חדש? שירות עבודה בשעת חירום כנקמה באנשים ששוחררו ממילואים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

profiler
יצירת קשר:

חדש? שירות עבודה בשעת חירום כנקמה באנשים ששוחררו ממילואים

הודעהעל ידי profiler » 18 דצמבר 2013 13:09

לפני כמה שנים קיבלתי פטור ממילואים עקב צמצום כוחות המילואים.
לאחרונה הגשתי עדות במשרד הכלכלה על מקום עבודה לא שוויוני. עברו איזה יומיים והופ...תראו מה קיבלתי (צריך ללחוץ כי הפורום לא מאפשר להציג תמונות):
http://img167.imagevenue.com/img.php?im ... _902lo.jpg
נערך לאחרונה על ידי profiler ב 29 דצמבר 2013 17:07, נערך פעם 1 בסך הכל.
פרופילניק

Re: חדש? שירות עבודה בשעת חירום כנקמה באנשים ששוחררו ממילואים

הודעהעל ידי פרופילניק » 18 דצמבר 2013 14:07

זה מבוסס על חוק משנת 1967. במקרי חירום מיוחדים, החוק בישראל קובע שאכן ניתן לגייס אנשים לשירות עבודה. חיילים בשירות מילואים יהיו פטורים מכך, כמובן, כי הם כבר במילואים. אין כאן "נקמה", שירות העבודה אינו חדש, ואני בספק אם זה קשור לעדות שמסרת - ובכל מקרה זה לא רלוונטי כשאין שעת חירום מיוחדת, וזאת בניגוד לחיילי מילואים שיכולים לקרוא להם בכל זמן.

חיפוש בגוגל מצא שעוד אנשים קיבלו זאת (כנראה ששולחים עכשיו ללא מעט אנשים, וכמובן, כמו שכתוב במכתב, רק לפטורים משירות ביטחון), וגם היו שקיבלו זאת בעבר:
http://www.yoledet.co.il/forum/topic.asp?TOPIC_ID=284295
לא מצאתי חדשות או עדכונים בנושא שליחה כזו בהווה באתר משרד הכלכלה או באתרי החדשות. אך כאן יש עדכון שמראה שהשתמשו בכך במבצע עופרת יצוקה כדי לחייב עובדים נחוצים להגיע:
http://www.economy.gov.il/NR/exeres/C67962DC-C833-450F-B798-616A39107556.htm
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 18 דצמבר 2013 15:12

אני לא חושב שזה מתקרב אפילו בטיפה לשירות מילואים.. אולי אולי אם יש ממש מקרה חירום וצריכים אנשים אז רק אולי קוראים לך להגיע (אני חושב שזה גם התנדבות בכלל אף אחד לא מכריח אותך)
בכל מקרה שוב, לא צריך להיספח זה לא מתקרב לשירות מילואים בכלל
katya

הודעהעל ידי katya » 18 דצמבר 2013 18:24

שירות עבודה?!? מה זה החרא הזה?!?
עד פאקינג גיל 62 יכולים לזמן אותי לזה?!
מקווה שגם מזה אני אוכל לצאת על נפשי :cry:
profiler
יצירת קשר:

הודעהעל ידי profiler » 18 דצמבר 2013 19:13

קטיה, סוף סוף מישהו שמבינה, תודה! אבל אצלי זה עד גיל 67!

זה כמו שתגידו לי שביג דיל לעשות מילואים בתור אפסנאי בדרום כשיש אנשים שעושים מילואים בשטחים. הכל יחסי ועדיין יש לי בעיה עם עבודה בכפייה ולא מוכן לעבור שוב את כל מה שנלחמתי בשביל לא לעבור. עד שהמצב השתפר עכשיו זה?

גם אם זה לא קשור לתלונה שלי וזה רק צירוף מקרים (בערך כמו לזכות בלוטו), אתם בטוחים שזה לא מעצם זה שיצרתי איתם קשר? כמו הכתבות שהיו על שאנשים שמגיעים להחליף תעודת זהות ופתאום מנסים להפיל עליהם זיהוי ביומטרי.

אז ככה, דיברתי איתם. אמרו לי שאין שם ועדת מצפון, קב"ן וכו' ואין דרך לצאת מזה. לטענתם זה נשלח לכל בעלי הפטור באשר הם (גם 21) שהשיגו את הפטור ב-5 השנים האחרונות.
אבל לטענתם בפועל הם לא נלחמים באנשים למרות שרשמית מותר להם לעשות מה שבא להם.
לבסוף טענו שהם בטח לא ישתמשו באנשים שאין להם תפקיד הכרחי (כמו מהנדס מכונות).

זה אולי חוק מ-1967 אבל מי אמר שזה לא חדש שמפעילים את זה רק נגד פטורי מילואים?

כבר פניתי עם זה לכל מיני גורמים ואני מפציר בכל מי שמקבל/ת את זה לפנות גם לכל מי שאפשר.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 דצמבר 2013 19:23

Post hoc ergo propter hoc.

אם קיבלת את ההודעה יומיים אחרי שהיית במשרד, זה נשמע מהר מדי בשביל שזה יהיה קשור. אבל אולי, לא הייתי פוסל את זה שהרגזת שם מישהו שבמקרה גם אחראי על לשלוח את הדברים האלה והוא חשב שיהיה מצחיק לטלטל אותך.

פעם, כשמלחמות היו יותר טוטאליות, היו משתמשים בצוים כאלה כדי לגייס עובדים לתעשיות חיוניות למשק בזמן מלחמה. ראיתי לא מזמן סרט תעודה על בריטניה במלחמת העולם השניה והיה חלק על גיוס אנשים לעבודה במכרות אחרי שלא נשארו כורים כי שלחו את כולם לחזית ורק מאוחר מדי הבינו שהצבא לא יכול לזוז בלי דלק.

כיום, בישראל, משתמשים בעיקר כדי לרתק עובדים נוכחיים למקומות עבודה חיוניים באזור החזית, לא בשביל לגייס במיוחד מבחוץ עוד עובדים. לפני כמה שנים היתה תרעומת בעקבות יוזמה דומה, שניסו לגייס רכבים של אנשים, שלחו להם טופס למלא את הפרטים של הרכבים שלהם עם הודעה שבמקרה של מלחמה ייתכן שיגייסו את הרכב שלהם לצבא. בעקבות התרעומת הם ירדו מזה.

שירות בכפיה זה חרא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
profiler
יצירת קשר:

הודעהעל ידי profiler » 18 דצמבר 2013 21:01

השורה הראשונה שלך היא בג'יבריש.

זה נשלח רק יומיים אחרי הפגישה, אבל זה גם יוצא שבוע אחרי שהתקשרו אלי לראשונה בטלפון.
ותזכור שחלק משמעותי בתלונה שלי היה שדרשו במקום העבודה פרופיל צבאי, פשוט כי מתוך שאר החדירה לפרטיות באותה עבודה זה הדבר היחיד שאסור במפורש בחוק.
עכשיו נשמע פחות קונספירטיבי? אבל כאמור אולי זה קורה אוטומטית לכל מי שיוצר עמם קשר וכך נכנס למערכת.

לא יודע לגבי "כיום בישראל". אולי דברים משתנים?
הם כאמור הודו בלי בעיה בטלפון שזה משהו שהחליטו לעשות רק לפטורי מילואים למרות שהחוק מדבר על אזרחים בכלל.
הסיבה הרשמית היא שכל שאר המדינה תהיה עסוקה במילואים...

אגב, לפי החוק מותר לקחת לאזרחים גם את בעלי החיים שלהם לצרכי מלחמה. אבל בשלב זה אני מדבר על הגוף שלי ולא על המכונית וכו'.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 דצמבר 2013 22:12

ג'יבריש, לטינית. זה משפט שאני אוהב שאומר שרק בגלל ששני דברים קורים זה אחרי זה לא אומר שהראשון גרם לשני.

בוודאי שדברים משתנים. דברים יכולים להשתנות גם אם הם לא השתנו עד עכשיו. שמעתי שדברים יכולים גם להתהפך לחלוטין. כיום בישראל זה לא כלל טבע, זה תיאור מצב נתון, עד היום. בשילוב עם החלק הקודם, בהתחשב בכך שמלחמות הופכות פחות ופחות טוטליות, זה כן מצייר מגמה מסוימת של המעטה בשימוש בגיוס שכזה, אבל בטח לא פוסל תסריט שיגייסו אותך, שזה מסריח, ואני לא הייתי שולח להם את הפרטים אם הייתי מקבל כזה, אבל אני גם סרבן מקצועי.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
profiler
יצירת קשר:

הודעהעל ידי profiler » 18 דצמבר 2013 23:21

לא ראית מה כתוב על סע' 34 (סירוב מילוי פרטים)? "מי שאינו מקיים את המוטל עליו...דינו - מאסר שנה אחת." אתה שולח אותי לבית סוהר ועוד בית סוהר אזרחי עכשיו? שם יהיה יותר טוב? אולי אתה יכול לשרוד שם, אני מוותר. למישהו במדינה הזאת יהיה איכפת שאני בבית סוהר? ממש.

למה הם עושים יוזמה כזו עכשיו (הם בעצמם הודו שזו יוזמה עכשווית בהמשך ליוזמות עבר) אם המלחמות נהיות פחות ופחות טוטליות?

ועוד שאלה אחת - הת"ז שלי רשום שם וזה הגיע לכתובת שלי, אז מן הסתם כל הפרטים ידועים להם כבר. בשביל מה בכלל כל המשחק הזה?
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 18 דצמבר 2013 23:53

שוב פעם 99% שלא יקראו לך, אלה אם כן המצב ממש ממש ממש מחפיר פה ויש מצב חירום ענק..
אתה סתם נכנס לפאניקה על כלום, אתה לא במילואים הכל בסדר לא יתפסו אותך משטרה צבאית על זה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 דצמבר 2013 03:32

זה הטריק הכי ישן בספר הבירוקרטיה. הם שולחים את זה לא כי הם צריכים את הפרטים שלך, הם שולחים את זה כדי שתאשר שאתה שם וזמין, שאפשר לסמן עליך וי ברשימה ולקרוא לך במקרה הצורך. כמו ספאמרים ששמים בסוף הספאם לינק שמבטיח שאם תיכנס אליו תוסר מהרשימה שלהם, אלא שאתה לא מוסר מהרשימה, להיפך, הלינק מאשר להם שהכתובת שלך נכונה ופעילה.

אם אתה לא שולח את זה בחזרה, אתה יכול להגיד שלא קיבלת את זה וזהו. אם נניח שאיכשהו קורה המגוחך מכל שאתה מתאר, זה אומר שמישהו צריך לשבת להרכיב תיק נגדך (כלומר צריך לערב חוקר משטרה) ואז יש תובע שיחליט להגיש נגדך תביעה, וגם אם כל התסריט המגוחך הזה איכשהו מתגשם, והגענו לבית משפט, אז עדיין רק השופט מחליט איזה עונש תקבל, לפי איך שהוא מחליט, לא לפי שכתוב בחוק שנה מאסר. מה שכתוב בחוק זה לא עונש אוטומטי, וזה לא עונש מינימום. נראה לך ששופט ישלח מישהו לשנה בכלא כי הוא לא מילא והחזיר טופס? נראה לך שמישהו יעשה לך משהו חוץ מאולי לשלוח לך שוב את הטופס למילוי? אם כן, אז יש לי פה אויר למכירה במחיר מציאה בשבילך.
- מלכוד-22
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 19 דצמבר 2013 22:57

profiler כתב:לא ראית מה כתוב על סע' 34 (סירוב מילוי פרטים)? "מי שאינו מקיים את המוטל עליו...דינו - מאסר שנה אחת." אתה שולח אותי לבית סוהר ועוד בית סוהר אזרחי עכשיו? שם יהיה יותר טוב? אולי אתה יכול לשרוד שם, אני מוותר. למישהו במדינה הזאת יהיה איכפת שאני בבית סוהר? ממש.

למה הם עושים יוזמה כזו עכשיו (הם בעצמם הודו שזו יוזמה עכשווית בהמשך ליוזמות עבר) אם המלחמות נהיות פחות ופחות טוטליות?

ועוד שאלה אחת - הת"ז שלי רשום שם וזה הגיע לכתובת שלי, אז מן הסתם כל הפרטים ידועים להם כבר. בשביל מה בכלל כל המשחק הזה?

בהמשך למה שאמרו אחרים, ובשביל הפרופורציות: האם ידוע לך שאי-מילוי חובה כלשהי המוטלת עליך לפי חוק שירות ביטחון, דינה שנתיים מאסר (סעיף 46(א) לחוק)? ושאי-מילוי חובה כזו במטרה להשתמט משירות ביטחון, דינה אף חמש שנים מאסר (סעיף 46(ב) לחוק)? כלומר - לכאורה, מלש"ב שאיחר לצו התייצבות כלשהו או לא הגיע אליו כלל, מסתכן בשנתיים או אף חמש שנים בכלא. ובפועל? אף אחד לא שם לב אם מלש"ב מאחר לצו ההתייצבות; ואם הוא לא מגיע כלל, אז שולחים לו צו נוסף ובסופו של דבר מזהירים אותו שאם ימשיך לא להגיע, תוצא נגדו פקודת מעצר.

יובהר, שהעונשים המופיעים בכל חוק הם עונשי מקסימום. בפועל, ברוב המוחלט של המקרים, העונשים אפילו לא מתקרבים לעונשים האלה - בתנאי שזה בכלל מגיע למשפט (בהרבה מקרים זה כלל לא מגיע למשפט, כי זה יהיה בזבוז זמן לכולם).

האם אתה יודע כמה עבירות קטנות יש בספר החוקים ואף אחד לא אוכף אותן (חלקן נקבעו כדי לקבוע חובת שיתוף פעולה, ולא באמת לשם אכיפה)? האם אתה באמת חושב שמישהו יטרח להעמיד אותך לדין על אי-מילוי פרטים, במקום לבקש שוב (אם בכלל)? האם אתה יודע כמה ביורוקרטיה כרוכה בהעמדה לדין, והאם אתה באמת חושב שאפילו אם היו מעמידים אותך לדין, היית יושב יום אחד בכלא על אי-מילוי פרטים? עבריינים גדולים בהרבה מסתפקים בעבודות שירות, בקנס, או בשירות לתועלת הציבור, וכיוצא בזה. במקרה הזה, כמובן, שום דבר מזה לא יקרה, ואף אחד לא יטרח להעמיד לדין כשהוא יכול פשוט לשלוח עוד טופס או ליצור קשר ישיר יותר. סירוב להגיע לשירות הזה במקרה חירום אמיתי - זה כבר יכול להיות סיפור אחר.

הדברים לא נאמרים כדי לעודד אי-מילוי פרטים, שהוא אכן עבירה על החוק, כפי שראית. הדברים נאמרים כדי למנוע את הלחץ, שבאמת אין לו סיבה. קח בחשבון שהחוק בישראל מאפשר לחייב אותך (וכל אחד מגיל 16 ועד גיל הפרישה) בשירות עבודה במקרי חירום, ותמשיך הלאה בחייך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 דצמבר 2013 23:39

הם יכולים פעם הבא פשוט לשלוח דואר רשום ובפעם אחרי זה דואר רשום עם אישור מסירה ומזה כבר אי אפשר לברוח.

ועדיין, חבל שלאף אחד לא איכפת שהם מנצלים את זה (ממש רשמית) אך ורק נגד פטורי מילואים.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 דצמבר 2013 07:11

הנקודה לא היתה על איך להתחמק מזה. הנקודה היתה שסיכוי טוב שאם תתעלם מזה לא יקרה לך כלום, והאמת גם אם תמלא את זה כנראה לא יקרה לך כלום.

על מה אתה רוצה שנכעס בזה ששולחים רק לפטורים ממילואים? פטורים ממילואים זה בערך 90% מהאוכלוסיה.
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 22 דצמבר 2013 12:20

אבל שוב פעם, כדי שאתה תיקרא לזה צריך להיות פה מצב משוגע בארץ עם מלחמה וטילים על העורף שלנו.. זה לא מתקרב לתדירות של ימי מילואים!!
כמה פעמים אפשר להגיד לך את זה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 דצמבר 2013 17:02

ותדירות של ימי מילואים בגלי צה"ל לא מתקרבת לתדירות של ימי מילואים בשטחים (חמישה סימני קריאה).
האם מטרת הארגון היא לשנות סדרי חברה או בסה"כ להוות תמיכה טכנית?

ואם זה נשלח ל-90% מהאוכ' (ולך תוכיח שאין קשר לפרופיל), זה אומר שזו לא נקמה ממסדית?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 דצמבר 2013 23:34

אם אתה מחפש תגובות מזועזעות, אז זה כנראה עניין אישי איך כל אחד מגיב. אם אתה מחפש את הארגון האחד שאולי יעשה משהו בעניין, מצאת אותו, אבל בשביל לעשות משהו בפרופיל חדש צריך גם לבוא וליזום, לא מספיק להגיד שמשהו רע.

לא אמרתי שזה נשלח ל-90% מהאוכלוסיה. אני לא יכול לספק לך מידע בעניין תיאורית הנקמה שלך, מאיפה לי לדעת מה חשב מי שחשב, אם היה מי שחשב, למי שולחים, למי לא, מתי וכמה. עניתי על מה שאני יודע בכלליות מהעבר. הייתי שמח לדעת יותר, ובוודאי חושב שזה מסריח (כשכתבנו דוח על גיוס ילדים בישראל, אחד הממצאים המפתיעים שעלו היה בדיוק החוק הזה, שמאפשר, בין השאר, אם אני זוכר נכון, גיוס ילדים מגיל 16, שזה נגד אמנות מלחמה ואמנות להגנת הילד וכאלה), אבל יותר מזה אין לי מה להציע?
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 דצמבר 2013 01:06

זרוק את המכתב לפח ותפסיק לבכות כבר. זה היה בדואר רשום? לא? אז לא קיבלת אותו, וזהו. אם אתה מחפש בכוח סיבות לדאוג, אז עכשיו ששמת אותו פה בלי למחוק את הסימוכין, אתה לא יכול לטעון שלא קיבלת אותו. עדיין, זרוק אותו לפח ותירגע. עברו הרבה שנים מאז שהייתה מלחמה שהצריכה מצב חירום במשק. ואם תהיה מלחמה כזאת ותקבל איזה צו חירום, זרוק גם אותו לפח. הפורום הזה מיועד לאנשים עם בעיות אמתיות.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 23 דצמבר 2013 09:57

אורח כתב:זרוק את המכתב לפח ותפסיק לבכות כבר. זה היה בדואר רשום? לא? אז לא קיבלת אותו, וזהו. אם אתה מחפש בכוח סיבות לדאוג, אז עכשיו ששמת אותו פה בלי למחוק את הסימוכין, אתה לא יכול לטעון שלא קיבלת אותו. עדיין, זרוק אותו לפח ותירגע. עברו הרבה שנים מאז שהייתה מלחמה שהצריכה מצב חירום במשק. ואם תהיה מלחמה כזאת ותקבל איזה צו חירום, זרוק גם אותו לפח. הפורום הזה מיועד לאנשים עם בעיות אמתיות.

מסכים איתך,מילה במילה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים