ישיבה בכלא.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Vladi19
הודעות: 2
הצטרף: 03 יולי 2011 17:05
יצירת קשר:

ישיבה בכלא.

הודעהעל ידי Vladi19 » 03 יולי 2011 18:20

במידה ואני לא אצליח לשכנע את הקב"ן לשחרר אותי ואני אחליט לשבת בכלא חצי שנה כדי לא להתגייס, איך העובדה שישבתי בכלא תשפיע עלי בעתיד?

אגב, כשהלכתי לקב"ן, היא שאלה למה הלכתי לפסיכולוג. אז אמרתי לה שהבנתי שאני צריך לקבל חוות דעת לפני שאני נפגש איתה, ואחרי זה היא שוב שאלה (היא לא מי יודע מה גם הסתכלה עליי, רק הקשיבה ורשמה כל מיני דברים כמעט כל הזמן XD). יכול להיות שאני לא צריך חוות דעת אחרי הכל לפני שאני נפגש איתה? כי לפי מה שהבנתי, היא הפסיכיאטר.

בפגישה הקודמת לא הסברתי את עצמי כמו שצריך ברוב טיפשותי, והם שלחו אותי למדור ההוא של ההקלות ובסופו של דבר הקדימו לי את תאריך הגיוס בחודש \: החיילת שהייתה שם שאלה אותי אם אני רוצה להקדים את תאריך הגיוס או לקבוע אותו למועד מאוחר יותר, אמרתי שתקבע אותו למועד מאוחר יותר והטיפשה הקדימה אותו בכל מקרה...
פרופילניק
הודעות: 772
הצטרף: 04 מאי 2009 18:13

Re: ישיבה בכלא.

הודעהעל ידי פרופילניק » 03 יולי 2011 22:09

אני לא ראיתי בשום מקום שקצובה "חצי שנה" ליציאה מהצבא בדרך זו - זה יכול להיות יותר, זה יכול להיות פחות, עד השחרור על "אי התאמה". אך אפשר להשתחרר עם קב"ן גם במהלך הכלא. אפשר גם לנסות עוד פעם להשתחרר לפני הגיוס, או להתגייס ולהשתחרר במהלך השירות. אני אישית לא יודע מה עדיף (אבל אם אפשר לפני הגיוס - זה בוודאי עדיף).

עריקות, וכן עבירות פליליות רגילות, גוררות רישום פלילי כאשר נשפטים בבית דין צבאי. על סירוב פקודה ועבירות דומות לא מקבלים רישום פלילי, ובדרך כלל השיפוט הוא גם משמעתי, לכן אין לישיבה בכלא על עבירות אלה השפעה על העתיד. בנוסף, סיבת הפטור בתעודת השחרור היא "התנהגות רעה וחמורה", והצבא מקווה שזה ישפיע על העתיד, אך בפועל זה ככל הנראה לא ממש משפיע.

בדרך כלל צריך לקבל חוות דעת מפסיכיאטר/פסיכולוג אזרחי כדי לקבל זימון לקב"ן על ידי לשכת הגיוס. לא חייבים לקבל חוות דעת לפני הפגישה ככל שזה נוגע לקב"ן, רק לשכת הגיוס בדרך כלל דורשת את חוות הדעת כדי לקבוע מלכתחילה את הפגישה. קב"ן אינו בהכרח פסיכיאטר, בדרך כלל הוא עובד סוציאלי או פסיכולוג - אם הוא משתכנע בחומרת הבעיה, הוא נותן זימון לפסיכיאטר, שהוא בעל הסמכות להמליץ לוועדה הרפואית על שינוי פרופיל (הוועדה הרפואית תמיד, או כמעט תמיד, מקבלת את ההמלצה).
Vladi19
הודעות: 2
הצטרף: 03 יולי 2011 17:05
יצירת קשר:

Re: ישיבה בכלא.

הודעהעל ידי Vladi19 » 03 יולי 2011 22:38

אז אני בכל מקרה צריך חוות דעת, אחרת אני לא אקבל פגישה עם הקב"ן.

ורגע, אם אני מסרב להתגייס ואומר להם שמצידי הם יכולים להכניס אותי לכלא, יהיה לי רישום פלילי על זה או לא?
פרופילניק
הודעות: 772
הצטרף: 04 מאי 2009 18:13

Re: ישיבה בכלא.

הודעהעל ידי פרופילניק » 03 יולי 2011 23:45

זה סירוב פקודה והשיפוט הוא משמעתי, אז כנראה שהתשובה היא לא. אבל לא כדאי להגיע למצב הזה - אפשר למשל לנסות להיפגש עם קב"ן ביום הגיוס.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 28 אורחים