אני רוצה שתבינו משהו מאוד מאוד חשוב

פורום פרופיל חדש פורומים בין מיליטריזם לפמיניזם אני רוצה שתבינו משהו מאוד מאוד חשוב

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 36 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #99807 הגב
    Anonymous
    חבר

אני אכתוב רק על קצה המזלג ואני מקווה שהאחראים פה לא יבהלו – זה לא נגד
    האתר או העקרון שלכם, זה כדי לעזור לאנשים ולהסיר את הפחד שלהם מהלא נודע
    הכל כך לא נורא.

את הסרבנים מאידיאולוגיה אני מבין ומעודד אבל אלו שמפחדים מהצבא צריכים לשים כמה דברים בפרופורציה.

הצבא הוא לא שד נורא. כל אחד יכול למצוא את המקום שלו בפנים, לא כולם חייבים ללחום ולהיות בסיטואציות מלחיצות וקשות!

הצבא הוא הרבה יותר ממה שאתם חושבים. תפסיקו להסתכל על הצבא כגוף ענק
    ומפחיד שאתם עומדים להיכנס אליו, תסתכלו על חוויה שאתם עומדים לעבור בתור
    בן אדם אחד שהולך לעבור בדרך מסוימת. דרך מרהיבה! תלולה, ארוכה ומאוד
    מגוונת, אתם הולכים לפגוש אנשים וסיטואציות חדשות כל יום לראות את הארץ
    להכיר סיפורים ולחוות
    אותם בעצמך, להרגיש עוצמה, סמכות, נחיתות ועליונות, ללמוד להתמודד עם כל
    אחד ואחד מהם(עם דגש על ללמוד להתנהל עם כוח בידיים – שיכרון כוח יכול
    להיות הדבר הכי הרסני)… יש עוד כל כך הרבה…. זאת פשוט חוויה – לא קשה
    או קלה, מהנה או לא מהנה אלא אייכותית – שאי אפשר להשיג בשום מקום… קחו
    לצומת לבכם…

ואלא מכם שרוצים להגשים את עצמכם בתחום האישי:

הצבא לא אמור לתת(אם כי היה עדיף שהוא ייתן) לכם מקצוע כסף וכו, הוא מביא
    לכם דבר שאי אפשר לקנות בכסף, דבר שאי אפשר להשיג על ידי שום טיול לחו"ל
    ושום סדנת מדיטציה ושום לימודי אוניברסיטה ושום דבר אחר לא משנה לאיזה
    כיוון תלכו.

אתם גם חייבים להבין שאין אחד בארץ(חוץ מאנשים עם מקרים ספציפיים) שהצבא
    לא קטע לו את החיים. אין אחד שלא היה מעדיף ללמוד מוקדם יותר, להגשים
    חלום, לעבוד ולראות חו"ל ועוד ועוד ועוד. . .

אני מכירים סיפורים עד כדי מצב של מכירת חלום! חבר הכי טוב שלי מכר את כל
    הסוסים ואת האורווה שלו כי לא היה מי שיטפל בה! – ממש ככה. לא רק זה 
    – זה היה החלום שלו, וזה גם החלום שלו אחרי הצבא… אי אפשר לדעת אם הוא
    אי פעם יצליח.. אבל הוא בחר בדרך שחוץ ממעטים כולם מחוייבים(לא צריכים, אלא מחוייבים) ללכת בה לדעתי.

עדכונים בהמשך.. תגובות בבקשה ולא להיות ברבריים – תביעו דעה, נימוק וכו'.

#119444 הגב
    Anonymous
    חבר

זה מאוד אישי כל מה שרשמת, גם לי לא היה קשה להסתדר בצבא, אבל מכאן להכריז שזאת דרך מרהיבה? חוויה? אולי לחלק מאוד קטן מהחיילים, אני רק מזכיר לך שסיבת המוות מספר 1 בצה"ל היא עדיין התאבדויות.
     ליאור38821.7882638889

#119451 הגב
    Anonymous
    חבר

אני מרגישה מספיק עוצמה, סמכות, נחיתות, ועלינות במיטה, תודה רבה.
    גם להרוג בן אדם זאת חויה של פעם בחיים והרגשה שאי אפשר ללמוד בשום מקום אחר. גם לדכא ולהשפיל אנשים זאת חויה. ואני בטוחה שגם להרוס בתים זאת חוויה שאין בשום סדנת מדיטציה.

#119454 הגב
    Anonymous
    חבר

אתה רק הוכחת לי פה שלא שווה להתגייס לצבא כי למה מה קרה שאני אוותר על החלמות שלי שהם אני בשביל פאקינג שירות בצבא??!! למה מה קרה?! כל הצבא יכול לקפוץ לי לפני שאני אוותר על החלומות שלי ועל העקרונות שלי כי בלעדיהם אין לבנאדם מה לחיות אז לוותר על הכל בגלל הצבא?! חחחח ממש הצחקת אותי

#119519 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote ליאור:

זה מאוד אישי כל מה שרשמת, גם לי לא היה קשה להסתדר
    בצבא, אבל מכאן להכריז שזאת דרך מרהיבה? חוויה? אולי לחלק מאוד קטן
    מהחיילים, אני רק מזכיר לך שסיבת המוות מספר 1 בצה"ל היא עדיין התאבדויות.

שמע, לי היה ועדין מאוד קשה להסתדר בצבא. זאת לא הנקודה.

quote black scissors:

גם להרוג בן אדם זאת חויה של פעם בחיים והרגשה שאי אפשר ללמוד בשום
    מקום אחר. גם לדכא ולהשפיל אנשים זאת חויה. ואני בטוחה שגם להרוס בתים זאת
    חוויה שאין בשום סדנת מדיטציה.

פיספסת את הפואנטה ברמות מפחידות… את בחורה לא מבוגרת עדין אז קשה לי
    להגיע אליך… בכל מקרה את ממש לא מבינה שלא כל אחד חייב להעמיד את עצמו
    בסיטואציות הקשות בצבא… כיום זאת בחירה ואני דוגמא חיה.

quote ben!:

אתה רק הוכחת לי פה שלא שווה להתגייס לצבא כי למה מה קרה שאני
    אוותר על החלמות שלי שהם אני בשביל פאקינג שירות בצבא??!! למה מה קרה?! כל
    הצבא יכול לקפוץ לי לפני שאני אוותר על החלומות שלי ועל העקרונות שלי כי
    בלעדיהם אין לבנאדם מה לחיות אז לוותר על הכל בגלל הצבא?! חחחח ממש הצחקת
    אותי

אתה בן אדם מסכן, חרא, חסר עקרונות ויכולת להיות חבר. אתה תופס טרמפ על
    האידיאליסטים האמיתיים, אני מתבייש לשרת בצבא כדי להגן עליך. כבר אמרתי
    שאל אנשי האידיאולוגיה אין לי טענות אבל אליך – הן לא נגמרות. יום אחד
    תבין שההתחמקות הזולה והשקרית שלך מהשירות הצבאי פגעה בך ובמדינה. אתה
    תבין שפשוט אין לך מקום אחר חוץ מהארץ – לא משנה איפה תגור ומה תעשה עם
    עצמך.
    אה ואם זה לא ברור לכולם פה(כולל לך) אז אתה ילד קטן ברמות גבוהות. יכול
    להיות שבמישור הזה אתה באמת לא מתאים לשום גוף מחייב ושום גוף שיוציא ממך
    משהו בחיים… מסכן אתה ומסכן תהיה… אני לא יבזבז עליך יותר זמן.

#119521 הגב
    Anonymous
    חבר

זאביק אחרי היריקה הגדולה שהצבא נתן לי בפנים ואחרי כל הסבל שעברתי שמהמצידי שהמדינה הזאת תשרף,שכולנו נתפוצץ בפצצה הגרעינית של אירן,כבר לא אכפת ליכל אותם קלישאות של "אהבת המדינה" ו"כולנו למען המדינה" פשוט לא עובדות תבין את זהאחד הדברים המשמעותיים ביותר שלמדתי בצבא זה שלצבא אין משמעות,לא עושים שמהכלום,ואל תתחיל להגיד לי עכשיו "ואם לא יהיה צבא מה יהיה",כי הצבא פה בישראל הואביזיון אחד גדול,אפשר להגיד שזה מערכת שנותנת 10 אחוז תפוקה(הגנת המדינה) ו90 אחוז ביזבוז משאבים ועינוי של עשרות אלפי נערים ונערותומה שאני יכול להגיד זה שירבו אנשים כמו בן,שילכו יעשו כסף במקום להרקב בצבארק ככה הנבלות בצבא יבינו שהם הביאו את זה על עצמםואל תזבל לאנשים על זה שאין מקום חוץ ממדינת ישראל העולם מספיק גדול ואפשר לחיותבכל מקום(יש יהודים שחיים באירן ואפגניסטן לדוגמא),ועוד פעם הקלישאות האלה שמורים בבית ספר וכל מיני קצינים קיצונים אומרים כבר לא עובדותלי אישית ממש לא אכפת למה מישהו לא רוצה להיכנס לקבר הזה שנקרא צבא אחרי הכללכל אלה שלא רוצים ללכת לצבא יש מכנה משותף – הם יודעים כמה הצבא רע ומרושעובגלל זה הם לגיטימים מאוד,בני אדם חיים פעם אחת,וחבל שאת הזמן המועט שיש לנובעולם נבזבז בשביל הצבא המגעיל שיש לנו פה במדינה
    andy38824.8415740741

#119528 הגב
    Anonymous
    חבר

רוצה לשרת? תשרת, אני לא אומר לך מה לעשות! למה אתה אומר לי?

#119530 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote זאביק:

quote ליאור:

זה מאוד אישי כל מה שרשמת, גם לי לא היה קשה להסתדר בצבא, אבל מכאן להכריז שזאת דרך מרהיבה? חוויה? אולי לחלק מאוד קטן מהחיילים, אני רק מזכיר לך שסיבת המוות מספר 1 בצה"ל היא עדיין התאבדויות.

שמע, לי היה ועדין מאוד קשה להסתדר בצבא. זאת לא הנקודה. 

quote black scissors:

גם להרוג בן אדם זאת חויה של פעם בחיים והרגשה שאי אפשר ללמוד בשום מקום אחר. גם לדכא ולהשפיל אנשים זאת חויה. ואני בטוחה שגם להרוס בתים זאת חוויה שאין בשום סדנת מדיטציה.

פיספסת את הפואנטה ברמות מפחידות… את בחורה לא מבוגרת עדין אז קשה לי להגיע אליך… בכל מקרה את ממש לא מבינה שלא כל אחד חייב להעמיד את עצמו בסיטואציות הקשות בצבא… כיום זאת בחירה ואני דוגמא חיה.

הבחורה הלא "מבוגרת" הזאת היא כמה שנים בגיל מעליך וגם בדרך שהיא חושבת היא שמה אותך בכיס הקטן כי לה יש את העקרונות שלה והבחירה שלה זה לא לעשות צבא וכמו שאתה אומר היא דוגמא חיה אבל לדברים הטובים והולכת נגד הדברים שעושים לה רע כמו הצבא וכל הכבוד לה על כל מה שהיא חושבת על צה"ל

quote ben!:

אתה רק הוכחת לי פה שלא שווה להתגייס לצבא כי למה מה קרה שאני אוותר על החלמות שלי שהם אני בשביל פאקינג שירות בצבא??!! למה מה קרה?! כל הצבא יכול לקפוץ לי לפני שאני אוותר על החלומות שלי ועל העקרונות שלי כי בלעדיהם אין לבנאדם מה לחיות אז לוותר על הכל בגלל הצבא?! חחחח ממש הצחקת אותי

אתה בן אדם מסכן, חרא, חסר עקרונות ויכולת להיות חבר. אתה תופס טרמפ על האידיאליסטים האמיתיים, אני מתבייש לשרת בצבא כדי להגן עליך. כבר אמרתי שאל אנשי האידיאולוגיה אין לי טענות אבל אליך – הן לא נגמרות. יום אחד תבין שההתחמקות הזולה והשקרית שלך מהשירות הצבאי פגעה בך ובמדינה. אתה תבין שפשוט אין לך מקום אחר חוץ מהארץ – לא משנה איפה תגור ומה תעשה עם עצמך.
    אה ואם זה לא ברור לכולם פה(כולל לך) אז אתה ילד קטן ברמות גבוהות. יכול להיות שבמישור הזה אתה באמת לא מתאים לשום גוף מחייב ושום גוף שיוציא ממך משהו בחיים… מסכן אתה ומסכן תהיה… אני לא יבזבז עליך יותר זמן.

זכותך לחשוב שאני חרא של בנאדם ושאני בם אדם מסכן ואנוכי וכל מה שבא לך לחשוב
    זה שאין לי עקרונות? אתה בחיים לא תכיר אותי בשביל לדעת אם יש או אין לי עקרונות,אבל יש לי עשרות עקרונות ואחד מהם זה לא לעשות צבא ולא בגלל שאני פצפיסט כי אני לא אלה בגלל שאני יודע שזה פשוט בזבוז של זמן אחד גדול! אני רוצה ללמוד לתארים בזמן הזה וזכותי המלאה! ומיצידי תלך תדחוף את הקטע הזה שאתה משרת בשבילי, למה אתה רואה שבאתי וביקשתי?! אני האדם האחרון שתחשוב שהוא ציוני אני הבנאדם שמאמין בשוויון מלא ואני לא רואה כל ערבי בתור מחבל או מישהו שחור כמצורע שצריך להתרחק ממנו ,כל אדם צריך לשפוט לפי מה שהוא ולא מאיפה שהוא בא
    ואני כן מודה שאני שונא את המדינה הזאת ולמה? כי לדעתי זאת אחת המדינות הכי אבל הכי גזעניות שקיימות על כדור הארץ כי איפה אתה רואה מדינה כל כך מפולגת שאפילו הממשלה שלה מחולקת לדוסים,ספרדים,אשכנזיים,רוסים,ערבים ומה לא ואיפה אתה רואה עוד מקומות שישר שופטים אותך לפי העדה שלך וכל מקום שאתה מגיע שואלים אותך איזה עדה וכל השאלות הגזעניות האלה?!
    המדינה הזאת פשוט דוחה וזה כל כך חבל כי היה לה פוטנציאל אבל אנשים כמוך הרסו אותה והפכו אותה למדינה קומונסטית,צבאית ומפולגת אז למה שאני ישקיע אפילו חצי שעה מהזמן שלי כדי לשרת בצבא המסריח הזה?!
     ben!38825.0082986111

#119531 הגב
    Anonymous
    חבר

קומוניסטית? ממש לא… במדינה קומוניסטית בנק לא היה מרוויח 5 מיליארד בשנה. במדינה קומוניסטית לא היה בנק…זאביק, ידידי, דבר אחד אני לא מבין: אתה נוטל חלק במפעל רצח המוני. אתה משקיע זמן, כוח, משאבים, מאמצים ומחשבה, כדי שאפשר יהיה להרוג אנשים ביותר יעילות. אם היית עושה את זה בשביל בצע כסף, הייתי לפחות מבין (ואולי בעצם זה המניע האמיתי שלך – טובות ההנאה החברתיות והכספיות ששירות בצבא נותן לאנשים מרקע סוציו-אקונומי בינוני עד גבוה בישראל). אבל לעשות את הדבר השפל ביותר שיש, ולקרוא לזה "אידאליזם", "חברות של אמת" ועוד כל מיני שמות כאלה? תגיד לי, חביבי, לא לימדו אותך שלא יפה להרוג?בי,סרגיי.

#119532 הגב
    Anonymous
    חבר

לא קומונסטית כמו שקומניסטיות גרועה במדינות אחרות אבל הכוונה לזה שהיא לא דמוקרטית כמו שהיא מתיימרת להיות

#119535 הגב
    Anonymous
    חבר

בן,מדינת ישראל היא מדינה פאשיסטית שגובלת בלהיות מדינה נאצית

#119539 הגב
    Anonymous
    חבר

באמת תמיד שאנשים מדברים על הצבא, אז מדברים על "הזדמנות לפגוש אנשים" או "הזדמנות להתפתח לאיזשהו כיוון" (שזה אני באמת לא מבינה) או שיהיו לך בעיות אם לא תהיה שם או שזאת ". ולא כל כך מזכירים את העובדה שהורגים ונהרגים שם.

#119566 הגב
    Anonymous
    חבר

רק שמתי לב לעוד משהו…
    הרבה אנשים נוהגים לשאול אותנו כל מיני שאלות וכשאנחנו עונים אז אומרים לנו משהו כמו "אתם לא בוגרים מספיק" או "אתם לא בוגרים מספיק בשביל להחליט". אבל לא איכפת להם שאנשים לא בוגרים כמונו יחזיקו רובה בידיים, ויוכלו להפעיל שיקול דעת את מי להרוג. בשביל זה אנחנו מספיק בוגרים, אבל אנחנו לא מספיק בוגרים בשביל שתהיה לנו זכות להחליט אם ללכת לצבא או לא.
    סתם פתאום חשבתי על זה….

#119611 הגב
    Anonymous
    חבר

כמה דברים נכונים בנושא אחד….פשוט כל-כך נכון!
    אני גם מצידי ממש אבל ממש לא אוהב את המדינה הזאת ולצערי אין לי ברירה אלא לחיות בה….לפחות בנתיים.
    מדינה שהגזענות אצלה שולטת והאנטי דמוקרטיה חוגגת, ממש מזכיר לי את גרמניה הנאצית, לצערי המאוד רב, מדינה לא אמורה להתנהל כך, יש לנו רוב של חרא אנשים….פשוט צבועים והכי מגעיל בעיניי זה לוותר על הרצונות והחלומות שלך בשביל להיות שייך ולהתחבר לחברה, משקרים לעצמכם…..גועל נפש…לחיות בשקר….מעדיף לבלוע כדורים ולמות מאשר לשקר לעצמי, גם אם אני נמצא במצב של שפל, אני אדע למה זה ואחיה עם כל הכאב, במקום להשלות את עצמי שהכל בסדר וככה כולם חיים וככה כולם עושים…לא מעניין אותי כולם!
    מעניין אותי, אני עצמי, חברים ומשפחה!
    כל טוב…. 

#119625 הגב
    Anonymous
    חבר

זה ממש מזכיר לי את מה שאמרתי לקב"ן שלי.  חוץ מהקטע שאמרתי לו שאיכפת לי מהחיים של כל בני האדם בעולם במידה שווה.
    יש אנשים שמפחדים לא להיות כמו כולם. אבל "להיות כמו כולם" זה אומר לא להיות מיוחד. (גם את זה אמרתי לקב"ן)

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 36 סה״כ)
מענה ל־אני רוצה שתבינו משהו מאוד מאוד חשוב
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו