אחרי שנה בצה"ל רוצה להשתחרר מהצבא על 21 נפשי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

YouAnd
יצירת קשר:

אחרי שנה בצה"ל רוצה להשתחרר מהצבא על 21 נפשי

הודעהעל ידי YouAnd » 05 יולי 2013 04:03

טוב אז לפי מה שהבנתי הדרך לצאת מצה"ל בכללי זה
1.להוציא חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי
2.לקבוע פגישה עם הקב"ן ולתת לו את החוות דעת של הפסיכיאטר ולגרום לקב"ן להפנות אותי לפסיכיאטר צבאי
3.לגרום לפסיכיאטר לשחרר אותי מהצבא
4.וועדה רפואית וסיימנו עם צה"ל

אלו השלבים נכון??

עכשיו יש לי כמה שאלות ובעיות
1.שאני נפגש עם הפסיכיאטר להגיד לו שאני רוצה חוות דעת עם המלצה לשחרור מצה"ל?
2.כדי לקבוע פגישה עם הקב"ן אני צריך להגיד למפקד שלי שאני רוצה לראות קב"ן ולחכות פשוט?
3.איך הולכת הפגישה הראשונה עם הקב"ן אני נכנס למשרד שלו ו.. מה אז? לתת לו את החוות דעת ולשתוק עד שהוא ישאל אותי שאלות??

יש עוד בעיה שאני לא חייל כמו רוב החיילים, המפקד הישיר והאישי שלי הוא אלוף משנה שהוא דווקא בן אדם טוב לשם שינוי הוא בתפקיד מח"ט ואני הנהג שלו כבר חצי שנה
ואפילו הייתי אצלו בבית אז לא נעים לי פתאום להתחיל להראות חוסר תפקוד ולהגיד לו שאני לא יכול לנהוג בגלל כל מיני תירוצים. כבר ביקשתי ממנו לעבור תפקיד עם יציאות יותר טובות והוא אפילו הסכים ואמר
שתוך כמה חודשים הוא יעביר אותי לתפקיד אחר מתי שהוא ימצא נהג אחר שיחליף אותי
אני יכול לבקש ממנו לראות קב"ן ואני בטוח שהוא יאשר ויתן לי אבל אני לא מסוגל להגיד לו שאני לא רוצה לנהוג, עד כמה זה יכול להשפיע על תהליך היציאה מצה"ל??

אני ממש סובל מצה"ל וכל יום שאני מתעורר בבוקר אני קדם מבואס ואומר לעצמי רק שיסתיים היום הזה כמה שיותר מהר. אין לי חשק לעשות כלום ואני בקושי כבר יש לי כוח לדבר ולשמוע אנשים!!
אני חייב להשתחרר מהצבא המגעיל הזה. ניסיתי שנה שלמה להסתדר במערכת הזאת אבל אני יותר לא מסוגל למרות שכל העולם יתבאס ממני אבל זה כבר לא אכפת לי יותר
kye12gen
יצירת קשר:

Re: אחרי שנה בצה"ל רוצה להשתחרר מהצבא על 21 נפשי

הודעהעל ידי kye12gen » 05 יולי 2013 08:35

YouAnd כתב:טוב אז לפי מה שהבנתי הדרך לצאת מצה"ל בכללי זה
1.להוציא חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי
2.לקבוע פגישה עם הקב"ן ולתת לו את החוות דעת של הפסיכיאטר ולגרום לקב"ן להפנות אותי לפסיכיאטר צבאי
3.לגרום לפסיכיאטר לשחרר אותי מהצבא
4.וועדה רפואית וסיימנו עם צה"ל

אלו השלבים נכון??

עכשיו יש לי כמה שאלות ובעיות
1.שאני נפגש עם הפסיכיאטר להגיד לו שאני רוצה חוות דעת עם המלצה לשחרור מצה"ל?
2.כדי לקבוע פגישה עם הקב"ן אני צריך להגיד למפקד שלי שאני רוצה לראות קב"ן ולחכות פשוט?
3.איך הולכת הפגישה הראשונה עם הקב"ן אני נכנס למשרד שלו ו.. מה אז? לתת לו את החוות דעת ולשתוק עד שהוא ישאל אותי שאלות??

יש עוד בעיה שאני לא חייל כמו רוב החיילים, המפקד הישיר והאישי שלי הוא אלוף משנה שהוא דווקא בן אדם טוב לשם שינוי הוא בתפקיד מח"ט ואני הנהג שלו כבר חצי שנה
ואפילו הייתי אצלו בבית אז לא נעים לי פתאום להתחיל להראות חוסר תפקוד ולהגיד לו שאני לא יכול לנהוג בגלל כל מיני תירוצים. כבר ביקשתי ממנו לעבור תפקיד עם יציאות יותר טובות והוא אפילו הסכים ואמר
שתוך כמה חודשים הוא יעביר אותי לתפקיד אחר מתי שהוא ימצא נהג אחר שיחליף אותי
אני יכול לבקש ממנו לראות קב"ן ואני בטוח שהוא יאשר ויתן לי אבל אני לא מסוגל להגיד לו שאני לא רוצה לנהוג, עד כמה זה יכול להשפיע על תהליך היציאה מצה"ל??

אני ממש סובל מצה"ל וכל יום שאני מתעורר בבוקר אני קדם מבואס ואומר לעצמי רק שיסתיים היום הזה כמה שיותר מהר. אין לי חשק לעשות כלום ואני בקושי כבר יש לי כוח לדבר ולשמוע אנשים!!
אני חייב להשתחרר מהצבא המגעיל הזה. ניסיתי שנה שלמה להסתדר במערכת הזאת אבל אני יותר לא מסוגל למרות שכל העולם יתבאס ממני אבל זה כבר לא אכפת לי יותר

שכחת עוד כמה דברים, אבל בגדול כן.

1. אפשר לרמוז. בכל מקרה אתה לא יכול לבקש שבחוות הדעת יהיה כתוב "לשחרר מצה"ל" ואין לך שליטה על מה שייכתב בה. זה לא עובד ככה. חוות הדעת היא לא דבר מחייב בצבא, היא אפילו לא המלצה, היא פשוט מסמך רפואי מגורם מקצועי עם אבחנה שלך.
2. לא... אתה צריך לנדנד, להציג את חוות הדעת, לשדר מצוקה ולבקש קב"ן. חוסר התפקוד שלך גם אמור לשדר שאתה צריך קב"ן דחוף. בשום אופן לא לחכות לתור (שיכולים לקבוע גם לעוד שבועיים).
3. פגישות עם הקב"ן הן לא מבחן שאנו יודעים אותו מראש. הפגישות הן די דינמיות ומשתנות. נכון שיש את האבחון הבסיסי (אותן השאלות שהקב"ן על פי הנהלים מחויב לשאול) אך בפועל יש קב"נים שגם את זה לא עושים ובוחרים לתקוף את המצב שלך מזוויות אחרות. אי אפשר לשנן מה לעשות, וגם לא צריך, כי זה יפגע באמינות שלך, אלא פשוט לנסות להבין איך הקב"ן חושב ואיך אתה צריך להגיב לכל פעולה שלו.

אז ככה, תפקוד = שירות. עד כדי כך זה יכול לפגוע בתהליך. לצבא אין שום אינטרס לשחרר חייל שעושה מה שדורשים ממנו ו"מספק את הסחורה". יכול להיות שהיה מספר מצומצם של מקרים בהם ללא חוסר תפקוד אנשים שוחררו, אך זה לא דבר שכיח ולרוב ישנן במקרים כאלה סיבות רציניות נוספות.

אתה מתאר כאן מצוקה קשה מאוד. אני מבין את זה שהמפקד שלך חשוב לך כאדם, אבל חייך ובריאותך (הנפשית והפיזית) חשובים יותר, וכרגע אתה צריך לעשות את מה שאתה רוצה ואת מה שטוב בשבילך ולא לנסות לרצות אחרים. אחריי השחרור תוכל להמשיך להגיע אליו הביתה, או לבקש סליחה, או לנסות להסביר... ואם הוא לא יבין ולא אכפת לו מהמצב שלך, זו כבר בעייה אחרת, וזה יוכיח שאני צודק - תדאג קודם כל לעצמך.

עוד דבר חשוב מאוד הוא שבחוסר תפקוד לא אומרים "לא רוצה"(זה נקרא סירוב פקודה). חוסר תפקוד זה להראות שאתה מנסה, אבל לא מצליח לבצע את הפקודות שלך מסיבות נפשיות. הכי הרבה אפשר להגיד "אני לא יכול", ויותר טוב להראות שאתה לא מסוגל ולא להגיד את זה.

alex gerenshtein - טרגט 21 הוא מסמך מאוד ישן ולא מעודכן והרבה מהדברים שם כבר לא ממש נכונים.
Solus
יצירת קשר:

Re: אחרי שנה בצה"ל רוצה להשתחרר מהצבא על 21 נפשי

הודעהעל ידי Solus » 06 יולי 2013 09:26

בחיי Gen, אתה הולך להיות ה-Vishskin הבא. ישר כוח.

@OP :
לגבי חוסר תפקוד, במצב נורמלי (במיוחד כאשר יש לך מערכת יחסים בונה, פתוחה וידידותית עם הממונה עליך) אתה לא אמור להתפוצץ בפני אף אחד ולהכריז שאתה "לא יכול יותר" תוך כדי זריקת המיקרופון על הבמה באופן מלודרמטי. אם באמת קשה לך להציג את המצוקה שלך בפניו, תראה את זה באופן גדל והולך; הצעד הראשון שעשית זה לשנות תפקיד, אך תמשיך להחמיר את המצב שלך ותראה דרך מעשים מאשר דרך מילים שאתה מתקשה ומתקשה להצליח לתפקד בצה"ל. אם באמת יש לכם באמת פתיחות עם אחד והשני אז אתה רשאי לדבר איתו, תציג את הבעיה שלך בפניו שלחכות כמה חודשים עלולים לדרדר אותך באופן תמהוני ושאתה צריך לראות קב"ן כדי לטפל בזה; לא מדובר בו, מדובר בך.
אני מבין איך אתה מרגיש, אתה רוצה להחזיק את המשקל שהסמכת את עצמך לסחוב למשך השירות במיוחד בגלל היחיסים שלך עם המפקד. אך אל תתן לזה לגרום לך להרגיש שזה אומר משהו עליך, התדמית שבנית בפני המפקד שלך לא אומר שאתה צריך לשמור עליה; זו לא נחמה לשמור על מסכות.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים