לא מבין אותכם כל כך

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

david1212
יצירת קשר:

לא מבין אותכם כל כך

הודעהעל ידי david1212 » 05 יולי 2010 13:33

שלום !
האשכול הזה נפתח בתמימות נפש כי אני לא רוצה להאמין מה אתם חושבים אני לא מוכר לעצמי שטויות
קשה לי להבין סרבנים סרבנים שהם נגד המדינה או הדרך שהיא בחרה בה כלפי ערבים
הברירה הכי אנימאליסטית שיש היא הגנה ומה אנחנו עושים אם לא הגנה?
ערבים עוינים לא רוצים שנעשה להם הם מקום קצת פה ושם הם רוצים אותנו בחוץ וחלקם רוצים אותנו מתים .
ערבים לא עוינים כמו ערביי ישראל אינם סובלים בארץ יותר ממה שאנחנו כיהודים סובלים בעולם אז אי אפשר להתלונן על זה ולראות בזה כאפליה
אף על פי שהיא כן אבל זה סוג של נורמה שנתקן מתי שיהיו לנו צרות קטנות , והכל תוך כדי שהם המקור העיקרי(בערך) של נשק / סמים / פשע אבל לא נורא נסתדר !
ערביי עזה אינם חפים מפשע משום שהם יודעים שבחיים בקרבם טרוריסטים והם לא עושים כלום בנידון וזה עובדה ברורה מבחינתי הם שותפים לפשע
וראויים ליחס של טרוריסטים חד וחלק !
ערביי ישראל יתמכו תמכו ותומכים בטרור פשוט הם קיבלו קצת שמנת פה אז הם רגועים לא כמו אחיהם בעזה שסובלים מתנאים ירודים ! במידה ותהיה להם ברירה כמו שלנו יש (שלטון)אנחנו נהיה בצרות חד וחלק ! עד כאן אני חושב שההנהגה של המדינה היא טובה מדי אפילו כלפי הערבים גם בארץ וגם מחוצה לה
אבל העסק הזה שנוי במחלוקות מוראליות וחברתיות רבות אבל בשורה התחתונה אנחנו עדין רק מגינים וזה בסדר
אבל השורש הוא לא עכשיו אלא העבר ההיסטורי שלנו כעם יהודי
הם טוענים שכבשנו אך אנחנו רק עזבנו ל 2000 שנה מה שכבשנו לפני 2000 אתם נגד כיבוש? הרי כל העולם כבוש לא ניתן לתקן זאת זה הטבע תטרוף או תיטרף
כבשנו כי ה' אמר לנו שזה המקום שהוא נותן לנו כבן אדם מאמין אני רואה בזה סיבה ואני חיי עם זה ושלם עם זה שזה המקום שלי
ואם היתי לא מאמין זה היה מקומם אותי באיזה שהוא מקום אני מסכים אבל כיהודי אין לי בעיה עם זה
ואל תגידו שאתם יהודים גם כי יהודי זה לא כל כך פן פיזי יהודי הוא מאמין בתורת משה ומתנהג על פי התורה כן זה אפשרי גם היום אפילו שזה כתוב אלפי שנים
כמו שכלב אוכל מהרצפה והולך על 4 אז הוא קרוי כלב כי זה מה שכלב עושה, אותו דבר יהודי
מי שיגיד שהוא לא חושב כמוני אז כנראה שהוא לא יהודי כל כך ואין לו מה לעשות פה הוא רשאי ללכת
אני פה ואני ישאר עד הנשימה האחרונה כי סבא שלי עזב הרבה מעבר למה שיש לרובנו כאן(כסף ורכוש והרבה ) והוא בא לפה כי רק פה הוא מגשים את מי שהוא
י*ה*ו*ד*י
יש פה מישהו שמגדיר עצמו כסרבן לא מהסיבות שדיברתי עליהן?
קחו את הדברים ברוח טובה כמובן אני רק מנסה להבין דעות של סרבנים שהם נגד המדינה בכללי
Spor
יצירת קשר:

Re: לא מבין אותכם כל כך

הודעהעל ידי Spor » 05 יולי 2010 15:40

אני מגדיר את עצמי כסרבן ולא הסיבות האלה.
לא אכפת לי מערבים. לא אכפת לי מפוליטיקה. לא ממש אכפת לי מי בשלטון, ימין או שמאל.
אני יודע שאני אינדיבידואל, ואף מערכת לא תקצץ לי ת'ביצים ותשים אותי על רצועה.
לא רוצה לשרת. לא רוצה לתרום. הצבא מבחינתי יכול להשרף.
אני סוציופת אגואיסט בזכות עצמי, ואני לא מוכן לתרום לגוף כמו צה"ל, שבו אני עוד זוג מדים.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 05 יולי 2010 17:20

קו מחשבה יפה וטבעי לחלוטין !
אבל טובים השניים מן האחד ! כרגע החסרון שלך לא מורגש אבל בעת מלחמה כל ראש נחשב ואם נפסיד סביר להניח שעם הזמן תאבד הרבה מן הפריוולגיות שלך כרגע !
במידה וישלח לך צו חרום לקורס מזורז על נשק וכו' של כמה ימים הכנה לשטח ומוציאים אותך לחזית תסרב? תלך בגלל איומים שלהם? או שתלך כי אתה מעוניין להגן על המולדת שלך ? משפחה ?
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 05 יולי 2010 19:26

תלמד קודם לכתוב מסודר.
כל הבולשיט על היהדות לא מדבר אלי, אני לא מגדיר את עצמי יהודי, אך אני כן מוגדר יהודי על פי היהדות.
אתה כנראה חושב שאתה יותר צדיק מרבני ישראל שאתה קובע שאני לא יהודי? האמתי לא בדיוק איכפת לי
אבל אתה מדבר שטויות.
אתה שומר שבת או משהו כזה? אתה סתם כופר, מה אתה דוחף לי לפה יהדות בכלל.
וואלה אם יהיה מלחמה ומצב חרום והכל, אני מעיף את הרגליים שלי מפה, למה להיכנס לשדה אש של מלחמה
בין שני לאומים?
אני כולה רוצה לחיות בשקט, לא מוכן לסכן את חיי וחיים של אחרים בשביל המדינה הזאתי.
רק אל תחשוב שאתה יותר מוסרי ממני בכך שאתה כן מוכן לסכן חיים של אנשים אחרים בשביל האדמה הזאתי.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 06 יולי 2010 03:13

david1212 כתב:קו מחשבה יפה וטבעי לחלוטין !
אבל טובים השניים מן האחד ! כרגע החסרון שלך לא מורגש אבל בעת מלחמה כל ראש נחשב ואם נפסיד סביר להניח שעם הזמן תאבד הרבה מן הפריוולגיות שלך כרגע !
במידה וישלח לך צו חרום לקורס מזורז על נשק וכו' של כמה ימים הכנה לשטח ומוציאים אותך לחזית תסרב? תלך בגלל איומים שלהם? או שתלך כי אתה מעוניין להגן על המולדת שלך ? משפחה ?

שמח שאתה חושב ככה.
אתה יודע, לפני שנתיים, כאשר הייתי מלש"ב, הייתי עונה לך "כן, הייתי הולך לחזית.
הייתי נלחם, בשביל עצמי. כי ככה אני מחשל את עצמי. כי אז אוכל לספר לנכדים שלי שהייתי במלחמה."

אבל הרבה דברים השתנו מאז.
אני לא אלך לחזית, אני לא אחזיק נשק,
ולא אלך להלחם בשליחות לפי צו של מישהו ששולט בי בשלט רחוק.
ג'ורג' קארלין אמר פעם, "מלחמה היא מצב שבו אנשים זקנים שולחים אנשים צעירים למות במקומם".
כל עוד אותי אישית אף אחד לא תוקף, אני לא אלחם.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 06 יולי 2010 07:09

מה אני דוחף יהדות ? בגלל מה אתה פה ? כ הוריך באו ולמה הם באו ?
אולי הם יוצאי אירופה ושום מדינה לא רצתה אותם או שבשום מדינה לא היה להם טוב אז הם נזכרו במדינתם של היהודים כן יש כזה דבר
אני פה כי אני יהודי שום סיבה אחרת לא הביאה את סבי רק עצם היותו יהודי אז אל תגיד לי מה אני דוחף יהדות זה הסיבה להכל
אני יהודי מקיים מצוות מהבר מצווה שבת כשרות תפילות עבודה על המידות וכו' ומעבר להכל אני מאמין אז לא אני לא כופר
ולא אני לא מאמין ברבני ישראל שקובעים מי יהודי ומי לא ,יהודי זה דרך חיים לא חיתוך עורלה וזהו
ואם אתה לא יהודי או מגדיר עצמך כיהודי מה אתה עושה פה ? זו מדינת יהודים נטו מדינה יהודית דמוקרטית
יש מקומות הרבה יותר טובים מבחינה כלכלית דמוגרפית טופוגרפית וכו וכו' אין לך סיבה למה באמת להיות פה .
SPOR אנחנו לא ילדים שנספר סיפורים זה קורה בסרטים מלחמה נראית יפה ומעוטרת בתהילה רק שם ,במציאות זה עגום מאוד שאנשים צריכים לעשות דברים כאלה
בכל אופן אף אחד לא שולט בי בשלט פשוט יש לי אינטרסים להגן על מדינתי ועל היהודים ששוכנים בה !
ובסופו של דבר אתה נלחם פה אך ורק בשבילך אתה משמר את המצב הנוכחי אולי הוא לא אולטימטיבי אבל הוא יותר טוב ממצב בוא יוחלף השלטון פה לשלטון עוין
אז שורה תחתונה אתה נלחם בשביל עצמך ולא בשביל אנשים עם שלט
ישראל לא פותחת מלחמות אנחנו רק שומרים על גבולות במידה ותהיה מלחמה בטוח שהיא תהיה מענה לאיזו שהיא התקפיות מצד האויב
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 06 יולי 2010 14:23

david1212 כתב:מה אני דוחף יהדות ? בגלל מה אתה פה ? כ הוריך באו ולמה הם באו ?
אולי הם יוצאי אירופה ושום מדינה לא רצתה אותם או שבשום מדינה לא היה להם טוב אז הם נזכרו במדינתם של היהודים כן יש כזה דבר
אני פה כי אני יהודי שום סיבה אחרת לא הביאה את סבי רק עצם היותו יהודי אז אל תגיד לי מה אני דוחף יהדות זה הסיבה להכל
אני יהודי מקיים מצוות מהבר מצווה שבת כשרות תפילות עבודה על המידות וכו' ומעבר להכל אני מאמין אז לא אני לא כופר
ולא אני לא מאמין ברבני ישראל שקובעים מי יהודי ומי לא ,יהודי זה דרך חיים לא חיתוך עורלה וזהו
ואם אתה לא יהודי או מגדיר עצמך כיהודי מה אתה עושה פה ? זו מדינת יהודים נטו מדינה יהודית דמוקרטית
יש מקומות הרבה יותר טובים מבחינה כלכלית דמוגרפית טופוגרפית וכו וכו' אין לך סיבה למה באמת להיות פה .
SPOR אנחנו לא ילדים שנספר סיפורים זה קורה בסרטים מלחמה נראית יפה ומעוטרת בתהילה רק שם ,במציאות זה עגום מאוד שאנשים צריכים לעשות דברים כאלה
בכל אופן אף אחד לא שולט בי בשלט פשוט יש לי אינטרסים להגן על מדינתי ועל היהודים ששוכנים בה !
ובסופו של דבר אתה נלחם פה אך ורק בשבילך אתה משמר את המצב הנוכחי אולי הוא לא אולטימטיבי אבל הוא יותר טוב ממצב בוא יוחלף השלטון פה לשלטון עוין
אז שורה תחתונה אתה נלחם בשביל עצמך ולא בשביל אנשים עם שלט
ישראל לא פותחת מלחמות אנחנו רק שומרים על גבולות במידה ותהיה מלחמה בטוח שהיא תהיה מענה לאיזו שהיא התקפיות מצד האויב

אז לטענתך החרדים אינם יהודים כי הם לא עושים צבא? ומה הם היהודים בגולה, גם הם לא יהודים?

אין כזה דבר מדינת יהודים נטו ומדינה דמוקרטית זה ניגוד חריף, מדינת יהודים נטו לא יכולה להיות מדינה דמוקרטית, אולי דיקטטורה יהודית. למזלנו, טענתך היא שטותית ותלושה מהמציאות, כי מדינת ישראל היא לא מדינה יהודית נטו, אולי מדינה יהודית ברוטו, חיים פה מיעוטים לא יהודיים ואפילו באמצעות חוק השבות ניתן לקבל אזרחות גם אם אתה לא יהודי.

נכון יש מקומות יותר טובים מבחינה כלכלית, מה זה מבחינה דמוגרפית (אני מריח ניחוח של גזענות כנגד הערבים?) ומה זה מבחינה טופוגרפית? זה סובקייטיבי אני דווקא אוהב את הטופוגרפיה של הארץ. בכל מקרה, גם אם קיימים מקומות טובים יותר אתה צריך לקחת בחשבון שהשפה והתרבות שלנו הם ישראלית ושהמשפחה והחברים שלנו גרים פה ושהגירה היא לא מעשה כל כך פשוט. לכן, המצב אינו פשטני כפי שאתה מנסה להציג אותו. אני בטוח שכל אחד מאיתנו משקלל את הנתונים החסרונות וההיתרונות בהגירה ובוחר את הבחירה הטובה ביותר בשביל עצמו. ותודה על הדאגה אבל זה לא עניינך.

באינטרס שלך קיימים ניגודים, אם מטרתך היא להגן על היהודים אז עליך לפנות את ההתנחלויות אשר מלבות את הסכסוך ומגדילות את מספר הנפגעים (שכוללים גם יהודים בין היתר). אם מטרתך היא להגן על המדינה ואתה תופס את שטחי 67 כחלק מן המדינה אז עליך לבנות מאחז ולהמשיך את הכיבוש, אך יחד עם זאת אתה תגדיל את מספר הנפגעים. אני חושב שאתה צריך למקד את המטרות שלך כי הן מנוגדות אחת לשנייה.

לא, הוא נלחם בעיקר בשביל ימנים שגורמים למלחמות

ישראל ממשיכה את הכיבוש ובצורה זו גורמת לפריצת מלחמות
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 06 יולי 2010 15:11

אתה הרחת מה שרצית להריח אני לא מכיר בשום הבדל חוץ מהבדל בסיסי אחד בן אדם יהודי ובן אדם לא יהודי דגש על הבן אדם כי כולנו כאלה עם המשתמע מכך
מבחינתי בן אדם שלא מעניין אותו יהדות וכל מה שמסביב והוא חי בארץ הזאת הוא כמו חייל שנלחם מלחמה שהיא לא שלו בכלל
ומה קורה לחייל? הוא מתחיל להתבלבל לא יודע איזה צד לבחור לא יודע אם זה שווה בכלל את המאמץ את הסיכון ואז הוא פשוט דואג לדבר אחד להשאר בחיים
זה מה שאנשי השמאל רוצים שלום לא אכפת להם ירושלים בשבילם היא סתם עיר הם רוצים להמשיך לחיות ולנהל את חייהם כמו שהם ללא כל מפריע
והתורה הדיקטטורית היא מפריע גדול עבורם מטרד כביכול
בתור יהודי זה מקומם אותי ,מי שלא שייך לפה שילך ומי ששייך אבל לא מרגיש שייך יכול ללכת גם זה מה שאני היתי עושה קם והולך לא היתי רוצה למות בשביל מטרה שלא שלי במלחמה לא שלי.
יהודים בגולה נלחמו במלחמות של המדינות בהם חיו אף על פי שהם נלחמים מלחמה לא שלהם אבל הם רצו לשמר את חייהם כמו שהם ונלחמו בסיכון חייהם .
שקמה מדינה יהודית הם באו לפה יהודי הגולה כי לפה הם שייכים פה המלחמה היא שלהם
המצב בעייתי אנשים פה שכחו למה הם פה איבדו את זהותם האמיתית .
אין בארץ הזאת ילד יהודי שסבא או סבא רבא שלו לא היה רואה אותו היום ומתהפך בקבר כדאי שתבדקו מי היינו בעברנו מי היינו לפני כמה עשרות או מאות שנים
ידידי תבין הצד השני לא רוצה מקום או חלקת שטח הוא רוצה אותך בחוץ הוא רוצה את הלב היהודי שלך את ירושלים חלק ממנו ממש עוין ורוצה אותך מת
זה כבר לא משנה למה לא ממש אכפת להם כבר הם רק רוצים לסיים עם זה מדברים על זה כבר הרבה בחדשות אחמדאינגאד עובד שעות נוספות !
לא כדאי למי שלא יהודי להיות פה שתהיה מלחמה הוא ימות סתם ככה הוא ירגיש לפחות !
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 06 יולי 2010 16:39

רק חייב להדגיש, ברית מילה לא קובעת את היהדות שלך, ואני האמתי ממש נגד חיתוך תינוקות בניגוד לרצונם.
אני זה אני, ולא מי שהם הוריי, בנתיים זה מדינה דמוקרטית אז אני נשאר, בנתיים הכי נח לי להישאר.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 06 יולי 2010 16:51

אתה סך הכל בורג אתה יכול לבחור הכל בחיים חוץ מהמציאות אליה תיוולד ותחשף
אתה יהודי נולדת כזה אי אפשר לברוח זו אפשר להתנצר אפשר להתאסלם אפשר הכל
אתה נולד יהודי ומת כזה גם אם לא תרצה
בכל אופן אם היתי במקום אחד שמייצג עמדה כמו שלך בערך היתי מאוד מתעצבן אם היה קורה לי משהו בגלל הסכסוך הקיים
ואם היה קורה משהו לילד שלי במסגרת שירות הצבאי או לחבר קרוב היתי בטוח מפתח שנאה ליהודי / ימנים בערך כל מה שמיצג את הרעיון הזה
וזה מה שקורה העם נקרע לשניים ממש בתוכנו ועוד יושבים עלינו אויבים רבים ונוספים
עוד דבר אחד גם כשתלך בעולם ותחשף לאנטישמיות אתה תתעצבן כי יהודי אתה לא רוצה להיות וגוי אתה ועדין שונאים אותך
זה הקטע שהכי דפוק פה !
הלוואי ויהיה לכל זה סוף והוא יבוא מהר בסך הכל כולנו בני אדם :arrow:
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 06 יולי 2010 17:32

אה אז פתאום אני תמיד יהודי? אתה לא סגור על עצמך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 יולי 2010 17:40

תבין שלאף אחד לא איכפת, לי לפחות לא, לי אין חוט שידרה מבחינת הדעות שלי, בחוגים מסוימים תמצא אותי אוהד ערבים ונגד הכובש הציוני וביום אחר תמצא אותי עובד בסוכנות היהודית, אני הדמות האינדיבידואלית - לא באמת איכפת לי מאף אחד, אני רק רוצה שיהיה לי נוח....., ובקשר להגירה אז כן יש לי אזרחות אירופאית אבל קודם אני רוצה לסיים לעשוק את המדינה (שכר לימוד זול מאוד) ואז כשישתלם לי אני יהגר.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 07 יולי 2010 06:19

אתה יהודי בשביל מי שרוצה ברעתך
באירופה מתו אחלה מאמצי תרבות גרמנית רק בגלל השם היהודי
לא עזר להם כל האחיזת עינים שהם מודרנים בגרמניה ושומעים קצת באך וקוראים וואגנר
ופה בארץ עבורי לפחות ועבור כל מי שאני מכיר בערך שמאלני הוא יהודי בוגד
בן אדם שלא אכפת לו מה קורה פה ולא משתתף ולוקח חלק במאבק הזה הוא בוגד
כמו האורח מתחת עוד אחד שעושק את המדינה (סתם דוגמא אתה לא הראשון)
יבוא יום אני מקווה אם כולנו נמות או נינזק בצורה כזה או אחרת הרי חייבת להיות מלחמה שתעשה סוף , אתם מתתם סתם ואני מתתי בשביל "המטרה" שלי אתם תמותו רק בשביל נוח לי פה מבחינה כזו או אחרת
ונוח יש בהרבה מקומות אחרים למות בשביל שכק לימודים נמוך אני לא חושב שזה שווה
כל זה אני מעלה כי יש מלחמה קרובה כך אומרים לפחות והפעם היא תהיה גדולה אני לא כל כך מאמין אבל אין עשן בלי אש
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 07 יולי 2010 08:18

שמע, לשמאל דווקא כן איכפת ממה שקורה פה, למי שלא איכפת אין בעצם עמדה פוליטית בדרך כלל.
כשתתחיל מלחמה, אני אלך לאיזה חופשה בתאילנד, בנתיים אני לא מספיק עצמאי בשביל להגר.
יהודי זה לא משהו שרשום לי על המצח, אני מאמין שאני אסתדר.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 07 יולי 2010 08:41

אני לא בטוח שיהיה אפשר לעזוב בזמן מלחמה לא חושב שיש טיסות בדיוק.
לשמאל אכפת מה שקורה פה כי הם פה וקשה לעזוב הם כבר פה אז הם עובדים על זה שיהיה להם פה טוב
אם תציע להם אלטנרטיבה אחרת טובה הם יקחו
למה להם להיות פה ?
אם לא מאינטרס של יהדות אז למה?
זה הנקודה שלי
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 07 יולי 2010 09:28

david1212 כתב:אתה יהודי בשביל מי שרוצה ברעתך
באירופה מתו אחלה מאמצי תרבות גרמנית רק בגלל השם היהודי
לא עזר להם כל האחיזת עינים שהם מודרנים בגרמניה ושומעים קצת באך וקוראים וואגנר
ופה בארץ עבורי לפחות ועבור כל מי שאני מכיר בערך שמאלני הוא יהודי בוגד
בן אדם שלא אכפת לו מה קורה פה ולא משתתף ולוקח חלק במאבק הזה הוא בוגד
כמו האורח מתחת עוד אחד שעושק את המדינה (סתם דוגמא אתה לא הראשון)
יבוא יום אני מקווה אם כולנו נמות או נינזק בצורה כזה או אחרת הרי חייבת להיות מלחמה שתעשה סוף , אתם מתתם סתם ואני מתתי בשביל "המטרה" שלי אתם תמותו רק בשביל נוח לי פה מבחינה כזו או אחרת
ונוח יש בהרבה מקומות אחרים למות בשביל שכק לימודים נמוך אני לא חושב שזה שווה
כל זה אני מעלה כי יש מלחמה קרובה כך אומרים לפחות והפעם היא תהיה גדולה אני לא כל כך מאמין אבל אין עשן בלי אש

אתה לא מבין שאף אחד לא שואל אותך לדעתך? אנחנו חיים פה וההחלטה האם להשאר היא שלנו בלבד.

אבל במקומך הייתי סותם את הפה, תאמין לי שברגע שנהגר מפה המצב יהיה הרבה יותר גרוע, אם בכלל תתקיים מדינה אז תגיד תודה ותשב בשקט
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 יולי 2010 09:30

david1212 כתב:אני לא בטוח שיהיה אפשר לעזוב בזמן מלחמה לא חושב שיש טיסות בדיוק.
לשמאל אכפת מה שקורה פה כי הם פה וקשה לעזוב הם כבר פה אז הם עובדים על זה שיהיה להם פה טוב
אם תציע להם אלטנרטיבה אחרת טובה הם יקחו
למה להם להיות פה ?
אם לא מאינטרס של יהדות אז למה?
זה הנקודה שלי

יכול להיות שקיים שמאל שנמצא פה מאינטרס של יהדות, חשבת על זה? :roll:
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 07 יולי 2010 10:00

איזה שמאל זה ? שנותן את ירושלים?
שמפנה יהודים ממאחזים ? לטובת טרור?
ראינו מה יצא מגוש קטיף הרבה חרא
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 07 יולי 2010 11:36

השמאל היום לא עושה כלום. הלוואי והוא היה מפנה מתנחלים, דיוויד.

השמאל הרדיקלי (שאני חלק ממנו) מדבר קודם על זכויות אדם, לפני שהוא מדבר על התנחלויות.
תבין, דיוויד, ישראל היא מדינה כובשת כבר כמה עשרות שנים. לא רק שהיא כובשת ומשפילה אלא שאדמות פלסטיניות (פרטיות ולא פרטיות) מופקעות בדרכים מפוקפקות על ידי המדינה (במקרה שמתי לינק לזה). אנשים שחיו ועיבדו את האדמה שלהם עוד לפני קום המדינה מאבדים את האדמה שלהם לטובת כל מיני מתנחלים ועוד חוטפים על זה מכות, מעצרים והשפלה מהצבא והמתנחלים (שלפעמים גם יורים בהם).

תבין, מה שאנחנו עושים בשטחים זה לא בסדר.

על מה אתה מתקומם בדיוק? עצרת בכלל לבדוק מה "השמאל" (כמו שאתה קורא לו) עושה? על מה מדברים איתך?
זה נראה לך באמת מוזר שקודם כל מדברים איתך על דמוקרטיה ועל האדם לפני שמדברים איתך על התנחלויות?
זה נראה לך בסדר לקחת לאנשים את האדמה ואת הזכויות למשך עשרות שנים? תענה בצורה פשוטה, אל תתחיל לסבן את עצמך עם טיעונים של בטחון המדינה כי הם ממש לא קשורים.

אתה מדבר על ירושלים? אתה יודע מה הולך שם? ערבים שגרו שם 60 שנה מנושלים מהבתים ככה סתם. מה היה קורה אם היו עושים את זה לך?
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 07 יולי 2010 13:34

אם היו רוצים לקחת לי את הבית היתי נלחם
נלחמו איתנו והפסידו עכשיו הם עם הזנב בין הרגליים עד להודעה חדשה
וההודעה הזאת קרבה יש להם שנאה כלפינו ובצדק לקחנו להם את האדמה
אבל לנו אין מקום אחר זה או פה או בשום מקום אחר ואני אומר את זה בתור יהודי שאכפת לו מישראל
והם אין להם שום קשר לאדמה הזאת מה הם צריכים את ירושלים? הם חיו בה 60 שנה?
היינו פה מאות שנים בנינו עזבנו ועכשיו חזרנו אחרי 2000 שנה בגולה
וכן בפירוש היתי נלחם אם היו מפנים אותי מהבית חד וחלק אם היתה להם יכולת תהיה בטוח שהיתה פה מלחמה
והיו פה פיגועים אינתפיאדות תעמולות וכו' וימשיכו להיות !
ומה איתך לא אכפת לך מילדים חיילים ואזרחים שמתו בגלל טרור?
אני רוצה סוף לפיגועים נסיונות חטיפה ורצח אינתיפאדות סוף להכל יש לך פתרון ? אני באמת מחפש אחד שישביע את כל הצדדים המעורבים !
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 07 יולי 2010 13:49

david1212 כתב:לא עזר להם כל האחיזת עינים שהם מודרנים בגרמניה ושומעים קצת באך וקוראים וואגנר

תסלחו לי על הקטנוניות,
אבל לפי מה שזכור לי, גם וואגנר היה מלחין [ואפילו מלחין גאוני] ולא משורר.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 07 יולי 2010 14:08

דיוויד, אתה מבלבל דברים.
אף אחד לא מדבר על זה שאתה תצא מהבית שלך. אל תשחק על הקטע הזה של "אין לנו לאן ללכת". זה בכלל לא קשור ואל תנסה למכור את זה לעצמך.
מדובר על מדינה שלמה שלוקחת אדמה לאנשים אחרים (למשל. יש עוד הרבה דברים שהם לא בסדר). זה נראה לך בסדר?
זאת אומרת שאם מישהו יעשה את זה לך זה כן יהיה בסדר? באיזו זכות אתה לוקח להם את האדמה?

זה גם לא משחק אסטרטגיה מטופש שבו מי שמנצח מקבל יותר נקודות. מספיק עם ה"אנחנו ניצחנו". היום ניצחת, מחר תפסיד. מדובר כאן בבני אדם כמוני וכמוך, תקלוט. אני יודע שבנקודה הזאת אתה תגיד "הם חיות. הם רעים" או משהו כזה. אז אני מזמין אותך לכמה סיורים בשטחים. כמה הפגנות גם. תראה מה באמת הולך שם.
ותחשוב גם בהיגיון. מותר לך. מותר לכולם. תחשוב בהגיון. אתה באמת חושב שאכפת להם ממך?
מדברים איתך על אנשים שעובדים את האדמה שלהם ורוצים לחיות רגיל. לרובם יש עסקים עם ישראלים.

די כבר עם הסיבון הזה. מספיק לחיות בסרט. מספיק לנסות לשכנע את עצמך שאנחנו בסדר.
אני אגיד את זה שוב - אנחנו גונבים אדמה. לוקחים אותה בכוח, בלי קשר לכלום. תקלוט.
ובאותו זמן אנחנו גם משפילים, מדכאים, יורים ופוגעים. גם בישראלים, אגב.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 07 יולי 2010 16:34

שאלה אחת ויחידה
למה ניראה לך שבן אדם אומר לי שהאדמה שלו וזה הופך אותה לשלו?
מאיזה סרט זה לקוח ? זו מציאות לא מציאותית בתכלית
מי שיש לו כוח שולט כובש מה שתרצה זה אומנם לא הכי מוסרי אבל מי מכתיב את המוסר ? מי קובע מה מוסרי ומה לא ? מה טוב ומה רע?
למה לא לגנוב ? למה לא לרצוח? לאנוס למה? כי זה לא הגיוני בעיניך ? ומי אתה ? (לא אתה ספציפי כמובן זה רק הרעיון )
מי שיש לו כוח קובע זה כך לאורך כל ההיסטורה !
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 07 יולי 2010 16:55

david1212 כתב:שאלה אחת ויחידה
למה ניראה לך שבן אדם אומר לי שהאדמה שלו וזה הופך אותה לשלו?
מאיזה סרט זה לקוח ? זו מציאות לא מציאותית בתכלית
מי שיש לו כוח שולט כובש מה שתרצה זה אומנם לא הכי מוסרי אבל מי מכתיב את המוסר ? מי קובע מה מוסרי ומה לא ? מה טוב ומה רע?
למה לא לגנוב ? למה לא לרצוח? לאנוס למה? כי זה לא הגיוני בעיניך ? ומי אתה ? (לא אתה ספציפי כמובן זה רק הרעיון )
מי שיש לו כוח קובע זה כך לאורך כל ההיסטורה !

אז למה להקשיב לכל אדם מאמין שאומר שזאת אדמת אבותיו או מהתנ"ך? הא?
לפי אמירותיך, זה לא נכון.

חוץ מזה, שנה גישה. לגוש הערבי יש רוב בעולם.
ישראל מתגרה מספיק בכולם, וביום שבו רוב ארצות ערב יתאחדו ויחליטו לתקוף חזרה,
ללא מעצורים, לא צה"ל, ולא ארה"ב, אף אחד לא יגן עליך.
ככה זה, מי שחזק - שולט.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 07 יולי 2010 18:35

מה שספור אמר ולא רק זה דיוויד, אלא פשוט תדמיין שאתה האיש שלוקחים לו את האדמה. זה נראה לך בסדר?

אם היו עושים לך את זה, לא רק שהיית חושב שזה לא בסדר ושאתה בן אדם טוב יותר, אלא שהיית חושב שזה הגיוני להתנגד.
אבל אתה בטח גם לא חושב שזה בסדר שהם מתנגדים לכיבוש, נכון?
זה לא בסדר שאיזה ערבי זורק מדי פעם אבן, כן?

הם משלמים פי 4 על חשמל ומשהו כזה גם על מים. וזה בהנחה שבכלל חיברנו אותם לחשמל ומים. כשמסביבם, לוקחים אדמות, וכל התנחלות מטומטמת וחוקית או שלא, מחוברת מיידית למים וחשמל.

אצל ישראלים זה לא בסדר שהערבים מתנגדים לזה שאנחנו כבשנו אותם. זה לא בסדר. אנחנו מתים שהם יפסיקו עם הכל, עם השנאה, עם המלחמה, עם העצבים ורק יכינו לנו חומוס ופלאפל. זה הכל. ואז, אחרי כמה שנים אולי, "ניתן" להם משהו. כאילו אנחנו אלוהים, שנותן.

תקלוט. אנחנו חד משמעית לקחנו את זה. והרוב המוחץ של האנשים שם לא מתנגדים, ולא אכפת להם ממך. הם לא יושבים וחושבים איך הם יזרקו אותך לים. לא חושבים איך להרוג אותך והם רוצים, בדיוק כמונו, לגדל ילדים, ללמוד, לאהוב, לחיות, לטייל בעולם.
אתה פשוט לא מבין באיזה תנאים הם חיים.
אני הולך להפגנות בשטחים ואני אומר לך שמה שמספרים בעיתונים הרגילים זה שטויות.
בדרך כלל יש כמה ילדים שזורקים אבנים, וזה נותן תירוץ לחיילים לכאסח אחו-שרמוטה. כולל ישראלים, כולל כמויות של גז.

ככה אנחנו חיים.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 07 יולי 2010 18:55

אמרת כמו שאמרת בעל הכוח שולט !
דונגל במחסני נשק היית ? בונקרים ? קצת ילדים שזורקים אבנים? מה עם פיגועים? ראקטות ? ירי לעבר אזרחים? נהגי טרקטור?
אתה חי איפה? אולי רק נתקלת בצד קצת פחות מאיים שלהם ?
אי אפשר לסמוך עליהם אם תתן להם להיות חלק ממך חלק שווה אליך יבוא יום והם יהיו רוב בעל כוח ואז החוקים של המשחק ישתנו
ואף אחד לא רוצה בזה ! לפחןות לא אני וכל הימין
דוגמא הכי פשוטה תשלם לעובד שלך כמוך והפכת להיות פועל שלו !
הממשל ממתן אותם בכוונת תחילה אם אני היתי בשלטון היתי שולל מהם זכות בחירה בכלל כי הם לא רוצים במדינה שאני רוצה וכמו שאני רוצה
יש ניגוד אין מה לעשות צד אחד חייב לאכול את הבישול של השני
כמו שאמרתי תגיע מלחמה תהיו חייבים לבחור צד
באיזה צד אתם ? מה קורה למי שמסרב לצו ?
ופה אני שואל יש מצב כזה של עוצר מדיני או משהו בו כל מי שמעל גיל מסוים מגויס? בעלי פרופיל 21?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 07 יולי 2010 21:03

דיוויד. כשאתה בא לבן אדם אחר, אתה מכסח לו את הצורה אם אתה יותר חזק?
אם אני יותר חזק וחכם ממך, ויכול להוציא ממך את הבית שלך ולהפוך אותו לשלי, אתה חושב שזה בסדר שאני אעשה את זה?
לא, אתה לא חושב ככה ושאר הדברים שאמרת מוכיחים את זה. אם תטען שכן - אני אוכיח לך לוגית שזה לא נכון, על סמך מה שאמרת.

בנוגע לרקטות - אל תהיה ילד קטן. כמה דברים:
א. מה הקשר?
ב. הרקטות לא התחילו היום בבוקר. היה לזה פרולוג. בפרולוג הזה יהודים נכנסו לארץ הזאת ולקחו בכוח ושיטות מפוקפקות שטחים. גם בכסף. הערבים הפשוטים שלא היו להם אדמות איבדו אותן. ב 48, הם איבדו עוד אדמות. ב 67 הם איבדו עוד אדמות בגלל מדינות ערב המטומטמות ובגלל שהיה לישראל הרבה מזל (יום אחד תקרא איך ניצחנו, ותבין שהיה כאן הרבה מאוד מזל).
ג. כשאתה נמצא על שטח של מישהו אחר, יש לו את כל הזכות להתנגד לך.
ד. שוב, מה הקשר בין זה שיש גורמים שזורקים עליך רקטות לבין זה שאתה רוצה שנתנהג כמו רוצחים כלבים, הא?
ה. למה אתה חושב למישהו בכלל אכפת מי אתה, הא? תמיד יש קיצוניים בכל צד. במקרה הזה, לצד הערבי גם יש סיבה טובה - לקחנו להם את השטח, השפלנו את העם שלהם, את הילדים, הנשים והזקנים, פגענו והפקענו ושיקרנו בשביל לקחת אדמה עוד ועוד ברדיפת בצע.
כן, יש להם סיבה טובה. אם היית ערבי, היית חושב אחרת.
ובכלזאת, מי אתה חושב שעושה את הרקטות? הקיצוניים.

אז בא אני אשאל אותך משהו - אתה יודע שיש והיה טירור יהודי? חקרת קצת? בדקת פעם כמה נהרגו ונפצעו בטירור הזה? בדקת מה הם עושים עכשיו בשטח?
לפי ההגיון שלך, הישראלים הם לא בסדר ויש זכות לעולם לכבוש ולהרוג אותם, כי יש טרוריסטים. לא רק זה, אלא שכל ישראלי חושב כל הזמן איך להרוג ערבים. כן?
זה ההגיון שלך.

תגיד לי משהו, אתה יהודי?
אתה יודע למה אני שואל? - כי פעם, כשהיינו יהודים בארצות הניכר, לא חשבנו כמו שאתה חושב. חשבנו שזכויות אדם זה משהו בסיסי. חשבנו שלא מגיע לנו לעבור פוגרומים ורצח רק בגלל שאנחנו יהודים.
הטיעונים של הפוגרומים היו כמו שלך - הם היו חזקים יותר, והיהודים עשו להם צרות.

אז מה אתה אומר לי, שמה שעשו ליהודים באירופה זה בסדר?
מה שעושים הסינים בטיבט זה בסדר?
מה שעשו האנגלים באמריקה זה גם בסדר?

הכל בסדר, כל עוד אתה יותר חזק?

אני עדיין שואל דברים בצורה עדינה. נסה להבין מה אני אומר לך, ונסה לחשוב איך אתה רוצה להתנהג לאחרים.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 07 יולי 2010 22:00

לדעתי צריך לתת את ירושלים לערבים ולדוסים, שיסגרו דברים בינם :)
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 07 יולי 2010 22:31

אורגנו, אתה צוחק, אבל בקצב הזה גם לא תהיה כאן מדינה חילונית.
הסיכוי היחיד שלנו בכלל לשרוד כאן, זה שלום אמיתי ואמיץ.

ואני אגיד לך משהו, כל מי שאומר שזה לא אפשרי הוא פשוט אדיוט. אני אומר את זה אחרי ימים בשטחים, אחרי שאתה מכיר אנשים, את השטח ואת המערכת.
להשיג שלום זה כלכך פשוט. באמת. הבעיה היא שיש מטומטמים ומושחתים בשני הצדדים.
פעם היינו חיים ביחד, יהודים וערבים. רגיל. כמו בחיפה של פעם, כמו בירושליים וצפת. כמו בארצות ערב.

היום, פתאום זה לא אפשרי. פתאום כולם עם רצח בעיניים. אז תן לי לספר לך משהו - אתה יכול ללכת לכפר ערבי בשטחים ולהרגיש מצויין. תקבל כיבוד, תקבל שתייה, תקבל סיור, תקבל אפילו עברית.
כאילו למישהו יש כוח למלחמות האלה.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 07 יולי 2010 23:41

אז אני יגיד לך יותר מזה אני קמתי ישנתי אכלתי שתיתי שמחתי עם ערבים וערבים לא ישראלים
אולי אני לא מכיר את המצב יותר טוב ממך אבל אני מבין דבר אחד הכל טוב ויפה כל עוד הבטן שבעה מתי שהיא רעבה יש צורך
אני לא סומך עליהם שיהיה שלטון ערבי הוא יתנהג אלי כמו שלטון יהודי חד וחלק
אני לא בעד מדינה חילונית כי זה הופך למדינה לא יהודית
ואם היא לא יהודית אז מה היא? של מי היא? היא ניתנה לנו בזכות היותנו יהודים אם בן גוריון וחבריו ניצלו את היותם יהודים כדי לקבל אדמה
אז הם לא שווים ששמם יוזכר אפילו ליד גדולי הפושעים
ואני אומר לכם שהמדינה הזאת שייכת אך ורק ליהודים ולא יהודי זה לא אחד שלובש צמיג על הראש או חליפה שחורה
זה לא אחד עם פאות עד לחזה כי זה הכל אחיזת עינים יהודי זה בן אדם פשוט מכבד אדיב ונאמן כן לזה התורה מיעדת אותנו
כשאנחנו אוכלים אנחנו אומרים תודה שאנחנו פוגעים יש לנו יום לבקש סליחה שעובדים יש גם יום מנוחה חובה לבעל חיים ולעובד
חיינו ככה בפשטות גמורה אלפי שנים והיתה לנו שמחה כמו שאין לאף אחד היום
רק זכרונות מסבי וסבתי משני הצדדים מפיחים בי תקווה שזה אפשרי
וכן הם חיו עם ערבים יום יום ביחסים מעולים אבת תמיד סבלו מנחיתות בעיני השלטון
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 08 יולי 2010 03:45

אז אם אתה יודע שערבים הם גם בני אדם, מה הסיפור?
ואני אגיד לך בדיוק מה אני רוצה - אני לא רוצה מדינה יהודית.
אני רוצה מדינה דמוקרטית.
לא מדינה שלוקחת קרקעות מלא-יהודים כדי לתת ליהודים. ככה סתם.

אלא מדינה שבה זכויות אדם - חופש, חופש הביטוי, הזכות לחיים בכבוד, הם החשובים.
במקום צבא, מדע.
במקום צבא, לדאוג לעניין למטה.
היום שכר מינימום הוא פחות מ 4000 ש"ח. למה זה מספיק בדיוק?! בן אדם חי חיים של עבודה והכל בשביל לשרוד ואולי פעם בחודש להתפנק במשהו.
יושבים לך השמנים בממשלה ולא עושים עם זה כלום. רק משקיעים עוד ועוד בצבא. בלקחת אדמות.

בארצות ערב לא גרנו ביחד? מה הסיפור? מה פתאום כולם מתים להרוג את כולם?
זה שטויות. מנסים למכור לנו לוקשים. בא אני אשים לך סיפור קטן ומעניין. סיפור טוב על ישראלי פשוט כמוני וכמוך:
http://www.mysay.co.il/articles/ShowArticle.aspx?articlePI=aaaegv
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 08 יולי 2010 09:29

זה מה שאני בא להגיד האינטרסים שלך הם לא יהודים !
אז מה אתה עושה במדינה יהודית? יש מלא ארצות שיענו על הקריטריונים שלך מה אתה עושה פה?
זה שאין לך את היכולת לעבור אז אתה פשוט מתחיל להתמקם פה? שלא נדבר על לנסות לשנות לפי הרצונות שלך? כמו אורח שיבוא לבית שלי ויתחיל לפרוק את דבריו בחדר ולהכתיב לי איך לחיות ! נשמע הגיוני ? אולי תסביר לי בצורה לוגית שאני ימצא הגיון ?
כמו שסבא שלי קם והלך ברגע שהיה לאן הוא עזב הכל והלך דרכים מאוד מסוכנות ובא לפה
תעשה את זה גם אתה תפגין קצת אומץ לבאים אחריך וחושבים כמוך והיום הכל יותר מודרני יותר קל איך אומרים בכבוד !
אנשים בעל דעה כמו שלך מסוכנים להמשך קיומנו כיהודים במדינה יהודית
כי לך יש תעודה כחולה יש לך זכות בחירה השפעה אתה מכיר את החברה וכו' וכו'
הערבי יודע הרבה פחות ויכול יותר פחות בסופו של דבר שתכם מובילים למדינה דמוקרטית אך לא כל כך יהודית
והרעיון הוא שהיא קודם כל יהודית לאחר מכן דמוקרטית עם כל הניגודים המשתמעים מכך ! זה מה חברכם בן גוריון אמר
כולנו בני אדם כולנו טובים נדיבים מהשתרצה עד שזה מגיע למצב של אינטרסים !
אין פה לקחת אדמות ככה סתם מדינת ישראל שייכת לעם היהודי אלוקים נתן לנו אותה שהוא מקנה זכויות בעולם
סבבה אתה כופר לא מאמין באלוקים? במשה מקובל עליי עדין המדינה שלנו כי כבשנו אותה !
אז עכשיו אחרי שאני יודע מה אתה רוצה ואתה יודע מה אני רוצה בערך איזה פשרה אתה מציע?
ברור לך שהמדינה שייכת ליהודים כן? אתה מנצל את היותך יהודי כדי לשנות את המקום פה לטובתך
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 08 יולי 2010 10:56

דונגל כתב:אורגנו, אתה צוחק, אבל בקצב הזה גם לא תהיה כאן מדינה חילונית.
הסיכוי היחיד שלנו בכלל לשרוד כאן, זה שלום אמיתי ואמיץ.

ואני אגיד לך משהו, כל מי שאומר שזה לא אפשרי הוא פשוט אדיוט. אני אומר את זה אחרי ימים בשטחים, אחרי שאתה מכיר אנשים, את השטח ואת המערכת.
להשיג שלום זה כלכך פשוט. באמת. הבעיה היא שיש מטומטמים ומושחתים בשני הצדדים.
פעם היינו חיים ביחד, יהודים וערבים. רגיל. כמו בחיפה של פעם, כמו בירושליים וצפת. כמו בארצות ערב.

היום, פתאום זה לא אפשרי. פתאום כולם עם רצח בעיניים. אז תן לי לספר לך משהו - אתה יכול ללכת לכפר ערבי בשטחים ולהרגיש מצויין. תקבל כיבוד, תקבל שתייה, תקבל סיור, תקבל אפילו עברית.
כאילו למישהו יש כוח למלחמות האלה.

אני לגמרי מסכים איתך, אני מכיר הרבה ערבים מקרוב ולכמה מהם אני חייב הרבה, אני גר גם ליד כפרים ערבים ובא לאכול שם הרבה.
שלום זה כל-כך פשוט, לספח את כל השטחים של הערבים למדינה אחת ופשוט לא להילחם, זה נשמע כל-כך פשוט!
כולם מרוצים מדבר כזה, יש לנו את ארץ ישראל השלמה, והפלסטינים חיים בכבוד.

דויד, לידיעתך ארץ ישראל הוקמה על ידי חילונים גמורים, היא הוקמה במטרה להיות מדינה דמוקרטית בשביל לשמש מקלט לכל היהודים מפני אנטישמיות.
לא טוב לך הרעיון הזה? אתה מוזמן לעזוב.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 08 יולי 2010 13:45

david1212 כתב:זה מה שאני בא להגיד האינטרסים שלך הם לא יהודים !
אז מה אתה עושה במדינה יהודית? יש מלא ארצות שיענו על הקריטריונים שלך מה אתה עושה פה?
זה שאין לך את היכולת לעבור אז אתה פשוט מתחיל להתמקם פה? שלא נדבר על לנסות לשנות לפי הרצונות שלך? כמו אורח שיבוא לבית שלי ויתחיל לפרוק את דבריו בחדר ולהכתיב לי איך לחיות ! נשמע הגיוני ? אולי תסביר לי בצורה לוגית שאני ימצא הגיון ?
כמו שסבא שלי קם והלך ברגע שהיה לאן הוא עזב הכל והלך דרכים מאוד מסוכנות ובא לפה
תעשה את זה גם אתה תפגין קצת אומץ לבאים אחריך וחושבים כמוך והיום הכל יותר מודרני יותר קל איך אומרים בכבוד !
אנשים בעל דעה כמו שלך מסוכנים להמשך קיומנו כיהודים במדינה יהודית
כי לך יש תעודה כחולה יש לך זכות בחירה השפעה אתה מכיר את החברה וכו' וכו'
הערבי יודע הרבה פחות ויכול יותר פחות בסופו של דבר שתכם מובילים למדינה דמוקרטית אך לא כל כך יהודית
והרעיון הוא שהיא קודם כל יהודית לאחר מכן דמוקרטית עם כל הניגודים המשתמעים מכך ! זה מה חברכם בן גוריון אמר
כולנו בני אדם כולנו טובים נדיבים מהשתרצה עד שזה מגיע למצב של אינטרסים !
אין פה לקחת אדמות ככה סתם מדינת ישראל שייכת לעם היהודי אלוקים נתן לנו אותה שהוא מקנה זכויות בעולם
סבבה אתה כופר לא מאמין באלוקים? במשה מקובל עליי עדין המדינה שלנו כי כבשנו אותה !
אז עכשיו אחרי שאני יודע מה אתה רוצה ואתה יודע מה אני רוצה בערך איזה פשרה אתה מציע?
ברור לך שהמדינה שייכת ליהודים כן? אתה מנצל את היותך יהודי כדי לשנות את המקום פה לטובתך

אם אתה מתחיל לדבר על אלוהים ובטוח שאתה צודק, זה כבר אין לי מה לענות חוץ מדבר אחד:
יש מספיק דתיים שלא חושבים כמוך. בדוק את העניין.

ונסה לחשוב למה זה כלכך חשוב לך שהמדינה תהיה יהודית.
לי זה שחשוב שבני אדם יחיו כמו בני אדם. לך לא.
אתה רוצה מלחמות.
אתה רוצה מאבקים.
אתה מוכן לקבל רצח וגזל ופשעים.
זה קרה בעוד מדינות בעולם. להזכירך, גרמניה. אותן מלים, בשפה אחרת.

והכל בשביל מה שאתה מכנה "מדינה יהודית".
יהיו הרבה יהודים שיחלקו עליך. מוזר שאתה לא מבין את זה.
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 08 יולי 2010 15:39

דויד, מדינה יהודית וחילונית יכולה להתקיים, האם שזה מה שקורה דה פקטו כעת חוץ ממעט חוקים ותקנות דתיים (שגם מהם נפטר ברוך השם!)

מרבית התנועה הציונית לאורך ההיסטוריה הייתה חילונית, הרצל היה חילוני, בן גוריון היה חילוני, רוב החלוצים היו חילוניים. אתה צריך ללמוד קצת היסטוריה ולתקן את הניסוחים השגויים שלך, ניתן לקיים מדינה יהודית וחילונית אומנם זו לא תהיה אירן יהודית כמו שאתה מצפה אבל חפיף.

אבל תתנחם בזה שניתן לקיים מדינה חילונית, כי במילא בעוד 1000 שנה אף אחד לא יאמין בדת הפרמטיבית שלך. כלומר בעוד 1000 שנה עדין תוכל לקיים את המדינה היהודית שלך למרות שאף אחד לא יהיה שייך יותר לכת היהודית האורתודוכסית.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 08 יולי 2010 17:32

כל אותם חלוצים שאתה מדבר עליהם היו כופרים גדולים
שרק חפצו בהכחשת היהדות שהתמנים הגיעו לארץ נכפה עליהם לגזז ת פעותם הסבירו להם שעל פי המדע אלוקים לא קיים
בכל אופן ענין של זמן עד שהמדינה תחזור לידים שאמיתים שלה היהודים
הרצל לא היה יהודי הוא היה בושה לעם היהודי
יהודי וכופר זה ההפך הגמור
אין כזה דבר יהודי חילוני דתי וכל זרם אחר יש יהודי ויהודי זה בן אדם שמקיים את התורה בשקט ובנועם
לך תלמד תורה לפני שאתה מדבר תראה למה היא מחנכת איזה ערכים איזה הנהגות
אני חזרתי בתשובה היתי יותר חילוני ממה שאתה יכול לחשוב קודם תלמד מהי יהדות אחרי זה תחליט אם אתה רוצה אותה או לא
תדע שהמדינה היא רק שלנו רק יהודים אמיתים יקריבו עבורה כל העושקים והטפילים ישטפו עם הזרם החוצה אני מקווה
יש משפט חכם שאומר שהגלים מתחזקים החזקים מתגלים
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 08 יולי 2010 17:38

אז מה הקשר לכל הדברים שאמרת בכלל?
אתה גם את החיילים לא אוהב.

כשאתה פותח הודעה תתחיל ככה בבקשה:
"שלום, אני דיוויד
אני לא מעוניין בדמוקרטיה.
אני לא רוצה שאדם יהיה חופשי
אני רוצה שמי שחזק, שישלוט באחר
אני לא רוצה לשמוע למה אני טועה
אני רוצה להמציא אלוהים ולהאמין בו
אני רוצה להחליט שאני צודק וכל שאר היהודים שלא חושבים כמוני טועים
אני רוצה להשתמש בכוח כדי לשלוט במישהו אחר
ואני חותם עכשיו שאני מסכים שדונגל יבוא לבית שלי עם כמה בריונים ויטפל בי בכוח, כי אני מאמין בכוח
ואני גם חושב שמה שהגרמנים עשו זה מצויין, זה נכון, כי הם היו חזקים וזה מה שחזקים עושים
ואני רוצה שיום אחד יהרגו את כל הערבים ואת כל היהודים שלא חושבים כמוני"

אם תפתח ככה, אז יבינו אותך יותר טוב.
אל תזבל את השכל כאילו אתה בא כאילו הדיון קשור בכלל לתנועה הזאת או לבני אדם.
יש לך משהו בראש, שהמצאת, וזה מה שבא לך.

בשביל זה יש פורומים של הימין הקיצוני המשיחי. לך לשם, דבר עם אנשים שיגידו לך כמה הם מתים לרצוח את כולם, ותגמור.
פה זה לא המקום. מתנצל.
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 08 יולי 2010 18:03

david1212 כתב:כל אותם חלוצים שאתה מדבר עליהם היו כופרים גדולים
שרק חפצו בהכחשת היהדות שהתמנים הגיעו לארץ נכפה עליהם לגזז ת פעותם הסבירו להם שעל פי המדע אלוקים לא קיים
בכל אופן ענין של זמן עד שהמדינה תחזור לידים שאמיתים שלה היהודים
הרצל לא היה יהודי הוא היה בושה לעם היהודי
יהודי וכופר זה ההפך הגמור
אין כזה דבר יהודי חילוני דתי וכל זרם אחר יש יהודי ויהודי זה בן אדם שמקיים את התורה בשקט ובנועם
לך תלמד תורה לפני שאתה מדבר תראה למה היא מחנכת איזה ערכים איזה הנהגות
אני חזרתי בתשובה היתי יותר חילוני ממה שאתה יכול לחשוב קודם תלמד מהי יהדות אחרי זה תחליט אם אתה רוצה אותה או לא
תדע שהמדינה היא רק שלנו רק יהודים אמיתים יקריבו עבורה כל העושקים והטפילים ישטפו עם הזרם החוצה אני מקווה
יש משפט חכם שאומר שהגלים מתחזקים החזקים מתגלים

הם היו כופרים אבל למי אכפת זה דבר חיובי ולא שלילי, אלוהים באמת לא קיים

לא, יהודי זה גם לאום ואפשר להיות לא דתי, על אפך ועל חמתך

למה לי ללמוד תורה? זה רצף של שטויות ובזבוז זמן, יש לי דברים יותר חשובים בחיים.

כנראה החיים שלך היו ממש עצובים אם נאלצת לחזור בתשובה אבל זו לא סיבה לברוח מהמציאות באמצעות הצטרפות לכת

אוי משפט של ערס מצוי, לא שאני מתפלא :roll:

דרך אגב, אתה מגיב גם בגיימר עם תמונה של הרמב"ם? אני מריח את הטיפשות שלך מרחוק (אם זה באמת אתה)
tורח
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tורח » 08 יולי 2010 18:42

הדת והלאומיות הן שמעיקות על החיים שלנו על כוכב הלכת הזה.
במובן זה למילה "יהודי" אין משמעות טובה, דתית או חילונית, זה עדיין סתם חומה שמקימים בין בני אדם(יהודי לא יהודי למי אכפת...)
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 08 יולי 2010 18:43

אני כופר. לא מתבייש בזה.
אני חושב שדת זה לאנשים פרימיטיביים וחשוכים,
ושיהדות זאת העמדת פנים אחת גדולה.
ככה שמבחינתי, כל הדיון הזה איתך, לא קיים.
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 08 יולי 2010 19:09

לא אני לא בגיימר !
ואני בן אדם עם הרבה כשרונות פיזים ומילולים בחיים לא השתמשתי בכוח שלי ובחיים לא כפיתי אנשים !
אל תנחשו או תהמרו
אני לא דוגל בזה שמי שיש לוח כוח צריך לכפות אותו אבל זה מציאות ואין לך הרבה מה לעשות בנושא
חוץ מלהיות נמושה ולבכות לזכויות ולחכות לחסדים של בעלי כוח
יש לך בעיה קום ותשנה ! אתם לא מרגישים יהודים ? קומו לכו מפה תראו קצת אצילות קצת אומץ ככה אני היתי עושה בפירוש
במקום שלא שייך לי ואני לא רצוי בו אני לא שם בכלל
מה אתם מדברים על הפגנות ושינוים ואפליות וגזענות ואי שוויון מי ביקש ממכם לתקן את זה?
יהודי זה לא ברית זה גם לא לאום אל תזבל ת'מוח יהודי זה אחד שמשתדל לקיים את התורה אחד שלומד את ההיסטוריה שלו ושל אבותיו
אני לא רוצה לגלוש לנושא של אם אלוקים קיים או לא ותורה זה נושא אחר לגמרי !
אני הבנתי כמה דברים פה תודה לכם על שיתוף הפעולה מכבד את כולכם פה כבני אדם באמת !
במישור של להיות יהודי וכל זה אין לי מה הלגיד לא באתי להחזיר בתשובה באמת שלא אני לא חושב שאני מספיק מתוקן בשביל לתקן אחרים
אבל דבר אני אומר חוזר ואומר וזה טענה יחידה אם אתם לא שלמים פה לא מרוצים פה לא מרגישים יהודים בכלל
אל תנסו לשנות לי את האדמה לכו חפשו אחת אחרת, ואחד אחד יודע פה שהמעשה האצילי האמיץ והנכון זה לקום וללכת
אבל אנחנו יודעים בבירור שבגלל קשיים מסוימים אף אחד לא עושה את זה זה מעיד על כמה וכמה תכונות שקיימות בכם
בהצלחה בהמשך :arrow:
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 08 יולי 2010 19:24

מצטער שאני רושם מבלי לקרוא את הכל, אבל אין לי כח ויש לי צורך להגיב.
אם המדינה הוקמה על ידי כופרים, זה לא הופך את זה למדינה של הכופרים? הרי אנחנו
הכופרים הם הרוב, ולפיכך, החזקים.
בכלל חשבתי שהדתיים אז לא רצו לעלות לארץ לפני בואו של המשיח.

אני מוכן לשים כסף, שכל מה שאתה יודע על היהדות והתורה זה מהרצאות שוטפות מח של מחבתי"ם.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 08 יולי 2010 19:34

david1212 כתב:לא אני לא בגיימר !
ואני בן אדם עם הרבה כשרונות פיזים ומילולים בחיים לא השתמשתי בכוח שלי ובחיים לא כפיתי אנשים !
אל תנחשו או תהמרו
אני לא דוגל בזה שמי שיש לוח כוח צריך לכפות אותו אבל זה מציאות ואין לך הרבה מה לעשות בנושא
יש לך בעיה קום ותשנה ! אתם לא מרגישים יהודים ? קומו לכו מפה תראו קצת אצילות קצת אומץ ככה אני היתי עושה בפירוש
מה אתם מדברים על הפגנות ושינוים ואפליות וגזענות ואי שוויון מי ביקש ממכם לתקן את זה?
יהודי זה לא ברית זה גם לא לאום אל תזבל ת'מוח יהודי זה אחד שמשתדל לקיים את התורה אחד שלומד את ההיסטוריה שלו ושל אבותיו
אני הבנתי כמה דברים פה תודה לכם על שיתוף הפעולה מכבד את כולכם פה כבני אדם באמת !
במישור של להיות יהודי וכל זה אין לי מה הלגיד לא באתי להחזיר בתשובה באמת שלא אני לא חושב שאני מספיק מתוקן בשביל לתקן אחרים
אבל דבר אני אומר חוזר ואומר וזה טענה יחידה אם אתם לא שלמים פה לא מרוצים פה לא מרגישים יהודים בכלל
אל תנסו לשנות לי את האדמה לכו חפשו אחת אחרת, ואחד אחד יודע פה שהמעשה האצילי האמיץ והנכון זה לקום וללכת
אבל אנחנו יודעים בבירור שבגלל קשיים מסוימים אף אחד לא עושה את זה זה מעיד על כמה וכמה תכונות שקיימות בכם

שאני אקום ואעוף מפה? למה בדיוק?
זאת המדינה שלך?

אמרת בצדק - אתה רוצה לשנות, תתאמץ ותשנה. זה מה שאני עושה. אני מנסה לדאוג שתהיה כאן מדינה דמוקרטית. זה מה שאני רוצה, ולזה אני חותר.
כרגע המצב שהיא לא דמוקרטית.

אתה רוצה מדינה יהודית פאשיסטית קיצונית? תזיז את התחת ותעוף מפה. לך תמצא לך מקום אחר.
זאת לא האדמה שלך. זה לא האוויר שלך. אלו לא האנשים שלך. אין לך זכות לשלוט, אין לך זכות להחליט. אין לך זכות להרוג, לגזול, לסלק, לשדוד, לנכס את היהדות, לנכס את הציונות, לנכס את הדמוקרטיה.

אתה יכול להמשיך לצעוק, אבל אתה תמשיך לא להגיד שום דבר פעם אחר פעם.
מדהים איך אנשים כמוך לא לומדים כלום מההיסטוריה.
בחיי, לפעמים אני באמת רוצה לעוף מפה. יותר מזה, אני רוצה לעזור לאנשים כמוך להפוך את המדינה למדינה פאשיסטית. ככה, תוך כמה שנים הכל יתרסק לכם בפרצוף.

העיקר זה שאתה מאמין. זה מה שחשוב.
בא תגיד לי - מאיפה אתה מביא את האמונה הזאת, הא?
החלטת שאלוהים מסכים איתך ועכשיו אתה בטוח שאתה צודק?
כן, הגיוני.
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 08 יולי 2010 19:35

david1212 כתב:לא אני לא בגיימר !
אל תנחשו או תהמרו

אז למה אתה לא מיישם את ההמלצה שלך ומתחפף מפה? המדינה הוקמה על ידי חילונים, המדינה היא חילונית, החוקים של המדינה ברובם הם חילונים והכי חשוב רוב העם בעד מדינה חילונית. בקיצור, אם המדינה לא עונה על הציפיות שלך למה אתה לא מתחפף מפה לאירן שם ערכי המדינה קרובים יותר לערכים שלך?

זה לא נושא אחר לגמרי מפני שאם אלוהים לא קיים (עובדה שהוא לא קיים), אז התורה לא שווה יותר מהמיתולוגיה היוונית (וזה מה שהיא שווה בעצם) ולכן ההתייחסות היחידה שהיא צריכה לקבל זה במסגרת הפקולטה למדעי הרוח.

לא, אתה מזבל ת'מוח יהודי זה גם לאום, פשוט שטפו לך יותר מדי בשטויות פרמיטביות אבל זה בסדר יש גם דתיים נורמלים שמבינים שיהודי הוא לאום, פשוט תמצא לעצמך איזה רב אחר שישטוף לך את השכל (אבל כמו שציינו, זה לא משנה לאום/דת)

באמת כדאי שתאמץ את ההמלצה שלך מפני שנראה שאתה לא מסתדר עם זה שהמדינה חילונית. אז יאללה תחפף לאיזו מדינת הלכה ובהצלחה :lol:
ניר מלצקי

הודעהעל ידי ניר מלצקי » 11 יולי 2010 09:44

חברים יקרים, קודם כל כל הכבוד על הדיון המעניין, אם כי מעט המתלהם, שלכם פה.

רציתי להגיד כמה דברים שצדו את עיני, לבחור הדתי, אני ציוני ולא מאמין באלהים, לפחות לא מה שאתה מכנה אלהים.

לחבר'ה השמאלנים, ברשותכם אחלק אתכם לשתי קטגוריות, "האינדבידואליסטים" ספור אורגאנו וכו', ול"אידאליסטים" שכוללת בעיקר בחור בשם דונגל

לאלה שהם אינדבדואלים ולא מעניין אותם אף אחד...אני מכבד אתכם, אתם אומרים את דעתכם בכנות וביושר, אני לא חושב כמותכם בכלל, אבל אתם אמיתיים, וזו זכותכם, אבל תעשו לי טובה ותזכרו שמי שמוציא את עצמו מהכלל איבד את זכותו לדרוש ולהשפיע על אותו כלל, אם אתם שלמים עם כך, הרי שגם אני שלם אתכם

לדונגל, שתית עם כמה ערבים קפה ואכלת בקלאווה ואתה משים עצמך מומחה לעולם הערבי ולתרבות הערבית, אז בוקר טוב לך סעיד, הערבים הם בעלי תרבות שונה מאוד מהתרבות אותה אתה מכיר, ולא כל מה שחשוב לך, (רמז:'זכויות אדם'), מעניין גם אותם
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 11 יולי 2010 09:59

ניר, כבר עניתי לך מזמן. לא אמרת כלום אז, כמו שאתה לא אומר כלום גם עכשיו.
אני לא אוהב בקלוואה. ולא שותה קפה.

אני יודע, אצלך זה צריך להיות ברור. הם רעים, אנחנו טובים. קל, נקי, פשוט.
כמו בגרמניה. ברגע שתצליח להגיד משהו רציני, אני אענה לך, עד אז אני אתאפק.

ויפה שאתה לא מבין את היחס בין אינדיבידואל לקולקטיב. זה ממש מדהים איך אתה מבלבל בין השניים. אבל זה בסדר. זה קורה תמיד.
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 11 יולי 2010 10:36

ניר מלצקי כתב:
לאלה שהם אינדבדואלים ולא מעניין אותם אף אחד...אני מכבד אתכם, אתם אומרים את דעתכם בכנות וביושר, אני לא חושב כמותכם בכלל, אבל אתם אמיתיים, וזו זכותכם, אבל תעשו לי טובה ותזכרו שמי שמוציא את עצמו מהכלל איבד את זכותו לדרוש ולהשפיע על אותו כלל, אם אתם שלמים עם כך, הרי שגם אני שלם אתכם

אתה מוכן לבאר את המשפט הזה "מי שמוציא את עצמו מהכלל איבד את זכותו לדרוש ולהשפיע על אותו כלל"? אתה מתכוון לזכות הצבעה או למה? זה נשמע כמו סיסמה חסרת משמעות בלי שום פירוט
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 11 יולי 2010 10:48

הוא אומר שאם במקרה יחוקקו חוק נגד מה שהוא קורא לו "אינדיבודאליסטים" שאומר - נגיד - שאפשר להתעלל בך או לכלוא אותך או לזרוק אותך מהמדינה או מה שבא להם, אז אל תתפלא ואל תתלונן, כי זה הגיוני.
ניר מלצקי

הודעהעל ידי ניר מלצקי » 11 יולי 2010 12:43

בוחר בחופש, כוונתי היא שזכותך לצאת מהכלל, אבל אם זאת איבדת את השפעתך על הכלל, כלומר, אני מכיר כמה אנשים שמתבטאים כמו כאן, "אני סוציופט אגואיסט גאה", "לא בא לי לתרום" אבל מתבטאים בנוגע לשכר הלימוד הגבוה, או לזכויות הסוציאליות העלובות שמקבלים כאן במדינה, אז, בבקשה, אל תתרום אבל גם אל תבוא לקחת

לגבי הדברים שאמר דונגל, אני בטוח שהבנת שאלו קישקושים, ואני אישית מתנגד ואתנגד לפגוע באנשים חפים מפשע, אפילו אם הם אגואיסטים ולא אכפת להם מאף אחד, וזה כולל אותך, אבל אם יום יבוא ואתה או מישהו יקר לך יזדקק לעזרת הכלל, אל תצפה מהמדינה לבוא לגבות אותך...

דונגל, אני מבין שנוח לך לברוח לדוגמאות פשטניות (גרמניה) על מנת להסביר את עמדתך, אם תנסה להתמודד עם טיעונים שונים משלך, זה בוודאי יקרב אותך למטרתך יותר, ואל תבין אותי לא נכון, אני יודע שזה קשה להתמודד עם אדם שהוא לא שחור-לבן כמו החבר'ה מ"הימין" שעולים פה מידי פעם, אבל ניסיון כנה מצידך יהווה תעודת כבוד בשבילך

ואם אתה צריך רענון, אז הנה, לפעמים, רק לפעמים, יש טובים ויש רעים, הטובים אינם מושלמים והרעים אינם שחורים משחור, אבל יש מצבים כאלו, מלה"ע השנייה לדוגמא, המלחמה הקרה, קוריאה צפון נגד דרום, וישראל נגד העולם הערבי

אם יש לך השגות, על אחד או כמה מהסכסוכים האלה, יש לנו את הכלים לדון בהם, ואוכל לגרום לך להיווכח שאכן היה צד טוב נגד רע, על פי כל אמת מידה אנושית, אך אל תטעה, אין זה אומר שהצד אותו אנחנו מכנים "טוב" מעולם לא טעה שגה או פשע, פשעים נעשים משני הצדדים, אך יש פשעים בדרגות חומרה שונות, ובעלי כוונות ומטרות שונות
בחר_בחופש

הודעהעל ידי בחר_בחופש » 11 יולי 2010 14:28

ניר מלצקי כתב:בוחר בחופש, כוונתי היא שזכותך לצאת מהכלל, אבל אם זאת איבדת את השפעתך על הכלל, כלומר, אני מכיר כמה אנשים שמתבטאים כמו כאן, "אני סוציופט אגואיסט גאה", "לא בא לי לתרום" אבל מתבטאים בנוגע לשכר הלימוד הגבוה, או לזכויות הסוציאליות העלובות שמקבלים כאן במדינה, אז, בבקשה, אל תתרום אבל גם אל תבוא לקחת

לא ממש הבנתי, אסור לנו להתלונן או שאסור לנו גם לקבל תשלומים מן המדינה (כלומר שכר לימוד מוזל, קצבאות מביטוח לאומי וכו')?

בהנחה שאתה אוסר עלינו את אחד מן הדברים (גם תלונה זו זכות של אזרח) אז ההיגיון אומר שעלינו גם לשלם מסים בשיעור נמוך יותר מוזל מפני שאנחנו לא נהנים מכל הזכויות של תושב במדינה

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד