רוצה לצאת מהצבא ומתלבט- בבקשה סיוע עמוק

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

rali
יצירת קשר:

רוצה לצאת מהצבא ומתלבט- בבקשה סיוע עמוק

הודעהעל ידי rali » 23 דצמבר 2013 23:10

שלום לכולם,
אני בלבטים אם לצאת מהצבא (כמעט חצי שנה בצבא ) מצד אחד מאוד קשה לי, אני מאוד סובל בצבא, מהייחס מהתנאים וההתנהלות של המערכת.
אני שונא את הנסיעות, את העבודה המשרדית המגעילה והמונפצת שיוצרים בשביל עודף כוח אדם המובהק בצבא, את השמירות ורע לי פשוט מהעובדה שאני עבד לשלוש שנים. אני לא רציתי להתגייס מהרגע הראשון ולקרבי בחיים לא הייתי מתגייס וזה גם משלב סיבות אידאולגיות.
מצד שני, אני פוחד לצאת מהצבא לא משום שאני מאמין בסטיגמות על פרופיל 21 אלא מסיבות אחרות - משפחה והחברה בכללי.
האם לא מרמים גבה מדי פעם כשאתם מספרים למישהו/י שלא עשיתם צבא? איך מקבלים את זה אנשים זרים לרוב?
יש לי הרגשה שגם יהיה לי קשה עם זה מצפונית כי מצד אחד יש לי המון חברים בקרבי שרק התגייסו(אני לא יודע מה הם יחשבו על הצבא בעתיד)
והם הולכים לאכול חרא שלוש שנים וכשאני רוצה לצאת מהצבא ואני מעלה זאת בפני ההורים שלי הם קוראים לי ילד מפונק(ואולי יש בזה קצת צדק)
בכללי אני מרגיש שזה ביזבוז אבל זה לא קצת אגואיסטי?
אבא שלי אומר שבאת לתת את השלוש שנים שלך כמו כולם ואתה לא צריך לנסות לשנות את המערכת שכמובן עובדת חרא והקצינים אהבלים ואין היגיון אבל תעשה את השלוש שנים שלך כמו כולם וכולם סובלים בצבא.
מה דעתכם?
אשמח ליותר מתשובות של "תעשה מה בזין שלך" כי אם הייתי עושה מה בזין שלי כבר מזמן לא הייתי בצבא ואולי לא מתגייס
אורח

Re: רוצה לצאת מהצבא ומתלבט- בבקשה סיוע עמוק

הודעהעל ידי אורח » 24 דצמבר 2013 00:52

צר לי לאכזב אותך, אבל... תעשה מה שבזין שלך. החיים שלך הם שלך. אתה לא חי בשביל אבא או אמא או החברה (society או girlfriend, לא הבנתי?), ואם אתה כן אז תחשוב קצת על הערכים שלך. "שירות" בצבא לא ייתן לך כלום. כלום. יותר מזה, הוא לא ייתן לאף אחד כלום. אתה לא שומר, לא מגן, לא עוזר, לא תורם. צא מאמרות השפר של כיתה ח'. תתבגר. חברים שלך סובלים, וזה חבל. אם תסבול אתם, יצא לך מזה משהו?

אבל כמו שאמרתי, תעשה מה שבזין שלך.
Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 24 דצמבר 2013 12:03

טוב בפעם האלף,
החסרונות היחידים של פרופיל 21:
-קושי לקבל נשק (אפילו שקראתי על מישהו עם פרופיל 21 שקיבל נשק אחריי שבוע ששלח את הבקשה)
-קושי להתקבל לעבודה בעירייה(בהצלחה לאלו עם הפרופיל 97 להתקבל לשם)
-קושי להתקבל לשבכ,מוסד(בהצלחה גם עם זה) ,משטרת ישראל(פה זאת כבר בעיה אם חלומך הבלעדי זה קצין משטרה),וחברות אבטחה רשמיות.
(בנינו השמיים הם הגבול ואם נלחמים מספיק תקבל הכול.)
-אולי ישלחו אותך לעשות מבחן מטעם משרד התחבורה בגובה של 600 שקל,אבל אולי.
-בעיה עם תחומי עבודה שדורשים סיווג בטחוני או ויתור סודיות רפואית (פה זאת באמת בעיה,כי כנראה יש להם אפשרות לקבל את התיק הצבאי,לא בטוחה ב100%,אבל במידה ותיגש לעבודה כזאת,תוכל להסביר בפשטות שזה היה מעברך,שזה לא תקף,המצב הנפשי שלך מצויין,אין דיכאון+תוספת של חוות דעת פסיכיאטר אזרחי שאתה אזרח שפוי ומאושר תסדר את העניין.)

זה בקשר לפחד מההשלכות,בקשר לפחד מהחברה,תגדל ביצים.
All I want , is my freedom
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 דצמבר 2013 12:15

Lili כתב:טוב בפעם האלף,
-קושי לקבל נשק (אפילו שקראתי על מישהו עם פרופיל 21 שקיבל נשק אחריי שבוע ששלח את הבקשה)
-קושי להתקבל לשבכ,מוסד(בהצלחה גם עם זה) ,משטרת ישראל(פה זאת כבר בעיה אם חלומך הבלעדי זה קצין משטרה),וחברות אבטחה רשמיות.
-בעיה עם תחומי עבודה שדורשים סיווג בטחוני או ויתור סודיות רפואית (פה זאת באמת בעיה,כי כנראה יש להם אפשרות לקבל את התיק הצבאי(תלוי על מה אתם חותם,בדרך כלל זה רק התיק של קופת חולים שהתיק הצבאי לא כלול שם),לא בטוחה ב100%,אבל במידה ותיגש לעבודה כזאת,תוכל להסביר בפשטות שזה היה מעברך,שזה לא תקף,המצב הנפשי שלך מצויין,אין דיכאון+תוספת של חוות דעת פסיכיאטר אזרחי שאתה אזרח שפוי ומאושר תסדר את העניין.)

Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 24 דצמבר 2013 12:16

אורח כתב:
Lili כתב:טוב בפעם האלף,
-בעיה עם תחומי עבודה שדורשים סיווג בטחוני או ויתור סודיות רפואית (פה זאת באמת בעיה,כי כנראה יש להם אפשרות לקבל את התיק הצבאי(תלוי על מה אתם חותם,בדרך כלל זה רק התיק של קופת חולים שהתיק הצבאי לא כלול שם),לא בטוחה ב100%,אבל במידה ותיגש לעבודה כזאת,תוכל להסביר בפשטות שזה היה מעברך,שזה לא תקף,המצב הנפשי שלך מצויין,אין דיכאון+תוספת של חוות דעת פסיכיאטר אזרחי שאתה אזרח שפוי ומאושר תסדר את העניין.)

תתעלמו מההודעה הזאת חח (עדכון של הקודמת)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 דצמבר 2013 12:43

אתה כותב שהדאגה שלך זה איך הסביבה תקבל את זה. זאת שאלה סבירה, אבל זאת שאלה שאתה צריך לשאול את הסביבה שלך, לא לנסות לנחש עם עצמך ולא לשאול אנשים שאתה לא מכיר אותם ואת הסביבה שלהם איך זה אצלם. אל תשאל אנשים איך הם יגיבו, כי זאת שאלה פחדנית שמזמינה איומים והפחדות. תשאל מה הם חושבים על זה באופן כללי, או מה הם היו חושבים עליך אם היית משתחרר, או הכי טוב תגיד להם שהשתחררת ותראה איך הם מגיבים.

הרבה אנשים חושבים, בטעות, שכל דבר פחות משירוצ מלא יכול לפגוע בך, ובגלל שהם רוצים בסך הכל בטובתך הם לוחצים עליך להישאר. אז קודם כל, אם הם היו מצליחים להפנים שאתה הרבה יותר ניזוק ממה שעובר עליך בצבא מאשר מאותה פגיעה מדומינת אם תשתחרר, הם בטח היו תומכים ביציאה, אבל לאנשים מהישוב קשה להפנים את זה, במיוחד מבוגרים יותר, שמאמינים במיתוסים שהצבא מפזר. מה שהכי סביר שיקרה בפועל זה שדי מהר אחרי שתשתחרר כולם ישכחו מזה כי זה כבר לא רלוונטי.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 דצמבר 2013 17:11

תודה
כשאני אומר להורים שלי שאני רוצה לצאת מהצבא הם קוראים לי ילד וטוענים שזה יפגע לי המון בעתיד אני אומר להם בתגובה שהם מיושנים
זה משגע אותי!!!!!!!! אני אחכה שאני גזור על זה ב100% ואצא
תודה על העזרה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 דצמבר 2013 17:47

אורח כתב:תודה
כשאני אומר להורים שלי שאני רוצה לצאת מהצבא הם קוראים לי ילד וטוענים שזה יפגע לי המון בעתיד אני אומר להם בתגובה שהם מיושנים
זה משגע אותי!!!!!!!! אני אחכה שאני גזור על זה ב100% ואצא
תודה על העזרה

אני לא יודע עד כמה זה יפגע לך בעתיד כי יש יותר מידי סלבס "משוגעים" שיצאו מהצבא על נפשי וכיום מופיעים על מסכי הטלוויזיה בלי הפסקה ועושים קופה... אז מהבחינה הזאת אין לך מה לדאוג.
השאלה באמת אם זה נכון לך מבחינה אישית. אולי אתה מפספס כאן הזדמנות אמיתית להפסיק להיות מפונק ואדם שחושב שהכל מגיע לו. עזוב את ההורים ועזוב את הכל - אני מדבר נטו על האופי שלך. אבל תעשה מה בראש שלך חביבי... אין לך מה לדאוג העתיד לא נחסם עם פרופיל 21 אבל יכול להיות שאתה מפספס פרק חשוב בחיים שחבל לפספס בגלל קושי. ונ.ב - זה ברור שפה יעודדו אותך לצאת כי גיוס זה חרא, אבל אלה משתמטים שחונכו להיות מפונקים ונצלנים. תחשוב על עצמך ועל היכולת להפוך את עצמך לגאה שהתמדת בצבא.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 דצמבר 2013 23:19

אתה חשבת על הקלישאות האלה בעצמך או שאתה תוכי? האנשים היחידים שמתגאים בזה שהם בעצמם הלכו לצבא זה אנשים שבשבילם זה מאמץ קיצוני, אנשים עם בעיות רפואיות מובהקות שברגיל היו מתקשים לשרת. בשביל כל השאר, אין שום גאווה בזה. אנשים אחרים מתגאים בך כשאתה הולך לצבא, זה כן, אבל זה שבעצמו בצבא לא הולך לשם תוך התפעמות מעצמו, ואם כן הוא אידיוט מטומטם ומהר מאוד יבעטו לו את התמימות מהתחת שמה.

הצבא יכול להיות חוויה מעצבת אישיות, כמו שכל חוויה משמעותית בחיים מעצבת אישיות (לימודים, טיולים, עבודות, מערכות יחסים). ההנחה המובלעת היא כמובן שצבא, בגלל שהוא קשה, מעצב אופי קשוח. אז קודם כל אני מבטיח לך שעל כל אדם שנכנס עם אופי רגיש / מפונק ויצא קשוח (תרגום: אטום רגשית) יש עשרה שנכנסו עם אופי רגיש ויצאו שבורים נפשית עם אופי רגיש. שנית, ההתלהבות המובלעת מאופי קשוח היא ממש דפוקה, זאת נטיה שוביניסטית ומיושנת של איך גבר צריך להיות, נטיה שפוגעת בגברים, לא עוזרת להם. ואם ממש חשוב לך להיות גבר גבר כי יש לך נטיה מינית שאתה מתבייש בה וחושב שאם תהיה גבר גבר אף אחד לא יקלוט אותך, יש עוד מסגרות קשות בחיים, כאלה שנכנסים אליהן מבחירה ועוזבים מתי שרוצים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 דצמבר 2013 12:14

במילא רגוע כתב:אתה חשבת על הקלישאות האלה בעצמך או שאתה תוכי? האנשים היחידים שמתגאים בזה שהם בעצמם הלכו לצבא זה אנשים שבשבילם זה מאמץ קיצוני, אנשים עם בעיות רפואיות מובהקות שברגיל היו מתקשים לשרת. בשביל כל השאר, אין שום גאווה בזה. אנשים אחרים מתגאים בך כשאתה הולך לצבא, זה כן, אבל זה שבעצמו בצבא לא הולך לשם תוך התפעמות מעצמו, ואם כן הוא אידיוט מטומטם ומהר מאוד יבעטו לו את התמימות מהתחת שמה.

הצבא יכול להיות חוויה מעצבת אישיות, כמו שכל חוויה משמעותית בחיים מעצבת אישיות (לימודים, טיולים, עבודות, מערכות יחסים). ההנחה המובלעת היא כמובן שצבא, בגלל שהוא קשה, מעצב אופי קשוח. אז קודם כל אני מבטיח לך שעל כל אדם שנכנס עם אופי רגיש / מפונק ויצא קשוח (תרגום: אטום רגשית) יש עשרה שנכנסו עם אופי רגיש ויצאו שבורים נפשית עם אופי רגיש. שנית, ההתלהבות המובלעת מאופי קשוח היא ממש דפוקה, זאת נטיה שוביניסטית ומיושנת של איך גבר צריך להיות, נטיה שפוגעת בגברים, לא עוזרת להם. ואם ממש חשוב לך להיות גבר גבר כי יש לך נטיה מינית שאתה מתבייש בה וחושב שאם תהיה גבר גבר אף אחד לא יקלוט אותך, יש עוד מסגרות קשות בחיים, כאלה שנכנסים אליהן מבחירה ועוזבים מתי שרוצים.

לפני שאני בכלל מתייחס להבל שרשמת אני חייב לומר שאתה אדם צבוע ובבקשה אל תשחק אותה אדם דו פרצופי. קודם כל בוא נבהיר שאתה סיימת צבא ועשית שלוש שנים. אם זה עשה לך רע ולא סיפק אותך אני בטוח שהיית יוצא דרך קב"ן, גם אם לא תודה בזה זה נכון. אתה אדם צבוע נקודה, אתה בכלל לא אמור לנהל פה. תן למשתמטים לנהל פה, אתה לא כזה, אולי אתה משועמם בחיים וזה מפיג לך שיעמום אבל אתה לא ראוי לנהל מבחינה זו.
כעת אתייחס להבל הגמור שרשמת - יש הרבה מאוד אנשים שגאים על מה שהם עשו בצבא. אדם שהגיע לסיירת מכובדת ושרד שם 3 שנים - יהיה גאה בעצמו, בשינוי ובדביקות במטרה. אדם שהגיע ליחידה קרבית ולמרות הקושי הגדול והרצון לצאת מהצבא התמיד וסיים שם שלוש שנים - יהיה גאה בעצמו. הוא יתחשל ואופיו ישתנה לטובה. וזה נכון לגבי כל אדם ואדם, שיצליח לדבוק במטרה ולסיים צבא, הוא יהיה גאה בעצמו על התרומה לחברה ולמדינה.
ואתה אל תתחיל בכלל עם ההבל הבלים שלך שמי שגאה בעצמו הוא אידיוט, אתה אפילו לא משתמט, אם היית כזה, אולי הייתי מתייחס אליך ברצינות.
כל טוב
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 דצמבר 2013 12:47

:) :? :lol:
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 דצמבר 2013 13:43

במילא רגוע כתב::) :? :lol:

הפרצופים שלך רק מוכיחים שאני צודק ואין לך מה לומר... :lol:
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 25 דצמבר 2013 13:50

אבל אולי הוא מתכוון לזה שבמצב של היום אין מה להתגאות ולהתלהב בשירות של 3 שנים קרבי, כי בתאכלס באזרחות אתה מבין שאם היית נהרג היו שוכחים אותך אחרי יום אחד בלבד.
אגב הוא השתמט אבל משירות מילואים נדמה לי..
נערך לאחרונה על ידי Eto ב 25 דצמבר 2013 13:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 דצמבר 2013 13:51

אין לי מה לומר כי אני לא רוצה לכתוב שוב אותו דבר, ולא מעניין אותי להבין למה התכוונת בדברים המוזרים שכתבת. מה שנשאר לי זה לעשות לך פרצופים. מה שנשאר לך לעשות זה להגיד לי נה נה בננה הכל עובר עליך. נראה לי שהשיחה הזאת נגמרה.
- מלכוד-22
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 דצמבר 2013 13:54

מה שהתכוונתי זה מה שכתבתי.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 דצמבר 2013 13:59

"קודם כל בוא נבהיר שאתה סיימת צבא ועשית שלוש שנים. אם זה עשה לך רע ולא סיפק אותך אני בטוח שהיית יוצא דרך קב"ן, גם אם לא תודה בזה זה נכון."

זה דבר מאוד מטופש להגיד. כמה אנשים יש שסבלו ולא יצאו, בדיוק בגלל שהקשיבו לתעמולתנים ושקרנים כמוך (שהיו אולי הורים או חברים קרובים) ועכשיו מצטערים על זה? האין לאדם זכות להסתכל אחורה ולראות שעשה טעות? האם זו צביעות לייעץ לאחרים לא לעשות את הטעות שאתה עשית?
rali
יצירת קשר:

הודעהעל ידי rali » 25 דצמבר 2013 23:50

העניין הוא שאני לא עושה כולם בצבא
ממציאים עבודה בשביל העודף כוח אדם המטורף שיש בצבא ואני חווה את זה על בשרי
וחוץ מזה אני סובל וגם מה שאני עושה כל כך לא משמעותי ועל זה אשרוף 3 שנים של טמטום - הזדחלות של שעות בפפקים באוטבוסים שאין מקום לשבת, מסדרים מפגרים המנון התקווה בקולי קולות וחצצורת כל ראשון וחמישי אוכל מגעיל,נשק, רסר מפגר ותרוניות ניקיון שבהם מנקים ואיכשהו תמיד הכל מלוכלך כל כך, עליות משמר שגם שם צועקים עליך ותוקפניים כלפיך הפחד ממשפט על כל טעות לגיטמית קטנה שאתה עושה-שיער טיפה ארוך, זיפים
(לדוג' הקפיצו אותי לשמירה ואיחרתי שתי דק והעלו אותי למשפט על השיט הזה) חוסר הזהות - פשוט חייל
והיחס הכללי של וואלה אתה עבד נבזבז לך את הזמן כי אתה קיים פה ואתה חייל ונמצא לך מה לעשות כי אנחנו קצינים בקבע שמקבלים משכורות ועלינו למלא את תפקידנו בצבא שהוא משמעותי או שקר כלשהו
והחברה מתייחסת אל זה כיאלו זה ראוי
ראוי שאבזבז 3 שנים ו''אתרום'' למדינה
בא לי להיות כבר מסוגל לעשות מה בזין שלי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 דצמבר 2013 09:30

rali כתב:העניין הוא שאני לא עושה כולם בצבא
וחוץ מזה אני סובל וגם מה שאני עושה כל כך לא משמעותי ועל זה אשרוף 3 שנים של טמטום - הזדחלות של שעות בפפקים באוטבוסים שאין מקום לשבת, מסדרים מפגרים המנון התקווה בקולי קולות וחצצורת כל ראשון וחמישי אוכל מגעיל,נשק, רסר מפגר ותרוניות ניקיון שבהם מנקים ואיכשהו תמיד הכל מלוכלך כל כך, עליות משמר שגם שם צועקים עליך ותוקפניים כלפיך הפחד ממשפט על כל טעות לגיטמית קטנה שאתה עושה-שיער טיפה ארוך, זיפים
(לדוג' הקפיצו אותי לשמירה ואיחרתי שתי דק והעלו אותי למשפט על השיט הזה) חוסר הזהות - פשוט חייל
והיחס הכללי של וואלה אתה עבד נבזבז לך את הזמן כי אתה קיים פה ואתה חייל ונמצא לך מה לעשות כי אנחנו קצינים בקבע שמקבלים משכורות ועלינו למלא את תפקידנו בצבא שהוא משמעותי או שקר כלשהו

אז מה מונע ממך לצאת?
rali
יצירת קשר:

הודעהעל ידי rali » 26 דצמבר 2013 13:20

אורח כתב:

אז מה מונע ממך לצאת?

ההרגשה המצפונית בינתיים למרות שאני לא עושה כלום
שזה לא פייר שאחרים כן ואני לא. מה יש לי דם כחול?
בכללי אני מרגיש שכן הרבה אנשים בצבא היו רוצים לצאת אך הם מפחדים בעיקר מההשלכות החברתיות
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 26 דצמבר 2013 15:14

התגובה למערכת דפוקה ולא שוויונית צריכה להיות שכולם יצאו ממנה, לא שכולם ישארו ויסבלו ביחד.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 דצמבר 2013 16:55

במילא רגוע כתב:התגובה למערכת דפוקה ולא שוויונית צריכה להיות שכולם יצאו ממנה, לא שכולם ישארו ויסבלו ביחד.

נכון, ואוסיף: ואם הבחירה היא בין שכולם ישארו ויסבלו לבין שחלק ישארו ויסבלו, עדיף כמובן שחלק ישארו ויסבלו ולא כולם.
Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 26 דצמבר 2013 17:15

rali כתב:
אורח כתב:

אז מה מונע ממך לצאת?

ההרגשה המצפונית בינתיים למרות שאני לא עושה כלום
שזה לא פייר שאחרים כן ואני לא. מה יש לי דם כחול?
בכללי אני מרגיש שכן הרבה אנשים בצבא היו רוצים לצאת אך הם מפחדים בעיקר מההשלכות החברתיות

יש אנשים שחיים בקרטון,למה שאתה תחייה בדירה?
יש אנשים שאין להם מה לאכול,למה שלך יהיה מה לאכול?
יש אנשים שאין להם ידיים ורגליים,למה שלך יהיו ידיים ורגליים?

תעשה טובה,אם אתה כול כך רוצה לשרת כמו כולם,תשרת ותפסיק לחרטט לעצמך ולנו.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים