כמה זמן זה לוקח?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ertyu
יצירת קשר:

כמה זמן זה לוקח?

הודעהעל ידי ertyu » 12 יולי 2011 21:34

שלום,
התגייסתי לפני שנה וחצי בערך. אחרי חצי שנה התחלתי ללכת לפסיכולוגית אזרחית, והייתי בטיפול אצלה בערך חצי שנה.
לפני חודשיים בערך התחלתי ללכת לטיפול אצל קב"נית, ולפני חודש החלטתי שאני רוצה לצאת מהצבא. אחרי שבועיים היא הפנתה אותי לפסיכיאטר על מנת לבדוק טיפול תרופתי. הפסיכיאטר החליט לא לתת לי טיפול תרופתי, אך המליץ על קה"ס 43.
הקב"נית אמרה שהיא שמה לב שירדתי מאוד במשקל מאז שהתחלנו להיפגש. ביקשתי ממנה לא לאשר את הקה"ס, בגלל בעיות בבית. מאז הפסיכיאטר נפגשתי איתה פעם אחת.

הורים שלי שלחו מכתב לקצין העיר. הם כתבו בו שהם מאוד מודאגים מהמצב שלי וביקשו להעביר אותו לקב"נית. היא לא ענתה עליו, ולכן הם התקשרו אליה. הם קבעו להיפגש ביחד איתי ביום חמישי הקרוב. ההורים שלי מתכוונים לבקש בשיחה שיוציאו אותי מהצבא.

הורים גם שלחו מכתב למג"ד שלי. הוא וכל המפקדים שלי אומרים שהם מודאגים מהמצב שלי.

כמה זמן התהליך הזה לוקח בדרך כלל? כמה זמן נראה לכם שיקח עד שיאשרו לי לצאת? נראה לכם שזה מתקדם בכיוון הנכון?
יש הצעות לדרכים נוספות לפעול בהם?
קבניסטי

Re: כמה זמן זה לוקח?

הודעהעל ידי קבניסטי » 12 יולי 2011 22:14

אם הקבנית תחליט אכן לקבל את המלצת הורייך ומפקדיך, מה שנראה לי הגיוני שיקרה (ז"א שאתה בכיוון הנכון),
זה יהיה עניין של כמה ימים - בטח תקבל גימלים נפשיים עד לפגישה עם פסיכיאטר שיתן המלצה ל21 ולאחר מכן תכנס לוועדה רפואית
חותמת גומי על אישור הפרופיל, אולי תכנס מיד לאחר השיחה עם הפסיכיאטר ואולי יום אחרי, לא יותר מזה.
בהצלחה. תרגיש טוב אחי, יש חיים אחרי צה"ל הכל בסדר.
2ertyu

הודעהעל ידי 2ertyu » 14 יולי 2011 18:33

היי,
היינו היום אצל הקב"נית. בהתחלה היא אמרה שהפסיכיאטר נתן לי כבר קה"ס 43, ושאני אעבור ליומיות. כשאמרתי לה שאני לא רוצה, היא אמרה שאין מה לעשות, ושהתהליך חייב לקרות בהדרגה- קודם לעבור ליומיות, ורק אחר כך לצאת מהצבא.
היא גם אמרה שברגע שאני אעבור יחידה, אני אלך לפסיכיאטר אחר, שאולי יחליט שאני כן צריך לצאת מהצבא.
אחר כך ההורים שלי הצטרפו לשיחה. הם אמרו לה שהם לא רוצים למתוח את זה יותר, ושהם ממש מפחדים שאני אפגע בעצמי. שהם מפחדים שאם יעבירו אותי יחידה אז אני אאבד את היציבות שיש לי והמצב יהיה יותר גרוע. היא אמרה שהיא לא יכולה להחליט להוציא אותי מהצבא, אבל החליטה לשלוח אותי לחוות דעת נוספת אצל הפסיכיאטר. ההורים שלי ביקשו ממנה שאני אהיה בחופש עד אז, והיא נתנה לי גימל ליום ראשון (כי היא לא יכולה לתת יותר מ-3 גימלים), והמליצה למפקדים שלי לתת לי חופש עד הפגישה עם הפסיכיאטר. היא אמרה שהיא מקווה שזה יקרה בשבועיים הקרובים.

מה נראה לכם? יש דרך לזרז את העניינים קצת? ההורים יכולים להכנס לפגישה עם הפסיכיאטר? יש משהו שכדאי להגיד לפסיכיאטר?

תודה!
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 14 יולי 2011 20:07

התהליך לא חייב לקרות בהדרגה - הפסיכיאטר הוא שמוסמך להחליט האם לשחרר אותך מהצבא (לקב"ן אין סמכות). כנראה שההורים יוכלו להיכנס לפגישה עם הפסיכיאטר, כדאי לשאול לפני הפגישה.
ertyu2

הודעהעל ידי ertyu2 » 17 יולי 2011 18:01

קבעו לי פגישה ביום חמישי לפסיכיאטר. הפעם במרכז ברה"ן בתל השומר. ההורים כנראה לא יוכלו להכנס לפגישה. יש המלצות מה להגיד ואיך להתנהג חוץ ממה שכתוב בטרגט 21?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 23 אורחים