בעיה רצינית חייב עזרה כמה שיותר דחוף

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ZEU ZE
הודעות: 2
הצטרף: 02 ספטמבר 2010 17:28
יצירת קשר:

בעיה רצינית חייב עזרה כמה שיותר דחוף

הודעהעל ידי ZEU ZE » 02 ספטמבר 2010 17:50

שלום לכולם,

אני מאוד שמח שמצאתי את הפורום הזה ושהוא קיים, הוא בהחלט משהו שחיפשתי המון זמן.

אני משרת כבר 10 חודשים ויש לי בעיות רפואיות, יש לי פרופיל 45 רפואי אבל הבעיה שנדפקתי במקום של אנשים בלי לב שלא רוצים להכיר במחלה שלי.
במהלך עשרת חודשי השירות שלי אני הייתי 60 יום בגימלים הייתי מאושפז קיבלתי המלצות וכלום לא עזר לי לקבל הקלות בצבא.
לאחר שהמערכת הרפואית שברה את רוחי ניסיתי לפנות ללב של המפקדים בכל הדרגים וזה לא עבד.
הגעתי למצב שאני מיואש מהחיים ואין לי לאן לפנות,הצבא דחק אותי לפינה ואני ממשיך ביום יום לפגוע בבריאות שלי. דפקתי נפקדות של יום, ואז שפטו אותי ל14 יום על תנאי , כי הסברתי את עצמי טוב.
הבטיחו שינסו לעזור לי ,אבל זה שוב לא קרה ושוב המשכתי לשרת ,ולפגוע בעצמי עד שכבר לא יכולתי מבכינה נפשית קרסתי.
ההורים שלי לקחו אותי לפסיכיאטר אזרחי,כיוון שהקפסית בצבא טענה שלא יכולה לעזור לי כיוון שהבעיה שלי לא קשורה לנפש.
הפסיכיאטר איבחן את המצב כתב שאני קרוב למשבר נפשי רציני ושיש להתחשב בי. עם ההמלצה הזאת פניתי שוב לקפסית וכנראה שלא נראתי לה מספיק משכנע
היא טענה בשנית שאין לה דרך לעזור לי.

מיואש מהכל הלכתי הביתה ולא חזרתי .

כיום אני נפקד כבר 40 יום אני מתכנן לחזור בימים הקרובים ובוודאות אשב בכלא.

מבכינתי אני לא מסוגל לשרת יותר בצהל,אני מוכן לעשות כל דבר כדי לצאת משם, החיים האישיים שלי נהרסו אני לא אותו בן אדם יותר,אני שונא את מה שניהיה ממני !

אני מבקש מכם עזרה,כיצד לפעול במצב שלי, אני חייב לצאת מהצבא כמה שיותר מהר לפני שאני אתחרפן לחלוטין.

מתי לפנות לקפס מה לעשות בכלא מה לא לעשות מה להגיד מה לא להגיד ,דבר אחד אני למדתי, לפנות אל ליבם של הקצינים והרופאים הצבאיים אין שום טעם, כי אין להם לב
Sergeiy

Re: בעיה רצינית חייב עזרה כמה שיותר דחוף

הודעהעל ידי Sergeiy » 03 ספטמבר 2010 15:59

למה בוודאות תשב בכלא?

אני אכתוב לך מאוד בקיצור. מקווה שאחרים ישלימו.

המקום שאליו אתה צריך לפנות כרגע הוא ברה"ן ראשי בתל השומר. זהו המשרד הראשי של מערכת בריאות הנפש הצבאית. הוא נמצא בתל-השומר, אבל מחוץ לבסיס הגדול עם הש"ג, בין הבסיס לבית החולים. אפשר להגיע לשם ישירות, או לנסות לקבל הפניה מלשכת קצין העיר. הם מקבלים שם עריקים (גם אם רשמית לא יגידו לך את זה).

כדאי להגיע לשם עם חוות דעת פסיכיאטרית אזרחית. אפשר לפנות לחדר מיון (של בית חולים רגיל, לא פסיכיאטרי) בלילה שלפני, ולא לישון בלילה גם. בסך הכל, ניכר שאתה במצב מצוקה מספיק קשה בשביל שיוכלו לאבחן אותך בקלות, אבל ליתר ביטחון אולי שווה גם שתעבור על דברים שיש באינטרנט (חפש "פרופיל 21", לא באתר הצבא, כמובן, ולא בויקיפדיה, אבל כבר בעמוד הראשון בגוגל יש כמה דברים יותר מעניינים). תזכור בין היתר שהפסיכיאטרים הצבאיים נוטים להתעלם מאנשים שהמצוקה שלהם מתבטאת בצורה יותר מוחצנת, ולהאמין רק לאלה שהם מופנמים יותר, מבולבלים יותר, לא יודעים לענות על שאלות, לא יודעים להסביר איך הגיעו למצב הזה...

כשתגיע לברה"ן ראשי, יש סיכוי מצוין שיתנו לך המלצה לפרופיל 21. אם לא - תחזור לשם אחרי שבוע או שבועיים, ותנסה שוב. לפעמים זה גם עניין של מזל ושל על מי בדיוק נפלת שם. כשתהיה לך המלצה לפרופיל 21 - תגיע לוועדה הרפואית (עדיין כעריק), וכשהוועדה הרפואית תאשר את הפטור, אז כבר אתה יכול ללכת להסגיר את עצמך. רוב הסיכויים שלא ישלחו אותך למאסר בפועל.

בהצלחה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים