מה אפשר לעשות עם קב"ן שמורח?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

יוסריאן
יצירת קשר:

מה אפשר לעשות עם קב"ן שמורח?

הודעהעל ידי יוסריאן » 13 ספטמבר 2012 12:04

זאת היתה השאלה בקשר לפגישה עם ההורים, הפגישה כבר היתה ועכשיו הקב"ן מורח אותי, הסבר בתגובה הבאה שלי, בבקשה עזרה...
(קראו תגובה הבאה שלי)
הייתי אצל קב"ן שלישי במספר שבהתחלה ניסה לנפנף אותי אבל לקראת סוף השיחה אמר שהוא מוכן ללכת איתי בכיוון של שחרור, רק לשתף איתו פעולה, ושהוא מזמין אותי עם ההורים שלי לעוד שבוע.
מקריאה אינסופית כאן בפורום אני מבין שזה צעד בכיוון של שחרור, הבעיה היא שדיברתי עם אמא שלי (היא מי שתבוא איתי), היא תהיה מוכנה לקבל את זה שאני אצא מהצבא (מהבחינה הזאת שהיא לא תזרוק אותי מהבית) אבל היא מתנגדת לכך והיא לא מוכנה לעזור לי, היא אמרה שהיא תגיד לקב"ן רק את האמת וכששאלתי אותה מה מבחינה האמת היא אמרה שתמיד הייתי ככה ושאין איזו החמרה מיוחדת במצב, ושאם אני רק ארצה אני אצליח לשרת בצבא בלי בעיה.
"האמת" היא שהצבא מדכא אותי ואני לא מסוגל לתפקד בצבא, אבל בהחלט הגזמתי בתיאור מצבי לקב"ן, ובבית אני יחסית מתנהג כרגיל, ואם היא תגיד את זה לקב"ן זאת בטח תהיה בעיה.
השאלה היא מה מידת ההשפעה של ההורים? איך אפשר לנטרל את ההשפעה של מה שהיא תגיד? להתווכח איתה מול הקב"ן ולהגיד דברים כמו "אני לא מספר לכם הכל" יעזור?
ואין סיכוי שהקב"ן ישמע מאמא שלי משפט כמו "אני מודאגת מהמצב של הבן שלי", מה הסיכוי שהקב"ן לא יזרו אותי מכל המדרגות אלא ימשיך בהליך השחרור?
תודה...
נערך לאחרונה על ידי יוסריאן ב 19 ספטמבר 2012 15:53, נערך פעם 1 בסך הכל.
Coleworld
יצירת קשר:

Re: שאלה בקשר למידת ההשפעה של הורים

הודעהעל ידי Coleworld » 13 ספטמבר 2012 13:24

יוסריאן כתב:הייתי אצל קב"ן שלישי במספר שבהתחלה ניסה לנפנף אותי אבל לקראת סוף השיחה אמר שהוא מוכן ללכת איתי בכיוון של שחרור, רק לשתף איתו פעולה, ושהוא מזמין אותי עם ההורים שלי לעוד שבוע.
מקריאה אינסופית כאן בפורום אני מבין שזה צעד בכיוון של שחרור, הבעיה היא שדיברתי עם אמא שלי (היא מי שתבוא איתי), היא תהיה מוכנה לקבל את זה שאני אצא מהצבא (מהבחינה הזאת שהיא לא תזרוק אותי מהבית) אבל היא מתנגדת לכך והיא לא מוכנה לעזור לי, היא אמרה שהיא תגיד לקב"ן רק את האמת וכששאלתי אותה מה מבחינה האמת היא אמרה שתמיד הייתי ככה ושאין איזו החמרה מיוחדת במצב, ושאם אני רק ארצה אני אצליח לשרת בצבא בלי בעיה.
"האמת" היא שהצבא מדכא אותי ואני לא מסוגל לתפקד בצבא, אבל בהחלט הגזמתי בתיאור מצבי לקב"ן, ובבית אני יחסית מתנהג כרגיל, ואם היא תגיד את זה לקב"ן זאת בטח תהיה בעיה.
השאלה היא מה מידת ההשפעה של ההורים? איך אפשר לנטרל את ההשפעה של מה שהיא תגיד? להתווכח איתה מול הקב"ן ולהגיד דברים כמו "אני לא מספר לכם הכל" יעזור?
ואין סיכוי שהקב"ן ישמע מאמא שלי משפט כמו "אני מודאגת מהמצב של הבן שלי", מה הסיכוי שהקב"ן לא יזרו אותי מכל המדרגות אלא ימשיך בהליך השחרור?
תודה...

לאחר ה"פגישה" הזאת תגיד לקב"ן שההורים שלך לא מבינים אותך הם רק רוצים שתתגייס והם לא יודעים מה קורה לך בפנים, זה אמור פחות או יותר לנטרל או להוריד באופן משמעותי את חשיבות הדברים שהם יגידו

נ.ב- אני צריך ללמוד להעריך את ההורים שלי יותר שהם תומכים בי

שיהיה בהצלחה ותעדכן :)
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 14 ספטמבר 2012 08:06

אם להורים שלך באמת אכפת ממך בסופו של דבר הם יתגמשו איתך ויתמכו בך ובהחלטות שלך...אם לא..אז כנראה יש לך חרא של הורים
fu

הודעהעל ידי fu » 19 ספטמבר 2012 14:20

אל תריב עם ההורים שלך בפגישה איתו. חשוב שתשמור על אותה התנהגות כמו שאתה תמיד בשיחות איתו.
תודיע להם מראש איך אתה הולך להתנהג מולו ותבקש מהם להגיד לו שאתה מתקשר איתם פחות לאחרונה.
זה לא משהו גדול להגיד ויכול להספיק מולו.
אחרי הפגישה תסביר לו שאתה למדבר איתם כמעט ושהם לא מבינים אותך ולא מנסים לעזור לך.

אם הוא יאמין שהבעיות שלך מספיק חמורות אז זה לא ישנה אם ההורים שלך לא איתך
יוסריאן
יצירת קשר:

Re: מה אפשר לעשות עם קב"ן שמורח?

הודעהעל ידי יוסריאן » 19 ספטמבר 2012 16:01

היתה לי היום פגישה עם הקב"ן ואמא שלי
בפגישה הקודמת הוא אמר שהוא מוכן ללכת איתי בכיוון של שחרור ונתן לי גימלים עד הפגישה היום (הקודמת היתה לפני שבוע)
אבל לא הלך טוב כל כך עם אמא שלי למרות שהיא היתה בעדי בסוף, היא אמרה בהתחלה את מה שאמרתי לה להגיד וכמובן שהיא לא שחקנית מצוינת וזה היה נשמע מאוד לא אמין
ולא קרה כלום בכיוון של שחרור, הוא רק אמר לי שאני לא מתאמץ לטפל בעצמי ולאמא שלי הוא אמר שהם כל החיים מוותרים לי,
ובאופן כללי זה היה נשמע כאילו הוא לוקח אותי בתור איזה פרוייקט שיקום או משהו, הוא חרא קב"ן וקשה לי להאמין שהוא ישחרר אותי.
בינתיים אני צריך לחזור מחר לבסיס וביום ראשון הוא יפגוש אותי שוב, לא הבנתי בדיוק למה, הוא אמר משהו כמו המשך מעקב, אבל זה נשמע כאילו הוא רוצה לעשות לי טיפול פסיכולוגי ו"להציל" אותי מהדכאון שלי...
מה אפשר לעשות? אם אני אמשיך להתנהג אותו דבר בפגישה ביום ראשון ואמשיך לבקש לצאת מהצבא ולא אתפקד בינתיים הוא יוציא אותי? מה פשר הפגישה הנוספת הזאת? אם הוא לא שולח אותי לפסיכיאטר זה לא צעד בכיוון של לצאת מהצבא נכון? מה עושים כשהקב"ן מורח אותך לעזאזל? להוציא חוות דעת אזרחית ולהביא לו בפגישה הקרובה אמור לעזור?
תודה על העזרה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2012 14:26

הקב"ן תמיד משחק משחקים איתך. אי אפשר לדעת מה המטרות שלו.
ביום ראשון תמשיך עם הקו שציינת ותראה לו שאתה לא משתפר אלא להפך.
נשמע שאמא לך הייתה בסדר גמור ונקווה שלא יזמינו אותה שוב.

חוות דעת אזרחית תמיד עוזרת ויכולה לזרז הליכים
יוסריאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי יוסריאן » 20 ספטמבר 2012 22:36

הלכתי היום לברה"ן תל השומר עם חוות דעת מפסיכיאטר במיון שאומרת שעליי לראות פסיכיאטר צבאי בהקדם המיידי,
הם נתנו לי להכנס שם לקב"ן אחרי איזה 4 שעות אבל הוא רק אמר לי שהיחיד שיכול לטפל בי ולעשות משהו בקשר אלי זה הקב"ן שלי ביחידה, ושכל עוד אין לי פסיכוזה מובהקת הוא לא יכול לעשות כלום, לא לשלוח אותי לפסיכיאטר לא לתת המלצות הקלות בקיצור, הוא לא הסכים לעזור לי בכלום, ובסוף איים עליי שאם אני לא הולך הוא שולח אותי לאשפוז כפוי.
זה הגיוני או שהוא גם מרח אותי? לקב"נים של הברה"ן הראשי בתל השומר אין סמכות לעזור לי כל עוד אני נמצא אצל קב"ן מהיחידה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2012 23:09

יוסריאן כתב:הלכתי היום לברה"ן תל השומר עם חוות דעת מפסיכיאטר במיון שאומרת שעליי לראות פסיכיאטר צבאי בהקדם המיידי,
הם נתנו לי להכנס שם לקב"ן אחרי איזה 4 שעות אבל הוא רק אמר לי שהיחיד שיכול לטפל בי ולעשות משהו בקשר אלי זה הקב"ן שלי ביחידה, ושכל עוד אין לי פסיכוזה מובהקת הוא לא יכול לעשות כלום, לא לשלוח אותי לפסיכיאטר לא לתת המלצות הקלות בקיצור, הוא לא הסכים לעזור לי בכלום, ובסוף איים עליי שאם אני לא הולך הוא שולח אותי לאשפוז כפוי.
זה הגיוני או שהוא גם מרח אותי? לקב"נים של הברה"ן הראשי בתל השומר אין סמכות לעזור לי כל עוד אני נמצא אצל קב"ן מהיחידה?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח עלק אם אתה לא הולך הוא שולח אותך לאישפוז כפוי :lol: :lol: :lol: זה רק עובד סוציאלי מסכן...... עלק ישלח אותך הדבר היחידי שיש לו כוח וסמכות לעשות זה לשלוח את היד שלו לגרבץ..... אם היית נשאר ולא הולך בסוף היית רואה פסיכיאטר שהיה כנראה משחרר אותך.... אבל האמנת לבולשיט שלהם והלכת אז כמובן שלא קיבלת כלום :|
zanzuri123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי zanzuri123 » 23 ספטמבר 2012 05:42

ואלה אורח לא מתאים מה שאתה עושה הבן אדם במצוקה ויכול להיות עשה טעות יש דרך להגיד את זה
chacknoris
יצירת קשר:

הודעהעל ידי chacknoris » 23 ספטמבר 2012 06:48

האורח הזה הוא טרול, אל תתיחס אליו
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 ספטמבר 2012 13:47

מה היה אצל הקב"ן?
התקדמת?
יוסריאן1

הודעהעל ידי יוסריאן1 » 28 ספטמבר 2012 15:23

כן. הוא שלח אותי לפסיכיאטר וקיבלתי ממנו המלצה ל21. שבוע הבא ועדות רפואיות.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 28 ספטמבר 2012 16:25

יוסריאן1 כתב:כן. הוא שלח אותי לפסיכיאטר וקיבלתי ממנו המלצה ל21. שבוע הבא ועדות רפואיות.

מאד שמח בשבילך :)

האם אתה יכול להרחיב על הפגישה עם הקב"ן והפסיכי? איך התנהגת? איך הם הגיבו? מה הם שאלו? תודה רבה
zanzuri123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי zanzuri123 » 30 ספטמבר 2012 17:48

בתור אחד שעד לא מזמן היה חייל ועכשיו הוא אזרח אני ממש שמח בשבילך אני מרגיש הרבה יותר טוב ולאט לאט אני מתחיל לחזור לעצמי אני מאחל לך בהצלחה ואם הצבא גרם לך לסבל אין שום סיבה שתשאר בו מאחל לך רק טוב אחי
יוסריאן1

הודעהעל ידי יוסריאן1 » 01 אוקטובר 2012 19:20

Coleworld כתב:
יוסריאן1 כתב:כן. הוא שלח אותי לפסיכיאטר וקיבלתי ממנו המלצה ל21. שבוע הבא ועדות רפואיות.

האם אתה יכול להרחיב על הפגישה עם הקב"ן והפסיכי? איך התנהגת? איך הם הגיבו? מה הם שאלו? תודה רבה

עם הקב"ן נפגשתי 4 פעמים. אני הרגשתי שהלך די חרא למרות שהרגשתי ששיחקתי טוב, כנראה שפשוט הם מנסים אותך מכמה כיוונים עד שהם מוותרים.
התנהגתי כמו הטרגט בדיוק. זה באמת עובד. הכי חשוב, באמת, זה לזכור לא להאמין לאף מילה שלהם ולא להתייאש. הם באמת כמעט הצליחו לייאש אותי. בסוף הפגישה הרביעית עם הקב"ן המשפט האחרון שלו היה "אם אתה לא רוצה תרופות (הוא ניסה איזה חצי שעה לשכנע אותי לקחת תרופות. לא הסכמתי כי הוא אמר שננסה אותם איזה חודשיים ורק אז אם זה לא יעזור נחשוב על שחרור. אין סיכוי שהייתי נשאר עוד חודשיים) אין לי מה לעשות איתך, תחזור אליי שבוע הבא". כאן התייאשתי ואמרתי לו מכל הלב "אם ככה, אין לי תקווה יותר. אתה חורץ את גורלי, לא נשאר לי כלום, שום מוצא, רק להתאבד". כנראה שזה עשה רושם (בכל הפעמים הקודמות שדיברתי על התאבדות הוא צחק עליי, כנראה שדברים שנאמרים באמת הם מורגשים, רואים את ההבדל. ככה באמת הרגשתי, שמכאן אני רק הולך לקפוץ מגשר.) כי הוא אמר לי לחכות כמה דקות בחוץ ואז כשחזרתי שלח אותי לפסיכיאטר למחרת. למחרת הלכתי לפסיכיאטר, אצלו הייתי 20 דקות בערך, הוא לא שאל הרבה שאלות, התנהגתי אצלו כמו בטרגט גם, ראש למטה, אמינות זה באמת חשוב מאוד. לא להמציא דברים שלא תצליח להתחבר אליהם. כשדיברתי על היחסים עם אבא שלי שהתקלקלו בגלל הסיפור עם הצבא (אבא שלי היה לוחם בסיירת) ועל כמה שזה מדכא אותי, נתתי לתחושה הזאת להציף אותי ואז גם הצלחתי לבכות וראיתי שזה עשה רושם די רב כי הקב"ן דיבר איתי על זה הרבה. בקיצור מהחוויה שלי, הכי חשוב זה להבין שאלא אם כן הם באמת מאמינים שאתה מחר מתאבד, הם ינסו לייאש אותך ולמרוח אותך כמה שיותר (תבוא אלי שבוע הבא, תנסה תרופות וכו' וכו'). חשובה אמינות - לא להמציא סיפורים מופרכים אצל הקב"ן, לנסות להצליח להיות מוצף בתחושת הדכאון כשיושבים שם בכסא, לא לתפקד בבסיס! חשוב מאוד. וגם לא לתפקד בבית אם זה מה שצריך כדי שההורים יגידו שאתה לא מתפקד גם בבית (אלא אם כן יש לך הורים משתפי פעולה. אבל חס וחלילה שאמא שלך תספר לקב"ן שאתה יוצא לבלות בחופשות). הרסתי הרבה מאוד קשרים עם חברים ומשפחה, הפסקתי לאכול ולישון בזמן כל התהליך הזה, ירדתי 7 קילו, הייתי בדכאון 24 שעות ביממה קרוב לחודש. זה מחיר שצריך להיות מוכן לשלם אותו כדי לצאת. הכל בר תיקון אחר כך.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 01 אוקטובר 2012 20:23

יוסריאן1 כתב:
Coleworld כתב:

עם הקב"ן נפגשתי 4 פעמים. אני הרגשתי שהלך די חרא למרות שהרגשתי ששיחקתי טוב, כנראה שפשוט הם מנסים אותך מכמה כיוונים עד שהם מוותרים.
התנהגתי כמו הטרגט בדיוק. זה באמת עובד. הכי חשוב, באמת, זה לזכור לא להאמין לאף מילה שלהם ולא להתייאש. הם באמת כמעט הצליחו לייאש אותי. בסוף הפגישה הרביעית עם הקב"ן המשפט האחרון שלו היה "אם אתה לא רוצה תרופות (הוא ניסה איזה חצי שעה לשכנע אותי לקחת תרופות. לא הסכמתי כי הוא אמר שננסה אותם איזה חודשיים ורק אז אם זה לא יעזור נחשוב על שחרור. אין סיכוי שהייתי נשאר עוד חודשיים) אין לי מה לעשות איתך, תחזור אליי שבוע הבא". כאן התייאשתי ואמרתי לו מכל הלב "אם ככה, אין לי תקווה יותר. אתה חורץ את גורלי, לא נשאר לי כלום, שום מוצא, רק להתאבד". כנראה שזה עשה רושם (בכל הפעמים הקודמות שדיברתי על התאבדות הוא צחק עליי, כנראה שדברים שנאמרים באמת הם מורגשים, רואים את ההבדל. ככה באמת הרגשתי, שמכאן אני רק הולך לקפוץ מגשר.) כי הוא אמר לי לחכות כמה דקות בחוץ ואז כשחזרתי שלח אותי לפסיכיאטר למחרת. למחרת הלכתי לפסיכיאטר, אצלו הייתי 20 דקות בערך, הוא לא שאל הרבה שאלות, התנהגתי אצלו כמו בטרגט גם, ראש למטה, אמינות זה באמת חשוב מאוד. לא להמציא דברים שלא תצליח להתחבר אליהם. כשדיברתי על היחסים עם אבא שלי שהתקלקלו בגלל הסיפור עם הצבא (אבא שלי היה לוחם בסיירת) ועל כמה שזה מדכא אותי, נתתי לתחושה הזאת להציף אותי ואז גם הצלחתי לבכות וראיתי שזה עשה רושם די רב כי הקב"ן דיבר איתי על זה הרבה. בקיצור מהחוויה שלי, הכי חשוב זה להבין שאלא אם כן הם באמת מאמינים שאתה מחר מתאבד, הם ינסו לייאש אותך ולמרוח אותך כמה שיותר (תבוא אלי שבוע הבא, תנסה תרופות וכו' וכו'). חשובה אמינות - לא להמציא סיפורים מופרכים אצל הקב"ן, לנסות להצליח להיות מוצף בתחושת הדכאון כשיושבים שם בכסא, לא לתפקד בבסיס! חשוב מאוד. וגם לא לתפקד בבית אם זה מה שצריך כדי שההורים יגידו שאתה לא מתפקד גם בבית (אלא אם כן יש לך הורים משתפי פעולה. אבל חס וחלילה שאמא שלך תספר לקב"ן שאתה יוצא לבלות בחופשות). הרסתי הרבה מאוד קשרים עם חברים ומשפחה, הפסקתי לאכול ולישון בזמן כל התהליך הזה, ירדתי 7 קילו, הייתי בדכאון 24 שעות ביממה קרוב לחודש. זה מחיר שצריך להיות מוכן לשלם אותו כדי לצאת. הכל בר תיקון אחר כך.

כמה זמן היית בצבא? כי כרגע אני מלש״ב נראה לך הם גם ימרחו או יוותרו?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים