הסיפור שלי - ומספר שאלות על פטור מילואים (שונה מרוב הגרסאות)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ptormiluim
יצירת קשר:

הסיפור שלי - ומספר שאלות על פטור מילואים (שונה מרוב הגרסאות)

הודעהעל ידי ptormiluim » 22 דצמבר 2011 20:45

אהלן

אני חייל בשירות סדיר שמשתחרר בעוד כ3 חודשים. אני משרת בחיל האוויר (המקולל) בטייסת קרב, ולא נראה לי שאני צריך להרחיב יותר מזה על מה שעברתי\אני עובר בשירות ועל הסבל הרב.
אני כבר משתגע מהצבא ואני מחכה לשנייה להשתחרר, וכבר לפני 4 חודשים אני הבנתי: אני לצבא המסריח הזה לא חוזר יותר בחיים. אני אעביר את מה שנשאר לשירות, וזהו.
הזבנג שגרם לי להחליט שלפה אני לא חוזר יותר קרה בזמן ההסלמה החמורה ביותר שהייתה השנה בדרום, באוגוסט לאחר הפיגוע באילת. רוב חיל האוויר היה בדיוק בהדממה, והקפיצו כמעט את כל החיל חזרה לבסיסים. ואם אתה בטייסת קרב, אתה יודע מה מצפה לך...בסופו של דבר לא קרה שום דבר מעבר, אבל אני הבנתי דבר אחד: אני לא מוכן לחיות בכוננות ובפחד למשך שארית חיי. על הפורום שמעתי וקראתי בו מאמרים עוד לפני, אבל בזמן האחרון החלטתי לחזור אליו והפעם ברצינות ולהתביית על נושא פטור המילואים.

מספר שאלות, כיוון שנושא המילואים מעט שונה ביחידה שלי.

ביחידה שלי, בגלל שזוהי טייסת קרב וישנו כוח אדם רב ותחלופה די גדולה של חיילים, יש כמה מאות (לפחות כ300 מילואימניקים). ישנם זמנים מוגדרים של מילואים (בשגרה), בעיקר בתרגילים חיליים ובפריסות לבסיסים אחרים. בכל פעם מביאים כ5-7 מילואימניקים, ומה שמפתיע זה שב90% מהמקרים מביאים את אותם אנשים. אני מתפלא איך הם עוד לא שמו לב ששמו להם כוונת על התחת והם תפסו אותם כ"יס מן". ובכן, דבר אחד: אני לא אהיה ה"יס מן" שלהם.
בנוסף, בתאוריה, אתה אמור לעשות פעם בשנה מילואים, 4 ימים (ראשון עד רביעי, לעיתים עד חמישי) ללא שבתות. כמובן, שזה לא באמת ככה. רק אנשים בעלי הסמכה מסוימת שקיבלו בסדיר ("ראש צוות") או הסמכות על כלים מסוימים שלשאר אין, ישנו "רענון" (מילואים) רב יותר. ואני לא אזכיר פה את אנשי הקבע, שחיתנו את עצמם עם הצבא גם אחרי שהשתחררו...
בכל אופן, הזימון למילואים נעשה בד"כ ע"י איש קבע מוגדר בטייסת ("אחראי מילואים") והוא מתקשר אליך (אין לי מושג מה השיקולים שלהם) ושואל אותך אם אתה רוצה לבוא למילואים. עכשיו, לשאלות:
1. אני מתכוון לחסום את כל מספרי הטלפון של הבסיס כולל כל המירסים שאני מכיר וכל המירסים שמתחילים ב05781 (אנשי קבע). כמה זה אפקטיבי? האם ישר הם יחפשו אותי בבית? יכול להיות שנעבור דירה בשנה הקרובה, ואני לא מתכוון לדווח לצבא על שינוי כתובת או טלפון בבית, שיחפשו אותי...כמה נזק זה יכול לגרום אם בכלל?
2. פנייה לפסיכיאטר אזרחי - כיצד זה יכול להשפיע על התיק האישי שלי (באזרחות) והאם זה יכול לפגוע בהעסקה? בנוסף ה"21" שמקבלים בפטור מילואים - איזה נזק הוא יכול לגרום והאם הוא יכול למנוע ממני דברים, במיוחד לאחר שזה התקבל לאחר המלצה מפסיכיאטר אזרחי?
3. איך אני יכול להתעמת איתם טלפונית אם בכל זאת מוצאים אותי? אני יכול להגיד להם שאני לא בא, אבל אז הם ישלחו צו 8 לדואר (למילואים הבאים כבר). ואם אני אומר להם שאני בא ובסופו של דבר משתמט מזה? האם אני נחשב נפקד\עריק ולכמה זמן זה ייחשב אם ימי המילואים הם 4 בלבד לאותה עת וכנראה לשנה הקרובה?
4. האם כליאה בעקבות נפקדות\השתמטות\עריקות ממילואים(לאותו זימון של 4 ימים) תיחשב עבירה פלילית ויכולה לגרום לפתיחת תיק פלילי אזרחי? האם זה יכול להשפיע בצורה מסוימת על פיטורין מעבודה (אם זה הכליאה היא בזמן העבודה) או נשירה מלימודים (במידה וזה קורה בזמן הלימודים?)
5. עד כמה חמורה עריקות מילואים ממלחמה? אני יודע שאני מעדיף לשבת בכלא מאשר להיות בזמן חירום\לחימה במקום הזה, כי עדיף כבר לשבת בכלא מאשר לעבור את מה שקורה פה. כמה זמן זהו זימון למילואים בשעת חירום? או שחוקי ה"54 ימים ל3 שנים" בטלים במצב כזה?

אני חייב לדעת את כל המידע הזה לפני שאני פונה להליכים נפשיים, כי אני אצא מפה ואני לא אחזור לכאן...תהיו בטוחים בזה

תודה
אורח

Re: הסיפור שלי - ומספר שאלות על פטור מילואים (שונה מרוב הגרסאות)

הודעהעל ידי אורח » 22 דצמבר 2011 22:02

ptormiluim כתב:אהלן

אני חייל בשירות סדיר שמשתחרר בעוד כ3 חודשים. אני משרת בחיל האוויר (המקולל) בטייסת קרב, ולא נראה לי שאני צריך להרחיב יותר מזה על מה שעברתי\אני עובר בשירות ועל הסבל הרב.

כן אה, לא כיף כשאנשים פחות מוכשרים או מוכשרים באותה מידה כמוך נבחרים להיות טייסים בגלל קשרים וקומבינות, ואלה שאין שלא מקומבנים טוחנים בגריז ואוכלים חרא בזמן שהטייסים חיים כמו מלכים.... מבין אותך.........

אני כבר משתגע מהצבא ואני מחכה לשנייה להשתחרר, וכבר לפני 4 חודשים אני הבנתי: אני לצבא המסריח הזה לא חוזר יותר בחיים. אני אעביר את מה שנשאר לשירות, וזהו.
הזבנג שגרם לי להחליט שלפה אני לא חוזר יותר קרה בזמן ההסלמה החמורה ביותר שהייתה השנה בדרום, באוגוסט לאחר הפיגוע באילת. רוב חיל האוויר היה בדיוק בהדממה, והקפיצו כמעט את כל החיל חזרה לבסיסים. ואם אתה בטייסת קרב, אתה יודע מה מצפה לך...בסופו של דבר לא קרה שום דבר מעבר, אבל אני הבנתי דבר אחד: אני לא מוכן לחיות בכוננות ובפחד למשך שארית חיי. על הפורום שמעתי וקראתי בו מאמרים עוד לפני, אבל בזמן האחרון החלטתי לחזור אליו והפעם ברצינות ולהתביית על נושא פטור המילואים.

מספר שאלות, כיוון שנושא המילואים מעט שונה ביחידה שלי.

ביחידה שלי, בגלל שזוהי טייסת קרב וישנו כוח אדם רב ותחלופה די גדולה של חיילים, יש כמה מאות (לפחות כ300 מילואימניקים). ישנם זמנים מוגדרים של מילואים (בשגרה), בעיקר בתרגילים חיליים ובפריסות לבסיסים אחרים. בכל פעם מביאים כ5-7 מילואימניקים, ומה שמפתיע זה שב90% מהמקרים מביאים את אותם אנשים. אני מתפלא איך הם עוד לא שמו לב ששמו להם כוונת על התחת והם תפסו אותם כ"יס מן".

הם לא יס מן הם פחדנים, ואותם הכי קל לנצל.... זה בטח בכל תחום בחיים מנצלים אותם ואין להם עמוד שידרה אז מה הם יעשה סמרטוט חוץ מלנגב רצפות?
אל תתפלא ותלמד שמי שלא דואג לעצמו יהפכו אותו מהר לסמרטוט או לנייר טואלט אנושי.

ובכן, דבר אחד: אני לא אהיה ה"יס מן" שלהם.
בנוסף, בתאוריה, אתה אמור לעשות פעם בשנה מילואים, 4 ימים (ראשון עד רביעי, לעיתים עד חמישי) ללא שבתות. כמובן, שזה לא באמת ככה. רק אנשים בעלי הסמכה מסוימת שקיבלו בסדיר ("ראש צוות") או הסמכות על כלים מסוימים שלשאר אין, ישנו "רענון" (מילואים) רב יותר. ואני לא אזכיר פה את אנשי הקבע, שחיתנו את עצמם עם הצבא גם אחרי שהשתחררו...
בכל אופן, הזימון למילואים נעשה בד"כ ע"י איש קבע מוגדר בטייסת ("אחראי מילואים") והוא מתקשר אליך (אין לי מושג מה השיקולים שלהם) ושואל אותך אם אתה רוצה לבוא למילואים. עכשיו, לשאלות:
1. אני מתכוון לחסום את כל מספרי הטלפון של הבסיס כולל כל המירסים שאני מכיר וכל המירסים שמתחילים ב05781 (אנשי קבע). כמה זה אפקטיבי? האם ישר הם יחפשו אותי בבית? יכול להיות שנעבור דירה בשנה הקרובה, ואני לא מתכוון לדווח לצבא על שינוי כתובת או טלפון בבית, שיחפשו אותי...כמה נזק זה יכול לגרום אם בכלל?

מה אתה רוצה לחיות בפחד כל החיים? ישלחו לך זימון הביתה ואם לא תבוא ירשמו שאתה נפקד... זה לא פתרון הדבר הזה זאת בריחה ולא ייצא מזה כלום.
שיחפשו אותך? מה אתה מטומטם? בסוף אתה תיכנס לכלא.

2. פנייה לפסיכיאטר אזרחי - כיצד זה יכול להשפיע על התיק האישי שלי (באזרחות) והאם זה יכול לפגוע בהעסקה?

איזה תיק אישי יש באזרחות? נראה לך שזה בית ספר יסודי? עלק תיק אישי הגריז חסם לך את המוח או מה?

בנוסף ה"21" שמקבלים בפטור מילואים - איזה נזק הוא יכול לגרום והאם הוא יכול למנוע ממני דברים, במיוחד לאחר שזה התקבל לאחר המלצה מפסיכיאטר אזרחי?

כן פטור ממילואים יכול למנוע ממך לעשות מילואים..

3. איך אני יכול להתעמת איתם טלפונית אם בכל זאת מוצאים אותי? אני יכול להגיד להם שאני לא בא, אבל אז הם ישלחו צו 8 לדואר (למילואים הבאים כבר). ואם אני אומר להם שאני בא ובסופו של דבר משתמט מזה? האם אני נחשב נפקד\עריק ולכמה זמן זה ייחשב אם ימי המילואים הם 4 בלבד לאותה עת וכנראה לשנה הקרובה?

כן אתה תיחשב נפקד עריק...... מן הסתם אלא מה תיחשב אם לא תבוא? לפיית השיניים תחשוב לבד הגיון בסיסי.

4. האם כליאה בעקבות נפקדות\השתמטות\עריקות ממילואים(לאותו זימון של 4 ימים) תיחשב עבירה פלילית ויכולה לגרום לפתיחת תיק פלילי אזרחי?

עריקות ארוכה עלולה לגרור בית דין צבאי ורישום פלילי, ויהיה רישום פלילי אזרחי.

האם זה יכול להשפיע בצורה מסוימת על פיטורין מעבודה (אם זה הכליאה היא בזמן העבודה) או נשירה מלימודים (במידה וזה קורה בזמן הלימודים?)

מה זאת השאלה המטומטמת הזאת? אם לא תבוא לעבודה ברור שתפוטר ואם לא תלמד אז תיכשל בלימודים טוק טוק מישהו בבית?

5. עד כמה חמורה עריקות מילואים ממלחמה? אני יודע שאני מעדיף לשבת בכלא מאשר להיות בזמן חירום\לחימה במקום הזה, כי עדיף כבר לשבת בכלא מאשר לעבור את מה שקורה פה. כמה זמן זהו זימון למילואים בשעת חירום? או שחוקי ה"54 ימים ל3 שנים" בטלים במצב כזה?

בזמן מלחמה הכל חוקי, אבל אין מלחמות יש "פעולות צבאיות" וזה שונה.

אני חייב לדעת את כל המידע הזה לפני שאני פונה להליכים נפשיים, כי אני אצא מפה ואני לא אחזור לכאן...תהיו בטוחים בזה

מאיפה תצא? מה אתה כזה דרמטי מה קרה?

תודה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 דצמבר 2011 22:16

1. הנזק העיקרי שזה יכול לגרום זה שפשוט תהיה נפקד/עריק של מילואים. אתה יכול לסנן חופשי, אבל ברגע שנשלח אליך צו מילואים עם תאריך ברור, ולא הגעת אליו(בין אם זה הגיע לכתובת ישנה), אתה תהיה נפקד מילואים.
2. תקרא מי מפחד מפרופיל 21, זה תקף גם לזה. ועל איזה תיק אישי אתה מדבר?
4. תגיד לי.. רצחת מישהו? הברחת סמים למדינה? פרצת לבנק? אלו עבירות פליליות, נפקדות בסדיר ועריקות לא ממש. אם נפקדות ועריקות לא נחשבות בסדיר כעבירה פלילית אז למה כן במילואים? פשוט תריץ נפקדות מילואים בגוגל ותמצא עוד מידע.
6. אני לא יודע אם שמעת על זה, אבל קיים גוגל, תשתמש בו. בכל מקרה אני אחסוך לך את הטרחה למידה ותרצה לדעת איך להוריד פרופיל דרך קבן. אתה צריך להיפגש עם פסיכולוג או פסיכיאטר אזרחי, ולבקש חוות דעת לצבא(כמובן שאתה צריך להתנהג אצלו כאדם דיכאוני שלא מסוגל לשרת במילואים), לשלוח לקצינת הקישור בנוסף לבקשה לראות קבן, אני מאמין שיתנו לך לראות קבן. אצל הקבן תמשיך את אותו משחק שהתנהגת אצל הפסיכולוג, אם הכל ידפוק כמו שעון, הוא יפנה אותך לפסיכיאטר כדי להוריד פרופיל. ומשם ועדה רפואית וסלאמת.
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 23 דצמבר 2011 08:45

מה אתה רוצה לחיות בפחד כל החיים? ישלחו לך זימון הביתה ואם לא תבוא ירשמו שאתה נפקד... זה לא פתרון הדבר הזה זאת בריחה ולא ייצא מזה כלום.
מה זאת השאלה המטומטמת הזאת? אם לא תבוא לעבודה ברור שתפוטר ואם לא תלמד אז תיכשל בלימודים טוק טוק מישהו בבית?

ואם אני נכנס לכלא לא בזמן לימודים\עבודה, מה זה כבר יכול להרוס? אני צריך להראות התנגדות, שאני לא אהפוך לכלבלב שלהם כמו אלה שמביאים כל פעם...

כן אתה תיחשב נפקד עריק...... מן הסתם אלא מה תיחשב אם לא תבוא? לפיית השיניים תחשוב לבד הגיון בסיסי.

זה שאני איחשב כך הבנתי...אבל ראיתי אנשים שאמרו שהם היו נפקדי\עריקי מילואים אבל במצב של זימון ל21 יום, ופתאום הם נחשבו עריקים של שנה...אבל מה במקרה שלי?

4. האם כליאה בעקבות נפקדות\השתמטות\עריקות ממילואים(לאותו זימון של 4 ימים) תיחשב עבירה פלילית ויכולה לגרום לפתיחת תיק פלילי אזרחי?

ואם אני לא בא ל4 הימים האלה ומסגיר את עצמי מיידית (יום אחרי), מה הענישה במצב כזה?

מה זה "פעולות צבאיות"? אם אני רואה שחיל האוויר תוקף בעזה ויש שיגורים של רקטות שהורגים אנשים בארץ ובמקרה אני מקבל טלפון או צו 8 לבית, אז אני לא כ"כ טיפש כדי לא להבין שיש לחימה.
או במצב שבו מתארגנים לתקיפה באירן, מה אני לא אבין שתכף הולכת להיות מלחמה?

אני מדבר על המצבים האלה שבמצבים האלה אני מעדיף לשבת בכלא מאשר ללכת אל הלא נודע במיוחד בתפקיד שהייתי בו, ויהי מה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 דצמבר 2011 14:31

ptormiluim כתב:מה אתה רוצה לחיות בפחד כל החיים? ישלחו לך זימון הביתה ואם לא תבוא ירשמו שאתה נפקד... זה לא פתרון הדבר הזה זאת בריחה ולא ייצא מזה כלום.

ואם אני נכנס לכלא לא בזמן לימודים\עבודה, מה זה כבר יכול להרוס? אני צריך להראות התנגדות, שאני לא אהפוך לכלבלב שלהם כמו אלה שמביאים כל פעם...

לא יהרוס כלום, סתם בזבוז של הזמן שלך.

זה שאני איחשב כך הבנתי...אבל ראיתי אנשים שאמרו שהם היו נפקדי\עריקי מילואים אבל במצב של זימון ל21 יום, ופתאום הם נחשבו עריקים של שנה...אבל מה במקרה שלי?

אין דבר כזה שעל 21 יום נשפטים על עריקות של שנה.

ואם אני לא בא ל4 הימים האלה ומסגיר את עצמי מיידית (יום אחרי), מה הענישה במצב כזה?

מאזהרה עד 28 יום כלא.

מה זה "פעולות צבאיות"? אם אני רואה שחיל האוויר תוקף בעזה ויש שיגורים של רקטות שהורגים אנשים בארץ ובמקרה אני מקבל טלפון או צו 8 לבית, אז אני לא כ"כ טיפש כדי לא להבין שיש לחימה.
או במצב שבו מתארגנים לתקיפה באירן, מה אני לא אבין שתכף הולכת להיות מלחמה?

אני מדבר על המצבים האלה שבמצבים האלה אני מעדיף לשבת בכלא מאשר ללכת אל הלא נודע במיוחד בתפקיד שהייתי בו, ויהי מה.

יש לחימה ויש מלחמה וזה לא אותו דבר.
בקיצור הכלא והעריקויות מהמילואים אלה לא פתרונות אלא דרכי פעולה למפגרים... לא ממליץ לך על הדרך הזאת.

אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 דצמבר 2011 14:45

כל מקרה לגופו, תתעלם מסיפורים חסרי בסיס,
"דוד שלי רקד עם ג'ירפות ובגלל זה הכניסו אותו לכלא שש.." תעשה לעצמך טובה ותתמקד בסיפור שלך.
אתה רוצה פטור ממילואים כבר הסבירו לך מה לעשות > להוריד פרופיל. אתה לא רוצה לעשות את זה, פשוט תהנה יחד עם הגריז שלך.
אני לא מכיר שיטות אחרות להוציא פטור ממילואים.
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 23 דצמבר 2011 15:04

אוקיי ושאלה אחרת...

אם האחראי מילואים מהטייסת מתקשר אליי ושואל אותי אם אני רוצה לבוא למילואים בשגרה (כי זה מה ששואלים, לא אומרים לך "תבוא זה חובה" או "אנחנו קוראים לך") ואני אומר להם שאני לא רוצה הפעם כי...\לא יכול ואין שום צו שנשלח לבית והם אומרים טוב אז נקרא לך פעם באה, האם הפעם הזו תיחשב כסירוב?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 23 דצמבר 2011 15:14

ודאי שלא. אם הם הסכימו שלא תגיע, אז זה לא סירוב פקודה, לא נפקדות ולא עריקות (אחרת הם לא היו שואלים אלא אומרים). לכל היותר הם לא יאהבו את זה ואולי יתחשבו פחות בפעם הבאה. אבל הם לא חייבים להסכים שלא תגיע ויש להם סמכות לחייב אותך להגיע, בצו, בכפוף כמובן להגבלות שקובע חוק המילואים.
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 23 דצמבר 2011 18:27

ושאלה אחרונה מסכמת...

באיזה שלב כדאי להתחיל את התליך לקבלת הפטור (פסיכאטר אזרחי וכו') האם כדאי מיד לאחר השחרור, או שזה יראה חשוד\מוזר? או שעדיף לאחר כמה חודשים\חצי שנה\שנה\אחרי מילואים בפעם הראשונה שיהיהיותר ביסוס? האם כדאי לעשות את זה בזמן עבודה או שהתהליך יכול לגזול ממני הרבה זמן ונסיעות לכל מיני מקומות בארץ ועדיף לעשות את זה בתקופה שלא עושים משהו משמעותי ובעיקר לא עובדים?

תודה
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 24 דצמבר 2011 06:41

מישהו יכול לענות לי על זה?
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 25 דצמבר 2011 18:49

בבקשה מישהו מוכן לענות? זאת שאלה חשובה וקריטית בשבילי אחרת לא אדע מה לעשות...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 דצמבר 2011 23:28

ptormiluim כתב:ושאלה אחרונה מסכמת...

באיזה שלב כדאי להתחיל את התליך לקבלת הפטור (פסיכאטר אזרחי וכו') האם כדאי מיד לאחר השחרור, או שזה יראה חשוד\מוזר?

מה זאת חרדת הרדיפה הזאת? נראה לך שמישהו שם זין עליך? יחשדו בך? מי מחרבן לכיוון שלך בכלל? עלק נראה לך שאתה חשוב אבל אתה סתם עוד מספר בשבילם...

או שעדיף לאחר כמה חודשים\חצי שנה\שנה\אחרי מילואים בפעם הראשונה שיהיהיותר ביסוס?

מה אתה טמבל? איזה ביסוס בדיוק יהיה?

האם כדאי לעשות את זה בזמן עבודה או שהתהליך יכול לגזול ממני הרבה זמן ונסיעות לכל מיני מקומות בארץ ועדיף לעשות את זה בתקופה שלא עושים משהו משמעותי ובעיקר לא עובדים?

בסך הכל עניין של זימון או שניים, אתה עושה מזה יותר ממה שזה. אבל זה כי לוקח זמן כי זה צבא והכל עובד מהתחת.

תודה
קקי

הודעהעל ידי קקי » 25 דצמבר 2011 23:37

אני מלשב ואני קורא דעות של חיילים (יותר מידי) שהם לא יודעים מה לעשות עם עצמם בגלל הצבא רק רוצים לטוס משם כמה שיותר מהר, אני לא מתכוון להתגייס בכלל!!! לא מספיק נותנים לצבא הזה 3 שנים של גיהנום אחר כך הם עוד רודפים אחריך במשך כל החיים, אני לא אתן לילדים שלי לשרת כזה צבא מטופש שכולו קומבינות,שחיטויות ופוליטיקה ערורה ומגעילה!!!
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 26 דצמבר 2011 17:22

אורח כתב:

באיזה שלב כדאי להתחיל את התליך לקבלת הפטור (פסיכאטר אזרחי וכו') האם כדאי מיד לאחר השחרור, או שזה יראה חשוד\מוזר?

מה זאת חרדת הרדיפה הזאת? נראה לך שמישהו שם זין עליך? יחשדו בך? מי מחרבן לכיוון שלך בכלל? עלק נראה לך שאתה חשוב אבל אתה סתם עוד מספר בשבילם...

הכוונה היא האם כשאבוא לפסיכיאטר ואגיד לו שאני ממש אחרי שחרור, אז זה לא יראה חשוד שאני בא למעשה במטרת על להוציא את הפטור מילואים? כי אז עולה השאלה "למה לא הלכת לקב"ן בזמן שהיית עוד בצבא?"

הכוונה, שכשאני אבוא לפסיכיאטר אז אני אוכל להגיד לו "הייתי במילואים פעם אחת ועכשיו החרדות שלי הם..."
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 דצמבר 2011 19:38

ptormiluim כתב:
אורח כתב:

הכוונה היא האם כשאבוא לפסיכיאטר ואגיד לו שאני ממש אחרי שחרור, אז זה לא יראה חשוד שאני בא למעשה במטרת על להוציא את הפטור מילואים? כי אז עולה השאלה "למה לא הלכת לקב"ן בזמן שהיית עוד בצבא?"

הכוונה, שכשאני אבוא לפסיכיאטר אז אני אוכל להגיד לו "הייתי במילואים פעם אחת ועכשיו החרדות שלי הם..."

זה לא עובד כמו במתמטיקה, 1+1=2 וצריך הוכחה אם X ככה Y ככ אז Z ככה.

כדאי לך גם להפסיק לחשוב על זה כמו משהו מסובך ומורכב, אולי אתה סתם מפחד לעשות משהו מרוב שאתה שפוט וזיינו לך ת'צורה שנים, אז כל מה שאתה יכול לעשות עכשיו זה רק לשאול מליון שאלות ובסוף לא תעשה כלום.
ptormiluim
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ptormiluim » 26 דצמבר 2011 23:12

לא...אני שואל את השאלות כדי לבנות לעצמי דרך פעולה וכדי לדעת איך הכי נכון לעשות את זה על סמך הידע/נסיון שלכם.

אז אתה אומר שאפשר להתחיל את זה גם ישר אחרי השחרור?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 דצמבר 2011 01:06

ptormiluim כתב:לא...אני שואל את השאלות כדי לבנות לעצמי דרך פעולה וכדי לדעת איך הכי נכון לעשות את זה על סמך הידע/נסיון שלכם.

אז אתה אומר שאפשר להתחיל את זה גם ישר אחרי השחרור?

הוא אומר שאין חוקיות... יכול לקרות בכל זמן. כמו כל דבר אחר.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים