שיחררו אותי ביום ראשון בועדה רפואית בבקשה עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Superunknown
יצירת קשר:

שיחררו אותי ביום ראשון בועדה רפואית בבקשה עזרה

הודעהעל ידי Superunknown » 22 יוני 2010 00:00

אהלן שוב חברים יקרים
הסיפור שלי בקצרה הולך ככה:
שבוא לפני הגיוס שלי בינואר קיבלתי בדואר זימון למשטרה צבאית, מאחר ולא היה בידי מספיק זמן לפעול, החלטתי לא להגיע ליום הגיוס ולהסגיר עצמי לאחר זמן מה עם המלצה מפסיכיאטרית, בהמלצה היא רשמה שיש בי מוטיבציה רבה להתגייס, אבל שצריך להקל עליי עם קל"ב, לתת לי יותר שעות לישון בלילה, שיש נטיות לדיכאון ושהיו לי בעיות בבית ספר... וציינה שאובחנתי כסובל מ OCD ונתנה לי מרשם לציפרלקס כדור 10 מ"ג ליום.
בקיצור- הכל חארטה. המצאתי הכל ונתתי הצגה של החיים הכל כדי לא להגיע למ"צ...
אחרי חודשיים וחצי הסגרתי את עצמי, הגעתי לתל השומר עם ההמלצה ושם קבעו לי פגישה עם פסיכ' צבאי.
לא ידעתי יותר מידי על התהליך ועל איך לגרום לו לשבץ אותי בתפקיד אחר, לקבל עובד רסר בקרייה או שקמיסט זו היתה המטרה.
נכנסתי לחדר, אחרי 2 לילות ללא שינה ככה שזה יצר אפקט דיכאוני אצלי ולדעתי זה פשוט העצים את השפת גוף ואת מה ששידרתי. בכל אופן סיפרתי לו שיש לי תיק במשטרה על תקיפה, שאני אוהב לשרוף דברים, בקיצור שאני פירומן ושאני לא חברותי, שיש לי בערך שני חברים ושאני לא יוצא מהבית... שאני רב עם ההורים ושלא סיימתי בית ספר. אולי איכשהו זה היה נותן לי אפילו לשרת בתור נער מקאם שזה תש לפנים! בכל אופן מסתבר שהפסיכ' הזה מגיע פעם בחודש לצבא והוא משחרר על ימין ועל שמאל כל מי שרק מבקש
הבהרתי לו שאני לא רוצה לצאת, ושאם אני ארצה לצאת אני אחזור אליו... (בתכלס אני רוצה לנסות... אולי יתמזל מזלי ואקבל תפקיד טוב, אולי אוכל להנות מהשירות הצבאי...אולי בא לי לעשות שנה בשביל החוויה ולצאת כשיימאס...)
בכל אופן הוא נתן המלצה לשחרר אותי...
שלשום הגעתי לתל השומר לועדה הרפואית, שם חיכה לי בחוןר קירח מכוער ממושקף ללא הבעת פנים ודיבור רובוטי שלא התייחס כלל למה שיש לי לומר אלא פשוט קטל אותי בלי סוף 'אני רואה שאתה סובל מOCD, שאתה שורף דברים, שאתה פוגע בקרובים אליך...) התנהגתי הכי רגיל שיש, סיפרתי לו שיש לי המון חברים, שאני מאוד מקובל, שאני עושה מסיבות, שאני במערכת יחסים, שאני לא באמת לוקח את הציפרלקס ושאני שפוי לחלוטין ואני רוצה להתגייס.
לא הזיז לו תביצה ואפילו שתי החיילות שישבו לידו הראו יותר אכפתיות מהזין הזה
הוא שאל אם ארצה לעשות שירות רגיל.. שאלתי מה זה שירות לא רגיל, והוא ענה השאלה היא אם אתה רוצה לשרת ביחידה קרבית או שלא... אמרתי לו 'טירונות רגילה 002, לשרת בתור ג'ובניק. הוא שאל 'למה דווקא ג'ובניק למה שלא תהיה קרבי?' עניתי 'תשמע, תסכים איתי שאני כבר בן 19 ואני יכול לעשות את השיקולים שלי בעצמי, ואם אתה רוצה להיכנס לזה ושאתחיל לפרט, בשמחה)
בכל אופן ההורים שלי שונאים אותי הם בקושי מסתכלים עליי. אבא שלי היה צנחן ואמא שלי עשתה שירות מלא, וואלה אני מאוכזב מעצמי שאפילו לא ניסיתי...
הוא נתן לי לחתום על איזה דף שאני יכול לערער... אז חשדתי שזה לחתום על 21.. קראתי את הדף טוב טוב, חתמתי ולקחתי אותו איתי..
מאחורי הדף הוא רשם בכתב יד 'אנא נמק מדוע אתה חושב שאתה ראוי לשרת בצה"ל בלה בלה בלה חריף סלט ביצים
קיצר יש לי שבועיים לשלוח להם פקס שבו אני מפרט למה לדעתי צריכים לגייס אותי
חשבתי על משהו בסגנון של 'כל העניין של הגיוס למשטרה צבאית מאוד הפחיד אותי מאחר ובסביבה שאני חי בה כולם שונאים שוטרים, וסביר להניח שאהפוך ל'מלשין של השכונה' ויוציאו אותי מהמעגל החברתי, אז החלטתי להקשיב לכמה אנשים שנתנו לי עיצות שליליות כביכול ופעלתי לפיהן והנה המצב...אתם לא רוצים לגייס אותי למרות שהמצאתי את המצב שנפשי המתדרדר שלי ושלעולם לא הופיעו אצלי שום תסמינים של דיכאון וחרדות ולעולם לא נטלתי ל=תרופות פסיכיאטריות, ולעולם לא סיכנתי חיי אדם (התיק במשטרה שהמצאתי לפסיכ' הצבאי) ושאיני מתעסק באש' כמובן לנסח הכל בצורה הולמת,ולהוסיף.
תודה רבה לכולכם, אני נכנס לפורום כמעט כל יום ופשוט נהנה לקרוא ולראות איך מתנהלים כאן הדברים, זה מאוד מחזק שיש אתכם, ואת התמיכה המלאה בנוגע לשחרור מהצבא
תודה רבה
Superunknown
יצירת קשר:

Re: שיחררו אותי ביום ראשון בועדה רפואית בבקשה עזרה

הודעהעל ידי Superunknown » 22 יוני 2010 00:08

אם אגיש בקשה להתנדבות הבנתי שיש סיכוי גדול שלא אקבל אישור בגלל הפרופיל הנפשי...וגם כל העניין של לרדוף אחריהם ממש מוריד לי מהמוטיבציה...
לחכות עכשיו 9 חודשים+ להגיע לגיל 20 שאני לא יודע איפה אהיה בכלל ואם ארצה עדיין להתנדב, ולהשתחרר בגיל 22 לא נראה לי בכלל
ד"א, יש סיכוי שבהתנדבות נותנים לשמור על השיער בלי להסתפר? ממש קשה לי להיפרד מהשיער הארוך והיפה שלי
תודה רבה שוב חברה הרבה אהבה!
נאור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי נאור » 22 יוני 2010 00:12

למה? תסביר לי למה להתנדב? למה? למה?

אם הייתי יכול הייתי לוקח לך את הפטור ומביא אותו לאדם הרבה יותר החלטתי. קיבלת חופש במתנה ואתה מוותר עליו? מה לא בסדר איתך?
Superunknown
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Superunknown » 22 יוני 2010 00:18

וואלה אחי כל החברים שלי בצבא..וזה מבאס אותי. למרות שיש לי תמיד עם מי לצאת ויש לי בחורות ויש לי עבודה, אני מרגיש שאני מפספס..בא לי לנסות אפילו, לחיות בידיעה שניסיתי, שטעמתי קצת מהחרא שהרוב הגדול שמתגייס אוכל לפחות בהתחלה. בא לי לרצות את ההורים והמשפחה שלי.
אם לא יתאים לי, ה' גדול... לא מדבר על שלוש שנים.. אפילו שנה יספיק. שנה לחוות, לראות, ללמוד ומתי שלא יתחשק יותר אני אהיה בטוח ב100% שזה מה שאני רוצה
תודה שוב
david1212
יצירת קשר:

הודעהעל ידי david1212 » 22 יוני 2010 06:13

תאמין לי שאחרי שבועים בסדיר אתה תרצה לעוף אל טיל
ולא תמיד קל לצאת מתי שנצאס מערכת דפוקה
מוציאים את מי שרוצה ומי שלא רוצה משאירים בפנים
נוס על כל עוד נשימה באפך
תבין שאנשים התאבדו על אמת בשביל לקבל חופש
ת פ נ י ם
thatothersoul
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thatothersoul » 22 יוני 2010 06:27

אתה רוצה לתרום? לעזור? למה לא להתנדב במד"א? בבתי-ספר?
הרבה אנשים פה, אם היו במקומך היו לוקחים את הפטור ונסים על נפשם (כולל אותי). אם אתה עדיין רוצה לחזור, אתה מוזמן, אך אם תרצה לצאת יכול להיות שזה כבר לא יהיה כזה קל.

ומה עוד שאתה ממש לא מפספס כלום. אתה רוצה לחוות מה בדיוק? תורנויות מטבח? שמירות?
לדעתי לפחות, האדם היחיד שאתה צריך לרצות הוא אתה בעצמך ולא מישהו אחר. החיים הם חיים שלך, ולא שלהם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 יוני 2010 11:20

ההורים שלי על סף להעיף אותי מהבית אין לי ברירה אחרת הם כועסים בטירוף ואני לא יודע מה לעשות...הם מסוג האנשים שלא יוותרו עד שאני אתגייס ורק אם אני באמת ארצה לצאת אחרי שכבר ניסיתי הם יבינו...
חשבתי לעבור לגור לבד אבל זה יותר מדי הוצאות בשבילי כרגע.. בכל אופן בבקשה יש למישהו רעיון איך אני יכול לחזור לצבא? זאת ההחלטה שלי ואני מעריך בטירוף את העזרה והעיצות שלכם
תודה רבה ומצטער אם נתתי לזה להישמע כאילו אני לא מתייחס, להיפך פשוט אם הייתם במצב שליהיה לכם יותר קל להבין מה עובר עליי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 יוני 2010 15:30

אהלן שוב!!
אני חייב עזרה דחוף חברה, מה אתם אומרים לשלוח להם מכתב שעשיתי מה שעשיתי מחוסר אונים, ידע ופחד לשבת בכלא כביכול אם לא הייתי מסכים להתפנות למשטרה צבאית? כי תכלס יש כאלה שיושבים 3 שבועות... וגם אז משקרים להם שהם עולים על אוטובוס לטירונות 02 רגילה ומגיעים לטירונות מ"צ
אתם חושבים שזה יעזור?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 22 יוני 2010 17:42

זה ללא ספק מצב קשה עם ההורים. לא מעט אנשים חווים את זה וזה לגמרי יכול לדכא את הבן אדם.
תדע לך שיום אחד תצטרך לעמוד על שלך.

אני מסכים לגמרי עם מה שאמרו לך שיכול להיות שאתה צריך לחשוב האם זה חכם לעשות את זה ולחזור לצבא. אם תרצה, אתה פונה ללשכת גיוס.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 יוני 2010 18:44

תודה רבה על התגובה
אבל אתה חושב שיש סיכוי שהם יתיחסו לזה בעין יפה? כי תכלס שיקרתי...יש סיכוי שיוציאו אותי על 'ערך נמוך בעיני הצבא' ?
אני אנסה כמה שיותר לפנות ללב שלהם ולהבהיר שהמצב שונה ושקרתה פה אי הבנה
תודה רבה חבר מאוד מעריך את העזרה
כריסטיאן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי כריסטיאן » 22 יוני 2010 18:57

אורח כתב:תודה רבה על התגובה
אבל אתה חושב שיש סיכוי שהם יתיחסו לזה בעין יפה? כי תכלס שיקרתי...יש סיכוי שיוציאו אותי על 'ערך נמוך בעיני הצבא' ?
אני אנסה כמה שיותר לפנות ללב שלהם ולהבהיר שהמצב שונה ושקרתה פה אי הבנה
תודה רבה חבר מאוד מעריך את העזרה

תקח בחשבון שמעכשיו והלאה כל צעד שאתה עושה הוא בלתי הפיך.לא תוכל לצאת מהצבא בקלות אם תצליח לחזור,הם יראו בזה חוסר עקביות ועם ההיסטוריה הלא אמינה שלך במבחינתם,יהיה קשה לך לשכנע אותם.

גם אם תחזור לצבא לא תהיה הרמטכ"ל,בד"כ לחיילים שרוצים לחזור לאחר ששוחררו מוצעים שני תפקידים:עובד רס"ר וטבח.תחשוב טוב ואל תפעל סתם.

בכלל אני חושב שמ"צ זה לא כזה גרוע(מקסימום היית מנסה להתקבל להיות חוקר במצח),יש לי חברים שם והם מרוצים.וגם נניח שהיית סובל שם היית יכול לצאת מהצבא אחרי שבוע זאת לא חתונה קתולית.חוץ מזה שממילא היית מגיע לאותה נקודה שאתה נמצא בה עכשיו.בקיצור תפעל בהרבה שיקול דעת.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 22 יוני 2010 19:20

אם הוא מתנדב בצבא זה לא כאילו הוא חוזר לגיוס רגיל והפרופיל שלו עולה, למה להלחיץ אותו?
התנדבות לצבא מיועד בדיוק לבעלי פרופיל 21, ובטח בשביל לכסות תחת יש שם פחות לחצים נפשיים וכל מני.
אני מציע שילך להתנדב, לא טוב לו הוא תמיד יוכל לצאת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 יוני 2010 17:14

הכנתי מכתב ורציתי ל דעת מה דעתכם
הנדון: החזרתי ככשיר לגיוס בצה"ל
שלום, אני רוצה לציין במכתב זה מספר דברים:
לפני כפחות מחודשיים, הגעתי לשיחה עם פסיכיאטר צבאי, וחוששני שחלה פה אי הבנה גדולה מאוד-
אני רוצה לשרת בצבא.
בהתחלה, לפני תאריך הגיוס המקורי שלי חששתי להתגייס, פחדתי להיכנס למסגרת מחייבת כמו המון אנשים שנרתעים ממעבר דרסטי שכזה ופשוט פעלתי בלי לחשוב בהיגיון. כרגע הייתי נותן הכל כדי להחזיר את הגלגל אחורה. לא חשבתי על ההשלכות ולכן אני שולח את מכתב זה, כדי שתתנו לי הזדמנות להיבחן בשנית.
הייתי נורא מבולבל ולא ידעתי מה אני רוצה ומצפה מעצמי. אמרתי דברים שבמבט לאחור אני מצטער עליהם.
חשוב לי להיפגש עם הקב"ן על מנת לתת את שירותי הצבאי ולפרט יותר על החלטתי ועל הטעויות שעשיתי.
תקופה קצרה לאחר סיום הלימודים עד עכשיו אני עובד כ 4-6 פעמים בשבוע כדי לא לבזבז את הזמן, אך אני חושב שכל דבר בעיתו וכרגע הדבר הכי טוב בשבילי זה להיות בצבא ולתת את ה3 שנים הללו מעצמי ככל אזרח ישראלי יהודי אחר. מאוד חשוב לי לשרת, וזו חלק מהמחויבויות שלי למדינה.
אנא מכם, בבקשה התייחסו למכתב זה בהקדם

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 9 אורחים