שלום לכם פטוריסטים בהווה ולעתיד!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

HourGlass
יצירת קשר:

שלום לכם פטוריסטים בהווה ולעתיד!

הודעהעל ידי HourGlass » 23 ספטמבר 2013 19:58

אז ככה. ביום ראשון יש לי דאבל דייט - אני, אמא שלי, אבא שלי והקב"נית. בפגישה אנחנו הולכים להחליט אם אני מקבלת המלצה לפרופיל 21 או פרופיל 24.
פרופיל 24 אומר שאני חצי שנה לא מגיעה לצבא, ובינתיים הפז"ם דופק. הבהרתי לאמא שלי שאני לא מתכוונת לחזור לצבא אחרי החצי שנה הזאת, אבל היא אמרה לי שכדאי לי בכל זאת להסכים לשבת בינתיים על פרופיל 24, כי ככה בתעודת שחרור ייכתב לי שירתתי שנה וחצי ולא שנה (אם אני אשתחרר עכשיו) והיא טוענת שאני אקבל גם יותר הטבות.
הבעיה היא שאני ממש מפחדת שאחרי החצי שנה הזאת ועדה רפואית/פסיכיאטר/קב"ן יכריחו אותי לחזור לסיים את השירות.
עזרה מישהו?
חתול

Re: שלום לכם פטוריסטים בהווה ולעתיד!

הודעהעל ידי חתול » 23 ספטמבר 2013 20:08

HourGlass כתב:אז ככה. ביום ראשון יש לי דאבל דייט - אני, אמא שלי, אבא שלי והקב"נית. בפגישה אנחנו הולכים להחליט אם אני מקבלת המלצה לפרופיל 21 או פרופיל 24.
פרופיל 24 אומר שאני חצי שנה לא מגיעה לצבא, ובינתיים הפז"ם דופק. הבהרתי לאמא שלי שאני לא מתכוונת לחזור לצבא אחרי החצי שנה הזאת, אבל היא אמרה לי שכדאי לי בכל זאת להסכים לשבת בינתיים על פרופיל 24, כי ככה בתעודת שחרור ייכתב לי שירתתי שנה וחצי ולא שנה (אם אני אשתחרר עכשיו) והיא טוענת שאני אקבל גם יותר הטבות.
הבעיה היא שאני ממש מפחדת שאחרי החצי שנה הזאת ועדה רפואית/פסיכיאטר/קב"ן יכריחו אותי לחזור לסיים את השירות.
עזרה מישהו?

נכון, הפז"מ דופק, אבל זה לא נחשב כשירות סדיר. בתעודת השחרור שלך יהיה רשום כמה חודשים שירתת בפועל. לגבי הטבות, את תקבלי פיקדון ומענק לפי מספר החודשים בהם שירתת בפועל, דהיינו, על הזמן שבו היית בפרופיל 24 לא תקבלי פיקדון\מענק. מעבר לכך, לא בהכרח מחייב שתחזרי לשירות אחרי 24. (זה די פשוט אפילו הייתי אומר, להשתחרר זאת אומרת.)
HourGlass
יצירת קשר:

הודעהעל ידי HourGlass » 23 ספטמבר 2013 20:25

תודה על התגובה המהירה!
טוב, אמרתי עכשיו לאמא שלי שלפרופיל 24 אין שום משמעות, כי ממילא יהיה כתוב בתעודת שחרור שעשיתי שנה.
אז היא אמרה לי: "מצוין, עכשיו יש לך סיבה לחזור להשלים את החצי השנה בסוף כדי שיהיה כתוב לך שנתיים."
:|
יש לי הרגשה שהיא בכוונה הולכת לנסות לסתור אותי אצל הקב"נית ביום ראשון כדי לחבל בניסיונותיי לחזור לחיק האזרחות. סעמק.
איןלישם

הודעהעל ידי איןלישם » 23 ספטמבר 2013 23:16

HourGlass כתב:תודה על התגובה המהירה!
טוב, אמרתי עכשיו לאמא שלי שלפרופיל 24 אין שום משמעות, כי ממילא יהיה כתוב בתעודת שחרור שעשיתי שנה.
אז היא אמרה לי: "מצוין, עכשיו יש לך סיבה לחזור להשלים את החצי השנה בסוף כדי שיהיה כתוב לך שנתיים."
יש לי הרגשה שהיא בכוונה הולכת לנסות לסתור אותי אצל הקב"נית ביום ראשון כדי לחבל בניסיונותיי לחזור לחיק האזרחות. סעמק.

לדעתי עדיף 21, כי את לא יודעת מה יכול להיות אח"כ אם תקבלי את השחרור או לא,
אבל גם 24 זה לא סיפור אבוד כי אם עם חצי רגל בחוץ,
וכאשר תישאר לך רק חצי שנה נוספת לשירות אז יהיה לך עדיין קל להשתחרר כי אם הצבא יראה שאם את הולכת להיות בעייתית, אז יעדיף לוותר על החצי שנה הזאת ולשחרר אותך.
ובכל מקרה, אחרי ה24 שאת מקבלת יש לך ועדה רפואית, אם בועדה הרפואית לא רואים שיש שיפור במצב, אז 99.99% שישחררו אותך.
בהצלחה.
המלך
יצירת קשר:

הודעהעל ידי המלך » 25 ספטמבר 2013 15:06

HourGlass כתב:תודה על התגובה המהירה!

אם הפרופיל שלך יהיה 24 לחצי שנה ואז תשרתי חצי שנה אז בתעודת שחרור יהיה כתוב שנה וחצי ולא שנתיים...
HourGlass
יצירת קשר:

הודעהעל ידי HourGlass » 25 ספטמבר 2013 18:30

לא, אני די בטוחה שאם חוזרים אחר כך לצבא זה נחשב שירות צבאי מלא (לא שאני מעוניינת בכזה *סמיילי מקיא*).
HourGlass
יצירת קשר:

הודעהעל ידי HourGlass » 25 ספטמבר 2013 23:37

מכיר את זה שאתה שמח שלא תראה יותר את הערסים מהצבא, נכנס לפורום יציאה מהצבא ומגלה שגם שם יש ערסים?:/
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 ספטמבר 2013 00:01

ערסים יש בכל מקום... אל תתרגשי
עדיף לך לסיים עם זה עכשיו, אמנם עם פרופיל 24 קל להשתחרר בסוף אבל שום דבר לא בטוח..תסבירי לאמא שלך שאת רוצה לסיים עם הצבא כדי שתוכלי להתחיל דברים אחרים בחיים ושאת בטוחה שאת לא רוצה לשרת עוד
HourGlass
יצירת קשר:

הודעהעל ידי HourGlass » 29 ספטמבר 2013 21:19

HourGlass כתב:מכיר את זה שאתה שמח שלא תראה יותר את הערסים מהצבא, נכנס לפורום יציאה מהצבא ומגלה שגם שם יש ערסים?:/

יופי, עכשיו ראיתי שמחקו את התגובות וזה סתם גורם לי להישמע פסיכית (אוו! פסיכית זה טוב! למקרה שהקב"נית שלי קוראת כאן! ;))ששומעת קולות. אז לא, לא שמעתי קולות, באמת צעקו עליי בתגובות קודם.

אה כן - ו-21 איט איז. מדהים, נכון?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 39 אורחים