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 43 אורחים