אחרי פגישה עם פסיכיאטר

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

maormor
יצירת קשר:

אחרי פגישה עם פסיכיאטר

הודעהעל ידי maormor » 11 דצמבר 2012 16:14

שלום,אני משרת בבסיס במרכז הארץ של חיל האוויר עשרה חודשים.
בעקבות התפתחות של בעיות נפשיות ההולכות וגוברות יחד עם בעיות בבית ברקע הבאות לידי ביטוי בעיקר בבעיות נפשיות של אמא ועזרה שלי בבית החלטתי שאני לא יכול לעמוד יותר בלחץ,לא עם מה שקורה בבית ולא עם המערכת הצבאית.
רע לי כבר תקופה ארוכה שאני לא מסוגל להגיע לבבסיס ולפני כחודש פניתי בפעם הראשונה למפקד על מנת שיקבע לי תור לקפ"סית.בגלל שזאת הייתה נמצאת בהשתלמות שבועיים התור הלך והתעכב ולכן פניתי בהמלצת המפקד לפסיכיאטר אזרחי.
הוא נתן לי חוות דעת עם המלצה לשחרור שאיתה הגעתי שלשום לתור שכל כך חיכיתי לו לקפ"ס החדש בבסיס.לאחר שיחה בת חצי שעה בערך ולאחר שראה את המכתב הפנה אותי מיד לפסיכאטר בבוקר שאחרי שהיה אתמול.
הפסיכאטר דיבר איתי בנוכחות הקפ"ס ושאל אותי בערך את אותן שאלות ששאל הקפ"ס והמשכתי באותו קו שגם המכתב היה של הפסיכיאטר הצבאי היה לנגד עיניו.
הכיוון בשיחה דווקא היה טוב ולאחר שהוא הציע לי כדורים והבהרתי לו שאני מרגיש שזה לא מה שיעזור לי הוא כבר דיבר איתי על השחרור וזה היה נראה קרוב.
הוא ביקש ממני לצאת החוצה ושהקפ"ס יצא לאחר כמה דק' הוא אמר לי שהפסיכיאטר הוחלט להתאים לי פרופיל 64 שבעצם לא משנה בכלום את מה שהיה עד עכשיו ולא עוזר לי כי אני גם ככה כבר יוצא יומיות בשעות סבירות ואמרתי לו את זה.
לפסיכאטר אזרחי כבר פניתי,המלצה לשחרור כבר קיבלתי ממנו ואחרי שעברתי אצל הפסיכאטר הצבאי וזה מה שהוא החליט לתת לי מה אני עושה עכשיו??
הדבר היחיד שאני רוצה זה להשתחרר ולא נראה לי שדרך הפסיכאטר הזה אני אצליח..יש גורמים אחרים שאני יכול לפנות אליהם? מה לעשות?
vishskin
יצירת קשר:

Re: אחרי פגישה עם פסיכיאטר

הודעהעל ידי vishskin » 11 דצמבר 2012 17:01

maormor כתב:שלום,אני משרת בבסיס במרכז הארץ של חיל האוויר עשרה חודשים.
בעקבות התפתחות של בעיות נפשיות ההולכות וגוברות יחד עם בעיות בבית ברקע הבאות לידי ביטוי בעיקר בבעיות נפשיות של אמא ועזרה שלי בבית החלטתי שאני לא יכול לעמוד יותר בלחץ,לא עם מה שקורה בבית ולא עם המערכת הצבאית.
רע לי כבר תקופה ארוכה שאני לא מסוגל להגיע לבבסיס ולפני כחודש פניתי בפעם הראשונה למפקד על מנת שיקבע לי תור לקפ"סית.בגלל שזאת הייתה נמצאת בהשתלמות שבועיים התור הלך והתעכב ולכן פניתי בהמלצת המפקד לפסיכיאטר אזרחי.
הוא נתן לי חוות דעת עם המלצה לשחרור שאיתה הגעתי שלשום לתור שכל כך חיכיתי לו לקפ"ס החדש בבסיס.לאחר שיחה בת חצי שעה בערך ולאחר שראה את המכתב הפנה אותי מיד לפסיכאטר בבוקר שאחרי שהיה אתמול.
הפסיכאטר דיבר איתי בנוכחות הקפ"ס ושאל אותי בערך את אותן שאלות ששאל הקפ"ס והמשכתי באותו קו שגם המכתב היה של הפסיכיאטר הצבאי היה לנגד עיניו.
הכיוון בשיחה דווקא היה טוב ולאחר שהוא הציע לי כדורים והבהרתי לו שאני מרגיש שזה לא מה שיעזור לי הוא כבר דיבר איתי על השחרור וזה היה נראה קרוב.
הוא ביקש ממני לצאת החוצה ושהקפ"ס יצא לאחר כמה דק' הוא אמר לי שהפסיכיאטר הוחלט להתאים לי פרופיל 64 שבעצם לא משנה בכלום את מה שהיה עד עכשיו ולא עוזר לי כי אני גם ככה כבר יוצא יומיות בשעות סבירות ואמרתי לו את זה.
לפסיכאטר אזרחי כבר פניתי,המלצה לשחרור כבר קיבלתי ממנו ואחרי שעברתי אצל הפסיכאטר הצבאי וזה מה שהוא החליט לתת לי מה אני עושה עכשיו??
הדבר היחיד שאני רוצה זה להשתחרר ולא נראה לי שדרך הפסיכאטר הזה אני אצליח..יש גורמים אחרים שאני יכול לפנות אליהם? מה לעשות?

כן, ירפ"א.
מה שם הפסיכיאטר והקב"נית?
במידה ואתה בכנרית אז יש להם 2 פסיכיאטרים, וכנראה ראית אחד מהם. אחרת ראית פסיכיאטר מירפ"א ואז ללכת לשם לא יעזור. בכל מקרה מה שאתה צריך לעשות זה להתמיד, נדיר שמשחררים כל כך מהר ככה שאל תדאג מזה שלא שחררו אותך, זה יקרה בקרוב.
פגישה נוספת עם הקב"ן שתכלול הקצנה על מנת להגיע לפסיכיאטר פעם נוספת ואז כנראה יגיע השחרור.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 דצמבר 2012 17:07

maormor כתב:שלום,אני משרת בבסיס במרכז הארץ של חיל האוויר עשרה חודשים.

להמשיך לעשות את אותו דבר שוב ושוב ושוב ואם לא עובד אז להקצין קצת. אין דרך אחרת חוץ מלבקש קב"ן נוסף או ללכת לברה"ן.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 11 דצמבר 2012 17:30

אורח כתב:להמשיך לעשות את אותו דבר שוב ושוב ושוב ואם לא עובד אז להקצין קצת. אין דרך אחרת חוץ מלבקש קב"ן נוסף או ללכת לברה"ן.

כן, שכחתי לומר וחשוב שתזכור
לא משנה איפה אתה נמצא ולאן אתה רוצה להגיע (במקרה הזה שחרור), אם תתמיד זה יקרה, השאלה מתי, אל תישבר בגלל יחס קב"נים או מפקדים. תמשיך ללכת לגורמי בריאות נפש ובסוף תשתחרר.
תעדכן אותנו איך מתקדם.
גכדדכדגכגד

הודעהעל ידי גכדדכדגכגד » 12 דצמבר 2012 09:17

אתה חצי רגל בחוץ, פגישה הבאה או עוד שתי פגישות עם הפסיכי והוא ישחרר אותך
התמדה...
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 17 דצמבר 2012 16:16

רק לא הבנתי דבר אחד.הפסיכאטר והקפס שאלן אותי אם יהיה לי תש 7(שזה לא מעניין אותי אני רק רוצה להשתחרר) זה יעזור לי בניגוד להתש5 שיש לי עכשיו זה יעזור לי וארצה להשאר במערכת הצבאית.אני עניתי שאני כבר יוצא כל יום בשעות סבירות כדאי לי יציע לי קיצור שעות והדבר היחיד שיקל עליי זה להשתחרר.ולאחר מכן גם שאל אותי אם אני אשתחרר מה אעשה עם עצמי ועניתי שאני כרגע לא מסוגל לחשוב על העתיד ומכונס רק בתוך הדיכאון שלי עם עצמי בהווה.אז הכיוון בפגישה היה נראה כיוון חיובי להשתחרר כבר ובסוף לא רק שלא הוא גם התאים לי פרופיל 64 אפילו לא 45 והפרופיל הזה לא משנה כלום באופי השירןת שלי.אז מה הקטע פה? בנוסך המפקד שלי אמר לי שאני צריך עכשיו לקבוע תור לועדה רפואית בגלל שהפרופיל שלי משתנה מ72 ל64.אז עכשיו זה יעכב לי את כל התהליך של להמשיך ולנסות להשתחרר? אני צריך ללכת לקפס לקחת איזשהו מסמך ולקבוע תור לועדה כשעוד אין לי אפילו תור חוזר לקפס..אני כבר לא מסוגל להתמודד עם כלזה ואני רואה שזה הולך להתעכב עוד הרבה.איך לפעול מה לעשות?
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 17 דצמבר 2012 16:53

maormor כתב:רק לא הבנתי דבר אחד.הפסיכאטר והקפס שאלן אותי אם יהיה לי תש 7(שזה לא מעניין אותי אני רק רוצה להשתחרר) זה יעזור לי בניגוד להתש5 שיש לי עכשיו זה יעזור לי וארצה להשאר במערכת הצבאית.אני עניתי שאני כבר יוצא כל יום בשעות סבירות כדאי לי יציע לי קיצור שעות והדבר היחיד שיקל עליי זה להשתחרר.ולאחר מכן גם שאל אותי אם אני אשתחרר מה אעשה עם עצמי ועניתי שאני כרגע לא מסוגל לחשוב על העתיד ומכונס רק בתוך הדיכאון שלי עם עצמי בהווה.אז הכיוון בפגישה היה נראה כיוון חיובי להשתחרר כבר ובסוף לא רק שלא הוא גם התאים לי פרופיל 64 אפילו לא 45 והפרופיל הזה לא משנה כלום באופי השירןת שלי.אז מה הקטע פה? בנוסך המפקד שלי אמר לי שאני צריך עכשיו לקבוע תור לועדה רפואית בגלל שהפרופיל שלי משתנה מ72 ל64.אז עכשיו זה יעכב לי את כל התהליך של להמשיך ולנסות להשתחרר? אני צריך ללכת לקפס לקחת איזשהו מסמך ולקבוע תור לועדה כשעוד אין לי אפילו תור חוזר לקפס..אני כבר לא מסוגל להתמודד עם כלזה ואני רואה שזה הולך להתעכב עוד הרבה.איך לפעול מה לעשות?

תתעלם, 2 הטיפים שלי הם התמדה כמו שכתבתי לך למעלה, ולהיות זה שמנווט את התהליך. כלומר, הוועדה הנוכחית וכל השטויות שתצטרך לעשות בימים הקרובים הם ניווט שלהם ולא שלך. מה שאתה צריך לעשות זה להתעלם לחלוטין מהוועדה הזאת ולהבין שאתה צריך להראות במצב חמור יותר בפגישה הבאה. פרופיל 64 ופגישה נוספת בתאריך לא ידוע מצביעים על כך שאובחנת אומנם לדיכאון אבל לא במצב חמור, כלומר אתה צודק בהנחה שלך שאיך שזה נראה עכשיו יקח לך הרבה זמן.
כל הדברים האלה מובילים לדבר אחד - החמרה במצב, שיקחו אותך יותר ברצינות. לך לפסיכולוג או פסיכיאטר אזרחיים, תבקש חוות דעת חמורה על המצב שלך, אין צורך לשקר לגבי המצב, רק שהניסוח יהיה חמור (או מוקצן נניח) ושההמלצה הסופית תהיה שחרור או בדיקת כשירות לשירות. תדאג לזה כמה שיותר מה, איך שיש לך את החוו"ד תגיש אותה למפקד או לקב"ן ישר כדי שיקבעו לך פגישה מהר. אם אתה רוצה תנסה ללכת לירפ"א, אני לא בטוח איך יתייחסו אליך שם, כנראה שלא ישחררו בפגישה בהפתעה מה שנקרה.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 18 דצמבר 2012 16:02

האם יש לי טפשרןת לפנות לירפ"א בלי שום הפנייה ויקבלו אותי? והאם זה יוכל לעזור לי לפנות
לשם? הקפסים שם יוצר רכים מאשר אלה בבסיסים או משו כזה ? ואיך הקפ"ס של הבסיס שלי יקבח אתזה שפניתי בלי לעדכן אותו? סליחה על כל השאלות פשוט אני ממש במצב של חוסר אונים מהקביעת פרופיל 64 הזה שפשוט לא עוזר לי בכלום וזה אחרי שהצגתי חוות דעת של םסיכאטר אזרחי לשחרור והצגתי את המצב בפגישה בהרבה יותר גרוע ממה שהוא באמת ועדייןזה לא עזר..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 דצמבר 2012 17:28

maormor כתב:האם יש לי טפשרןת לפנות לירפ"א בלי שום הפנייה ויקבלו אותי? והאם זה יוכל לעזור לי לפנות
לשם? הקפסים שם יוצר רכים מאשר אלה בבסיסים או משו כזה ? ואיך הקפ"ס של הבסיס שלי יקבח אתזה שפניתי בלי לעדכן אותו? סליחה על כל השאלות פשוט אני ממש במצב של חוסר אונים מהקביעת פרופיל 64 הזה שפשוט לא עוזר לי בכלום וזה אחרי שהצגתי חוות דעת של םסיכאטר אזרחי לשחרור והצגתי את המצב בפגישה בהרבה יותר גרוע ממה שהוא באמת ועדייןזה לא עזר..

זה יכול לעזור, אבל לא בטוח. הקפסים שם לא בהכרח שונים מקפסים אחרים וצריך להתמיד ולהשאר שם ולהקצין ולדרוש כל הזמן קפס ולא ללכת גם לא אם מאיימים ואומרים לך שלא תראה.
הקפ"ס בבסיס? מה הוא כבר יכול לעשות? להזיק זה בטוח לא יזיק, זה יראה שחלה החמרה במצב שלך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 דצמבר 2012 15:31

הייתי היום אצל הקפ"ס בבסיס על מנת לקחת ממנו את פרטי המפגש עם הפסיכיאטר לשם קביעצ הועדה(המפקג שלי ביקש) ועל הדרך ביקשתי ממנו לקבוע תור חוזר על מנת להיות עקבי כמו שאמרצם ולהמשיך בתהליך.הוא קבע לע תור רק לעוד חודש! אמרתי שאני לא מסוגל לחכות חודש והוא אמר שאין מה לעשות הרבה חיילים מחכים לתור וכשהתעקשתי אמר שאם בכל זאת אני מרגיש שאני לר מסוגל לפנות למפקד שלי והוא ינסה לבדוק אם יוכל להקגים לי את התור.בקיצוק אני מרגיש שהוא מנפנף אותי ולא סופר אותי אז דיברתי עם המפקג שלי והסברתי לו את זה שאני לא מסוגל יותר להמשיך לקום בבוקר ולבוא לבסיס וסיפרתינלו על כל התחושות שלי ועל כך שזה כבק מגיע למחשבות על פגיעה עצמית.הוא אמר שידבר עם הקפס והקפס אמר לו שינסה להקדים לי אך הוא בספק אם יוכל לעזור ועל פי הפגישה הראשונה הוא לא רואה עילה לשחרןר.מה אני עושה?? אני לר מסוגל לחכות חודש וגם לא פחות מזה אני לא מסוגל להמשיך יותק במצב הזה ועושה רושם שהקפ"ס בכלל לא סופר אותי מה אני בכל זאת יכול לעשות? אם אפנה למיון אזרחי זה יכול לעזור? אני מרגיש שאני כבר לא להגיע לבסעס יותר ורק חושב על איך להוציא גימלים עכשיו גם אם זה במחיר של לעשות לעצמי משו.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 24 דצמבר 2012 09:21

סליחה שהגבתי מאורח פשוט לא הצלחתי להתחבר מהפלאפון.אשמח לתגובות..
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Sunshine » 26 דצמבר 2012 10:36

קודם כל- אפשר להוציא גימלים גם על חרודת ותחושות. אתה לא צריך לפגוע בעצמך או לחשוב על כך אפילו!
דבר שני, תמשיך לנג'ס למפקד וכשזה לא מצליח- לך לירפ"א, תתנחל שם עד שיתנו לך לראות פסיכיאטר שם. אל תוותר.
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 26 דצמבר 2012 19:04

Sunshine כתב:קודם כל- אפשר להוציא גימלים גם על חרודת ותחושות. אתה לא צריך לפגוע בעצמך או לחשוב על כך אפילו!
דבר שני, תמשיך לנג'ס למפקד וכשזה לא מצליח- לך לירפ"א, תתנחל שם עד שיתנו לך לראות פסיכיאטר שם. אל תוותר.

לא צריך להתנחל בירפ"א, הם ממש סבבה שם, מכניסים מהר ובלי הצגות גם כשאין הפנייה. רק בברה"ן צריך לעשות מולם מלחמה.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 14 ינואר 2013 10:40

שלום חברים.כבר מעל חודש מאז הפגישה עם הקפס והפסיכאטר ועדיים התור רק בשבוע הבא,ךא הקדימו לי אותו.בשבוע האחרון כבר הרגשתי שאני לא מסוגל להגיע לבסיס יותר אז יהגעתי למצב שפגעתי בעצמי בשביל להיןת בגימלים.ניפחתי לעצמי תיד והייתי בשבוע גימלים ממיון ועכשיו חזרתי לבסעס.המפקד שלי רוצה שאדווח לו איך זה קרה לי וגם ככה עבר לי בראש לספר לושעשיתי אתזה לעצמי על מנת שיתחילו לקחת אותי יותר ברצינות.השאלה שלי האם זה יכןל לפעוול נגדיכי חשבתי לספר אתזה גם לקפס על מנת שיבין את חומרת המצב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 ינואר 2013 10:47

maormor כתב:שלום חברים.כבר מעל חודש מאז הפגישה עם הקפס והפסיכאטר ועדיים התור רק בשבוע הבא,ךא הקדימו לי אותו.בשבוע האחרון כבר הרגשתי שאני לא מסוגל להגיע לבסיס יותר אז יהגעתי למצב שפגעתי בעצמי בשביל להיןת בגימלים.ניפחתי לעצמי תיד והייתי בשבוע גימלים ממיון ועכשיו חזרתי לבסעס.המפקד שלי רוצה שאדווח לו איך זה קרה לי וגם ככה עבר לי בראש לספר לושעשיתי אתזה לעצמי על מנת שיתחילו לקחת אותי יותר ברצינות.השאלה שלי האם זה יכןל לפעוול נגדיכי חשבתי לספר אתזה גם לקפס על מנת שיבין את חומרת המצב.

תסספר. זה כבר קרה. אם ישאלו מה אתה הולך לעשות בעתיד,תענה במעורפל - תן להם להבין שתמשיך לעשות דברים כאלה בל להגיד את זה במפורש.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 14 ינואר 2013 11:05

אבל לא יכולים לשפוט אותי על פגיעה ברכוש צה"ל או משהו כזה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 ינואר 2013 12:06

maormor כתב:אבל לא יכולים לשפוט אותי על פגיעה ברכוש צה"ל או משהו כזה?

כן, בטח, הם ישפטו אדם דכאוני שפגע בעצמו על פגיעה ברכוש צה"ל. אם הם יעשו את זה אתה יכול לתבוע אותם. צה"ל מעדיף לעשות כסת"ח מאשר לתבוע על שטויות. זו סתם הפחדה טפשית. במיוחד אם יש לך חוות דעת שאתה יכול להציג, הסר דאגה מליבך.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 14 ינואר 2013 17:03

הם לא יכולים לשפוט אותך, אחת השמועות היותר מפגרות, מניסיון אישי ושל "חברים" ומתגובות בפורום ומבדיקת נושא פגיעה עצמית בצבא אני אומר לך בבטחון מלא שאין משפט על פגיעה ברכוש.

בנוסף, פגיעה עצמית למטרת גימלים תורמת רבות לשחרור, גם זה נאמר מתוך ניסיון וידע.

השלכות וידע כללי:
חסיון רפואי נותן לך את האפשרות לא לדווח ולא לספר למפקד שום דבר על הסיבה לגימלים או בכלל המצב הרפואי או הנפשי שלך. זה אחלה שהוא דורש ממך, הוא יכול להמשיך לדרוש זה החלטה שלך בלבד.

אם תספר למפקד:
נוהל התאבדות, ליווי צמוד של מפקדים לאורך כל שעות היממה בשירותים, במקלחת, בשינה - עד שרואים קב"ן (עד 24 שעות מרגע כניסה לנוהל). בנוסף יוצאים לגמרי מהלו"ז הרגיל ומתעסקים רק בלהיות צמוד למפקדים (או הם אליך) ובשיחות עם דרגי פיקוד.

אם לא תספר לו אבל כן תספר לקב"ן זה פשוט יקדם אותך בתהליך.
נשמע שהם מבינים בלי שתגיד להם שפגעת בעצמך, ככה שהם כנראה יקדמו את הפגישה שלך בכל מקרה גם בלי שתהציר ותכנס לנוהל, החלטה שלך.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 15 ינואר 2013 15:28

אם אספר למפקד שהגימלים שהייתי בהם זה בעקבות פגיעה עצמית זה אוטומטית מתפרש כנוהל התאבדות וכל הנלווה לזה? וכשאספר לקפס על זה אולי להקצין את הסיפור? כי אמרתי לו שעשיתי אתזה גם כשהייתי אצלו בפגישה הראשונה וגם לפסיכאטר אבל כנראה שזה לא מספיק עזר ורציתי לשאןל באופן כללי,אם בפגישה הראשונה הפסיכי החליט להוריד פרופיל ל64 מה הסיכוי שלי להשתחרר בפגישה הקרובה? כי כשקבעתי אצל הקפס את הפגישה החוזרת הוא שאל על מה אני רוצה שנדבר וכשאמרתי שהורדת הפרופיל לא שינתה כלום מבחינתי ועדיין אין מענה למצוקות שלי הוא אמר שהוא בספק אם בפגישה השנייה למשהו..וזה פשוט מייאש אןתי כבר אני לא יכול להמשיך ומאוד חושש שגם בפגישה הזאת לא אגיע לתוצאןת..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 ינואר 2013 16:44

maormor כתב:אם אספר למפקד שהגימלים שהייתי בהם זה בעקבות פגיעה עצמית זה אוטומטית מתפרש כנוהל התאבדות וכל הנלווה לזה? וכשאספר לקפס על זה אולי להקצין את הסיפור? כי אמרתי לו שעשיתי אתזה גם כשהייתי אצלו בפגישה הראשונה וגם לפסיכאטר אבל כנראה שזה לא מספיק עזר ורציתי לשאןל באופן כללי,אם בפגישה הראשונה הפסיכי החליט להוריד פרופיל ל64 מה הסיכוי שלי להשתחרר בפגישה הקרובה? כי כשקבעתי אצל הקפס את הפגישה החוזרת הוא שאל על מה אני רוצה שנדבר וכשאמרתי שהורדת הפרופיל לא שינתה כלום מבחינתי ועדיין אין מענה למצוקות שלי הוא אמר שהוא בספק אם בפגישה השנייה למשהו..וזה פשוט מייאש אןתי כבר אני לא יכול להמשיך ומאוד חושש שגם בפגישה הזאת לא אגיע לתוצאןת..

לא אוטומטית, יש מפקדים שכן ויש מפקדים שלא.
אפשר להקצין אבל לא להגזים.
הקב"ן הוא שקרן. תמשיך להתמיד בלי לחשוש.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 21 ינואר 2013 11:54

שלום.הייתי היום אצל הקפ"ס בםפעם השנייה,וכמובן שהמשכתי באותו קו מהפגישה הראשונה איתו ועם הפסיכאטר,הקצנתי וגם סיפרתי לו על כך שפגעתי בעצמי לצורך הגימלים ורמזתי שאם לא יהיה שינוי קיצוני אמשיך לעשות אתזה ואפילו דברים יותר קיצוניים.לקראת סוף הפגישה הוא הציע לעשות איזשהי בדיקה איתו עם ציורים ותמונות שלא כל כך הבנתי מה הקטע של הבדיקה הזאת אבל הוא אמר שאחריה יהיה לו יותר אינדיקציה אם להמליץ עלי לשחרור כי כרגע הוא עדיין לא רוצה לשחרר אותי ומעדיף שאנסה טיפול וכדורים.הסכמתי אהל כשאמר שזה יקח בערך חודש אמרתח שאני לא מסוגל ונתתי לו להבין שאפגע בעצמי שוב אם אצטרך לחכןת שוב כל כך הרבה.אז הוא הציע לי לראות שוב פסיכאטר ובגלל שכבר ראיתי אחד פה בבסעס אז הוא קבע לי לפסיכאטר בירפא ביום רביעי הזה.הוא דאג להבהיר לי שהוא בספק גדול אם הוא ישחרר אותי אז לא לבנןת עלזה אהל הוא אמר שאם זה מה שהפסיכי יחלחו אז זה מה שיהיה.רציתי לדעת מה הסיכוי שלי להשתחרר בפגישה הזאת אחרי שהפסיכאטר הראשון החליו רק להוריד לי ל64..איך הפסיכאטרים בירפא והאם העובדה שהפנה אותי לפסיכאטר שם מצביעה על כיוןן טוב?
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 21 ינואר 2013 13:05

הפסיכיאטרים בירפ"א הם הסמכות מעל הקפ"ס והפסיכו בבסיס שלך. זה כמו הברה"ן של חיל האויר.
עצם זה שהוא הפנה אותך, לא משנה מה הוא אמר (הם שקרנים ואינטרסנטים), אומר שיש לך קייס חזק. לא הייתי הולכת הרבה על פגיעה עצמית, הם שומעים את זה רבה, אל תגיד את זה מפורש.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 21 ינואר 2013 16:47

תודה רבה על התגובה,אשמח לעוד..רציתי לשאול גם,כשהייתי שם לא מזמן אז ראיתי חיילים שבאו עם ההורים שלהם..האם זה אפשרי שאגיע עם אמא? היא בעצמה מטופלת נפשית ע"י פסעכאטרית והיא מכירה מקרוב את הנושא אני חושב שהיא מאוד תוכל לעזור אם היא תיהיה נוכחת בפגישה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ינואר 2013 16:54

maormor כתב:תודה רבה על התגובה,אשמח לעוד..רציתי לשאול גם,כשהייתי שם לא מזמן אז ראיתי חיילים שבאו עם ההורים שלהם..האם זה אפשרי שאגיע עם אמא? היא בעצמה מטופלת נפשית ע"י פסעכאטרית והיא מכירה מקרוב את הנושא אני חושב שהיא מאוד תוכל לעזור אם היא תיהיה נוכחת בפגישה.

אם היא בעד היציאה אז כן.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 21 ינואר 2013 17:11

היא מאוד בעד היציאה ובגלל זה אני רוצה שהיא תבוא..אבל השאלה אם יתנו לה להיכנס איתח? לא תיהיה בעיה? כי זה בכל זאת יחידה צבאית ואני לא רוצה שהיא סתם תבוא ולא יתנו לה להיכנס[
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 22 ינואר 2013 09:42

סליחנ על הדאבל פשוט זה מחר הפגישה ואני צריך לדעת דחוף אם אני יכול להגיע עם אמא או שלא יתנו לה להיכנס?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 ינואר 2013 10:08

maormor כתב:סליחנ על הדאבל פשוט זה מחר הפגישה ואני צריך לדעת דחוף אם אני יכול להגיע עם אמא או שלא יתנו לה להיכנס?

אי אפשר לדעת, זה מאוד תלוי. אני לא חושב שאם היא תבקש לא יתנו לה. אבל עדיף להסדיר את זה עם הפסיכיאטר קודם.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 22 ינואר 2013 11:55

במה זה תלוי? כי כשהייתי שם ראיתי חיילים שבאו עם ההורים שלהם..ואין לי אפשרות לבדוק עם הפסיכיאטר כי כשאגיע אליו לפגישה זאת תיהיה הפעם הראשונה שאראה אותו.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 23 ינואר 2013 08:50

חבר'ה דחוף דחוף דחוף הפגישה עוד שעתיים.אמא שלי יכולה לבוא איתי יכניסו אותה אם נעמוד על זה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 ינואר 2013 10:01

איך ניפחתה תיד תגיד לי !??!? בבקשה ומה אמרתה במיון?
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 25 ינואר 2013 12:43

נבדקתי בירפא אצל איזה פסיכיאטר אמריקאי מסריח בשם אליוט,שחצי מהדברים שהוא דיבר לא הבנתי בכלל.
כמובן שהמשכתי באותו קו מהשיחות עם הקבן והפסיכאטר הראשון שראיתי וניסיתי להקצין ולהתנהג על פי טרגט 21.
היה קטע שנתקעתי בו ולא ממש ידעתי מה להגיד וזה היה כשהוא שאל מה בדיוק עושה לי רע בבסיס כי בסך הכל אני עושה יומיות עם שעות טובות.אמרתי לו שאני לא יודע להסביר מה ספציפי עושה לי רע פשוט כל המערכת הזאת עושה לי רע גורמת לי להגיע למצב שאני נמצא בו שלא הייתי בו בחיים ושאני לא ישן בלילה ולא אוכל ובדיכאון ולא יוצא מהמיטה וכו' וכו'.הוא התעקש שאני אענה לו על השאלה מה בדיוק ספציפי הוא עושה לי רע בבסיס וזה הדבר היחיד שלא ידעתי לענות לו עליו אז פשוט כל הזמן עניתי שאני לא יודע ופשוט המערכת הזאת באופן כללי עושה לי רע..
הוא טען שהוא לא ממליץ כרגע לשחרור,שהפסיכאטר הראשון התאים לי פרופיל 64 וזה מה שמתאים כרגע והוא מעדיף שאנסה טיפול תרופתי ושיחות עם הקפ"ס.כשניסיתי להעביר לו את המסר על מחשבות אובדניות בכל הקשור בלהמשיך לשרת רגיל בבסיס הוא אמר לי שיש לו אפשרות לאשפז אותי במחלקה סגורה אבל לא בכפייה אלא רק אם אני רוצה אז גיגמגמתי ואמרתי לא יודע אז הוא אמר שאם אני לא בטוח אז עדיף שלא.
לבסוף הוא אחרי שהתעקשתי להבהיר לו שאני פשוט לא מסוגל להגיע יותר לבסיס ורמזתי לו שאמשיך לפגוע בעצמי בשביל גימלים ואם זה לא יעזור אז אעשה דברים יותר קיצוניים אז הוא אמר לי תתאפק עם הדברים האלה תתמשיך כרגע ללכת לבסיס רגיל ואני אדבר עם הקפ"ס שיקבע פגישה איתך ועם אמא ויקבל חוות דעת מהמפקדים עלייך.
עכשיו אני יודע שזה דבר שיקח לפחות עוד איזה חודש עד שתגיע הפגישה הזאת ואני פשוט לא מסוגל לחכות את החודש הזה וגם לא פחות מזה ואמרתי לו את זה וזה גם מה שאני נותן למפקדים שלי להבין..
אמא שלי רוצה להתקשר לקפ"ס ולתת לו להבין שאני לא מסוגל לחכות יותר והיא פוחדת שאני אעשה לעצמי משו על מנת שהפגישה תיהיה כמה שיותר מהר.
מה אתם ממליצים לעשות ומה זה אומר הפגישה הזאת עם אמא והקפס עכשיו? מה אני לא מבין הם משחקים איתי פינג פונג עכשיו הקפ"ס מפנה אותי לפסיכאיטר והפסיכאטר חזרה לקפ"ס אני לא יכול יותר עם המריחה הזאת אני מרגיש שצריך לעשות משהו יותר קיצוני בשביל שיתחיל לזוז משו..מה אתם אומרים?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 ינואר 2013 13:21

maormor כתב:נבדקתי בירפא אצל איזה פסיכיאטר אמריקאי מסריח בשם אליוט,שחצי מהדברים שהוא דיבר לא הבנתי בכלל.
כמובן שהמשכתי באותו קו מהשיחות עם הקבן והפסיכאטר הראשון שראיתי וניסיתי להקצין ולהתנהג על פי טרגט 21.
היה קטע שנתקעתי בו ולא ממש ידעתי מה להגיד וזה היה כשהוא שאל מה בדיוק עושה לי רע בבסיס כי בסך הכל אני עושה יומיות עם שעות טובות.אמרתי לו שאני לא יודע להסביר מה ספציפי עושה לי רע פשוט כל המערכת הזאת עושה לי רע גורמת לי להגיע למצב שאני נמצא בו שלא הייתי בו בחיים ושאני לא ישן בלילה ולא אוכל ובדיכאון ולא יוצא מהמיטה וכו' וכו'.הוא התעקש שאני אענה לו על השאלה מה בדיוק ספציפי הוא עושה לי רע בבסיס וזה הדבר היחיד שלא ידעתי לענות לו עליו אז פשוט כל הזמן עניתי שאני לא יודע ופשוט המערכת הזאת באופן כללי עושה לי רע..
הוא טען שהוא לא ממליץ כרגע לשחרור,שהפסיכאטר הראשון התאים לי פרופיל 64 וזה מה שמתאים כרגע והוא מעדיף שאנסה טיפול תרופתי ושיחות עם הקפ"ס.כשניסיתי להעביר לו את המסר על מחשבות אובדניות בכל הקשור בלהמשיך לשרת רגיל בבסיס הוא אמר לי שיש לו אפשרות לאשפז אותי במחלקה סגורה אבל לא בכפייה אלא רק אם אני רוצה אז גיגמגמתי ואמרתי לא יודע אז הוא אמר שאם אני לא בטוח אז עדיף שלא.
לבסוף הוא אחרי שהתעקשתי להבהיר לו שאני פשוט לא מסוגל להגיע יותר לבסיס ורמזתי לו שאמשיך לפגוע בעצמי בשביל גימלים ואם זה לא יעזור אז אעשה דברים יותר קיצוניים אז הוא אמר לי תתאפק עם הדברים האלה תתמשיך כרגע ללכת לבסיס רגיל ואני אדבר עם הקפ"ס שיקבע פגישה איתך ועם אמא ויקבל חוות דעת מהמפקדים עלייך.
עכשיו אני יודע שזה דבר שיקח לפחות עוד איזה חודש עד שתגיע הפגישה הזאת ואני פשוט לא מסוגל לחכות את החודש הזה וגם לא פחות מזה ואמרתי לו את זה וזה גם מה שאני נותן למפקדים שלי להבין..
אמא שלי רוצה להתקשר לקפ"ס ולתת לו להבין שאני לא מסוגל לחכות יותר והיא פוחדת שאני אעשה לעצמי משו על מנת שהפגישה תיהיה כמה שיותר מהר.
מה אתם ממליצים לעשות ומה זה אומר הפגישה הזאת עם אמא והקפס עכשיו? מה אני לא מבין הם משחקים איתי פינג פונג עכשיו הקפ"ס מפנה אותי לפסיכאיטר והפסיכאטר חזרה לקפ"ס אני לא יכול יותר עם המריחה הזאת אני מרגיש שצריך לעשות משהו יותר קיצוני בשביל שיתחיל לזוז משו..מה אתם אומרים?

מה עם להצהיר - אני רוצה לצאת - אני לא יכול אחרת? איך אתה רוצה שהוא יבין מה המצב?
אל תפחד מהמילה אשפוז - תגיד שאתה רוצה טיפול אבל באזרחות, ושאתה מפחד מטיפול בזמן הצבא.
כן - מורחים אותך, זה לא אמור להיות חדש בשבילך. כן, אמא יכולה לעזור.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 25 ינואר 2013 14:51

הוא הבין טוב מאוד שהדבר היחיד שאני רוצה זה לצאת והוא גם אמר את זה..הוא פשוט נתן לי להבין שהוא לא חושב שזה הדבר היחיד שיכול לעזור לי וזה גם מה שהקפ"ס אמר לי,שהוא כן רוצה לנסות להעמיד אוותי על הרגליים לחזור לעצמי בתוך המסגרת הצבאית למרות שהוא יודע שאני רוצה רק להשתחרר.
האם הפגישה עם אמא מראה על כיוון טוב לקראת השחרור או שזה סתם עוד פגישה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 ינואר 2013 15:14

maormor כתב:הוא הבין טוב מאוד שהדבר היחיד שאני רוצה זה לצאת והוא גם אמר את זה..הוא פשוט נתן לי להבין שהוא לא חושב שזה הדבר היחיד שיכול לעזור לי וזה גם מה שהקפ"ס אמר לי,שהוא כן רוצה לנסות להעמיד אוותי על הרגליים לחזור לעצמי בתוך המסגרת הצבאית למרות שהוא יודע שאני רוצה רק להשתחרר.
האם הפגישה עם אמא מראה על כיוון טוב לקראת השחרור או שזה סתם עוד פגישה?

זה טוב שהוא חושב משהו, אבל אתה הוא זה שמוביל את התהליך, וזה לא משנה לך מה הוא חושב, אתה מעביר לו ששום דבר אחר לא בא בחשבון חוץ משחרור והוא שיעשה את החישובים שלו עם עצמו. מחליט לא לשחרר? לא נורא, בסוף הוא או מישהו אחר יישבר.
כן, זה סימן טוב, אבל תעשה הכל כדי לראות קב"ן נוסף כמה שיותר מהר.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 26 ינואר 2013 21:23

אז איזה דברים עוד להגיד בפגישה עם הקפ"ס ואמא מעבר לדברים שכבר אמרתי כדי לשנות את דעתו ושהוא ימליץ על שחרור? כי אני חושב שהסיבה ששני הפסיכאטרים שראיתי עד עכשיו לא שחררו זה שהקפ"ס לא המליץ על שחרור והוא גם אמר לי את זה שכרגע הוא כן רואה את המקרה שלי כאחד שהוא כן יוכל לעזור לו ולהעמיד אותו על רגליים במסגרת הצבאית עם טיפול לפני שהוא ממליץ על שחרור.
ואיזה דברים אמא צריכה להגיד מעבר לזה שהיא תביע את תמיכתה בלצאת מהצבא?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 ינואר 2013 12:40

maormor כתב:אז איזה דברים עוד להגיד בפגישה עם הקפ"ס ואמא מעבר לדברים שכבר אמרתי כדי לשנות את דעתו ושהוא ימליץ על שחרור? כי אני חושב שהסיבה ששני הפסיכאטרים שראיתי עד עכשיו לא שחררו זה שהקפ"ס לא המליץ על שחרור והוא גם אמר לי את זה שכרגע הוא כן רואה את המקרה שלי כאחד שהוא כן יוכל לעזור לו ולהעמיד אותו על רגליים במסגרת הצבאית עם טיפול לפני שהוא ממליץ על שחרור.
ואיזה דברים אמא צריכה להגיד מעבר לזה שהיא תביע את תמיכתה בלצאת מהצבא?

חפש בפורום.
אין משהו מעבר לטרגט, וכמובן להיות יצירתיים.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 27 ינואר 2013 14:47

הי,
אני מצטער שלא הייתי בפורום בימים האחרונים ולא הייתה לי אפשרות לעזור לך, אני רואה שיש כאן איזה אורח שעושה העתק הדבק ל4 סעיפי חוות דעת ואורח אחר שאומר לכולם לקרוא טרגט ושהסיפור שלהם לא רלוונטי.
ומה אתם מגיבים להם??? "לא הבנתי" "קראתי את הטרגט זה לא עזר" "זה לא עונה על השאלה"
תודה על העזרה איגוד האורחים! אתם מבזבזים את הזמן של הגולשים. טרגט מסמך מ2005 מדבר על שקרים והצגות, מבטיח שחרור ב2 פגישות מה שלא קיים יותר.

לפותח האשכול, הם לוקחים אותך ברצינות חלקית, מבחינת אמינות אתה לא לגמרי אמין אבל מספיק אמין כדי להתקדם בתהליך. מבחינת המצב, הם צריכים לעשות אבחון שלם, אם הפסיכיאטר היה יכול לבצע אבחון שלם של הבעיה הוא היה כנראה משחרר אותך, אבל "לא יודע" כלקסיקון מלא זה לא מספיק טוב. תשתמש בזה רק במקרים שבאמת אין לך מה להגיד או שכל תשובה אחרת תהיה ארוכה מדי.

המצב שלך לא חייב להיות מצב שנגרם מהצבא אבל כן מצב שייפתר או ישתפר מחוץ לצבא ובמערכות הטיפול האזרחיות.

כרגע:
עד עכשיו אתה הובלת את התהליך, גרמת לפגישות והשגת הפנייה לפסיכיאטר כנדרש בתהליך וגרמת לעירוב הורים, זה היה טוב והיה לך פוטנציאל להשתחרר.
מה כרגע בסוף הפגישה? כל התהליך עבר לשליתתו של מר פסיכיאטר, אבחונים על ידי ציור (נו באמת שטויות של הקריה), פגישה עם קפ"סים וחוו"דים ממפקדים ובטווחים כאלה גדולים =שווה= טיפול במסגרת צבאית. הוא לקח לך את המוט הילוכים ושינה לרוורס עד שתכנס למצב קוו שבו אתה מתפקד והולך לקב"ן פעם בחודש עד יום השחרור.

מה היה כדאי לעשות?
בטוח לא מה שהפסיכיאטר אמר. לא לפחד מאשפוז, תגיד לו כן, הוא לבד לא יכול להכניס אותך, הוא שולח אותך לפסיכיאטר למיון עם המלצה חמה לאשפוז מרצון. ואז אתה אצל הפסיכיאטר אומר דברים הפוכים "לא נראה לי שזה מה שיעזור לי, אני סך הכל צריך פסיכולוג מחוץ לצבא וזהו" ואז בגלל שהפסיכיאטר במיון (שהוא היחידי שיכול לאשר אשפוז) רואה שהבעיה שלך בכלל לא מתאימה לקהל היעד של האנשים במיון מבין גם שהפתרון שלך זה פשוט טיפול במסגרת נורמאלית ולא צבאית וכותב חוות דעת יפה מאוד שממליצה על שחרור וטיפול באזרחות ביחד עם הפנייה לפסיכיאטר שהיית אצל = פגישה יום אחרי = סיכויי גבוה יותר לשחרור ואמון גדול יותר.

----
מה לעשות עכשיו?
שוב פעם, בטוח לא מה שהפסיכיאטר אמר.
קודם כל להבין מה זה דיכאון כדי שתדע לענות לשאלות או לפחות לדעת מה הולכים לשאול אותך. גוגל, ויקיפדיה, כמות המידע שיש שם 10% ואתה תדע לאבחן את המצב של עצמך ולהבין איך לגרום לפסיכיאטר לאבחן אותו - IT'S LIKE MAGIC.
המטרה שלך בכללי זה פגישות תכופות, שיבינו שהשיטה שלהם לא עובדת עליך, שאי אפשר לתת לך לחכות חודש ולצפות שתהיה חייל רגיל ושתהיה בסדר. איך? לא לבקש קב"ן כי זה לא יקדם את הפגישה.
להתרכז במפקדים - המפתח שלך לשחרור. לשקול נפקדות קצרה או מעשה "דרסטי" אחר, ואז כשהמפקדים יתקשרו או יגיעו אליך לשאול מה קרה - התשובה שלך תהיה הסבר של המצב שלך (הגורמים הקיצוניים). כשהמפקד מתקשר, מבחינתך הוא הפסיכיאטר, ממש לגרום לו להבין שהמצב שלך קיצוני ביותר.
ואז אתה מקבל כרטיס אקספרסס לקב"ן שוב פעם, שם אתה בסטרסס וקיצוני יותר מפעם קודמת, ממש הולך על הקירות ובוכה. לא לשבת רגוע ולחכות שישאלו אותך שאלות ולענות "לא יודע".
ככה תשבור אותם, הקפ"ס תראה שאתה לא יוכל לנהל שירות רגיל לשבוע אחד אפילו ושאתה נשבר ככה מהטיפול שלהם ושזה לא יחזיק = ירפ"א שוב פעם = שחרור.

עריכה: זה גם יקנה לך אחלה חוות דעת מהמפקדים לגבי שחרור.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 ינואר 2013 14:57

vishskin כתב:הי,
אני מצטער שלא הייתי בפורום בימים האחרונים ולא הייתה לי אפשרות לעזור לך, אני רואה שיש כאן איזה אורח שעושה העתק הדבק ל4 סעיפי חוות דעת ואורח אחר שאומר לכולם לקרוא טרגט ושהסיפור שלהם לא רלוונטי.
ומה אתם מגיבים להם??? "לא הבנתי" "קראתי את הטרגט זה לא עזר" "זה לא עונה על השאלה"
תודה על העזרה איגוד האורחים! אתם מבזבזים את הזמן של הגולשים. טרגט מסמך מ2005 מדבר על שקרים והצגות, מבטיח שחרור ב2 פגישות מה שלא קיים יותר.

לפותח האשכול, הם לוקחים אותך ברצינות חלקית, מבחינת אמינות אתה לא לגמרי אמין אבל מספיק אמין כדי להתקדם בתהליך. מבחינת המצב, הם צריכים לעשות אבחון שלם, אם הפסיכיאטר היה יכול לבצע אבחון שלם של הבעיה הוא היה כנראה משחרר אותך, אבל "לא יודע" כלקסיקון מלא זה לא מספיק טוב. תשתמש בזה רק במקרים שבאמת אין לך מה להגיד או שכל תשובה אחרת תהיה ארוכה מדי.

המצב שלך לא חייב להיות מצב שנגרם מהצבא אבל כן מצב שייפתר או ישתפר מחוץ לצבא ובמערכות הטיפול האזרחיות.

כרגע:
עד עכשיו אתה הובלת את התהליך, גרמת לפגישות והשגת הפנייה לפסיכיאטר כנדרש בתהליך וגרמת לעירוב הורים, זה היה טוב והיה לך פוטנציאל להשתחרר.
מה כרגע בסוף הפגישה? כל התהליך עבר לשליתתו של מר פסיכיאטר, אבחונים על ידי ציור (נו באמת שטויות של הקריה), פגישה עם קפ"סים וחוו"דים ממפקדים ובטווחים כאלה גדולים =שווה= טיפול במסגרת צבאית. הוא לקח לך את המוט הילוכים ושינה לרוורס עד שתכנס למצב קוו שבו אתה מתפקד והולך לקב"ן פעם בחודש עד יום השחרור.

מה היה כדאי לעשות?
בטוח לא מה שהפסיכיאטר אמר. לא לפחד מאשפוז, תגיד לו כן, הוא לבד לא יכול להכניס אותך, הוא שולח אותך לפסיכיאטר למיון עם המלצה חמה לאשפוז מרצון. ואז אתה אצל הפסיכיאטר אומר דברים הפוכים "לא נראה לי שזה מה שיעזור לי, אני סך הכל צריך פסיכולוג מחוץ לצבא וזהו" ואז בגלל שהפסיכיאטר במיון (שהוא היחידי שיכול לאשר אשפוז) רואה שהבעיה שלך בכלל לא מתאימה לקהל היעד של האנשים במיון מבין גם שהפתרון שלך זה פשוט טיפול במסגרת נורמאלית ולא צבאית וכותב חוות דעת יפה מאוד שממליצה על שחרור וטיפול באזרחות ביחד עם הפנייה לפסיכיאטר שהיית אצל = פגישה יום אחרי = סיכויי גבוה יותר לשחרור ואמון גדול יותר.

----
מה לעשות עכשיו?
קודם כל להבין מה זה דיכאון כדי שתדע לענות לשאלות או לפחות לדעת מה הולכים לשאול אותך. גוגל, ויקיפדיה, כמות המידע שיש שם 10% ואתה תדע לאבחן את המצב של עצמך ולהבין איך לגרום לפסיכיאטר לאבחן אותו - IT'S LIKE MAGIC.
המטרה שלך בכללי זה פגישות תכופות, שיבינו שהשיטה שלהם לא עובדת עליך, שאי אפשר לתת לך לחכות חודש ולצפות שתהיה חייל רגיל ושתהיה בסדר. איך? לא לבקש קב"ן כי זה לא יקדם את הפגישה.
להתרכז במפקדים - המפתח שלך לשחרור. לשקול נפקדות קצרה או מעשה "דרסטי" אחר, ואז כשהמפקדים יתקשרו או יגיעו אליך לשאול מה קרה - התשובה שלך תהיה הסבר של המצב שלך (הגורמים הקיצוניים). כשהמפקד מתקשר, מבחינתך הוא הפסיכיאטר, ממש לגרום לו להבין שהמצב שלך קיצוני ביותר.
ואז אתה מקבל כרטיס אקספרסס לקב"ן שוב פעם, שם אתה בסטרסס וקיצוני יותר מפעם קודמת, ממש הולך על הקירות ובוכה. לא לשבת רגוע ולחכות שישאלו אותך שאלות ולענות "לא יודע".
ככה תשבור אותם, הקפ"ס תראה שאתה לא יוכל לנהל שירות רגיל לשבוע אחד אפילו ושאתה נשבר ככה מהטיפול שלהם ושזה לא יחזיק = ירפ"א שוב פעם = שחרור.

וישסקין היקר,
אני לא יודע על איזה איגוד אורחים אתה מדבר - הרבה מתגובות האורח האחרונות הן שלי, אורח אחד ויחיד.
אתה שם לב שכל מה שכתבת כבר נאמר יותר מפעם אחת, ודברים אחרים אמורים להיות ברורים אחריי קריאה של טרגט... הנספח לפיזיולוגיה של הפטור... מדריך גונזו והודעות ומאמרים בפורום ובאתר. לזה התכוונתי כשאמרתי לקרוא טרגט ולהפנים, למה שאתה התכוונת כשאמרת "לקרוא בויקיפדיה מה זה דכאון" - כי זה מוסבר שם, ומוסבר טוב. הרי לא חידשת בדבר, מה שעשית הוא פשוט להגיד למגיב מה לעשות, מתי ואיך, כמו מלווה. בשעה שמי שמסוגל להבין מבין אחריי קריאת טרגט והודעות ישנות ומי שלא לא יבין גם את ההסבר שלך. השאלה הבאה תהיה " אבל רגע מה לעשות אצל הפסיכיאטר לא הבנתי תוכל לחזור בבקשה שוב???"
אורח.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 27 ינואר 2013 16:45

אורח כתב:
vishskin כתב:הי,

כרגע:

מה היה כדאי לעשות?

----
מה לעשות עכשיו?

וישסקין היקר,
אני לא יודע על איזה איגוד אורחים אתה מדבר - הרבה מתגובות האורח האחרונות הן שלי, אורח אחד ויחיד.
אתה שם לב שכל מה שכתבת כבר נאמר יותר מפעם אחת, ודברים אחרים אמורים להיות ברורים אחריי קריאה של טרגט... הנספח לפיזיולוגיה של הפטור... מדריך גונזו והודעות ומאמרים בפורום ובאתר. לזה התכוונתי כשאמרתי לקרוא טרגט ולהפנים, למה שאתה התכוונת כשאמרת "לקרוא בויקיפדיה מה זה דכאון" - כי זה מוסבר שם, ומוסבר טוב. הרי לא חידשת בדבר, מה שעשית הוא פשוט להגיד למגיב מה לעשות, מתי ואיך, כמו מלווה. בשעה שמי שמסוגל להבין מבין אחריי קריאת טרגט והודעות ישנות ומי שלא לא יבין גם את ההסבר שלך. השאלה הבאה תהיה " אבל רגע מה לעשות אצל הפסיכיאטר לא הבנתי תוכל לחזור בבקשה שוב???"
אורח.

1. ויקיפדיה - תנסה לשאול אדם אקראי מה זה דיכאון ותשים לב להשוואה של דיכאון למצב רוח ירוד שכל אדם חווה. דיכאון קליני אינו ברור מאליו ולכן נדרש לקרוא על זה כדי להפנים באמת מה זה אומר. זה יוצר מצב שווא שלהיות במצב רוח ירוד בבסיס ולהגיב אני בדיכאון = שחרור, צריך להבין שנדרש להציג דיכאון קליני ולא דיכאון רגיל ופה אנשים כמו פותח האשכול נופלים ולא מבינים מה הם עשו לא נכון.
2. טרגט 21 - מסמך ישן שנדרשים לו מספר תיקונים רב. הרבה יותר קל בשבילי זה לפרש ולתת את המידע לגבי דיכאון, להכניס מילים לפה של אנשים פה, ואני אגיד לך את האמת למה אני לא עושה את זה - אני לא רוצה לענות על ההגדרה של "מסית לסרבנות" ואני גם לא רוצה לתת לחייל הנחייה להציג "סיפור מקרה" שמוביל לשחרור. יש כל כך הרבה כתבות על פרופיל חדש ואני לא תומך בהם או באף גורם פוליטי או בגורם בעל דעה בכללי. אני רואה את הפעילות שלי כאן כהנחייה להציג בעיות נפשיות קיימות אל מול גורמי בריאות הנפש של צה"ל. מערכת אטומה שנדרש יכולת וידע לעמוד מולה. לכל פותחי האשכולות ה"קבניסטים", כלומר אלו שלא סובלים משום בעיה אני לא עוזר או עוזר עם תשובות שטחיות נקודתיות.
3. כל חייל צריך הנחיות מותאמות אישית, עובדה שגם אחרי שהם קוראים טרגט ואתם שולחים להם אותו עוד פעם הם כותבים "קראתי לא עזר" ולתגובות שלי ושל אנשים שהן ענייניות ועוזרות הם אומרים "תודה" או שאלת FOLLOW UP כמעט תמיד שונה מהשאלה הראשונה (פה ושם יש כאלה שצריכים חידוד של התשובה).
אבל אני רואה שמישהו הגיב בכל האשכולות את אותן תגובות שעוזרות חלקית בלבד. מה גם יש סיבה שהפורום קיים, כדי שגם אנחנו נעזור לאנשים ולא רק רשת הליווי שעדיין לא ראיתי הוכחה שקיימת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 ינואר 2013 17:34

vishskin כתב:
אורח כתב:1. ויקיפדיה - תנסה לשאול אדם אקראי מה זה דיכאון ותשים לב להשוואה של דיכאון למצב רוח ירוד שכל אדם חווה. דיכאון קליני אינו ברור מאליו ולכן נדרש לקרוא על זה כדי להפנים באמת מה זה אומר. זה יוצר מצב שווא שלהיות במצב רוח ירוד בבסיס ולהגיב אני בדיכאון = שחרור, צריך להבין שנדרש להציג דיכאון קליני ולא דיכאון רגיל ופה אנשים כמו פותח האשכול נופלים ולא מבינים מה הם עשו לא נכון.
2. טרגט 21 - מסמך ישן שנדרשים לו מספר תיקונים רב. הרבה יותר קל בשבילי זה לפרש ולתת את המידע לגבי דיכאון, להכניס מילים לפה של אנשים פה, ואני אגיד לך את האמת למה אני לא עושה את זה - אני לא רוצה לענות על ההגדרה של "מסית לסרבנות" ואני גם לא רוצה לתת לחייל הנחייה להציג "סיפור מקרה" שמוביל לשחרור. יש כל כך הרבה כתבות על פרופיל חדש ואני לא תומך בהם או באף גורם פוליטי או בגורם בעל דעה בכללי. אני רואה את הפעילות שלי כאן כהנחייה להציג בעיות נפשיות קיימות אל מול גורמי בריאות הנפש של צה"ל. מערכת אטומה שנדרש יכולת וידע לעמוד מולה. לכל פותחי האשכולות ה"קבניסטים", כלומר אלו שלא סובלים משום בעיה אני לא עוזר או עוזר עם תשובות שטחיות נקודתיות.
3. כל חייל צריך הנחיות מותאמות אישית, עובדה שגם אחרי שהם קוראים טרגט ואתם שולחים להם אותו עוד פעם הם כותבים "קראתי לא עזר" ולתגובות שלי ושל אנשים שהן ענייניות ועוזרות הם אומרים "תודה" או שאלת FOLLOW UP כמעט תמיד שונה מהשאלה הראשונה (פה ושם יש כאלה שצריכים חידוד של התשובה).
אבל אני רואה שמישהו הגיב בכל האשכולות את אותן תגובות שעוזרות חלקית בלבד. מה גם יש סיבה שהפורום קיים, כדי שגם אנחנו נעזור לאנשים ולא רק רשת הליווי שעדיין לא ראיתי הוכחה שקיימת.

1. זה מוסבר בטרגט ובהודעות קודמות, אז למה לחזור על זה? כי זה כיף? שיעשו את המאמץ המינימלי ויחפשו קודם לפני שהם כותבים הודעה חדשה שדומה למיליון ההודעות שיש כאן כבר.
2. לא אמרתי שמבחינה פרקטית לא צריך לעשות בו תיקונים. אמרתי שעניין הדכאון מוסבר בו היטב, כי בזה הוא עוסק.
- אתה מפחד להיענות להגדרה של מסית לסרבנות? אז למה אתה מגיב באופן פעיל בפורום ממש לא א-פוליטי של תנועה ממש לא א-פוליטית שפעיליה נחקרו כבר בעבר?
איך שאתה רואה את הפעילות שלך זה אחלה, אבל עצם זה שבחרת לעשות אותה כאן ועם זאת אתה מצהיר שאתה א-פוליטי... טוב, זה פשוט מוזר. עצם זה שאתה פועל כאן את פעילותך (האיכותית והטובה, לא אומר אחרת) שלא בדיוק זהה למטרות של התנועה זה רק כי אין כאן מנהל שנוכח כל הזמן וכי פעילים בתנועה רוצים לראות את הפורום כמקום שבו אפשר לשאול שאלות בחופשיות ולקבל מענה לשאלות שונות, וזה מקסים, אבל זה הופך את המקום הזה לדומה לפורום צה"ל בתפוז.
3.לא כל חייל. מי שלא הבין מה שכתוב שם, לא יבין גם את מה שכתבת כאן, ותמיד יבקש עזרה.

הרשת קיימת. אני יצאתי בזכות מתנדב בה. אתה מוזמן לראות הוכחה לקיומה, על ידי פנייה לרשת. הרשת היא הפעילות העיקרית של התנועה, לא הפורום.
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 28 ינואר 2013 12:03

וישסקין תודה על התשובה המפורטת.רק לגבי עניין אחד רק לא ענית לי..הפגישה בשבוע הבא עם אמא אצל הקפס איך להתנהג שם האם להגיד דברים ספצייפים או שאמא תגיד? כי בכל זאת לפי מה שאני מבין ברגע שיש פגישה עם אחד ההורים זה כן מצביע על איזשהי התקדמות בתהליך לא?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 ינואר 2013 12:05

maormor כתב:וישסקין תודה על התשובה המפורטת.רק לגבי עניין אחד רק לא ענית לי..הפגישה בשבוע הבא עם אמא אצל הקפס איך להתנהג שם האם להגיד דברים ספצייפים או שאמא תגיד? כי בכל זאת לפי מה שאני מבין ברגע שיש פגישה עם אחד ההורים זה כן מצביע על איזשהי התקדמות בתהליך לא?

וישסקין, אמרתי או לא אמרתי? :lol:
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 28 ינואר 2013 13:27

אתה לא מבין.אני לא שואל איזה דברים להגיד באופן כללי..אני קראתי על מספיק על מה זה דיכאון אני קראתי ולמדתי מספיק על האופן שבו צריך להתנהג מולו על מנת שיבין שאני באמת בדיכאון ואני לא צריך אחזהשהו טקסט כי הדברים אמייתים פשןט זה לא עזר עד עכשיו כשאמרתי אותם.אז עכשיו כשיש פגישה נוספת עם אמא רציתי לדעת עד כמה צריך להקצין,מה אמא צריכה להגיד ומה החשיבות של העובדה שהפגישה היא עם אמא?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 ינואר 2013 13:29

maormor כתב:אתה לא מבין.אני לא שואל איזה דברים להגיד באופן כללי..אני קראתי על מספיק על מה זה דיכאון אני קראתי ולמדתי מספיק על האופן שבו צריך להתנהג מולו על מנת שיבין שאני באמת בדיכאון ואני לא צריך אחזהשהו טקסט כי הדברים אמייתים פשןט זה לא עזר עד עכשיו כשאמרתי אותם.אז עכשיו כשיש פגישה נוספת עם אמא רציתי לדעת עד כמה צריך להקצין,מה אמא צריכה להגיד ומה החשיבות של העובדה שהפגישה היא עם אמא?

אני מבין, תאמין לי שאני מבין :lol:
viewtopic.php?f=2&t=13779 תקרא את התגובה של Gal12 לקראת הסוף...
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 28 ינואר 2013 16:14

אין שום קשר בין הסיפור שלו והתגובה שלו שם בסוף למצב שלי לא יודע מה אתה רוצה
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 28 ינואר 2013 16:52

maormor כתב:וישסקין תודה על התשובה המפורטת.רק לגבי עניין אחד רק לא ענית לי..הפגישה בשבוע הבא עם אמא אצל הקפס איך להתנהג שם האם להגיד דברים ספצייפים או שאמא תגיד? כי בכל זאת לפי מה שאני מבין ברגע שיש פגישה עם אחד ההורים זה כן מצביע על איזשהי התקדמות בתהליך לא?

שיחה טבעית, אין צורך לעשות הכנות מראש ובטח שלא לשנן משפטים, רק שאמא תדע את המצב שלך ואת הדברים שאמרת וכמובן לא תכשיל או תגיד ההפך. בדידות, מצב רוח, ניתוק - דברים כאלה בעיקר. הרי הקב"נית היא זאת שמנתבת את השיחה, אז פשוט שאמא שלך תענה תשובות שמגבות את הדברים שאתה אמרת, זה הכל (בשביל זה היא צריכה לדעת מה אמרת לקבנים בפגישות הקודמות).

"פגישה עם אחד ההורים זה כן מצביע על איזשהי התקדמות בתהליך לא?"
כן בעיקר בחיל האוויר

אורח: "וישסקין, אמרתי או לא אמרתי?"
ציטוט שלי: "או שאלת FOLLOW UP כמעט תמיד שונה מהשאלה הראשונה".
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 28 ינואר 2013 17:38

לא מסתדר לי העובדה שהם מצד אחד מנסים למשוך לכיוון של טיפול במסגרת הצבא ומצד שני פגישה אצל הקפ"ס עם אמא
כי פגישה עם אחד ההורים היא בעצם אחד השלבים האחרונים לקראת שחרור לפי מה שאניי מבין ומקווה אז למרות שהפסיכיאטר חתר לכיוון של טיפול במסגרת הצבאית הוא קבע את הפגישה הזאת אני לא מבין את הראש שלהם כבר לא יודע מה לחשוב..
maormor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי maormor » 08 פברואר 2013 13:17

אז אתמול הייתי בפגישה אצל הקפ"ס עם אמא והתוצאות לא הכי טובות..
אני כמעט ולא דיברתי וכל השיחה הייתה עם אמא שאיתה הוא דיבר הרבה על הרקע הנפשי שלה וההשפעות של הנושא עליי..היא כמובן אמרה שהיא שלחה ילד בריא ופרח לצבא ועכשיו יש לה ילד גמור שכל היום בדיכאון לא מדבר עם אף אחד מופנם ויושב שעות במרפסת מתעסק לה עם הכדורים והיא פוחדת שיעשה משהו לעצמו.כמובן שהראתה תמיכה בשחרור והבהירה לו שגם מבחינתה זה הפתרון היחיד עבורי.
הוא התעקש שכבר נבדקתי אצל שני פסיכאטרים ששניהם אמרו אותו דבר שאני אמנם סובל מספטומים של דיכאון אבל לא דיכאון כרוני ופרופיל 64 זה מה שמתאים לי ודיבר עלזה שסירבתי לכדורים פעמיים זה לא נראה טוב בעיניי הפסיכיאטר ואמר שמי שבאמת רע לו לא מסרב לשום עזרה שהיא כולל תרופתית,בנוסף דיבר על זה שאני מסרב לטיפול במסגרת הצבא והדבר היחיד שאני רוצה זה שחרור וזה לא נראה טוב למרות שחזר כמה פעמים ואמר שהוא מבין יודע ומאמין שיש מצוקה ואני סובל אבל חושב שהוא כן יוכל לעזור לי במסגרת הצבאית בשיחות וכדורים אם ארצה.
אחרי שאני ואמא התעקשנו והבהרתי לו שלהמשיך ככה אני לא מסוגל יותר והטיפול היחיד שאני רואה שאקח זה באזרחות אחרי שאשתחרר וכו' וכו'
הוא אמר שאין לו בעיה לשלוח אותי לעוד פסיכאטר אבל התוצאות יהיו כמו בפגישה הראשונה והשנייה כלומר,כלום.
הוא מתעקש לעשות לי אבחון שנקרא פסיכודיאגנוסטי וטוען שאחרי שהוא יעשה לי אותו יוכל לקבל יותר אינפורמציה לגבי המחשבות שלי והתחושות שלי וטוען שהוא יקבבל יותר מידע ממה שהוא מקבל כשאני מדבר על עצמי ומתאר את המצב.
הוא אומר שלאחר שיעשה לי את האבחון הזה יוכל לקבל דעה יותר מגובשת אם אני צריך להשתחרר או להמשיך לקבל טיפול במסגרת הצבאית,התעקשתי שוב על פסיכאטר והתעקשתי אבל כשראיתי שאין ברירה הסכמתי והוא קבע לי שתי פגישות לשבוע הבא כל פגישה של האבחון הזה 3 שעות..מזה אומר בכלל האבחון הזה מה אני צריך לעשות שם כדי לגרום לו להבין שאני באמת צריך להשתחרר ולמה זה הפעם הראשונה ששאני בכלל שומע על הדבר הזה בכל הפורום לא שמעתי פעם אחת על הדבר הזה מאיפה חיל האוויר ממציאים את השטויות האלה אני לא מבין..אני כבר מיואש ורוצה להשתחרר לא רואה שום דבר אחר ואמרתי לו את זה שאני לא מסוגל לחכות גם לשבוע הבא ונתתי לו להבין שאפגע בעצמי שוב ברמזים די עבים..הוא אמר לאמא שאם היא רואה שאני הולך לעשות משו לעצמי לפנות למיון וככה הוא בעצם מכסה את עצמו מהבחינה הזאת..מה הלאה עכשיו עם האבחון הזה מה אני עושה באבחון עצמו ומה אם גם זה לא יעבוד והוא יחליט שהוא לא ממליץ לשחרר מה לעשות???
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 פברואר 2013 17:01

maormor כתב:אז אתמול הייתי בפגישה אצל הקפ"ס עם אמא והתוצאות לא הכי טובות..
אני כמעט ולא דיברתי וכל השיחה הייתה עם אמא שאיתה הוא דיבר הרבה על הרקע הנפשי שלה וההשפעות של הנושא עליי..היא כמובן אמרה שהיא שלחה ילד בריא ופרח לצבא ועכשיו יש לה ילד גמור שכל היום בדיכאון לא מדבר עם אף אחד מופנם ויושב שעות במרפסת מתעסק לה עם הכדורים והיא פוחדת שיעשה משהו לעצמו.כמובן שהראתה תמיכה בשחרור והבהירה לו שגם מבחינתה זה הפתרון היחיד עבורי.
הוא התעקש שכבר נבדקתי אצל שני פסיכאטרים ששניהם אמרו אותו דבר שאני אמנם סובל מספטומים של דיכאון אבל לא דיכאון כרוני ופרופיל 64 זה מה שמתאים לי ודיבר עלזה שסירבתי לכדורים פעמיים זה לא נראה טוב בעיניי הפסיכיאטר ואמר שמי שבאמת רע לו לא מסרב לשום עזרה שהיא כולל תרופתית,בנוסף דיבר על זה שאני מסרב לטיפול במסגרת הצבא והדבר היחיד שאני רוצה זה שחרור וזה לא נראה טוב למרות שחזר כמה פעמים ואמר שהוא מבין יודע ומאמין שיש מצוקה ואני סובל אבל חושב שהוא כן יוכל לעזור לי במסגרת הצבאית בשיחות וכדורים אם ארצה.
אחרי שאני ואמא התעקשנו והבהרתי לו שלהמשיך ככה אני לא מסוגל יותר והטיפול היחיד שאני רואה שאקח זה באזרחות אחרי שאשתחרר וכו' וכו'
הוא אמר שאין לו בעיה לשלוח אותי לעוד פסיכאטר אבל התוצאות יהיו כמו בפגישה הראשונה והשנייה כלומר,כלום.
הוא מתעקש לעשות לי אבחון שנקרא פסיכודיאגנוסטי וטוען שאחרי שהוא יעשה לי אותו יוכל לקבל יותר אינפורמציה לגבי המחשבות שלי והתחושות שלי וטוען שהוא יקבבל יותר מידע ממה שהוא מקבל כשאני מדבר על עצמי ומתאר את המצב.
הוא אומר שלאחר שיעשה לי את האבחון הזה יוכל לקבל דעה יותר מגובשת אם אני צריך להשתחרר או להמשיך לקבל טיפול במסגרת הצבאית,התעקשתי שוב על פסיכאטר והתעקשתי אבל כשראיתי שאין ברירה הסכמתי והוא קבע לי שתי פגישות לשבוע הבא כל פגישה של האבחון הזה 3 שעות..מזה אומר בכלל האבחון הזה מה אני צריך לעשות שם כדי לגרום לו להבין שאני באמת צריך להשתחרר ולמה זה הפעם הראשונה ששאני בכלל שומע על הדבר הזה בכל הפורום לא שמעתי פעם אחת על הדבר הזה מאיפה חיל האוויר ממציאים את השטויות האלה אני לא מבין..אני כבר מיואש ורוצה להשתחרר לא רואה שום דבר אחר ואמרתי לו את זה שאני לא מסוגל לחכות גם לשבוע הבא ונתתי לו להבין שאפגע בעצמי שוב ברמזים די עבים..הוא אמר לאמא שאם היא רואה שאני הולך לעשות משו לעצמי לפנות למיון וככה הוא בעצם מכסה את עצמו מהבחינה הזאת..מה הלאה עכשיו עם האבחון הזה מה אני עושה באבחון עצמו ומה אם גם זה לא יעבוד והוא יחליט שהוא לא ממליץ לשחרר מה לעשות???

חפש בגוגל - אבחון פסיכודיאגנוסטי.
כעקרון לא היית צריך להסכים, אבל לא נורא - להבא פשוט תמשיך להתעקש על שחרור ולשלוט בתהליך, גם אם הוא לא מסכים הבא יסכים.
אתה יכול להקצין את העניין בהליכה לירפ"א או בהליכה נוספת למיון\פסיכיאטר אזרחי (ולבקש חוו"ד נוסף). או פשוט להמשיך בהתהליך ולהקצין.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים