שלום לכולם, צריכה עזרה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

didi
יצירת קשר:

שלום לכולם, צריכה עזרה

הודעהעל ידי didi » 09 מרץ 2010 03:33

אני בת 19, חודשיים לפני גיוס וממש ממש ממש לא רוצה להתגייס.
הייתי אמורה להתגייס באוגוסט 2008 אבל עקב בעיות בהחלטה שלי אם להתגייס לצבא או לא (שבעיקר נבעו מלחץ של החברה וחוסר יכולת להבין מה אני באמת רוצה) דחיתי מאוד את הגיוס ועכשיו הגעתי להחלטה. ההורים שלי תומכים מאוד בהחלטתי, אך הם לא עשו שירות צבאי בעצמם ולכן קצת קשה לי לדבר איתם על זה ולקבל הכוונה כלשהי בגלל שהם לא מבינים מה זה ולא היו שם אף פעם.
אני הולכת לצאת כמו שהרבה עושים, על 21 נפשי. ניסיתי כל מיני דברים להקל על השירות הצבאי כמו למצוא תפקיד קרוב לבית ונסיון להקלות בת"ש בגלל בעיות משפחתיות אבל זה לא עבד. אתם חושבים שזה דווקא יכול לפגוע בתהליך של יציאה על 21 נפשי? שהצבא יכול להגיד שאני כאילו מתחזה בגלל שניסיתי כל מיני דברים קודמים?
יש לי עוד בעיה, שמבחינה רפואית ישלי פרופיל 97 והתקבלתי לתפקיד מאוד טוב בצבא. אבל כל זה קרה לפני שנה, והרבה דברים יכולים להשתנות בשנה לא? אתם חושבים שזה יקשה על היציאה מהצבא בגלל שהפרופיל שלי כל כך גבוה?
קראתי את טרגט 21, מאמרים על דיכאון, חרדה, פוביה וכל מיני דברים נוספים והבה מהדברים האלה הם באמת מה שאני מרגישה רק לא כל כך בהקצנה. הצבא מלחיץ אותי ומכניס אותי לדאון רציני. אתם חושבים שהקב"ן יבדוק את ה"עבר" שלי עם הצבא? שזה ממש יפחית את הסיכויים להצליח לצאת?
ומה אם אני לא אצליח לצאת לפני התאריך גיוס שלי? להגיע ליום של הגיוס? אני מירושלים אז אנחנו מתגייסים בגבעת התחמושת. לא לעלות על האוטבוס שם לבק"ום או להגיע לבקו"ם ומשם לסרב לקבל מדים ולהתפנות?
אני ממש אשמח לעזרה ויעוץ.
תודה שאתם נותנים תשובות ומקום לדבר על זה, כי רוב האנשים מסיביבי לא ירצו אפילו לשמוע ולא יבינו מה עובר עלי.
Spor
יצירת קשר:

Re: שלום לכולם, צריכה עזרה

הודעהעל ידי Spor » 09 מרץ 2010 07:30

בעיות ת"ש עובדות כאן לטובתך. תגידי שניסית לקבל עזרה מהצבא, אבל הצבא לא נתן לך כלום.
באופן כללי גם בלי שום קשר לפרופיל - הקב"נ לא ימהר לשחרר אותך. הפרופיל הוא לא אינדיקציה.
הקב"נ יבדוק את העבר שלך עם הצבא, עם גורמים פסיכיאטריים אזרחיים, עבר של דכאונות,
תקופות רעות, הכל.
אם תצליחי לצאת לפני תאריך הגיוס שלך - הרי שהוא מבוטל. אם לא, תעלי לאוטובוס,
לכי לבקום ואל תתחיילי לפני שתראי קבנ.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 34 אורחים