עזרה בנוגע למילואים אני על סף יאוש

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

bonob34
יצירת קשר:

עזרה בנוגע למילואים אני על סף יאוש

הודעהעל ידי bonob34 » 24 מאי 2013 11:58

הלכתי לפסיכיאטר,הוצאתי המלצה לשחרור ממילואים
שלחתי לקצינת קישור ואמרה לי שיש ועדה רפואית
אבל שלחו לי מילואים לעוד שבוע,ששאלתי למה אמרו לי שעד הועדה הרפואית הם יכולים לקרוא לי
מה אני עושה עכשיו? :cry:
אורח

Re: עזרה בנוגע למילואים אני על סף יאוש

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2013 12:06

bonob34 כתב:הלכתי לפסיכיאטר,הוצאתי המלצה לשחרור ממילואים
אבל שלחו לי מילואים לעוד שבוע,ששאלתי למה אמרו לי שעד הועדה הרפואית הם יכולים לקרוא לי

אמרו לך מתי הוועדה הרפואית?
נסה לפנות לרופא המשפחה סמוך למילואים ולהגיד שאתה חולה.
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 24 מאי 2013 12:49

זה נכון, בעיקרון עד הוועדה הרפואית יכולים לזמן אותך.

בכל מקרה, כתוכנית חירום, מה שאתה יכול לעשות זה ערב לפני המילואים ללכת למיון בבי"ח ושם לבקש לראות פסיכיאטר. זה יעלה לך לא מעט אבל לדעתי זה שווה את זה. אתה יכול להביא לו את המסמכים+להציג מצב נפשי קשה. הוא צריך להמליץ לך שחרור מהמילואים הקרובים - את הדף הזה אתה מביא לבסיס כשאתה בא למילואים (לא כדאי לך להיות נפקד מהם, אתה כמעט בסוף) ומבקש לראות קב"ן במיידי. הוא אמור לשחרר אותך מהמילואים הנוכחיים, ואז יישאר לך רק לחכות לוועדה.

בהצלחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2013 13:13

ptormiluim כתב:זה נכון, בעיקרון עד הוועדה הרפואית יכולים לזמן אותך.

בכל מקרה, כתוכנית חירום, מה שאתה יכול לעשות זה ערב לפני המילואים ללכת למיון בבי"ח ושם לבקש לראות פסיכיאטר. זה יעלה לך לא מעט אבל לדעתי זה שווה את זה. אתה יכול להביא לו את המסמכים+להציג מצב נפשי קשה. הוא צריך להמליץ לך שחרור מהמילואים הקרובים - את הדף הזה אתה מביא לבסיס כשאתה בא למילואים (לא כדאי לך להיות נפקד מהם, אתה כמעט בסוף) ומבקש לראות קב"ן במיידי. הוא אמור לשחרר אותך מהמילואים הנוכחיים, ואז יישאר לך רק לחכות לוועדה.

בהצלחה

זה עולה 760 ש"ח + (יכול להיות קצת יותר). זה לא יעבוד אותו דבר בשבילו עם כל חוות דעת? הוא יכול להוציא מפסיכולוג ב400 פחות או יותר אם כסף זו הבעיה.
bonob34
יצירת קשר:

הודעהעל ידי bonob34 » 24 מאי 2013 14:42

אורח כתב:

לא אמרו לי מתי זה יקח כמה חודשים
אבל אם הרופא משפחה ממליץ גם לא לזמן אותי למילואים אני יכול לצאת מהמילואים הקרובים?
כלומר הצבא יתייחס גם להמלצה שלו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2013 15:08

bonob34 כתב:
אורח כתב:

אבל אם הרופא משפחה ממליץ גם לא לזמן אותי למילואים אני יכול לצאת מהמילואים הקרובים?

אני חושב שכן, אבל כדי שלא יווצר מצב שזה לא מספיק, אני מציע לעשות את מה שptormiluim אמר - כלומר להוציא חוו"ד או מפסיכיאטר\פסיכולוג פרטי או מפסיכיאטר במיון.
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 24 מאי 2013 15:53

אורח כתב:אני חושב שכן, אבל כדי שלא יווצר מצב שזה לא מספיק, אני מציע לעשות את מה שptormiluim אמר - כלומר להוציא חוו"ד או מפסיכיאטר\פסיכולוג פרטי או מפסיכיאטר במיון.

אבל הוא רשם שכבר יש לו חו"ד מפסיכיאטר - ועדיין לא דחו לו את המילואים. בגלל זה הצעתי לו את האופציה של פסיכיאטר במיון - כי כנראה החו"ד הנוכחית "לא מספיקה" לצבא.

יש פוסט בפורום שעזר לי מאוד בעצמי -

http://forum.newprofile.org/viewtopic.php?f=1&t=12086

והוא רשם שם:
"קבעתי תור פסיכילוג\פסיכיאטר של קופת חולים. קיבלתי חוות דעת עם המלצה להשתחרר ממילואים.
העברתי את ההמלצה לקצינת קישור שלי שהעבירה לרופאה הבסיס. הרופא החליט שזה לא מספיק צריך חוות דעת מפורטת וכרגע ואין בעיה של כשירות לבצע מילואים.
קבעתי תור פרטי לפסיכיאטר לצורך חוות דעת ( עלה לי כ 2000שח). קיבלתי חוות דעת הממליצה לשיחרור מצהל.
העברתי את המסמך לקצינת קישור והעבירה לרופאה בבסיס- פסיכולוגית... ואז החליטה לשחרר אותי מאותם המילואים ולהמליץ על קביעת תור רופאה צבאי."

רק מראה לך עוד מקרה דומה שבעצם צריך עוד חו"ד, יותר "רצינית" עבור הצבא, בשביל שידחו את המילואים.
תיעזר בזה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2013 15:56

ptormiluim כתב:
אורח כתב:אני חושב שכן, אבל כדי שלא יווצר מצב שזה לא מספיק, אני מציע לעשות את מה שptormiluim אמר - כלומר להוציא חוו"ד או מפסיכיאטר\פסיכולוג פרטי או מפסיכיאטר במיון.

אבל הוא רשם שכבר יש לו חו"ד מפסיכיאטר פרטי - ועדיין לא דחו לו את המילואים. בגלל זה הצעתי לו את האופציה של פסיכיאטר במיון - כי כנראה החו"ד הנוכחית "לא מספיקה" לצבא.

יש פוסט בפורום שעזר לי מאוד בעצמי -

viewtopic.php?f=1&t=12086

והוא רשם שם:
"קבעתי תור פסיכילוג\פסיכיאטר של קופת חולים. קיבלתי חוות דעת עם המלצה להשתחרר ממילואים.
העברתי את ההמלצה לקצינת קישור שלי שהעבירה לרופאה הבסיס. הרופא החליט שזה לא מספיק צריך חוות דעת מפורטת וכרגע ואין בעיה של כשירות לבצע מילואים.
קבעתי תור פרטי לפסיכיאטר לצורך חוות דעת ( עלה לי כ 2000שח). קיבלתי חוות דעת הממליצה לשיחרור מצהל.
העברתי את המסמך לקצינת קישור והעבירה לרופאה בבסיס- פסיכולוגית... ואז החליטה לשחרר אותי מאותם המילואים ולהמליץ על קביעת תור רופאה צבאי."

תיעזר בזה.

אם כך אתה צודק, פנייה למיון עדיפה על פסיכיאטר פרטי ב2000...
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 24 מאי 2013 16:00

bonob34 כתב:
אורח כתב:

בכל אופן אפשר להשתמש גם באופציה של הרופא משפחה, אם אתה מוציא גימלים על הימים של המילואים. את הגימלים האלה יצטרך לאשר רופא צבאי בכל מקרה. כמובן שזה פיתרון נקודתי וזמני ולמילואים הנוכחיים, אז תבחר מה שמתאים לך - הוצעו לך 2 אופציות שונות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2013 16:03

לדעתי - כדאי לעשות את שניהם במקביל. מדובר ב"כרטיסי לוטו", שום דבר לא וודאי וכל דרך מעלה את הסיכויים שלא תצטרך לעבור את המילואים, ואם דרך אחת לא תצליח(כי לרופא הצבאי פשוט לא יתחשק) יש לך גיבוי במחירים שהם לא מי יודע מה (זה יסתכם לך בפחות מ800, לעומת המסכן שהיה צריך לשלם 2,000).
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 24 מאי 2013 16:09

אורח כתב:לדעתי - כדאי לעשות את שניהם במקביל. מדובר ב"כרטיסי לוטו", שום דבר לא וודאי וכל דרך מעלה את הסיכויים שלא תצטרך לעבור את המילואים, ואם דרך אחת לא תצליח(כי לרופא הצבאי פשוט לא יתחשק) יש לך גיבוי במחירים שהם לא מי יודע מה (זה יסתכם לך בפחות מ800, לעומת המסכן שהיה צריך לשלם 2,000).

זה לא בדיוק במקביל, אבל אפשר להתחיל עם הרופא משפחה והגימלים, כי זה משהו שעושים יום-יומיים לפני המילואים - האופציה של מיון היא ממש ערב לפני המילואים ככה שזה ממש תוכנית חירום, במקרה ולא מצליחים להוציא גימלים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2013 17:26

ptormiluim כתב:
אורח כתב:לדעתי - כדאי לעשות את שניהם במקביל. מדובר ב"כרטיסי לוטו", שום דבר לא וודאי וכל דרך מעלה את הסיכויים שלא תצטרך לעבור את המילואים, ואם דרך אחת לא תצליח(כי לרופא הצבאי פשוט לא יתחשק) יש לך גיבוי במחירים שהם לא מי יודע מה (זה יסתכם לך בפחות מ800, לעומת המסכן שהיה צריך לשלם 2,000).

זה לא בדיוק במקביל, אבל אפשר להתחיל עם הרופא משפחה והגימלים, כי זה משהו שעושים יום-יומיים לפני המילואים - האופציה של מיון היא ממש ערב לפני המילואים ככה שזה ממש תוכנית חירום, במקרה ולא מצליחים להוציא גימלים.

יש הבדל בין גימלים של רופא משפחה לבין המלצה שלו לשחרר אותי ממילואים(בנוסף להמלצה מפסיכיאטר שכבר יש לי)?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 מאי 2013 18:55

אורח כתב:
ptormiluim כתב:

יש הבדל בין גימלים של רופא משפחה לבין המלצה שלו לשחרר אותי ממילואים(בנוסף להמלצה מפסיכיאטר שכבר יש לי)?

נראה לי שכן. את הגימלים צריך לבקש במפורש.
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 25 מאי 2013 11:01

אורח כתב:יש הבדל בין גימלים של רופא משפחה לבין המלצה שלו לשחרר אותי ממילואים(בנוסף להמלצה מפסיכיאטר שכבר יש לי)?

אתה צריך להבין שאתה צריך לצאת ספציפית מהמילואים הנוכחיים שיש לך, בגלל הצו. כפי שהסברתי ההמלצה לשחרר ממילואים שאיתה אתה ניגש לוועדה כנראה לא מספיקה לצבא ועד שאין לך נטו הורדת פרופיל, אתה מבחינתם חייל מילואים כשר לכל דבר ועניין. ובגלל זה אתה צריך לצאת כרגע מהמילואים הנוכחיים. רופא משפחה=רופא וממנו אתה צריך להוציא גימלים, לא המלצה לשחרור. יש לך אותה כבר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים