רפואה – אוניברסיטה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #99538 הגב
    Anonymous
    חבר

השמועות אומרות שלימודי רפואה הם בעייתים לבעלי 21 נפשי, זה מאומת?

#117311 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote ליאור:

השמועות אומרות שלימודי רפואה הם בעייתים לבעלי 21 נפשי, זה מאומת?

כן אתה לא יהיה רופא בחיים שלך לא אים 21 פרופיל

#117313 הגב
    Anonymous
    חבר

יש שמועה שיש בעיה מסוימת עם ההסמכה, במובן שבודקים את ההסטוריה שלך לאינדיקציות של מחלות נפש. אני עוד מחכה שמישהו יחזור לפה עם תשובה ברורה לכאן או לכאן, אם בודקים או לא, ועד כמה זה משפיע (גם אם בודקים זה לא אומר שפוסלים אוטומטית מי שיצא על 21, רק שזה נלקח בחשבון). הנטיה שלי היא לומר שזה לא אמור ממש להשפיע, אבל כאמור אני עוד מחכה שמישהו יגיד בוודאות מה קורה עם זה, חוץ מראפי או כל מיני מפחידנים מטעם הצבא (שגם טוענים שאי אפשר להיות עורך דין עם 21 וזה אני יודע מהיכרות אישית שזה שטויות).  

#117327 הגב
    Anonymous
    חבר

התכוונתי שהם לא מקבלים בכלל להתחיל ללמוד עם 21.

#117331 הגב
    Anonymous
    חבר

זה בטוח לא נכון. אין שום בעיה להתקבל ללימודי רפואה עם 21. היו פה כבר כמה בפורום שהיו באמצע הלימודים ושאלו על זה. אני עדיין מחכה לתשובה מהם…

#117332 הגב
    Anonymous
    חבר

אם אין בעיה להתנדב במד"א עם 21, אז למה שתהיה בעיה להיות רופא?

#117338 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote black scissors:

אם אין בעיה להתנדב במד"א עם 21, אז למה שתהיה בעיה להיות רופא?

הממ זה טיפה שונה…בכל מקרה זה יהיה מעולה אם יתנו פה תשובה ברורה…אולי מאיזה רופא פרופילניק..
    אגב אני לא אתפלא אם כל הרופאים בארצינו הקטנטונת הם באמת פסיכים אמיתיים, עם הטעויות והשטויות שהם עושים לפעמים.

#117346 הגב
    Anonymous
    חבר

החלטתי לברר את העניין אחת ולתמיד. בתור התחלה יש פה עלון מידע לרופא של משרד הבריאות שמציין שאם עלתה שאלה של כושר נפשי או גופני של המבקש רשיון לעסוק ברפואה, אותו אדם צריך להופיע בפני וועדה רפואית, שבמקרה של סוגיה של כושר נפשי מורכבת משלושה פסיכים. אז בינתיים, החלק שכבר כן ידענו פחות או יותר אושש, כלומר שאם עולה חשד לבעיה נפשית עושים וועדה רפואית. עכשיו צריך לברר אם הצבא מעביר למשרד הבריאות את הנתונים של מי שיצא על 21 (לדעתי סביר שכן) ואם כן אז האם כל מי ששוחרר על 21 (לא רק נפשי) מזומן לוועדה רפואית. דעתי היא שגם אם היו מזמינים את כולם, סביר שהרוב המכריע כן מוסמך, שהוועדה היא יותר חותמת גומי שחייבים לשים כדי שאחרי זה לא יהיו פשלות (או שיהיה את מי להאשים שלא בדק כראוי) מאשר וועדה שהוקמה כדי לעצור את תופעת חולי הנפש שמוסמכים לרפואה (או תופעת המשתמטים שמוסמכים לרפואה). אני אמשיך לברר את זה.

#117350 הגב
    Anonymous
    חבר

השאלה היא איך עובדת אותה ועדה.. כמה אחוזים עוברים אותה. אחת שאני מכיר, שבגללה העלתי את הנושא, מקורבת איכשהו דרך הורים שלה כנראה לאחד מהאלה שמחליטים על העיניינים האלה מי מתקבל ומי לא, היא אומרת שלא מקבלים.. היא צידדה גם את האתר הזה בזה שלגבי רפואה אפילו בפרופיל חדש אין תשובה ברורה לגבי זה.

#117354 הגב
    Anonymous
    חבר

אין תשובה ברורה זה לא הוכחה שלא מקבלים, זה הוכחה שאין מספיק מידע בעניין. אם כבר, לדעתי זה שאין לנו תשובה ברורה מעיד על זה שדווקא כן מקבלים, כי אם היו דוחים אוטומטית בעלי 21 נפשי נראה לי שכן כבר היינו יודעים מזה. אבל זה גם ספקולציה.במילא רגוע38767.753587963

#143800 הגב
    Anonymous
    חבר

להלן כמה סעיפים מפקודת הרופאים (החוק העוסק במתן רשיונות לעיסוק ברפואה). שימו לב בעיקר לסעיפים 32,33, ו- 37.
    הגדרות:
    "המנהל" – המנהל הכללי של משרד הבריאות, לרבות משנהו וכל נושא משרה במשרד הבריאות שהמנהל מינה אותו למלא תפקידים על פי פקודה זו;
               "מחלה מסכנת" – אחת מאלה:
    (1)   מחלת נפש;
    (2)   מחלה העשויה לסכן בריאות החולים שבטיפולו של רופא;
    (3)   מחלה או כושר לקוי העשויים לשלול מרופא את היכולת לעסוק ברפואה לחלוטין, זמנית או חלקית;

"השר" – שר הבריאות.

סעיף 31. (א)  לצורך בדיקת כשרו הנפשי או הגופני של מבקש רשיון לעסוק ברפואה או של רופא מורשה, במקרים הקבועים בסעיפים 32 ו-33, ימנה המנהל ועדה של שלושה רופאים (להלן — ועדה רפואית); המינוי יכול להיות כללי או למקרה מסוים; התעוררה שאלה של כושר נפשי, תהיה הועדה מורכבת משלשה רופאים פסיכיאטרים.
               (ב)  לצורך בדיקה כאמור תהיה לועדה רפואית סמכות —
    (1)   להזמין אדם לבוא לפניה ולהעיד או להציג דבר;
    (2)   לחייב עד להעיד בשבועה או בהן צדק בהתאם להוראות לענין זה שבתקנות סדר הדין האזרחי, תשכ"ג–1963;
    (3)   לבקש מבית משפט לענינים מינהליים שבתחום שיפוטו היא יושבת ליתן צו לפי סעיף 13 לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל"א–1971;
    (4)   לפסוק דמי נסיעה ולינה ושכר בטלה לעדים שהוזמנו מכוח סעיף זה כמו לעד שהוזמן להעיד בבית משפט.
               (ג)   דרשה ועדה רפואית מאדם להעיד או להציג דבר וסירב לעשות כן, ללא צידוק המניח את דעת הועדה, רשאי בית משפט לענינים מינהליים שבתחום שיפוטו יושבת הועדה לצוות על פי בקשת המנהל או יושב ראש הועדה לכפות את הציות להוראות הועדה בדרך שתיראה לו, לרבות מעצרו של הסרבן.
               (ד)  שר המשפטים יקבע סדרי דין לענין ביצוע סעיף זה.
               (ה)  הועדה תגיש למנהל את ממצאיה ומסקנותיה המנומקים.
    32.   (א)  היה למנהל חשש סביר כי מבקש רשיון לעסוק ברפואה סובל ממחלה מסכנת, רשאי הוא לדרוש מהמבקש להתייצב לפני ועדה רפואית לשם בדיקה.
               (ב)  סירב המבקש לדרישת המנהל, לא יינתן לו רשיון כל עוד לא התייצב ונבדק.
    33.   (א)  ראה המנהל כי רופא מורשה סובל ממחלה מסכנת, רשאי הוא לדרוש ממנו להתייצב לפני ועדה רפואית לשם בדיקה.
               (ב)  (בוטל).
               (ג)   לא התייצב הרופא במועד ובמקום שנקבעו לפי סעיף קטן (א), רשאי המנהל להתלות את רשיונו עד שייבדק.
               (ד)  המנהל רשאי לפרסם התליה כאמור בכל דרך שתיראה לו ואין חובה לפרסם את הדבר ברשומות.
    34.   בטרם יחליט המנהל לפי סעיפים 32 או 33, הכל לפי הענין, לדרוש מאדם המבקש רשיון לעסוק ברפואה או שהוא רופא מורשה שיתייצב לפני ועדה רפואית לפי סעיף 31 לשם בדיקה, רשאי המנהל –
    (1)   אם יש לו יסוד להניח כי מידע העשוי להעיד על מצב בריאותו של אותו אדם נמצא בידיו של מוסד רפואי או רופא שטיפלו בו, לדרוש מהם שימסרו לו את המידע;
    (2)   אם יש לו יסוד להניח כי מסמך העשוי להעיד על מצב בריאותו של אותו אדם נמצא בידי אדם אחר, לדרוש ממנו שימסור לו את המסמך;
    ומי שנדרש למסור מידע או מסמך לפי סעיף זה חייב לקיים את הדרישה.
    35.   (א)  נוכח המנהל כי מחלה מסכנת של רופא מורשה גורמת לסכנה כה דחופה לציבור שאין לחכות לסיום ההליכים בועדה הרפואית, רשאי המנהל להתלות רשיונו של אותו רופא עד להחלטה הסופית לפי סעיף 37, אך לא יותר משלושה חדשים ובתנאי שהעביר את הענין לטיפולה של הועדה הרפואית סמוך למתן החלטתו.
               (ב)  לא סיימה הועדה הרפואית את ההליכים עד תום תקופת ההתליה, רשאי המנהל בהסכמת הועדה להתלות את הרשיון לשלושה חדשים נוספים.
               (ג)   לא הסתיימו ההליכים עד תום התקופה השניה כאמור, רשאי המנהל בהסכמת הועדה, אם דחיפות ההתליה עומדת בעינה, להתלות את הרשיון לשלושה חדשים נוספים.
    36.   מי שהגיעה אליו על פי הוראות סעיפים 31 או 34, ידיעה בדבר מחלה, חייב לשמרה בסוד ולא לגלותה אלא במידה שיש בכך צורך לשם ביצוע הוראות הסעיפים האמורים, או אם הורשה לכך מאת בית המשפט שבפניו התעורר הצורך בגילוי המידע, או מכוח חובה לענות על שאלות שהציג לו מי שהוסמך לערוך חקירה על ביצוע עבירות.

37.   קבעה ועדה רפואית כי מבקש רשיון או רופא מורשה אינו מסוגל לעסוק ברפואה, לחלוטין או זמנית, מחמת מחלה מסכנת, או כי הוא מסוגל לעסוק ברפואה בהגבלות או בתנאים מסויימים, יסרב המנהל לתת לו רשיון, או יבטל את הרשיון או יתלה אותו, הכל לפי הענין, או יתן לו רשיון מיוחד בכפוף להוראות פקודה זו ולפי המלצות הועדה הרפואית.
    38.   רשיון מיוחד שניתן כאמור בסעיף 37 דינו, לגבי תחום העיסוק שנקבע בו, כדין רשיון לעסוק ברפואה; אולם מי שקיבל רשיון מיוחד כאמור לא יעסוק ברפואה אלא בפיקוחו של רופא מורשה.

לפי מה שאני מבין, בשביל לא לתת למישהו להיות רופא בגלל בעיה רפואית (או נפשית), בכל מקרה הוא צריך לעבור וועדה רפואית של משרד הבריאות. כלומר פרופיל 21 כשלעצמו לא מספיק.
    ובלי קשר, אני מכיר שני סטודנטים לרפואה בעלי פרופיל 21 עקב בעיה גופנית.

#143815 הגב
    Anonymous
    חבר

כלומר , מה שצריך זה פשוט לתקן את החוק ולקבוע במפורש שמי שהשתמט מהצבא בסעיף 21 – שלא יוכל להתקבל ללימודי רפואה.
    לדעתי כדאי מאד שלא יוכל להתקבל ללימודי אוניברסיטה בישראל בכלל , ישמחו מאד לקבל אותו במכללת ביר זיית.יש להם פקולטה לכאלו.

#143816 הגב
    Anonymous
    חבר

לא מספיק. כדי שתהיה הרתעה אמיתית צריך לקבוע, שמי שנרפא ע"י רופא שהשתחרר על 21 – יבוטל ריפויו מיידית, כולל אם הרופא הנ"ל הציל אותו ממוות.

#143841 הגב
    Anonymous
    חבר

ואם הרופא הספיק לרפא אותו אז שלפחות  יעשה טיפול הפוך ויחזיר אותו למצב שהוא היה לפני הטיפול… אחרת זה לא ממש הגיוני.

#143854 הגב
    Anonymous
    חבר

שוב נכנסתם לטראנס? נבואות השקר והדיונים שלכם עם עצמכם ללא הרף? פנקו אותנו באיזה מאמר משובח. תודה מראש.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
מענה ל־רפואה – אוניברסיטה
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו