עזרה דחופה יוצא מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

matan1950
יצירת קשר:

עזרה דחופה יוצא מהצבא

הודעהעל ידי matan1950 » 10 יולי 2013 18:47

טוב אני אספר בקצרה את הסיפור שלי למרות שאני כותב כאן כבר הרבה.
אני חצי שנה בצבא, פרופיל 45 נפשי ואחרי מספר כליאות בגלל עריקויות וסירובי פינוי.
טירונות עשיתי רק לפני חודש מאחר ולא התפנתי, נקבע לי לפני הטירונות 45 נפשי...
עם סיום הטירונות קיבלתי לפני שבועיים סיפוח לשדה דב ושמו אותי בתור אפסנאי טכני בחיל האוויר.

הייתי בתפקיד 3 שבועות והבנתי שדי. מספיק. אני יוצא מהצבא והפעם ההחלטה סופית, לא משנה גם אם יציעו לי 5-9 יומיות מקוצרות זה לא ישאיר אותי.

עכשיו קב"ן ביקשתי כבר איך שהגעתי ולא הביאו לי. תפקדתי בסדר גמור במהלך השבועות האלה עד עכשיו כי באמת בחנתי את התפקיד לא פסלתי מהתחלה- אמרתי ניתן לזה צ'אנס.
היום התחלתי להתנהג בדיכאון וחרדה כי החלטתי שאני רוצה לעוף לא רק מהתפקיד גם מהצבא וביקשתי מהמפקד שיקדימו לי את הקב"ן למחר, ואכן זה מה שיקרה- מחר הפגישה עם הקב"ן.

אנא ממכם תעזרו לי, איך אני יוצא מהצבא על 21 מחר ולא נסחב עם זה כי באמת אין לי כבר כוחות.
איך אני מנצל את הפרופיל 45 נפשי לטובתי במהלך הפגישה איתו, ומה הלאה?

תודה רבה מראש!
kye12gen
יצירת קשר:

Re: עזרה דחופה יוצא מהצבא

הודעהעל ידי kye12gen » 10 יולי 2013 19:06

matan1950 כתב:טוב אני אספר בקצרה את הסיפור שלי למרות שאני כותב כאן כבר הרבה.
אני חצי שנה בצבא, פרופיל 45 נפשי ואחרי מספר כליאות בגלל עריקויות וסירובי פינוי.
טירונות עשיתי רק לפני חודש מאחר ולא התפנתי, נקבע לי לפני הטירונות 45 נפשי...
עם סיום הטירונות קיבלתי לפני שבועיים סיפוח לשדה דב ושמו אותי בתור אפסנאי טכני בחיל האוויר.

הייתי בתפקיד 3 שבועות והבנתי שדי. מספיק. אני יוצא מהצבא והפעם ההחלטה סופית, לא משנה גם אם יציעו לי 5-9 יומיות מקוצרות זה לא ישאיר אותי.

עכשיו קב"ן ביקשתי כבר איך שהגעתי ולא הביאו לי. תפקדתי בסדר גמור במהלך השבועות האלה עד עכשיו כי באמת בחנתי את התפקיד לא פסלתי מהתחלה- אמרתי ניתן לזה צ'אנס.
היום התחלתי להתנהג בדיכאון וחרדה כי החלטתי שאני רוצה לעוף לא רק מהתפקיד גם מהצבא וביקשתי מהמפקד שיקדימו לי את הקב"ן למחר, ואכן זה מה שיקרה- מחר הפגישה עם הקב"ן.

אנא ממכם תעזרו לי, איך אני יוצא מהצבא על 21 מחר ולא נסחב עם זה כי באמת אין לי כבר כוחות.
איך אני מנצל את הפרופיל 45 נפשי לטובתי במהלך הפגישה איתו, ומה הלאה?

תודה רבה מראש!

קודם כל, נכנסת לתוך המערכת, עברת טירונות ותפקדת כמו שצריך במשך כמה שבועות, מה שמסבך את התהליך. זה לא אומר שזה אבוד, זה כן אומר שהתהליך יכול לקחת זמן, ולפעמים גם חצי שנה. נדירים הם המקרים בהם מספיקה פגישה אחת.

לפרופיל יש השפעה על התהליך, אבל זה לא משהו שבאמת אפשר (או צריך) "לנצל" במהלך הפגישה.

מה כדאי לעשות:

- להוציא חוות דעת (אם עדיין אין לך) ממטפל פרטי\מיון.
- לא לתפקד מעכשיו ועד לסוף התהליך. חוסר תפקוד משמעותו להראות למערכת שאתה לא מסוגל לבצע את תפקידך, מסיבה נפשית.

על התהליך עצמו מול הקב"ן:
viewtopic.php?f=2&t=14284
viewtopic.php?f=1&t=14176

אני הייתי ממליץ לפנות לרשת הליווי באופן מסודר ולקבל מענה מקיף ותמיכה לכל אורך התהליך.
נערך לאחרונה על ידי kye12gen ב 10 יולי 2013 19:12, נערך פעם 1 בסך הכל.
matan1950
יצירת קשר:

הודעהעל ידי matan1950 » 10 יולי 2013 19:11

כשהייתי עוד ממתין בבק"ום במהלך הפגישה עם הקב"ן הוא הציע לי לצאת מהצבא על 21, ואמרתי לו שאני רוצה להמשיך לשרת. אולי שם הוא קב"ן יותר רך מי יודע, אבל חצי שנה לצאת מהצבא נשמע לי קצת מוגזם. אחרי הכל אני בא עם היסטוריה, יש לי מסמך מפסיכיאטר שמתאר את המצב שלי כנער דיכאוני חרדתי בעל נטיות אובדניות. אני מביא אותו איתי לקב"ן מחר מן הסתם, השאלה איך להתנהג ואיך לגרום לו להפנות אותי לפסיכיאטר ומשם החוצה מהצבא.
alex gerenshtein

למה מוגזם אחי?

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 10 יולי 2013 19:14

חייל שרוצה לצאת מהצבא יצא גם באותו היום או ביום אחרי שהתגייס
ככה שאני לא רואה פה משהו שהוא מוגזם אם אתה רוצה וחושב לצאת אז זאת החלטה שלך

אני למשל יצאתי אחרי שירות של 7 חודשים ולא מצטער על זה בכלל
אמנם לקח לי חודש כל התהליך של הקבלת פרופיל 21 אבל יצאתי בסופו של דבר ברוך ה'
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 10 יולי 2013 19:18

matan1950 כתב:כשהייתי עוד ממתין בבק"ום במהלך הפגישה עם הקב"ן הוא הציע לי לצאת מהצבא על 21, ואמרתי לו שאני רוצה להמשיך לשרת. אולי שם הוא קב"ן יותר רך מי יודע, אבל חצי שנה לצאת מהצבא נשמע לי קצת מוגזם. אחרי הכל אני בא עם היסטוריה, יש לי מסמך מפסיכיאטר שמתאר את המצב שלי כנער דיכאוני חרדתי בעל נטיות אובדניות. אני מביא אותו איתי לקב"ן מחר מן הסתם, השאלה איך להתנהג ואיך לגרום לו להפנות אותי לפסיכיאטר ומשם החוצה מהצבא.

אי אפשר לדעת אם הוא התכוון בזה ברצינות, או שזה היה נסיון לבחון את האמינות שלך. וגם אם זה נאמר בכנות, המצב השתנה עכשיו.

זה יכול לקחת גם פחות כמובן, וכן, דברים כמו היסטוריה רפואית וחוות דעת משפיעים על התהליך לטובה.

מה שחשוב מול הקב"ן הוא לא לענות לשאלות שלא עוסקות בסמפטומים נפשיים, או לענות בבלבול, או להשתמש בשאלות כאלה בכדי לשדר מצוקה ולהציג את הבעייה הנפשית שלך. בשום אופן לא לספק הסברים הגיוניים ולפרט על כל מיני דברים כמו בעיות במשפחה וכו'.
matan1950
יצירת קשר:

הודעהעל ידי matan1950 » 15 יולי 2013 17:17

טוב אז אני מעדכן מה קרה, נפגשתי עם הקפ"ס ביחידה שלי ובמהלך השיחה כמובן הצהרתי על כוונות אובדניות דיכאון וחרדה והוא הפנה אותי לפסיכיאטר בבר"מ תל השומר. אין עוד תאריך אני מאמין שבין שבוע לשבועיים מה הסיכויים שלי לצאת מהצבא אחרי פגישה אחת איתו?
תודה לעוזרים!
alex gerenshtein

אם תתנהג אצל הפסיכיאטר בהתאם כמו מול הקב"ן

הודעהעל ידי alex gerenshtein » 15 יולי 2013 17:29

ועם אפילו החרפה קלה על הדרך אז אין שום סיבה שלא תצא
אם הפסיכיאטר ייראה נכון לשחרר אותך אתה תופנה ממנו אוטומטי ישר לוועדה ושם זה כבר חותמת גומי ואז טופס טיולים יוצא ביחידה ומשם לבקום להשתחרר במודר שחרורים

מה שקצת מפחיד אותי זה שהוא לא נתן לך תאריך מה שכן במצב כזה תצטרך לפנות שוב פעם ושוב פעם אין דרך אחרת רק ככה תשוחרר כי אם תעמוד על המקום ולא תזוז הלאה אף אחד לא ייעשה במקומך מבין

בהצלחה
matan1950
יצירת קשר:

הודעהעל ידי matan1950 » 15 יולי 2013 18:11

ואני הולך לצאת על 21 רפואי נכון? עדיין יש לי חשש קטן על כל הקטע הזה. אני רוצה להיות בטוח שלא יופיע לי פתאום סעיף נפשי ליד התעודת שחרור.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 יולי 2013 18:14

matan1950 כתב:ואני הולך לצאת על 21 רפואי נכון? עדיין יש לי חשש קטן על כל הקטע הזה. אני רוצה להיות בטוח שלא יופיע לי פתאום סעיף נפשי ליד התעודת שחרור.

על תעודת הפטור לא מצויין הסעיף.

הסעיף עצמו הוא סעיף נפשי, הפטור הוא "מטעמי בריאות" (בלי הבדל פיזי או נפשי).

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים