שאלה בקשר לנפקדות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

שאלהשאלה
יצירת קשר:

שאלה בקשר לנפקדות

הודעהעל ידי שאלהשאלה » 15 ינואר 2014 23:14

שלום
אודה מאוד למי שיוכל לענות לי על כמה שאלות
בן 44, מגיל 18 עד גיל 40 שירות ללא דופי בסדיר ומילואים בצנחנים כקצין, ולאחר מכן פרמדיק
מגיל 40 עד גיל 43 נסיעה לשליחות בחו"ל
כעת כשנה לאחר החזרה חיל רפואה פיקודי מבקש תעסוקה מבצעית כפרמדיק במשך 3 וחצי שבועות
כיום בעיסוק שלי באזרחות (בלי להכנס לפרטים) אין לי שום אפשרות להעדר רצוף שלושה שבועות. מאוד אשמח לעשות מילואים ובקשתי שיפצלו לתעסוקות של שבוע, שלוש פעמים בשנה ולא ברצף
כל הנסיונות שלי לדבר ולבקש לא עזרו ויש לי צו. כתבתי במייל לקצינת קישור שלצערי לא אוכל להגיע ואשמח להגיע יומיים לאחר תחילת הצו (עוד חודש וחצי) למשפט על נפקדות
אשמח לקבל תשובות בנוגע לכמה שאלות
1. מה העונש שבדרך כלל נותנים על נפקדות של מספר ימים?
2.במידה ואחזור על נפקדות בכל קריאה בעתיד (תמיד אגיע להשפט מספר ימים לאחר התאריך), האם יש תסריט שבו מתישהוא המקרה שלי עובר לבית דין ויש רישום פלילי?
האם יש מצב שבומתישהוא יטילו עלי עונש מאסר של יותר מחודש (לאחר נניח נפקדות שלישית או רביעית)?
תודה רבה על כל עזרה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: שאלה בקשר לנפקדות

הודעהעל ידי במילא רגוע » 16 ינואר 2014 07:58

אם אני קורא נכון בין השורות, התוכנית שלך זה להחליף את המילואים במאסר קצר כל פעם.

התנאי הכי חשוב להצלחה של תוכנית כזאת היא שהיחידה לא יודעת שזה מה שאתה עושה. אם הם יודעים יש להם די והותר דרכים להרוס את התוכנית - בראש ובראשונה הם יכולים לזמן אותך שוב למילואים מיד כשאתה מסיים את הכליאה, גם אם אין להם מה לעשות איתך, רק כדי שלא תתחמק מהמילואים (כליאה לא נחשבת לשירות מילואים, יכולים לזמן אותך ליום אחרי שאתה יוצא מהכלא). זה נשמע שכבר אמרת להם שאתה לא יכול להתייצב למילואים, אז אני במקומך הייתי נזהר מאוד עם תוכנית כזאת. בכל מקרה, אם זה הכיוון, הדבר הכי חשוב שתצטרך לעשות זה למצוא הסבר למה אתה מתייצב כל פעם באיחור שלא יגרום להם לרצות להעניש אותך.

לגבי השאלות הספציפיות, זה תלוי בנסיבות. נפקדות ראשונה קצרה בטח תקבל רק על תנאי, אבל בעבירות חוזרות, זה מאוד תלוי מה ההסבר שלך. אם תצליח למצוא הסבר שיתקבל על דעתם, סביר שלא תקבל יותר ממקסימום חודש, ומאוד לא סביר שתגיע לבית דין, אבל אם הם חושבים שאתה מנסה להתחמק, זה יכול להיראות אחרת לגמרי.

מה שבדרך כלל עושים אנשים שפויים במצבך זה או להוציא גימלים או קונים כרטיס טיסה לחול. גימלים צריך לאשר אצל רופא צבאי, אבל במקרים חריגים (למשל מחלה שמרתקת אותך לבית) הם יסתפקו בימי מחלה של רופא אזרחי, אבל לא יודע אם זה יעבוד יותר מפעם אחת בלי בדיקה של רופא צבאי. נסיעה לחול אתה יכול להודיע להם עד חודשיים לפני המילואים שיש לך נסיעה (רצוי לצרכי עבודה. אתה צריך לקנות כרטיס ולשלוח להם אותו) ובדרך כלל מבטלים את המילואים, אבל אם אתה פרמדיק, כלומר הצבא חם על התחת שלך, יכול להיות שגם בזה יעשו לך קשיים ולא יאשרו לך לנסוע. עוד אין לך הרבה שנים במילואים, עם המשחקים האלה תוכל לצאת לפחות מחלק מהתעסוקות שנותרו לך.

כמובן, מה שעושים אנשים יותר שפויים במצבך זה להשיג פטור.

יכול להיות שתצליח בתוכנית הערמומית, אבל אני מתקשה לראות איזה סיפור תוכל לספר להם שגם יצדיק את זה שאתה מאחר בכמה ימים כל פעם, וגם לא יגרום להם לרצות להעניש אותך. אולי לא סיפור אחד. אולי כל פעם סיפור אחר. אבל אם היה קל לצאת ממילואים, מה שאני אומר זה שלא קל להתחמק ממילואים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 16 ינואר 2014 10:00

בחייאת רבאק, הבן אדם בן 44 שיניחו לו לנפשו.. אין גבול לבושה
שאלהשאלה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שאלהשאלה » 16 ינואר 2014 18:10

תודה רבה על התשובה
ונניח שיקראו לי לצו דקה אחרי השחרור מהכלא וכל פעם אעשה נפקדות קצרה של שבוע ושוב אשפט
הם ימשיכו כך לשפוט אותי לחודשים שלמים בכלא? לא יגידו לעצמם מתישהו שעדיף בפרמדיק (מקצוע במצוקה, אני תופס להם תקן שלא מנוצל באופן יעיל) להתחשב ולפצל לשושה שבועות בשנה לשלוש פעמים שבוע? כי סך הכל אני רוצה לעשות מילואים, רק לא 3 שבועות רצוף
תודה רבה
katya

הודעהעל ידי katya » 16 ינואר 2014 19:07

לא נראה לי הגיוני לשים בכלא בנאדם מבוגר בגלל דברים כאלה...
איזה מדינה מפדרת בחיי :|
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 ינואר 2014 00:49

נראה שאתה בונה על זה שבשבילם זה לא משנה אם תבוא ל-3 שבועות רצוף או ל-3 שבועות מפוצלים, ושהם לא מוותרים לך סתם כי לא בא להם, אבל כשהם יראו שאתה עושה בעיות הם יבינו שעדיף להם להתחשב בך. מה שאתה מזניח בכל התהליך הזה זה שחייב להיות דיאלוג. הם לא רובוטים שישפטו אותך שוב ושוב ללא הסבר מצידך. מה, תסרב לענות להם למה לא התייצבת? זה רעיון מעניין, אבל אני מניח שגם אם לא תגיד שום דבר הם די מהר יסלימו את התגובה שלהם. זה שאתה במקצוע נחשק עבורם פועל יותר נגדך מאשר לטובתך. זה אומר שאתה משאב בעל ערך, והמוטיבציה שלהם לוותר עליך או להתחשב בך קטנה, לא גדלה, כי בראש שלהם ויתור הוא סימן לחולשה שמוביל לעוד ויתורים וההתנהלות הנכונה היחידה היא לא לוותר.

מבחינה בירוקרטית הם חייבים לשחרר אותך רק עם גימלים או מוות מדרגה ראשונה במשפחה וזהו בערך. כל שאר התירוצים, כולל סיפורים מאוד קשים על עסקים מתמוטטים ועל קרובי משפחה שתלויים בך לסיעוד רפואי זוכים להתחשבות רק על פי נדיבות ליבם, אבל יותר על אם הם יכולים לוותר עליך או לא. אם הם צריכים אותך כי יש תקן חובש למלא ואתה החובש האחד שזומן, שום דבר לא יזיז להם. בתיאוריה, עם תירוץ מתאים, יכול להיות שזה יעבוד לך. יכול להיות שכשהם יראו שהבעיה שלך להתייצב בזמן אמיתית ויכולה להיפטר אם יפצלו לך את המילואים הם יגיעו למסקנה שעדיף להתחשב במצבך. אבל קודם כל מאוד לא ברור לי איך אתה מצליח ליישב בעיניהם את זה שאתה מתייצב באיחור עם זה שהבעיה שלך היא בעצם שלא נוח לך לעשות 3 שבועות ברציפות (בלי לגרום להם לחשוב שאתה מנסה לסחוט אותם). ודבר שני, ההיכרות שלי עם הצבא זה שהם מוכנים להתחשב רק כל עוד זה לא דורש מהם מאמץ או שינוי. יש סיכוי לא רע שיש להם סיבה שהם מתעקשים, גם אם זאת סיבה בירוקרטית מטומטמת כמו שהבקשה שלך משבשת להם את סבב הזימונים, אבל הניסיון שלי הוא שבמצבים האלה הצבא מעדיף ללכת ראש בראש איתך, ולהם יש קסדה. בהרבה מקרים ובהרבה מצבים, הצבא יעדיף לשחרר אותך לפני שהוא יסכים להתחשב בך, הם עד כדי כך נוקשים ועקשנים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים