המלצה חסרת תועלת מפסיכולוגו

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

malshabit
יצירת קשר:

המלצה חסרת תועלת מפסיכולוגו

הודעהעל ידי malshabit » 11 יולי 2013 10:45

אני סובלת כבר שנים מדיכאון ומחרדות שלא מאפשרים לי לתפקד. הלכתי לפסיכולוגית ומכתב ההמלצה שהיא נתנה לי עדין ביותר, וממש לא נראה כמו משהו שיזיז לצבא. עכשיו אני הולכת לפסיכיאטר שהבטיח לי מראש שהוא הולך לכתוב לי חוות דעת לפנים, אבל השאלה שלי היא האם כדאי לי בכל זאת להשתמש גם במכתב מפסיכולוגית שאומר שאני סובלת מתסמינים דיכאוניים וחרדתיים, אולם רומז שלא מדובר במשהו רציני. להלן ציטוטים נבחרים: ״הרושם שלי הוא כי *** סובלת מסימפטומים דיכאוניים וחרדתיים הכוללים גם מרכיב אישיותי המאופיין ע״י נוקשות מחשבתית וקשיים בינאישיים. נראה כי *** סבלה מסימפטומים אלו שנים רבות אולם מעולם לא טופלה באופן רציף ומסודר. מדובר בנערה בעלת יכולות אינטלקטואליות גבוהות לצד קשיים רגשיים נרחבים על רקע פגיעות גנטית וקושי סביבתי של ההורים עם הצבת גבולות. בבדיקתה ללא סימנים פסיכוטים וללא מסוכנות לעצמה ולסביבה. המלצתי היא כי *** תתחיל טיפול פסיכולוגי ותלך לייעוץ אצל פסיכיאטר ע״מ לשקול טיפול תרופתי.״

לדעתי האישית המכתב הזה מועד להזיק יותר מאשר לסייע (״יכולות אינטלקטואליות גבוהות״, ״ללא מסוכנות לעצמה ולסביבה״), ונראה לי שכדאי לי להסתפק במכתב הקטלני שהפסיכיאטר הבטיח לי (והולך לעלות לי 1.2k). אבל אני רוצה לשמוע את דעתכם
kye12gen
יצירת קשר:

Re: המלצה חסרת תועלת מפסיכולוגו

הודעהעל ידי kye12gen » 11 יולי 2013 11:24

malshabit כתב:אני סובלת כבר שנים מדיכאון ומחרדות שלא מאפשרים לי לתפקד. הלכתי לפסיכולוגית ומכתב ההמלצה שהיא נתנה לי עדין ביותר, וממש לא נראה כמו משהו שיזיז לצבא. עכשיו אני הולכת לפסיכיאטר שהבטיח לי מראש שהוא הולך לכתוב לי חוות דעת לפנים, אבל השאלה שלי היא האם כדאי לי בכל זאת להשתמש גם במכתב מפסיכולוגית שאומר שאני סובלת מתסמינים דיכאוניים וחרדתיים, אולם רומז שלא מדובר במשהו רציני. להלן ציטוטים נבחרים: ״הרושם שלי הוא כי *** סובלת מסימפטומים דיכאוניים וחרדתיים הכוללים גם מרכיב אישיותי המאופיין ע״י נוקשות מחשבתית וקשיים בינאישיים. נראה כי *** סבלה מסימפטומים אלו שנים רבות אולם מעולם לא טופלה באופן רציף ומסודר. מדובר בנערה בעלת יכולות אינטלקטואליות גבוהות לצד קשיים רגשיים נרחבים על רקע פגיעות גנטית וקושי סביבתי של ההורים עם הצבת גבולות. בבדיקתה ללא סימנים פסיכוטים וללא מסוכנות לעצמה ולסביבה. המלצתי היא כי *** תתחיל טיפול פסיכולוגי ותלך לייעוץ אצל פסיכיאטר ע״מ לשקול טיפול תרופתי.״

לדעתי האישית המכתב הזה מועד להזיק יותר מאשר לסייע (״יכולות אינטלקטואליות גבוהות״, ״ללא מסוכנות לעצמה ולסביבה״), ונראה לי שכדאי לי להסתפק במכתב הקטלני שהפסיכיאטר הבטיח לי (והולך לעלות לי 1.2k). אבל אני רוצה לשמוע את דעתכם

היי,

אמנם חוות הדעת שלך הפסיכולוגית היא לא מאוד חמורה, אבל בהחלט ניתן היה להשתמש בה והיא לא הייתה מזיקה, במיוחד במצבך (מלש"בית).

לשלם 1,200 בשביל חוות דעת זה קצת מיותר(זה לא סכום הזוי כמו 2,500, אבל עדיין). קודם כל, הרי לא תהיה לך שליטה על חוות הדעת, אז איך את בטוחה מה תהיה התוצאה? ואיך תדעי להתמודד עם קב"נים אם לא הצלחת להתמודד עם הפסיכולוגית העוינת והלכת לפסיכיאטר שנותן חוות דעת "בהזמנה"? אפשר היה לפנות לפסיכיאטר אחר ולשלם 400-800 ש"ח, והתוצאה הייתה יכולה להיות אותה תוצאה עם ההתנהלות המתאימה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 23 אורחים