החלטתי לצאת מהצבא באופן סופי ויש כמה שאלות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

itayona
יצירת קשר:

החלטתי לצאת מהצבא באופן סופי ויש כמה שאלות

הודעהעל ידי itayona » 10 יולי 2013 22:40

אחרי שאני שנה ו8 במערכת המזורגגת הזאתי החלטתי שנמאס לי ושאני לא רואה את עצמי עושה עוד שנה ו4 לא כולל דפוק (ודפוק שאני בוודאי אצבור אם הייתי ממשיך).

ביקשתי קבן ואני מחכה לפגישה איתו, קראתי כל מאמר אפשרי וכל פיסת מידע ברשת וגם מחברים. אני חושב שההשלכות לא כאלה גדולות אבל בכל זאת, יש רק נקודה אחת שמטרידה אותי, רישיון נהיגה.
הבנתי שזה מבחן במכון הארבעה עולה 500 שקל (על העיניים שיהיה להם לתרופות) ושזה מבחן שכולם אומרים ש"צריך להיות מטורף בשביל לא לעבור אותו", אבל משום מה לא מצאתי שום מידע אמין ומקור שמסביר ממש מה כולל המבחן איך הוא נעשה וכמה הם מתייחסים לסיבת קבלת הפרופיל הנפשי. יצא לי לשמוע על אדם שהוא נורמטיבי לגמרי שיצא על נפשי ופשוט החליטו במשרד הרישוי לשלול לו את הרישיון לצמיתות אחרי המבחן.

אז בבקשה לכל מי שיש כמה שיותר מידע ורצוי כמה שיותר אמין על המבחן עצמו ובמיוחד על כמה חשוב הסיבה הנפשית של היציאה מהצבא מול קבלת הרישיון והשארתו בכיס, אני אשמח מאוד ואומר תודה רבה לכל מי שיעזור וגם לאלו שינסו.
kye12gen
יצירת קשר:

Re: החלטתי לצאת מהצבא באופן סופי ויש כמה שאלות

הודעהעל ידי kye12gen » 11 יולי 2013 07:49

itayona כתב:אחרי שאני שנה ו8 במערכת המזורגגת הזאתי החלטתי שנמאס לי ושאני לא רואה את עצמי עושה עוד שנה ו4 לא כולל דפוק (ודפוק שאני בוודאי אצבור אם הייתי ממשיך).

ביקשתי קבן ואני מחכה לפגישה איתו, קראתי כל מאמר אפשרי וכל פיסת מידע ברשת וגם מחברים. אני חושב שההשלכות לא כאלה גדולות אבל בכל זאת, יש רק נקודה אחת שמטרידה אותי, רישיון נהיגה.
הבנתי שזה מבחן במכון הארבעה עולה 500 שקל (על העיניים שיהיה להם לתרופות) ושזה מבחן שכולם אומרים ש"צריך להיות מטורף בשביל לא לעבור אותו", אבל משום מה לא מצאתי שום מידע אמין ומקור שמסביר ממש מה כולל המבחן איך הוא נעשה וכמה הם מתייחסים לסיבת קבלת הפרופיל הנפשי. יצא לי לשמוע על אדם שהוא נורמטיבי לגמרי שיצא על נפשי ופשוט החליטו במשרד הרישוי לשלול לו את הרישיון לצמיתות אחרי המבחן.

אז בבקשה לכל מי שיש כמה שיותר מידע ורצוי כמה שיותר אמין על המבחן עצמו ובמיוחד על כמה חשוב הסיבה הנפשית של היציאה מהצבא מול קבלת הרישיון והשארתו בכיס, אני אשמח מאוד ואומר תודה רבה לכל מי שיעזור וגם לאלו שינסו.

בפורום הזה יש אלרגיה לשמועות וסיפורים.

אז "יצא לי לשמוע..." - יש לך פרטים עליו? אני אשמח ליצור איתו קשר ולברר מה בדיוק קרה, אם בכלל קרה.

זה מבחן שבודק אשיות, מבחן פסיכולוגי. יצא לך להתקל במבחני אישיות? מבחני אמינות?
יש פה מאמר על זה:
http://newprofile.org/livuy/driving-licence

מה שכן אם תופנה לפסיכולוג - אז כמובן שצריך לשדר "עניינים כרגיל" ולא שום דבר חריג, ואם שואלים על הפרופיל אז להתרכז ב"היום הכל בסדר" ו"אז לא היה כל כך". שם יכול להיות הדגש על הסעיף הנפשי.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 11 יולי 2013 13:51

kye12gen כתב:
itayona כתב:אחרי שאני שנה ו8 במערכת המזורגגת הזאתי החלטתי שנמאס לי ושאני לא רואה את עצמי עושה עוד שנה ו4 לא כולל דפוק (ודפוק שאני בוודאי אצבור אם הייתי ממשיך).

אז "יצא לי לשמוע..." - יש לך פרטים עליו? אני אשמח ליצור איתו קשר ולברר מה בדיוק קרה, אם בכלל קרה.

יש פה מאמר על זה:

מה שכן אם תופנה לפסיכולוג - אז כמובן שצריך לשדר "עניינים כרגיל" ולא שום דבר חריג, ואם שואלים על הפרופיל אז להתרכז ב"היום הכל בסדר" ו"אז לא היה כל כך". שם יכול להיות הדגש על הסעיף הנפשי.

אני בד"כ לא מתייחס ל"יצא לי לשמוע" אבל זה בן אדם שאני מכיר אישית (לא אלא מכרים) שהוא פשוט בעלה של אחות של חברה של חבר קצת מסובך אבל זה מקור אמין ובדוק.

יש לך אולי עצות איך לזרז את תהליך היציאה מהצבא?
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 11 יולי 2013 14:08

itayona כתב:
kye12gen כתב:

יש פה מאמר על זה:

אני בד"כ לא מתייחס ל"יצא לי לשמוע" אבל זה בן אדם שאני מכיר אישית (לא אלא מכרים) שהוא פשוט בעלה של אחות של חברה של חבר קצת מסובך אבל זה מקור אמין ובדוק.

יש לך אולי עצות איך לזרז את תהליך היציאה מהצבא?

אם תפרט קצת יותר מה המצב שלך אני יכול לנסות לעזור.

אפשר ליצור קשר עם האדם הזה?
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 11 יולי 2013 14:25

אפשר ליצור קשר עם האדם הזה?[/quote]
לא נראה לי שהבנאדם יתייחס כלכך אני אומר לך באמת אם תצרו איתו קשר או לא.
והמצב שלי הוא שנכנסתי לכלא אחרי שבוע בצבא על איומים בנשק ל20 יום לאחר מכן עשיתי טירונות חוזרת סיימתי קורס מכונאי רכב הכל היה סבבה ואהבתי את מה שאני עושה עד שיום אחד נפלתי ממיטת קומותיים ב3 לפנות בוקר כולי כאבים חזרתי לישון ובבוקר לא יכולתי לקום ולהגיע למחלקה שלי ואת המפקד שלי זה לא כלכך עניין למרות סימנים כחולים ו2 חברים שראו אותי נופל וקיבלתי 7 ריתוק, ומאז התחלתי לעשות עוד בלאגן סירובי פקודה, ריתוקים, נפקדויות ממש ממש בקטנה של יומיים שלוש, עד שיום אחד זה התפוצץ ונקרא לזה "איום לרצח" על איש קבע ומשפחתו אבל יותר מורכב שאני לא אפרט גם הוגשה נגדי תלונה אזרחית שבסוף בוטלה וקיבלתי עוד 20 יום כלא. הועפתי מהמקום שבו הייתי לפלגה אחרת ביחידה שם גם לא הסתדרתי ועשיתי בעיות על ימין ועל שמאל ובסוף העיפו אותי גם משם לבסיס אם של היחידה, ועוד פעם הסיפור חוזר על עצמו ושברתי את היד פעמיים פעם אחת בנפילה ופעם אחת במכוון הייתי 3 חודש רמ2 במצטבר חזרתי לבסיס והבעיות לא הפסיקו אני בתור עובד רסר, והגעתי להחלטה שנשבר לי, ביקשתי קבן ועכשיו אני לפעמים בא לבסיס לפעמים לא בעצם "זורק זין" על כל המערכת ומחכה רק לקבן.

זה הסיפור שלי בקצרה יחסית יש לי נגררת מאוד מאוד ארוכה ואני ידוע כחייל בעייתי מאוד, אני גם לא גר עם ההורים רק בגלל הצבא הם לא מאמינים בהתנהלות שלי בצבא ואני פשוט לא גר בבית אלא אצל חברים ולפעמים גם ברחוב.
חשבתי אולי להיכנס לכלא ולבקש שם קבן כי שם הקבן הרבה יותר נגיש וחופשי ואפשר לצאת הרבה יותר מהר מההיכרות שלי עם הכלא הצבאי, בקיצור אני צריך המלצה מה הדרך הכי מהירה לצאת ואין לי בעיה גם לשבת קצת.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 11 יולי 2013 14:35

itayona כתב:אפשר ליצור קשר עם האדם הזה?

לא נראה לי שהבנאדם יתייחס כלכך אני אומר לך באמת אם תצרו איתו קשר או לא.
והמצב שלי הוא שנכנסתי לכלא אחרי שבוע בצבא על איומים בנשק ל20 יום לאחר מכן עשיתי טירונות חוזרת סיימתי קורס מכונאי רכב הכל היה סבבה ואהבתי את מה שאני עושה עד שיום אחד נפלתי ממיטת קומותיים ב3 לפנות בוקר כולי כאבים חזרתי לישון ובבוקר לא יכולתי לקום ולהגיע למחלקה שלי ואת המפקד שלי זה לא כלכך עניין למרות סימנים כחולים ו2 חברים שראו אותי נופל וקיבלתי 7 ריתוק, ומאז התחלתי לעשות עוד בלאגן סירובי פקודה, ריתוקים, נפקדויות ממש ממש בקטנה של יומיים שלוש, עד שיום אחד זה התפוצץ ונקרא לזה "איום לרצח" על איש קבע ומשפחתו אבל יותר מורכב שאני לא אפרט גם הוגשה נגדי תלונה אזרחית שבסוף בוטלה וקיבלתי עוד 20 יום פעם הסיפור חוזר על עצמו ושברתי את היד פעמיים פעם אחת בנפילה ופעם אחת במכוון הייתי 3 חודש רמ2 במצטבר חזרתי לבסיס והבעיות לא הפסיקו אני בתור עובד רסר, והגעתי להחלטה שנשבר לי, ביקשתי קבן ועכשיו אני לפעמים בא לבסיס לפעמים לא בעצם "זורק זין" על כל המערכת ומחכה רק לקבן.כלא. הועפתי מהמקום שבו הייתי לפלגה אחרת ביחידה שם גם לא הסתדרתי ועשיתי בעיות על ימין ועל שמאל ובסוף העיפו אותי גם משם לבסיס אם של היחידה, ועוד

זה הסיפור שלי בקצרה יחסית יש לי נגררת מאוד מאוד ארוכה ואני ידוע כחייל בעייתי מאוד, אני גם לא גר עם ההורים רק בגלל הצבא הם לא מאמינים בהתנהלות שלי בצבא ואני פשוט לא גר בבית אלא אצל חברים ולפעמים גם ברחוב.
חשבתי אולי להיכנס לכלא ולבקש שם קבן כי שם הקבן הרבה יותר נגיש וחופשי ואפשר לצאת הרבה יותר מהר מההיכרות שלי עם הכלא הצבאי, בקיצור אני צריך המלצה מה הדרך הכי מהירה לצאת ואין לי בעיה גם לשבת קצת.[/quote]

כל עוד אני לא יכול לאמת את מה שאתה אומר על האדם הזה ששללו לו את הרשיון, זה בגדר שמועה. ברור שמקרים כאלו יכולים להיות, כי הרי זו המטרה של המבחן, אבל הם נדירים.

לפי מה שאתה מספר לא ברור אם אתה רוצה לצאת על אי התאמה או דרך קב"ן. כי עם כל הבעיות שתיארת פה, אתה רוצה לצאת דווקא דרך אי התאמה... ולא הזכרת אפילו מילה אחת על המצב הנפשי שלך.

זה לא נכון שבכלא הקב"ן שונה. ואין "דרך הכי מהירה", זה תהליך שיכול לקחת גם חצי שנה.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 11 יולי 2013 14:39

תודה על התשובות המהירות.

העבר שלי לא קשור ליציאה מהצבא באותה תקופה של כל הבעיות האלו לא רציתי לצאת מהצבא זה פשוט קרה.
ופשוט החלטתי השבוע שאני יוצא על קבן, הולך לשחק אותה דיכאוני וקראתי הרבה מאמרים וגוזנו וטרגט 21.
אגב, גם היה קטע בשירות שאכלתי פול בכוונה שזה מאכל שאני אלרגי אליו בשביל גימלים ואכן קיבלתי 6 גימלים ממיון.
האם כדאי להגיד לקבן שאכלתי פול בשביל גימלים וששברתי לעצמי את היד?
כי באמת אני מרגיש בדיכאון קצת לא רק אצל הקבן, וכמו שקראתי כדאי לא לתפקד בבסיס וזה מה שאני עושה כל מה שהוא אומר לי לעשות אני אומר לו עד שאני לא רואה קבן אני לא מסוגל לעשות כלום ושהמצב הנפשי שלי על הפנים.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 11 יולי 2013 14:44

itayona כתב:תודה על התשובות המהירות.

העבר שלי לא קשור ליציאה מהצבא באותה תקופה של כל הבעיות האלו לא רציתי לצאת מהצבא זה פשוט קרה.
ופשוט החלטתי השבוע שאני יוצא על קבן, הולך לשחק אותה דיכאוני וקראתי הרבה מאמרים וגוזנו וטרגט 21.
אגב, גם היה קטע בשירות שאכלתי פול בכוונה שזה מאכל שאני אלרגי אליו בשביל גימלים ואכן קיבלתי 6 גימלים ממיון.
האם כדאי להגיד לקבן שאכלתי פול בשביל גימלים וששברתי לעצמי את היד?
כי באמת אני מרגיש בדיכאון קצת לא רק אצל הקבן, וכמו שקראתי כדאי לא לתפקד בבסיס וזה מה שאני עושה כל מה שהוא אומר לי לעשות אני אומר לו עד שאני לא רואה קבן אני לא מסוגל לעשות כלום ושהמצב הנפשי שלי על הפנים.

לא כדאי להמשיך עם הפגיעה העצמית בשביל גימלים. אפשר גם לשדר מצוקה לפסיכיאטר במיון, הוא יכול לתת גימלים. גם קפ"סים ורופאים יכולים.

כן, תגיד לקפ"ס שניסית לפגוע בעצמך.
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 11 יולי 2013 14:46

אם אני יגיד לו שניסיתי לפגוע בעצמי ויפרט לו את המקרים הוא יכול לכלוא אותי או לשפוט אותי על פגיעה ברכוש צהל?
כמה שזה נשמע שאלה מפגרת אבל צהל עוד יותר מפגר ואני לא יתפלא אם זה יכול לקרות בגוף האטום הזה.
kye12gen
יצירת קשר:

הודעהעל ידי kye12gen » 11 יולי 2013 14:48

itayona כתב:אם אני יגיד לו שניסיתי לפגוע בעצמי ויפרט לו את המקרים הוא יכול לכלוא אותי או לשפוט אותי על פגיעה ברכוש צהל?
כמה שזה נשמע שאלה מפגרת אבל צהל עוד יותר מפגר ואני לא יתפלא אם זה יכול לקרות בגוף האטום הזה.

לא, על דברים שכבר נעשו אין ממש טעם... יכולים לאיים עלייך אם תגיד שאתה הולך לפגוע בעצמך שוב, אבל זה שטויות (וזו לא סיבה כדי לפגוע בעצמך).
itayona
יצירת קשר:

הודעהעל ידי itayona » 11 יולי 2013 14:50

אני גם לא מתכנן לפגוע בעצמי...
תודה רבה על התשובות המהירות אחשלי אתה תותח

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 23 אורחים