פסיכיאטר במיון גימלים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

itayona
יצירת קשר:

פסיכיאטר במיון גימלים

הודעהעל ידי itayona » 12 יולי 2013 18:32

אני כבר ממש מיואש ופתחתי פה אשכול על זה שהחלטתי שאני יוצא מהצבא על נפשי ויהי מה.

מהיכרות שלי עם הצבא אני כבר מריח את זה שהם הולכים למרוח לי את החיים עד שאני יראה את הקבן וגם הוא בטוח ימרח אותי, ואני לא יודע איך אני חוזר לבסיס ביום ראשון באמת אני משתגע.
חשבתי על ללכת היום לפסיכיאטר במיון עם חבר שיגיד שאני כבר 3 שבועות בקושי יוצא מהמיטה בקושי אוכל כבר לא מעניין אותי כלום ושהוא בעצם הכריח אותי לבוא אליו, ואצל הפסיכיאטר להיות אדיש לשדר מצוקה ולרמוז (עם דגש על לרמוז) על נטיות אובדניות ושהחיים שלי לא שווים כלום עם הצבא הזה ואני רוצה את החיים שהיו לי לפני הצבא ובלה בלה בלה.

השאלה היא, האם זה באמת יזרז את התהליכים? הוא יכול לתת גימלים נפשיים? כמה? הפנייה לפסיכיאטר צבאי בדחיפות?

אשמח לכל פיסת מידע, תודה רבה לכם!!
kye12gen
יצירת קשר:

Re: פסיכיאטר במיון גימלים

הודעהעל ידי kye12gen » 12 יולי 2013 18:59

itayona כתב:אני כבר ממש מיואש ופתחתי פה אשכול על זה שהחלטתי שאני יוצא מהצבא על נפשי ויהי מה.

מהיכרות שלי עם הצבא אני כבר מריח את זה שהם הולכים למרוח לי את החיים עד שאני יראה את הקבן וגם הוא בטוח ימרח אותי, ואני לא יודע איך אני חוזר לבסיס ביום ראשון באמת אני משתגע.
חשבתי על ללכת היום לפסיכיאטר במיון עם חבר שיגיד שאני כבר 3 שבועות בקושי יוצא מהמיטה בקושי אוכל כבר לא מעניין אותי כלום ושהוא בעצם הכריח אותי לבוא אליו, ואצל הפסיכיאטר להיות אדיש לשדר מצוקה ולרמוז (עם דגש על לרמוז) על נטיות אובדניות ושהחיים שלי לא שווים כלום עם הצבא הזה ואני רוצה את החיים שהיו לי לפני הצבא ובלה בלה בלה.

השאלה היא, האם זה באמת יזרז את התהליכים? הוא יכול לתת גימלים נפשיים? כמה? הפנייה לפסיכיאטר צבאי בדחיפות?

אשמח לכל פיסת מידע, תודה רבה לכם!!

בפגישה עם פסיכיאטרים, גם בצבא, צריך לשים דגש על המצב הנפשי ולא להתרכז בצבא ובדברים אחרים.

כן, זה יכול לזרז את התהליך. גם חוות הדעת שתקבל תתרום. הפסיכיאטר יכול לתת 3 גימלים וגם הפנייה לפסיכיאטר צבאי.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 12 יולי 2013 19:16

רק 3?
אם הוא נותן לי הפנייה לפסיכיאטר צבאי אני יכול בעצם "לדלג" על הקבן?
ועם הפנייה כזו ביד אם אני אקבל אני אראה פסיכיאטר צבאי מהר או שגם ימרחו אותי?
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 12 יולי 2013 19:20

itayona כתב:רק 3?
אם הוא נותן לי הפנייה לפסיכיאטר צבאי אני יכול בעצם "לדלג" על הקבן?
ועם הפנייה כזו ביד אם אני אקבל אני אראה פסיכיאטר צבאי מהר או שגם ימרחו אותי?

- אם אני לא טועה, כן. יכול להיות שמותר לו יותר ואני מתבלבל עם ביקורופא. בכל מקרה אם הוא נותן יותר מ3 זה חייב לעבור דרך רופא בר"מ 2.

- אתה לא "מדלג". זה הפסיכיאטר שממליץ לצבא להפנות אותך ישירות לפסיכיאטר, אם הוא רואה לנכון לעשות את זה.

- בצבא יש חשיבות מסוימת לחוות דעת ממחלקה דחופה, כך שאם תשדר מצוקה לא אמורים למרוח אותך.
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 12 יולי 2013 19:23

תמיד גם רצוי לקרוא את טרגט 21 ומדריך גונזו וכו'(נמצא אצלי בחתימה)
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 12 יולי 2013 19:45

קראתי את המדריכים.
אוקיי חברה נראה לי שאני ילך על זה במקרה הגרוע ביותר נשלם את הכסף למיון, אחזור עם תשובות עוד היום בע"ה.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 12 יולי 2013 19:49

itayona כתב:קראתי את המדריכים.
אוקיי חברה נראה לי שאני ילך על זה במקרה הגרוע ביותר נשלם את הכסף למיון, אחזור עם תשובות עוד היום בע"ה.

נסה לבקש הפניה בביקורופא(הם מתוגמלים שלא להפנות, אבל אם משדרים מצוקה ומתמידים מול הרופא הם יכולים להפנות בחינם), או לבקש אחר כך אסמכתא לתשלום מרופא היחידה (בטענה שלא ידעת, שכל המרפאות היו סגורות והיה מקרה חירום).

אם לא תצליח להשיג הפניה או אישור תשלום, זה יעלה 760 ש"ח.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 12 יולי 2013 20:00

ביקורופא סגור עכשיו ונראה לי שיום שישי בלילה שחבר מודאג ממצבי שנמשך כבר כ3 שבועות "משך אותי בכוח" לראות פסיכיאטר זה סיטואציה מאוד אמינה שאולי תשפיע גם על החוות דעת ועל ההחלטות של הפסיכיאטר, בכל זאת אני צריך להימנע מאשפוז כפוי אז אני ינסה לרמוז כמה שיותר דק על נטייה אובדנית.. נקווה שיצליח
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 12 יולי 2013 20:07

itayona כתב:ביקורופא סגור עכשיו ונראה לי שיום שישי בלילה שחבר מודאג ממצבי שנמשך כבר כ3 שבועות "משך אותי בכוח" לראות פסיכיאטר זה סיטואציה מאוד אמינה שאולי תשפיע גם על החוות דעת ועל ההחלטות של הפסיכיאטר, בכל זאת אני צריך להימנע מאשפוז כפוי אז אני ינסה לרמוז כמה שיותר דק על נטייה אובדנית.. נקווה שיצליח

זה נכון, אבל אתה עדיין יכול לנסות להוציא אישור תשלום מרופא היחידה.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 12 יולי 2013 20:09

kye12gen כתב:
itayona כתב:ביקורופא סגור עכשיו ונראה לי שיום שישי בלילה שחבר מודאג ממצבי שנמשך כבר כ3 שבועות "משך אותי בכוח" לראות פסיכיאטר זה סיטואציה מאוד אמינה שאולי תשפיע גם על החוות דעת ועל ההחלטות של הפסיכיאטר, בכל זאת אני צריך להימנע מאשפוז כפוי אז אני ינסה לרמוז כמה שיותר דק על נטייה אובדנית.. נקווה שיצליח

זה נכון, אבל אתה עדיין יכול לנסות להוציא אישור תשלום מרופא היחידה.

ברור שאני ינסה להוציא תשלום מרופא יחידה זה תלוי בכמות הגימלים שהוא יתן לי אם בכלל ובחוות דעת שלו, אם הייתה לי סיבה באמת מוצדקת למה הלכתי למיון.
אני מחכה לחבר שיאסוף אותי תודה רבה על העזרה חברה אני יפרסם פה באשכול מה היה בשיחה מה קיבלתי איזו חוות דעת ואילו טעויות עשיתי אם יהיו טעויות בשביל שהבאים אחריי ילמדו גם.
alex gerenshtein

תשתדל לא לעשות טעויות למה תשלם עליהם ביוקר אחר כך

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 12 יולי 2013 20:14

בהצלחה שיהיה
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 13 יולי 2013 03:09

עדכון: אחרי שהלכתי עם חבר לבית חולים שערי צדק, ראיתי את האחות הראשונה שלוקחת מדדים שבכלל בקושי הבינה למה באתי למיון דווקא המתנתי פאקינג 3 שעות לרופא שכל מה שהוא אמר לי זה "אין לנו פסיכיאטר, תלך לבית חולים הדסה עין כרם" ועוד משפט כמו "למה באת בכלל למיון אם אתה רק בדיכאון" ודברים בסגנון הזה, למזלי יצא בלי קנס כספי ולצערי בלי כוח עצבים וזמן ללכת לבית חולים אחר, התקפלתי לישיבה עם חברים.

מסקנה שלי, כל עוד אתם לא מוכנים שיאשפזו אותכם בכפייה, אין טעם ללכת למיון כי זה המטרה היחידה (הפסיכיאטרית) שבאמת ישלמו לכם את הכסף ויתייחסו אליכם.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 13 יולי 2013 08:50

itayona כתב:עדכון: אחרי שהלכתי עם חבר לבית חולים שערי צדק, ראיתי את האחות הראשונה שלוקחת מדדים שבכלל בקושי הבינה למה באתי למיון דווקא המתנתי פאקינג 3 שעות לרופא שכל מה שהוא אמר לי זה "אין לנו פסיכיאטר, תלך לבית חולים הדסה עין כרם" ועוד משפט כמו "למה באת בכלל למיון אם אתה רק בדיכאון" ודברים בסגנון הזה, למזלי יצא בלי קנס כספי ולצערי בלי כוח עצבים וזמן ללכת לבית חולים אחר, התקפלתי לישיבה עם חברים.

מסקנה שלי, כל עוד אתם לא מוכנים שיאשפזו אותכם בכפייה, אין טעם ללכת למיון כי זה המטרה היחידה (הפסיכיאטרית) שבאמת ישלמו לכם את הכסף ויתייחסו אליכם.

המסקנה שלך שגויה.

המסקנה שלי היא שכדאי ללכת לבתי חולים עם יקר (ר"מ 2) בהם, ולברר שאין שם בית חולים פסיכיאטרי לפני (באינטרנט, למשל) אבל שכן יש מחלקה פסיכיאטרית ופסיכיאטר תורן.

כל עוד אתה לא מסוכן לעצמך או לסביבה לא יכולים לאשפז אותך בכפייה במחלקה סגורה, ואם אתה לא רוצה אז גם לא במחלקה פתוחה.

אני הייתי במיון כשהשתחררתי, וראיתי פסיכיאטר תורן בלילה, וקיבלתי חוות דעת...

מיון אמור לספק גם עזרה ראשונה נפשית, במיוחד שלחיילים אין כתובת אחרת לפנות, ופסיכיאטרים תורנים בבתי חולים נורמליים נקראים למיון אם צריך.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 13 יולי 2013 09:20

itayona כתב:עדכון: אחרי שהלכתי עם חבר לבית חולים שערי צדק, ראיתי את האחות הראשונה שלוקחת מדדים שבכלל בקושי הבינה למה באתי למיון דווקא המתנתי פאקינג 3 שעות לרופא שכל מה שהוא אמר לי זה "אין לנו פסיכיאטר, תלך לבית חולים הדסה עין כרם" ועוד משפט כמו "למה באת בכלל למיון אם אתה רק בדיכאון" ודברים בסגנון הזה, למזלי יצא בלי קנס כספי ולצערי בלי כוח עצבים וזמן ללכת לבית חולים אחר, התקפלתי לישיבה עם חברים.

וגם אמרת לרופא שאתה בדכאון? לא עושים דבר כזה.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 13 יולי 2013 13:18

היום אני הולך עוד פעם והפעם לבית חולים עם פסיכיאטר.
למה לא אומרים לרופא שאני בדיכאון?? הוא רואה שאני מדוכא מהחיים ושעולמי חרב עליי אז מן הסתם כנראה שאני בדיכאון..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2013 13:32

itayona כתב:היום אני הולך עוד פעם והפעם לבית חולים עם פסיכיאטר.
למה לא אומרים לרופא שאני בדיכאון?? הוא רואה שאני מדוכא מהחיים ושעולמי חרב עליי אז מן הסתם כנראה שאני בדיכאון..

כן, אבל אתה לא אמור להגיד את זה.

אם אתה באמת בדכאון, אתה לא מסוגל לאבחן את עצמך.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 13 יולי 2013 13:37

מה זאת אומרת לא מסוגל לאבחן את עצמך, אם אני כל היום במיטה, בקושי ישן, לא יוצא עם חברים איבדתי עניין מכל דבר בערך שקיים בעולם לא מעניין אותי כלום חוץ מהצבא לא יוצא לי מהראש ואני מתחרפן מזה. אז מן הסתם שאני בדיכאון אני לא יכול להגיד על כל מה שאומרים לי "לא יודע" או "מה זה משנה" אני חושב שאם אני בדיכאון אני אמור לדעת שאני בדיכאון זה לא שהתנתקתי מהעולם הזה והתחלתי לדבר עם שדים..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2013 13:42

itayona כתב:מה זאת אומרת לא מסוגל לאבחן את עצמך, אם אני כל היום במיטה, בקושי ישן, לא יוצא עם חברים איבדתי עניין מכל דבר בערך שקיים בעולם לא מעניין אותי כלום חוץ מהצבא לא יוצא לי מהראש ואני מתחרפן מזה. אז מן הסתם שאני בדיכאון אני לא יכול להגיד על כל מה שאומרים לי "לא יודע" או "מה זה משנה" אני חושב שאם אני בדיכאון אני אמור לדעת שאני בדיכאון זה לא שהתנתקתי מהעולם הזה והתחלתי לדבר עם שדים..

לא, אתה לא אמור לדעת שאתה בדכאון. אם תגיד את זה לפסיכיאטר הוא יחשוב שאתה מתחזה שפשוט רוצה לצאת מהצבא. מספיק להראות את כל מה שתיארת, לא צריך להגיד את האבחנה, זה גם לא התפקיד שלך. תן לו לאבחן אותך.

זה פשוט לא נראה אמין.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 פברואר 2014 23:51

לבוא עם חבר זה מאד לא אמין
או שתלך עם הורה או לבד

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים